Dodaj do ulubionych

Wojsko again

IP: *.waw-kor.leased.ids.pl 20.08.01, 22:44
Podobnie jak Wolf mam problem zwiazany z tym, ze ukonczylem studia i nie
wybieram sie do armii. W zwiazku z tym, ze mam 26 lat, brakuje mi jeszcze dwoch
do czasu, kiedy armia przestanie sie mna interesowac (bo chyba scigaja do konca
roku kalendarzowego, w ktorym konczy sie 28 lat?). Mieszkam kilkaset kilometrow
od miejscowosci, w ktorej jestem zameldowany. Zastanawiam sie w zwiazku z tym,
czy jezeli moja mama bedzie konsekwentnie odmawiac przyjmowania moich wezwan na
komisje, to czy wojsko zada sobie trud szukania mnie w Warszawie, gdzie
mieszkam i pracuje. Moje obawy wynikaja z tego, ze mam w stolicy prace, co jak
wiadomo wiaze sie chociazby z placeniem podatkow, czyli zostawieniem na
siebie "namiarow" w urzedzie skarbowym. Ale nie wiem jednoczesnie, czy armia ma
takie mozliwosci, zeby mnie przez urzad skarbowy namierzac, a jezeli tak, to
czy zwyczajowo z nich korzysta? Czy ktos z szanownych gosci portalu ma jakies
rozeznanie w tym temacie?
Obserwuj wątek
    • Gość: kloss Re: Wojsko again IP: 213.77.32.* 21.08.01, 00:05
      Przez urząd skarbowy nie może. Ale może przez policje rozesłać za tobą listy
      gończe. POd adresem http://polityka.onet.pl/ jest artykuł Anny Szulc "Student
      sie uchylił". POlecam. Dokładnie sie dowiesz co ci grozi. Nie daj się!!!
      • Gość: Piotr_C Re: Wojsko again IP: 10.0.0.* / *.waw.pl 22.08.01, 12:49
        dzieki za rade...
    • Gość: Rolo Re: Wojsko again IP: *.it.pl 22.08.01, 13:56
      Pierwsze co to mają prawo oficjalnie Cię ścigać do 27 roku życia, ale potem
      jeszcze 32 miesiące, jakby mieli jakie kolwiek wątpliwości...czyli jakby nie
      patrzeć do 30...przez urząd skarbowy nie powinni Cię ścigać, no chyba że
      strasznie długo się wymigujesz i do tego masz jakieś techniczne
      wykształcenie...no to w takiej syt. przerąbane...masz jeszcze inne wyjście,
      wykup się... ceny od 3.500 do 5.000 i bedziesz miał święty spokój...zainwestuj
      w swoją przyszłość : )
      pozdrawiam
      • Gość: agrafka Re: Wojsko again IP: *.waw.cdp.pl 26.09.01, 15:06
        nikt cie nie bedzie scigal, bo armia nie ma pieniedzy na wojskowe szkolenie
        absolwentow, poczytaj sobie na www.korba.pl lub w Studenckim Serwisie
        Informacyjnym [tamze]
        pozdrawiam
        agrafka
        • Gość: Daghda Re: Wojsko again IP: *.po.opole.pl 12.12.01, 09:57
          Hmmm... Wiecie co? Mam ojca wojskowego i on mi radzi się uczyć i nie przejmować się zbytno.
          Powód?
          1. Roczniki 80, 81 są tak liczne, że mogą o was zapomnieć (ale nie można na to liczyć :) )
          2. Armia przechodzi redukcję i nie ma pieniędzy na nic (no, ma tam jakies, ale woli oszczędzać), więc
          siłą rzeczy każdy rekrut mniej onacza: rocznie za każą gębę do wyżywienia mniej, nie trzeba płacić
          takiemu żołdu (rocznie wychodzi sredno ok 1200 zl, plus zapomoga przez pół roku w tej samej
          kwocie)
          3. Jak już się nie da wymigać to zróbcie w ten sposób: idźcie na ochotnika, a będziecie w każdy
          weekend w domu, albo zgłoscie się do służby zastępczej (np. straż miejska: dostajecie normalnie
          kasę,. macie weekendy dla siebie cztyli mozecie se studiowac zaocznie, ale... służy się dłużej.)
          4. Pogodzić się, że wcale nie będzie tak źle, że potem będzie można się tym nie martwić...
          Ja tak zrobiłem i swiat wydaje się lepszy, serio!
          Poozdrawiam.
    • Gość: Le NIuch Re: Wojsko again IP: *.projcom.com.pl 08.11.01, 15:33
      Uporczywe uchylanie się od służby wojskowej jest przestępstwem.
      Informowanie WKU o zmianie miejsca pobytu, to obowiązek, którego niedopełnianie
      może być potraktowane jako znamię takiego właśnie przestępstwa.
      A armia miewa napady, w których wysyła wnioski o ściganie do prokuratur i wtedy
      można faktycznie dorobić się nawet listu gończego.
      Osobiście jednak znam tylko jeden taki przypadek.
      W sądzie skończyło się na grzywnie.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka