Dodaj do ulubionych

pieczątek

10.01.05, 10:18
witamsmile
kupiłam sobie ostatnio w sklepie tzw pieczątek, czyli kawałek drewienka z
metalową kulką na końcu i próbuję uwypuklać nim karteczki. 3
Jednak wychodzą mi jakoś mało ładnie.
Mniejsze elementy są super, ale jak pojawia się duża powierzchnia, a takie z
reguły się jednak pojawiają to uwypuklenie wygląda na pogniecione i
zmaltretowaneuncertain
Czy znacie może jaką technikę jak się tym posługiwać?
Obserwuj wątek
    • qlka_79 Qlka pyta o kulkę;) 10.01.05, 11:19
      Pierwszy raz o tym słyszę (czytam).
      Czy ta "qlka"wink na końcu drewienka ma służyć tworzeniu wypukłego DOWOLNEGO
      kształtu lub jakiejś linii?
      I czy stosuje się specjalny papier?
      • artsajke Re: Qlka pyta o kulkę;) 10.01.05, 13:07
        Ja to znam pod nazwą "wytłacznaka" (chyba o to chodzi?). A widziałam to tu:
        www.novumgrom.pl/shop/index.php?view=products&category=4&scategory=1182&fun=child_show&idc=4
        Niestety nie wiem jak tego używać, żeby nie było zagnieceń. Ale fajna rzecz.

        Artsajke
      • caprice83 Re: Qlka pyta o kulkę;) 10.01.05, 14:46
        tak, właśnie do tego ma służyćsmile by uwypulić dany wzór.
        wzory można kupić gotowe, albo wyciąć je samemu na dość sztywnym kartoniku.
        ja stosuję to na bristolu, wydaje mi się że może do teo służyć każdy nieco
        zwyklejszy od zwykłej kartki papier.
        • qlka_79 Re: Qlka pyta o kulkę;) 10.01.05, 18:58
          Kurczę, nie widziałam tego nigdzie w ZG. Szkoda. Bardzo by się przydało.
          Dzięki za info.
    • fridolino Re: pieczątek 10.01.05, 17:20
      nigdy tego nie uzywalam ale widzialam w tv <hgtv> jak oni to robia. Oprocz tego jakby dlugopisu z kulka na koncu metalowa jak sadze uzywaja jeszcze takich podkladek ktore nadaja fakture kartce, to chyba mogloby byc cokolwiek ale sztywne np plastikowe oni tu maja gotowe arkusze takie chyba metalowe. Na to kartka, a na kartke szablon z ksztaltem, i dopiero mazanie tym pisakiem. Widzialam ich efekty, byly na prawde nie zle.
      pozdrawiam
      Kamila
      • adrian.bartczak Re: pieczątek 24.02.15, 09:24
        może sprawdź na stempelbiurowy.pl/
    • fanaberyjka Re: pieczątek 10.01.05, 20:56
      A probowalas wytlaczac tylko na krawedziach?
      Ja to robie tak:
      Klade szablon, na to kartke i ta kuleczka przejezdzam tylko wzdluz krawedzi -
      wtedy wychodzi niepogiete.
      Niestety ten sposob trudno wykorzystac przy nieprzejrzystej kartce sad
      W internecie widzialam ze stosuja taki podswietlany stoliczek-podkladke, ale
      nie wiem czy da sie kupic cos takiego u nas. Jakby zmajstrowac cos podobnego to
      wzor bylby widoczny nawet przez grubszy papier. Ja poki co raczej sie domyslam
      niz wiem gdzie sa te krawedzie smile.
      Mozesz tez poekspertymentowac z rozmiarami kulek. Do duzych wzorow chyba
      stosuje sie wieksze, a mniejszymi zaznacza szczegoly.

      Tu masz stronke, gdzie jest pokazane wykonanie kartki krok po kroku (rozyczke
      robia uzywajac "pieczatki" i podswietlanego stolika):
      www.cardinspirations.co.uk/demo/index.htm
      Mocza tez kuleczke w wosku przed wytlaczaniem ale nie mam pojecia po co smile
      • kragmel Re: pieczątek 10.01.05, 21:00
        > Mocza tez kuleczke w wosku przed wytlaczaniem ale nie mam pojecia po co smile

        napisali, że dzięki temu łatwiej się jej używa, tzn. poślizg lepszy wink
        • fanaberyjka Re: pieczątek 10.01.05, 21:30
          no wlasnie ja nie zauwazylam problemow z poslizgiem...
          ale moze to od papieru zalezy?
          musze przetestowac smile
      • caprice83 Re: pieczątek 10.01.05, 21:37
        dziękuję za wszystkie porady, dzięki wam już chyba wiem dlaczego tak mi
        wychodziło, po prostu wytłaczałam wzór na gazecie, czyli dość miękkiej
        powierzchni, spróbuję jutro na czymś twardszymsmile
        no i może ja to źle robię, bo kładę najpierw kartkę i na to wzór, a nie tak jak
        ty, ale spróbuję, może też będzie lepiejsmile

        aha, qlko_79 jakby co to pieczątek można kupić w empikusmile
        • qlka_79 Re: pieczątek 10.01.05, 23:11
          Właśnie się miałam spytać GDZIEsmile
          Czy to się nazywa "pieczątek" czy to nazwa robocza na forum?
          Bo poproszę siostrę, żeby mi w Poznaniu kupiła, więc muszę jej podać nazwę.
          • kragmel Re: pieczątek 10.01.05, 23:13
            Qlka, jutro ci zobaczę jak to się nazywa i ile kosztuje, bo chyba się wybiorę
            do empiku przy okazji innych obowiązków smile
            • qlka_79 Re: pieczątek 10.01.05, 23:15
              O, jak Ci to nie zrobi problemu, to supersmile I jak możesz - to zobacz, jak to
              sie fachowo nazywa, nawet po angielksu, to wyślę mojej siostrze smsa i mi już w
              piątek przywieziesmile

              A może dałoby się samemu skonstruować taki przyrząd..?
              W końcu Polka potrafi, a na tym forum - szczególniewink
      • qlka_79 Fanaberyjko! 10.01.05, 23:13
        Niech Ci Bóg wynagrodzi ten post!!!
        Teraz juz kumam, z czym to się jesmile
        Po prostu zajeb****!!! Wymiękłam totalnie!
        Muszę to mieć!

        Aha - czy ten wytłoczony wzorek się po jakimś czasie sam nie wtłacza i znika???
        • qlka_79 Kartka na stronie:////// 10.01.05, 23:16
          A ta kartka pokazowa to została przez nich zepsutauncertain
          Po kiego diabła to kółko tam wsadzili?
          Ale te gotowe serduszka itp. to fajne mają...
        • fanaberyjka Re: Fanaberyjko! 11.01.05, 20:26
          smile

          zbyt krotko sie tym bawilam zeby wiedzec na pewno czy efekt jest trwaly
          (kupilam "pieczatek" mamie do zabawy wink )
          ale wyglada na dosc solidnie wytloczone
          nie powinno sie zapadac jak sie tego nie przycisnie czyms bardzo ciezkim

          mysle ze z grubym papierem nie bedzie problemu
          ja niedlugo bede szalala z kalka techniczna to sprawdze jak jest z cienszym big_grin
      • mmartaa podświetlanie 13.01.05, 11:38
        Na jakiś podstawkach (np. grubszych książkach) można położyć coś
        przeźroczystego ale dość sztywnego, pod spodem zapalić latarkę/lampkę i
        podświetlanie gotowe smile
        • fanaberyjka Re: podświetlanie 13.01.05, 19:00
          dobry pomysl smile
          bo dzis wypatrzylam ta podswietlana podkladke w empiku - 60zl.. uncertain
          • caprice83 Re: podświetlanie 13.01.05, 20:41
            ja nie mam problemu, pieczatkuje na szklanej ławie, a pod nia stawiam lampkę,
            widać wszystko cudownie.
    • qlka_79 DOBRA NOWINA! 11.01.05, 10:16
      Wiedziona nieposkromioną ciekawością, metodą prób i błędów odkryłam wczoraj
      sposób zastępczy. Można użyć SZYDEŁKA!
      Trzeba mieć taki wzorek, jak jest pokazany na stronie i zwykłe szydełko.
      Potem zeskanuję, co mi wyszło i pokazę w galerii.
      Polka potrafi!
      • kragmel Re: DOBRA NOWINA! 11.01.05, 18:48
        gdybyś jednak wysłała siostrę do sklepu to w empiku nazywają ten
        przyrząd "pióro do wytłaczania", kosztuje 11,99. wzorniki (czyli "matryce" w
        slangu empikowskim) są po 9,90 (w arkadii mały wybór, mogliby zrobić jakąś
        dostawę grrrr).

        aha obok leżały jakieś tajemnicze mazaki - było na nich napisane "embossing",
        ale wyglądały jak flamastry. i obok były inne dziwne rzeczy - takie jakby
        kostki białe, podświetlane chyba od środka. a teraz niech mi ktoś mądry
        wytłumaczy do czego to służy.
        • caprice83 buuu...:/ 11.01.05, 19:59
          a u nas w Poznaniu kosztuje 13.99uncertain a nazywa się pieczątekwink też sprawdziłamsmile
          • qlka_79 Dzięki dziewczyny:) nt 12.01.05, 09:59

        • karolka_m Re: DOBRA NOWINA! 13.01.05, 13:15
          hm... a może te flamastry to znane już przez nas z opisu flamastry 3D,
          embossing wskazywałoby na to, że wzór ma być wypukły - tak jakby wytłoczony ale
          na zewnątrz, a z kostkami nic mi do głowy nie przychodzi
          • kragmel Re: DOBRA NOWINA! 13.01.05, 14:25
            te kostki to ja się domyślam, że są do podświetlania wzorników od spodu smile

            do tego flamastra zaś był specjalistyczny jakiś papier. muszę się lepiej
            przyjrzeć następnym razem.
            • bozana Re: DOBRA NOWINA! 14.01.05, 20:49
              Bardzo mnie zainteresowała ta technika. Dziewczynki kochane piszcie coś więcej,
              jak najwiecej informacji jak to ugryżć. Śledzę ten ciekawy wątek.

              pozdrówka
              • caprice83 Re: DOBRA NOWINA! 14.01.05, 22:53
                Sprawa jest dość prostasmile
                Najlepiej jak masz jakiś twardy kawałek czegoś przezroczystego, ja mam np.
                szklaną ławę. Kładziesz na nią wzorek, są takie w necie i można kupić w
                sklepie. Na to kładziesz sztywniejszą kartkę. A pod to przezroczyste (szklane)
                coś np. lampę, wtedy wzór ci ładnie prześwituje przez kartkę i możesz
                pieczątkiem lub szydełkiem jak zauważyła qlka_79 wyciskać wzoreksmile
                • fanaberyjka Re: DOBRA NOWINA! 14.01.05, 23:42
                  caprice83 napisała:

                  >Kładziesz na nią wzorek, są takie w necie


                  Sa w necie? A gdzie? smile Bo te w sklepie mi sie nie podobaja
                  • caprice83 Re: DOBRA NOWINA! 15.01.05, 10:49
                    Tzn ja ściągnęłam sobie katalog Rayhera i tam na stronie od strony 414 do 420
                    jest kilka ładnych wzorków.
                    Jak się powiększy strone to można je wydrukować i potem wyciąć na jakimś
                    sztywniejszym katroniku.
                  • caprice83 Re: DOBRA NOWINA! 15.01.05, 12:13
                    oto jeszcze kilka linków:

                    www.bastelpapier.de/de/dept_102.html
                    www.pp-hobbydesign.de/index.html?stencil____embossing___schablonen.htm
                    www.bastelpark.de/default.php?cPath=127_471
                    www.trendbyteam.de/ST-GA-7345.HTM
                    • fanaberyjka Re: DOBRA NOWINA! 15.01.05, 15:25
                      Dzieki (szczegolnie za te z motywami roslinnymi!!)
                      • caprice83 Re: DOBRA NOWINA! 16.01.05, 11:58
                        spox:]
                        wystarczy w wyszukiwarkę, ale najlepiej jakąś niemiecka, bo u nas nic nie mauncertain
                        wpisać embossing schablonen
                        • fanaberyjka Re: DOBRA NOWINA! 16.01.05, 13:25
                          Dobry pomysl
                          Co prawda ja z niemieckiego pamietam tylko Ich heise Kinga...
                          Ale po angielsku udalo mi sie znalezc smile
                          tinylink.com/?LLHWeK83Pe
                          www.creativepapercrafts.com/products/embossing_templates.asp
                          www.dandeeimages.com/Richilieu_Templates.htm
                          www.craftycritter.com/results.cfm?catid2=677
                          www.widgetsupply.com/page/WS/CTGY/Fiskars-scrapboss
                          www.dandeeimages.com/Embossing_Stencils.htm
                          store.scrapbooking-warehouse.com/stencils-templates.html
                          tinylink.com/?8WPnh2I35M
                          • fanaberyjka Re: DOBRA NOWINA! 16.01.05, 13:30
                            Przy okazji znalazlam tez schematy do dziurkowania smile
                            www.americantraditional.com/pc_paperpiercing.cfm
                            tinylink.com/?ecBK4zpUCu
                            www.getcrafts.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=CTGY&Category_Code=2G
                            • caprice83 Re: DOBRA NOWINA! 16.01.05, 17:01
                              prześliczne są niektóre, thx za linkismile
                              zaraz po egz, który mam niestety w najbliższy wtorek, biorę się za
                              pieczątkowaniebig_grin
                              • qlka_79 No ale... 16.01.05, 20:59
                                Dziewczyny, wszystko pięknie - tylko jak to cholerstwo ładnie i RÓWNO wyciąć?
                                Bo mnie przerasta!
                                • fanaberyjka Re: No ale... 16.01.05, 21:13
                                  ja to probuje wycinac nozykiem do papieu i malutkimi nozyczkami
                                  ale rzeczywiscie ciezko sad i nie wszystko umiem
                                  dlatego tak mi sie podobaja te schematy do perforowania smile
                                  • bozana Re: No ale... 26.01.05, 10:14
                                    Dzieki wielkie za wszystko, jeszcze nie próbowałam. Ten zwariowany czas, a
                                    właściwie jego brak. Ale zabiorę się do roboty napewno!!!

                                    pozdrawiam
    • adrian.bartczak Re: pieczątek 24.02.15, 09:23
      trzeba było kupić najtańsze pieczątki na stempelbiurowy.pl/
      to by nie było takich problemów
      • apowiemcito Re: pieczątek 11.03.15, 13:15
        Tu jest dużo lepsza oferta na pieczątki - www.pieczatkioutlet.pl .
      • m.poniatowski11 Re: pieczątek 11.06.15, 11:27
        Tu jest lepsza oferta na pieczątki - www.pieczatkioutlet.pl
      • sklep_pieczatki Re: pieczątek 03.12.18, 09:48
        Potrzebujesz zamówić pieczątki firmowe, a może po prostu pieczątki biurowe? Polecam skorzystać z oferty naszej firmy www.pieczatki-firmowe.pl/
        Realizacja zlecenia w błyskawicznym tempie. Dostawa jest gratis więc nie trzeba nigdzie jeździć i tracić czas na odbiory.
        W ofercie pieczątki firmowe, pieczątki imienne, pieczątki kieszonkowe, datowniki, pieczątki okrągłe, pieczątki kwadratowe, pieczątki typu ex libris.
        Do każdego zlecenia przygotowywany projekt indywidualny i wysyłany mailowo do akceptacji. Wiesz co kupujesz!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka