Dodaj do ulubionych

Temat pracy mgr - PROBLEM

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.06.05, 09:29
Witam.
Studiuję pedagogikę socjalną i resocjalizacyjną. Jestem na IV roku. Do
niedawna miałam ogromny problem z wyborem tematu pracy mgr. I w koncu cos tam
sie udało. Temat: "Postawy studentów wobec kary śmierci".
Ale to chyba za bardzo socjologiczny temat. Sama nie wiem. Co o tym myślicie?
Tylko nie odsyłajcie mnie do promotora. To z wielu względów nie wchodzi w
rachubę.:(
Dzięki
Pozdrawiam słonecznie!
Obserwuj wątek
    • rr.richelieu Re: Temat pracy mgr - PROBLEM 02.06.05, 11:28
      Właśnie, dlaczego postawy? Nie m się narzędzi socjologa to cały problem w
      poważnej przecież pracy mgr. polega na zrobieniu ankiety, której pedagog zrobić
      nie umie, i jej analizie, z którą też może mieć kłopot. Pedagog powinien chyba
      zająć się resocjalizowanymi, a nie postawami wobec nich. Ale kto by chciał
      zajmować się "menelstwem".. Dziwne, zważywszy na to, że właśnie taką
      specjalność masz. Lepsza charakterystyka np. alkoholizmu w Twoim regionie albo
      sposób przywracania rynkowi pracy długotrwale bezrobotnych. Ten sposób to
      straszny pikuś, bo ogromna większość ludzi zajmujących się tym, gada o
      szkoelniach z pisania cv, przedsiębiorczości i takichh tam bzdetach, ale w
      końcu za te bzdety są chwaleni
      • Gość: arek Re: Temat pracy mgr - PROBLEM IP: *.uci.agh.edu.pl / *.uci.agh.edu.pl 02.06.05, 11:55
        Jesteś w poważnym błędzie, sądząc iż przeciętny student Pedagogiki nie jest w
        stanie sporządzić rzetelnej ankiety socjologicznej. Duża część prac
        licencjackich i magisterskich opiera się na przeprowadzaniu badań, opartych
        właśnie na ankietach, a zaakceptowanych wcześniej przez promotorów. Poza tym
        właśnie nabyciu tej umiejętności służą takie zajęcia jak np. "Metodologiczne
        podstawy badań społecznych", czy "Społeczne podstawy edukacji"
        Pozdrawiam
    • svenja1 Re: Temat pracy mgr - PROBLEM 02.06.05, 14:52
      ehhh, niech się socjologowie tak nie wymądrzają... resocjalizacja to nie
      tylko "menelstwo" czy alkoholizm... A co do Twojego tematu pracy, powiem Ci, że
      moja koleżanka, miała chyba całkiem podobny temat. Z tą różnicą, że u niej
      chodziło chyba o postawy wobec samobójstw czy jakoś tak. Mnie się ten temat
      podoba w każdym razie :))) Na jakiej jesteś uczelni tak przy okazji?
      Pozdrawiam :)
        • svenja1 Re: Temat pracy mgr - PROBLEM 02.06.05, 18:15
          ojj, chyba zanudziłabym się prowadząc szkolenia z zakresu stresu itp ;) zresztą
          przeważnie robi to psycholog :) Resocjalka to więźniowie pozostawieni sami
          sobie po wyjściu z więzienia i w trakcie odbywania kary, młodzież
          niedostosowana społecznie, klienci sądów, MOPSów i innych takich instytucji, w
          pewnym sensie narkomani, alkoholicy... To włączenie do życia społecznego kogoś,
          kto przez jakiś czas był pozbawiony możliwości uczestniczenia w nim,
          podejmowanie działań pedagogicznych i prawnych zmierzających do takiego
          ukształtowania i utrwalenia postawy akceptowanej społecznie :)
          łoj, ale zaszalałam :]
          Pozdrawiam :)

PS. lubię to moje "menelstwo" :)
          • Gość: Richelieu* Re: Temat pracy mgr - PROBLEM IP: *.localdomain / 80.48.249.* 02.06.05, 18:38
            no, więc masz pogląd taki, jaki powinien meić student resocjaliozacji. A jeśli
            Waszą pracą będzie przywracanie do życia społecznego to chyba kwintesencją
            Waszego kierunku byłaby magisterka opisująca metody takiego wprowadzania do
            życia. Postawy studentów, czy kogokolwiek, wobec problemu nie rozwiążą sytuacji
            życiowej wykluczonych. Macie bardzo trudny zawód i nie polega on w pierwszym
            punkcie na analizie środowiska, a na bezpośrednich działaniach.

Pomijam późniejszą pracę, bo jak osoba, która palcem nie ruszyła beneficjentów
            OSP, izb wytrzeźwień, policyjnych izb dziecka, która magisterkę napisała
            kompletnie nie ze środowiska tym, którym chce pomagać, będzie potem dobrym
            pracownikiem.
    • camerthon Re: Temat pracy mgr - PROBLEM 02.06.05, 18:08
      Gość portalu: koka22 napisał(a):

> Temat: "Postawy studentów wobec kary śmierci".

A dlaczego akurat studentow? I studentow czego? Poziom wrazliwosci moze byc w
      sumie troche inny na kierunkach powiedzmy artystycznych a innych. Choc
      generalnie rozklad glosow bedzie zblizony do rozkladu w spoleczenstwie. W sumie
      musi. Wiec to 'studentow' jest bardzo nieprecyzyjne. A slowo 'postawa' to juz w
      ogole temat-rzeka...Postawa to albo w wersji krotkiej 'tak' lub ' nie' albo
      temat o objetosci regalu z ksiazkami w bibliotece.

W sumie niekoniecznie zły ten temacik, ale mało precyzyjny przede wszystkim...

camerthon

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka