Dodaj do ulubionych

serwetki w Anglii

16.02.06, 12:19
Orientujecie się może, czy jest gdzieś w sieci angielski sklep sprzedający
serwetki do decoupage'u? (W tej chwili najbardziej mi zależy na wielkanocnych
motywach, ale nie upieram się. Wolałabym też kupować raczej pojedyncze sztuki
niż paczki 100 sztuk.) A jeśli nie w sieci, to w jakich angielskich sklepach
szukać serwetek (wzory dostępne w supermarketach niespecjalnie mnie
pociągają)? A jeśli nie w Anglii, to który z polskich sieciowych sklepów z
serwetkami wysyła je za granicę za przystępną cenę?
Obserwuj wątek
    • www.serwetkowyraj.tgl.pl Re: serwetki w Anglii 16.02.06, 14:47
      www.serwetkowyraj.tgl.pl
      Istnieje możliwość wysyłki poza granice kraju wg stawki Poczty Polskiej.
      Przesyłka priorytetowa z przedpłatą na konto do 100gr 9,30 zł ; 100:350gr 15,30 zł
      W przypadku zainteresowania prosimy o kontakt na adres email ewelina@tgl.pl
    • saba871 Re: serwetki w Anglii 17.02.06, 09:10
      witam Cię!
      a mialam dzisiaj zadac pytanie na forum czy jest ktos stadsmile !! swietnie !!
      w jakim miescie jestes?
      **jesli chodzi o serwetki to mam pare i jesli bedziesz zainteresowana mozemy
      sie wymienic.. przesle ci zdjecia na @ jak zechcesz. jeszcze tutaj nie
      kupowalam przez siec bo mam zapas, co prawda pojedynczych szt, ale
      zawsze..dopiero zaczynam wiec nie szaleje
      pozdrowienia z cambridge!big_grin

beata
      • hanula Re: serwetki w Anglii 17.02.06, 14:27
        > w jakim miescie jestes?
        Darlington. Niestety, daleko od Cambridge.

> **jesli chodzi o serwetki to mam pare i jesli bedziesz zainteresowana mozemy
        > sie wymienic..
        No właśnie nie bardzo mogę się wymienić, bo nic nie mam. sad Chyba że chcesz
        Boba Budowniczego, wczoraj widziałam w Morrisons. smile
        • saba871 Re: serwetki w Anglii 17.02.06, 22:36
          hihih..bob budowniczy raczej mi sie nie przydabig_grin
          hmmmm wiesz co pogadam z moimi dziewczynami ze szczecina ostatnio bylam i
          mowily ze maja fajna hurtownie poprosze czy by nie odsprzedaly pare szt..
          dzisiaj do nich napisze.
          nie wiesz moze czy w angli sa jakies spotaknia i czy duzo jest dziewczyn ktore
          sie tym zajmuja??
          2 tyg temu bylam w polsce zrobilam u siebie..przyszlo 5 dziewczyn i bylo
          super!!! podzielily sie wiadomosciami jak i wymienily serwetkami...naprawde
          bylo milo sie z nimi zobaczyc!big_grin
            • saba871 Re: serwetki w Anglii 18.02.06, 14:10
              no prosze!!!!! no to tym bardziej mi milosmile
              co do serwetek mam propozycje..pisalas ze wolisz pojedynczo ale tak naprawde
              bardziej ci sie oplaca pake..chocicaz by dlatego ze masz wtedy na wymiane a za
              pojedyncze szt placisz od 0,50gr ..wiec jak dobrze wyliczysz jest to
              nieoplacalne bo za 10 szt serwetek masz 2 paczki i mozesz wymieniac sie do woli!
              dlatego moja rada jest taka kupuj na poczatku normalnie np 3 opakowania. mozemy
              umowic sie tak ze wezmiemy po polowie paczki, (wczoraj siadl mi net i nie
              milalam mozliwosc napisac bratu by mnie zaopatrzyl) crying ..jesli sie zgodzisz to
              zakupimy tak z 4 paczuszki i sie podzieilimy..a potem masz mozliwosc wyboru.
              jeszcze pomolestuje dziewczyny ze szczecina i bedzie gralo, cos tam
              zdobedziemy..napisz co konkretnie cie interesuje..male motywy, swiateczne..itp..
              moj adres saba87@wp.pl
              pozdrawiam
              • hanula Re: serwetki w Anglii 18.02.06, 21:26
                Saba,
                Zamówiłam serwetki ze strony Jori's Hobby. Teraz mam jeszcze do ciebie pytanie
                odnośnie innych materiałów. Czy serwetkę można przykleić takim zwykłym klejem
                ukradzionym dziecku, White Craft PVA Glue? Mam też Ocavin Medium & Adhesive,
                który mi kiedyś pani w Art Shop dała do lakierowania masy solnej (do tego celu
                rzeczywiście dobrze się sprawdza, ale nic innego nim nie robiłam).
                No i oczywiście lakier na wierzch - czym lakierujesz? Kupujesz jakiś specjalny
                lakier? A może taniej wyjdzie wyprawa do Homebase albo B&Q?
                • saba871 Re: serwetki w Anglii 19.02.06, 10:17
                  uuuuuuuu...co do kleju..ja lece na wikolu (bełtam go z woda smile ) w poradach
                  masz tez cos o bialku..ale tego nie probowalam...bylas tutaj?
                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=23390&w=30473438
                  jest wszystko na ten temat...
                  zaopatrzylam sie oczywiscie w polsce.lakier domaluxa (hmmm do boazeri)..tutaj
                  jeszcze nic do decu nie kupowalam ....
                  niestety nie mialam tez okazji byc w Homebasesad ..

a teraz ja mam pytanko, wchodzilam na ta strone do ktorej dostalas link i za
                  choinke nie moge sie dostac do serwetek...mozesz mi podac prawidlowy?
                  chce zerknac co maja...a brat i tak dostal zadanie kupna ..wiec jak bede juz
                  zaopatrzona a noz cos wymienimybig_grin
                  beata
                  • hanula Re: serwetki w Anglii 19.02.06, 11:03
                    No właśnie dziewczyny piszą o wikolu, a ja nie wiem, jak on się ma do klejów
                    powszechnie dostępnych w Anglii. No nic, spróbujemy, zobaczymy.

Bardzo ładne serwetki są w tym sklepie Jori, miałam problem z wybraniem. smile
                    • saba871 Re: serwetki w Anglii 21.02.06, 20:50
                      a no masz racje ja tez nie wiem jaki tutaj klej..ja mam jeszcze polowke i na
                      cale szczescie za m-c kumpela mi przywiezie z polski...

co do serwetek..no tak przegladalam i faktycznie ciezko ciezko..chcialoby sie
                      wszystkie od razubig_grin...a jesli moge spytac to jakie wybralas????
                      a! i jak wychodzi cenowo za serwetki i przesylke???
                      dzieki z gory za odp.
                      jak bedziesz chciala cos wymienic daj znac a przesle ci co mam ew do zamiany.
                      • hanula Re: serwetki w Anglii 21.02.06, 22:35
                        > a jesli moge spytac to jakie wybralas????

1917, 2506, 1794, 1503, 1265.

> a! i jak wychodzi cenowo za serwetki i przesylke???

Gorzej niż myślałam, bo za płacenie PayPalem naliczają dodatkowo 2 euro. W sumie
                        wyszło 9,25 euro: 5 euro serwetki, 2,25 euro przesyłka i 2 euro za korzystanie z
                        PayPala. To jest dokładnie 6,51 funta.

Ponadto kupiłam w Morrisons dwa małe drewniane kieliszki do jajek po 49 pensów,
                        a w B&Q lakier do drewna do stosowania we wnętrzach. Więc czekam tylko na te
                        serwetki, żeby podjąć pierwsze nieśmiałe wielkanocne próby. smile
                        • saba871 Re: serwetki w Anglii 21.02.06, 22:38
                          super potem sprawdze jakie tobig_grin
                          co do lakieru licze ze podzielisz sie doswiadczeniem...moj juz prawie sie
                          konczysad i tez bede zmuszona cos wybrac...

no faktycznie za serwetki troche poszlo...
                          pozdrawiawm i zbieraj sily big_grin
      • jaroosi Re: serwetki w Anglii do saba871 23.02.06, 20:23
        Droga saba871, niestety jestem z Polski - Kraków wita. Piszę "niestety" nie
        tylko ze względów realiów życiowych, ale głownie z powodu "decoupage".
        Konkretnie: weszłam dzisiaj na ebay i wrzuciłam hasło decoupage. To co
        znalazłam przyprawiło mnie o zawrót glowy. Matko jakie papiery, serwetki....
        ale wszystko Wielka Brytania. Zakochałam się w nich, oszalałam. Może i dobrze,
        że mam problem z opłatami PayPal bo chyba pensja stracona. Natomias słyszałam,
        że przelew w inną część świata to koszt 80 zł.
        • hanula Re: serwetki w Anglii do saba871 23.02.06, 20:54
          > Konkretnie: weszłam dzisiaj na ebay i wrzuciłam hasło decoupage. To co
          > znalazłam przyprawiło mnie o zawrót glowy. Matko jakie papiery, serwetki....
          > ale wszystko Wielka Brytania.

Gdzie??? Przecież właśnie dlatego zaczęłam ten wątek, że nic nie mogłam znaleźć.
          Serwetek widzę na ebay.co.uk ze trzy.
      • jaroosi Re: wybor serwetek - jak zapłacić. 23.02.06, 10:52
        Dziewczyny, zakochałam się w tych serwetkach. Proszę opowiedzćie jak mogę
        zapłacić za towar? Na czym polega PayPal? Musze mieć jakieś specjalne konto? Aż
        głupio się przyznać, ża taka jestem ograniczona i nie wiem co to jest sad((
        Serwetki piękne!!! Chcę takie !!!! Ale nie wiem jak zapłacić buuuuu...
          • hanula Re: PayPal 23.02.06, 12:11
            Z tym że sklep Jori's Hobby akceptuje też płatności w innej formie, można im
            pieniądze wpłacić na konto; tylko że PayPalem było mi łatwiej.
              • jaroosi Re: serwetki do hanula 23.02.06, 21:22
                Niesamowite!!! Dzisiaj rano, ok 7 ogladałam w pracy. Naprawde było ich sporo.
                Najbardziej jednak poruszyły mnie papiery. Była np: aukcja 100 arkuszy papierów
                do decoupage, które miały cene 88 zł na polskie. Tera już nie ma. Widocznie
                musiało być wiele kończących się aukcji. Faktycznie teraz nie ma prawie nic.
                KIlka ładnych serwetek ale z Włoch.
                Strasznie mi głupio. Bo wyszło na to, że zrobiłam zamieszanie, ale daje słowo
                widziałam !!!! Jeszcze wzdychałam, że nie jestem w Anglii i w myslach jak
                opętana szukałam, czy nie mam tam nikogo znajomego.
    • jaroosi Re: serwetki w Anglii 24.02.06, 17:08
      Witam ponownie.
      Starsznie zaintrygowal mnie fakt, że nigdzie nie można zlokalizowac serwetek z
      Anglii. Ebay - ogólnie raz są raz nie ma - marny wybór. Czy na terenie
      Królestwa są jakieś sklepy do deco. Może w normalnych sklepach papierniczych
      czy innych mozan zakupić. Widziałam na ebayu piękne papiery, więc gdzieś są
      dostpępne??? Naprawde nikt nie wie??? W dniu wczorajszym zabrałam głos w
      dyskusji zupełnie z boku, a dzisiaj dowiedziałam się, że ktoś znajomy w
      kwietniu będzie w Polsce i może mi przywieźć, tylko gdzie go skierować na
      zakupy. I jeszcze jedno pytanie ( jeśli można ). Czy w Anglii serwetki są
      pakowane też po 20 szt i jaka jest cena opakowania?
      Pozdrawiam cieplutko i proszę o pomoc.
      • saba871 buuuuuuuuhhhuhuhuh 08.03.06, 10:58
        no i nie bede miala tego lakieru 5 litrowego!! sad nikt ze mna nie pojechal a
        to daleko i trzeba autem buuuuusad hanula a ty go kupilas??? blisko ciebie jest
        lidl??
        ja juz liczylam ze bede miala a tu masz disiaj sie dowiaduje ze klapasad teraz
        kombinuje co by tu zrobic...bo strasznie mi zalezalo a moj juz sie konczysadsad
        • hanula Re: buuuuuuuuhhhuhuhuh 08.03.06, 12:00
          > no i nie bede miala tego lakieru 5 litrowego!! sad nikt ze mna nie pojechal a
          > to daleko i trzeba autem buuuuusad hanula a ty go kupilas??? blisko ciebie jest
          > lidl??

Blisko jak blisko, ja też muszę autem. smile Ale nie, nie kupiłam, mam jeszcze ten
          z B&Q, poczekam, aż się skończy, i dopiero będę się martwić. Poza tym jak byłam
          w Lidlu, to tego lakieru nie widziałam, dopiero w domu zauważyłam go w ulotce.
          Ten Lidl jest strasznie niezorganizowany, w polskich Lidlach też jest taki chaos
          na półkach?

> ja juz liczylam ze bede miala a tu masz disiaj sie dowiaduje ze klapasad teraz
          > kombinuje co by tu zrobic...bo strasznie mi zalezalo a moj juz sie konczysadsad
      • hanula Re: serwetki w Anglii 22.03.06, 00:55
        > Starsznie zaintrygowal mnie fakt, że nigdzie nie można zlokalizowac serwetek z
        > Anglii. Ebay - ogólnie raz są raz nie ma - marny wybór. Czy na terenie
        > Królestwa są jakieś sklepy do deco. Może w normalnych sklepach papierniczych
        > czy innych mozan zakupić. Widziałam na ebayu piękne papiery, więc gdzieś są
        > dostpępne??? Naprawde nikt nie wie??? W dniu wczorajszym zabrałam głos w
        > dyskusji zupełnie z boku, a dzisiaj dowiedziałam się, że ktoś znajomy w
        > kwietniu będzie w Polsce i może mi przywieźć, tylko gdzie go skierować na
        > zakupy.

Mój lokalny art shop dziś mnie właśnie poinformował, że kraka nie ma i mieć nie
        będzie. Kiedyś mieli, ale już nie mają i nie zamierzają sprowadzać. W związku z
        tym raczej wątpię, żeby mieli materiały do deku. (Chociaż osobiście nie
        sprawdzałam, po crackle wysłałam męża, rozmowę ze sklepem odbyłam dziś
        telefonicznie.) W Lądku pewnie można dostać, tam wszystko można dostać, ale nie
        tu na dalekiej północy. Ale nic to, zaraz sobie wyszukam jakiś dobry sklep
        internetowy i wszystko kupię co trzeba.

> zakupy. I jeszcze jedno pytanie ( jeśli można ). Czy w Anglii serwetki są
        > pakowane też po 20 szt i jaka jest cena opakowania?

Przeważnie po 20 sztuk, kosztują około 1,37 funta. Tylko weź znajdź tu ładne
        serwetki. Dużo jest dzieckowych, z Bobem Budowniczym i innymi wróżkami, ale
        dorosłych jak na lekarstwo.
      • saba871 do pracy!:) 01.03.06, 09:33
        no prosze! ale troche dlugo szly...sad ale fakt faktem.."trza" sie zabrac do
        roboty..ja caly czas slecze nad swoimi ..i juz nie wiem za ktora mam sie
        zabrac..non stop kolor cos..smile
        pozdrawiam i milej zabawy!!
        • hanula Re: do pracy!:) 01.03.06, 12:13
          Póki co mam na koncie pierwszą porażkę. smile Ale serwetki nie miały z tym nic
          wspólnego. Próbowałam przykleić do drewnianej ramki zdjęcia wydrukowane na
          atramentowej drukarce. Wyglądają potwornie, widać na nich każde pociągnięcie
          pędzla z klejem, a na jednym próbowałam usunąć nadmiar kleju gąbką i wyszło
          parchate. Za to przykleiły się na fest! Nożem odskrobać ich nie idzie. Co ja mam
          teraz zrobić, namoczyć świństwo? Zeszlifować papierem ściernym? Ale chyba
          grubym, bo drobny nie robi na nich żadnego wrażenia! Zamówiłam u męża wydruk z
          laserowej drukarki i chcę spróbować jeszcze raz, tylko jak odzyskać ramkę?
          • hanula Re: do pracy!:) 01.03.06, 13:25
            Szorstka gąbka kuchenna, dużo wody, i mam ramkę z powrotem. Na sucho nie dało
            rady nawet najgrubszym papierem ściernym, musiałabym mieć szlifierkę. Ponieważ
            ramka i tak była mokra, przy okazji pomalowałam ją kawą rozpuszczalną - wyszedł
            całkiem miły kolor. smile
            • saba871 Re: do pracy!:) 01.03.06, 17:20
              pomalowałam ją kawą rozpuszczalną
              a co to za nowy sposob!!big_grin...nie slyszalam o nimsmile
              chyba sprobuje na innych rzeczach no popatrz...czego to czlowiek nie wymysli...

co do porazek nie przejmuj sie..ja tez jestem poczatkujaca..dzisiaj robilam
              wydmuszki..co za koszmary wyszly to nie pytaj..i pod wode z nimi...az mi sie
              odechcialo i pozostawilam do jutra bo dzisiaj z nerwowoj juz nic nie zrobie...
              normalnie wkurzylam sie..a ile razy nie wyszlo mi z serwetka uuu..nie
              wspomne...wiec nie poddawaj sie grunt to byc twardym big_grin i dazyc do
              doskonaloscismile
              moge Ci powiedziec ze poprawilam sie w koszykach..pare kolejnych godzin
              spedzonych na wyplataniu i o niebo lepszesmile nawet znajomi mowia ze spokojnie
              moge zaczac sprzedawacbig_grin buahahahasmile

ja z wydrukami tez sie przejechalam..kiedy 1 raz robilm bratu zegar..niestety
              zaczelo sie mazac..no myslalam ze sie zalamie..ale coz..dowiedzialam sie ze
              trzeba najpierw polakierowac np sprayem do wlosow...teraz tak robie i juz jest
              o niebo lepiej..

o! brat mi ma jutro kupic 5 paczej jakis serwetek..w razie czego pamietaj ze
              jestemsmile.. musimy sie wspierac bo jak na razie tylko 2 jestesmy smile...hihihi
              do uslyszenia i tworczego tworzenia!!!
              hmmm ale walnelam zdanie ;D
    • saba871 ja tworczosc??:) 04.03.06, 10:44
      witam! i jak tworczosc??? zagladasz tu jeszcze czasem???big_grin
      powidz mi jak sei sprawdza lakier ktory kupilas? ja juz jade na koncoweczce i
      bede musiala cos zakupicsad
      pozdrwiam
      • hanula Re: ja tworczosc??:) 04.03.06, 20:46
        Przełamałam się w końcu. smile Na razie nie bardzo jest się czym chwalić,
        wspomniane drewniane kieliszki do jajek ozdobiłam króliczkami z tej serwetki,
        która ci się podobała; taki prymitywny dekupaż, bez żadnego malowania, prosto na
        drewno, ale wygląda dość przyzwoicie. Jak polakieruję, postaram się wrzucić
        zdjęcia. Na razie polakierowałam jedną warstwą, do lakieru nie mam zastrzeżeń.
        Jest to "indoor varnish (gloss / clear)" z B&Q, quick dry & low odour
        (rzeczywiście szybko schnie i wcale go nie czuć). 250 ml kosztuje około 4,5
        funta. W Morrisons widziałam dużo tańszy lakier do wnętrz za 1,5 funta, może
        trochę mniejsza puszeczka; a w reklamówce Lidla, którą mi ostatnio wrzucili
        przez drzwi, jest lakier do parkietów 5 litrów za około 5 funtów.
        • saba871 Re: ja tworczosc??:) 05.03.06, 11:48
          tO TUTAJ JEST LIDL?????????????????????/ NO TO PIEKNIE!znaczy pewnie jest u
          Ciebie bo w cambridge to wiocha zabita dechami echechhhh.
          to nawet sie nie zastanawiaj tylko kupuj..
          o wlasnie weszlam na strone lidla..no to trzeba jechac! koniecznie w pon musze
          sie tam dostac!!i lakier moj!!jeszcze chcialabym dostac farby w sprayu a noz
          cos tam bedziesmile
          dzieki !!!!
          • hanula Re: ja tworczosc??:) 05.03.06, 14:07
            > tO TUTAJ JEST LIDL?????????????????????/ NO TO PIEKNIE!znaczy pewnie jest u
            > Ciebie bo w cambridge to wiocha zabita dechami echechhhh.

A ty sobie wyobrażasz, że Darlington to jest jakaś metropolia? smile)) Zapraszam,
            zdziwisz się. smile Lidla otworzyli ze dwa tygodnie temu.

> o wlasnie weszlam na strone lidla..no to trzeba jechac! koniecznie w pon musze
            > sie tam dostac!!i lakier moj!!jeszcze chcialabym dostac farby w sprayu a noz
            > cos tam bedziesmile

A propos noża: nóż kupiłam w Lidlu, za 2 funty. smile Nie wiem, czy nadaje się do
            wycinania serwetek, ale do drukowanych na drukarce zdjęć jest bardzo dobry.
            Farbę w sprayu kupiłam ostatnio w Homebase, niestety była dość droga, bo około 3
            czy 4 funtów za malutką puszkę. sad Pomalowałam nią jeden papierowiklinowy
            koszyczek, ale rezultaty nie rzuciły mnie na kolana. Myślałam, że będzie
            bardziej błyszczący; no i musiałam pomalować trzema - czterema warstwami, żeby
            dobrze pokryło. Dlatego cała puszeczka mi zeszła.
    • hanula crackle medium w Anglii 05.03.06, 21:10
      Spróbowałam już deku na niemalowanych powierzchniach, teraz chciałabym spróbować
      kraka, więc kolejne pytanie: gdzie go kupić? Na razie znalazłam tylko to
      www.craftmaterialsupplies.co.uk/acatalog/Marabu_Crackle_Medium.html
      ale razem z przesyłką wychodzi ponad 6 funtów za puszeczkę 50 ml. sad
      • saba871 Re: crackle medium w Anglii 06.03.06, 09:10
        jejku ja mam caly przywieziony z polski...tak wiec jeszcze nie mialam
        problemu..wiesz ja jestem taka nawiedzona bo wszystko(no dobra prawie wszystko)
        kaze sobie przesylac z polski..
        ale to znalazlam
        cgi.ebay.co.uk/Inscribe-Acrylic-Crackle-Medium-6-bottles_W0QQitemZ8264674173QQcategoryZ11785QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

cgi.ebay.co.uk/Inscribe-Acrylic-Crackle-Medium-6-
        dalam 2 linki bo nie wiem czy ci sie otworza..

cgi.ebay.co.uk/KRAKELIERLACK-LACK-FA-EFCO-bek-d-HEIKE-SCHAFER-QVC_W0QQitemZ4441380587QQcategoryZ25852QQssPageNameZWD2VQQrdZ1QQcmdZViewItem

cgi.ebay.co.uk/Rubens-Krakelierlack-250-ml_W0QQitemZ6607236706QQcategoryZ54825QQssPageNameZWD2VQQrdZ1QQcmdZViewItem

tylko tyle udalo mi sie znalezc.. moze jakis polski sklep wysle ci ..jesli nie
        znajdziesz nic ciekawego....
        w srode bede prawdopodobnie jechala do lidla..jejku mam nadzieje ze jeszcze
        bedzie ten lakier..chociaz watpiesad
      • grazyna10 Re: Krak 06.04.06, 22:24
        Sprobuj poszukac kraka w sklepachz materialami budowlanymi i farbami. W NL
        mozna kupic tez w budowlanych. W okolicach stoiska z farbami jest tez stoisko z
        artykulami artystycznymi; farby, lakiery w spraju z roznymi efektami, jest tez
        krak, fakt ze tylko jeden rodzaj ale zawsze.

Aby byc skromnym trzeba miec z czego.
        • hanula Re: Krak 06.04.06, 23:27
          > Sprobuj poszukac kraka w sklepachz materialami budowlanymi i farbami. W NL
          > mozna kupic tez w budowlanych. W okolicach stoiska z farbami jest tez stoisko
          > z artykulami artystycznymi; farby, lakiery w spraju z roznymi efektami, jest
          > tez krak, fakt ze tylko jeden rodzaj ale zawsze.

Nie ma! No, nie twierdzę, że w żadnym, ale nie ma w dwóch największych: Homebase
          oraz B&Q. Rzeczywiście są różne artykuły artystyczne, w tym samopękające farby w
          spreju (jeden kolor), ale samego kraka nie ma. sad

Natomiast w jakimś sklepie z artykułami budowlanymi widziałam piękne drewniane
          skrzyneczki, idealne do ozdabiania, nie kupiłam od razu, a teraz nie mogę sobie
          przypomnieć, gdzie to było! Chyba będę musiała podrzucić komuś dzieci i zrobić
          sobie wycieczkę po okolicznych sklepach. A zaczęły się ponaddwutygodniowe ferie
          wielkanocne i dzieci będę miała na gęsto, niestety.
          • mamakamilaikasi Re: Krak 07.04.06, 18:15
            hanula napisała:
            >
            > Natomiast w jakimś sklepie z artykułami budowlanymi widziałam piękne drewniane
            > skrzyneczki, idealne do ozdabiania, nie kupiłam od razu, a teraz nie mogę
            sobie
            > przypomnieć, gdzie to było!

ja widzialam je w Sainsbury's (w duzym, w dziale z arty domowymi) i w Homebase
            (tutaj nawet duze skrzynie maja!).
            A
        • hanula Re: serwetki w sklepie ogrodniczym 06.04.06, 23:33
          > mam ten krak marabu i nie jestem zadowolona on jest jednoskladnikowy. polecam
          > na poczatek dwuskladnikowy.

Dlaczego nie jesteś zadowolona?

Ja kupiłam na eBayu "Weathered Wood Crackling Medium" firmy bodajże DecoArt.
          Mogę polecić ten sklep:
          stores.ebay.co.uk/Irinas-Crafts
          Pierwszy raz kupowałam na eBayu, przesyłkę dostałam na drugi dzień po
          zamówieniu! Z kraka jestem zadowolona, raz go na razie użyłam i popękał bez
          problemu. Jak nie zapomnę, to postaram się jutro wrzucić zdjęcie na forum
          "Rękodzieło".

Ale to fakt, że bardziej podoba mi się efekt kraka dwuskładnikowego, tzn. efekt
          popękanej porcelany, nie popękanej farby na drewnie. Tylko gdzie takiego kraka
          dostać, i jak on się po angielsku nazywa?
    • g_alex Re: serwetki w Anglii 09.04.06, 00:45
      hej, tez mnie pastjonuje decoupage od niedawna i tez w Anglii - mieszkam w
      doncaster. Na razie udalo mi sie zrobic lustro
      podaje uzyteczne linki, ktore znalazlam

www.decoupage.homechoice.co.uk/howto.htm -

www.letsgetcraftyltd.com/index.html
      www.decoupageworld.co.uk/ tam ostatnio zamawialam wzory, ale jeszcze nie
      przyszly...
      co do crakow mam male doswiadczenie kupilam
      w A.S Handover Ltd maja sklep wysylkowy, jak to wszystko przyjdzie napisze wam
      dokladniej pozdrawiam
      • hanula Re: serwetki w Anglii 09.04.06, 15:33
        > hej, tez mnie pastjonuje decoupage od niedawna i tez w Anglii - mieszkam w
        > doncaster. Na razie udalo mi sie zrobic lustro

A gdzie zdjęcie? smile

> podaje uzyteczne linki, ktore znalazlam

Dzięki ogromne! Rzeczywiście świetne linki.

> www.decoupage.homechoice.co.uk/howto.htm

Pozwolę sobie podać link do głównej strony:

www.decoupage.homechoice.co.uk

Można tam poczytać o historii decoupage'u i obejrzeć galerię przedmiotów; bardzo
        spodobało mi się to pudełko:
        www.decoupage.homechoice.co.uk/forsale/smallimage/Cream-Hexagonal-Trinket.gif

> www.letsgetcraftyltd.com/index.html

Coś dla dziewczyn, którym podobała się moja serwetka z króliczkami:
        www.letsgetcraftyltd.com/acatalog/Beatrix_Potter.html
        Najróżniejsze papiery z króliczkami, 75 pensów to chyba niezła cena!

> co do crakow mam male doswiadczenie kupilam
        > w A.S Handover Ltd maja sklep wysylkowy

www.handover.co.uk

Widzę, że mają tam kraka dwuskładnikowego pod nazwą "Polyvine - Craquelure Top &
        Base"; tylko że prawie 10 funtów za 300 ml i to chyba razy dwa, bo sprzedają
        osobno każdy składnik. Trochę tańszy jest jednoskładnikowy, "Polyvine - Crackle
        Glaze", 7,45 za 300 ml, i Ash Tree - "Crackle Finish", 3,92 za 250 ml. Ciekawa
        jestem, jaki efekt daje lakier o nazwie "Acrylic Varnish", który można kupić w
        wersji "eggshell", bo wydaje mi się, że "eggshell" to właśnie takie drobne
        spękania, które produkuje krak dwuskładnikowy.

> jak to wszystko przyjdzie napisze wam
        > dokladniej

Napisz koniecznie!
        • saba871 do hanuli 09.04.06, 18:57
          jak tam ci idzie tworzenie???smile pisalam do ciebie na @...myslalam ze gdzies
          wyjechalassmile
          pozdrawiam!!!
          ozdoby kartki i scrapbookingsmile

s82.photobucket.com/albums/j275/saba871/kartki%20i%20scrapy/
    • hanula Re: serwetki w Anglii 02.09.06, 18:04
      Dziewczyny, nie wiem, czy zauważyłyście, ale ostatnio w supermarketach pojawiły
      się ładne serwetki! W sieci Morissons mają nawet osobny stojak na serwetki
      Duni, kupiłam sobie kilka paczek. Nie wiem po co, nie mam nawet czasu, żeby
      stare zużyć! smile
      • tijgertje Re: serwetki w Anglii 03.09.06, 00:41
        To sie nalog nazywasmile)) Mam to samo, jak tylko zobacze cos nowego, to kupuje bez zastanowieniasad A efekt tego taki, ze wszedzie mi sie poniewieraja stosy serwetek, z ktorych prawie nic nie robiesad
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka