Dodaj do ulubionych

SWPS Wrocław

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.07, 22:17
Czy studjuje ktoś z forumowiczów na SWPS we Wrocławiu psychologię?
Jeśli tak niech się wypowie na temat tej uczelni.
Obserwuj wątek
    • Gość: maja Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.07, 11:14
      (Akurat tam nie studiuję,ale) złożyłam tam dokumenty,przyjeli
      mnie,próg przyjęcia i wymogi rekrutacyjne (co do zdawanych
      przedmiotów na maturze) stosunkowo niskie... Ale pełna zapału i
      odwagi już szykowałam sie na pierwsze spotkanie organizacyjne. Aż tu
      nagle dowiedziałm się,że dostałam sie na uniwersytet na psychologię
      wieczorową... I dylemat: prywatna-państwowa,dzienne-
      wieczorowe,daleko od domu-stosunkowo bliżej,droższe studiowanie-
      tańsze. Po czytaniu wielu opinii,radzeniu sie
      nauczycieli,kierowaniu 'intuicją' - wybrałam. Pomyślałam,że jednak
      wole studiować na uniwersytecie,nawet jeżeli są to studia
      wieczorowe. Ale musze przyznać,że z ciężkim sercem podpisywałam
      rezygnacje we Wrocławiu... Jednak nie żałuję. Nie wiem jakby było
      tam,ale wiem,że tu też jest dobrze.I wieczorowe nie różnią się
      prawie niczym od dziennych; mamy takie same
      prawa,egzaminy,wykładowców. Wprawdzie SWPS ma renome,bo zaprzeczyć
      tego nie można,ale może warto pomyśleć też o uniwersytecie, czymś
      państwowym:)
      • n_nicky Re: SWPS Wrocław 19.12.07, 11:27
        Zgadzam się, że najpierw warto pomyśleć o uniwersytecie. Mam koleżanki na SWPS i pomimo renomy tej uczelni, dla mnie są to studia za pieniądze. Wymogi rekrutacyjne są niskie, liczba studentów na roku bardzo duża, sporo z nich studiuje na SWPS, bo nie dostali się na psychologię na uniwersytecie. Ogólnie studenci, których miałam okazję poznać nie zrobili na mnie dobrego wrażenia i na pewno nie chciałabym, aby w przyszłości pomagali mi tacy psycholodzy.
        • Gość: Agata Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.12.07, 19:22
          No akurat wymogi rekrutacyjne to niższe są na wieczorowej na wrocławskim
          uniwersytecie, bo tam wymogów nie ma żadnych i łapią wszystko co się zgłasza.
          Ja się akurat dostałam i na wieczorową na uniwersytecie (bo dostali się wszyscy)
          i na dzienną na swps. Wybrałam swps i jestem super zadowolona! Wcale nie
          dlatego, by było łatwo, ale dlatego, że jest nadzwyczaj ciekawie.
        • Gość: Marcin Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.12.07, 11:46
          Chyba jednak generalizujesz i posługujesz się stereotypami. Na pewno jest tak,
          że zdecydowana większość ludzi marzy o dziennej psychologii uniwersyteckiej. Ja
          też o tym marzyłem, ale cóż, zabrakło mi ciut, ciut. I miałem wybór: wieczorowa
          na uniwersytecie - dzienna na swps. Długo to rozważałem, ale porozmawiałem z
          ludźmi, którzy tu bądź tu studiują na 3-cim, 4-ym roku. I wybór padł na swps.
          Decydowała renoma nauczających tam profesorów, opinia o ciekawych zajęciach i
          "ludzkim" podejściu do studentów (ludzkim nie znaczy luzu czy niskich wymagań,
          ale znaczy szacunek czy partnerstwo). Decydowało też to, że kilka osób z
          wieczorowych uniwersyteckich wprost mi powiedziało: Gdybym orientował(a) się w
          sytuacji, gdy dokonywałe(a)m wyboru, poszedłbym/poszłabym na swps...

Stereotyp: uniwersytet jest ok, a prywatna szkoła nie jest nietrafny w stosunku
          do swpsu, który ma taka renomę, że jeśli chodzi o psychologię tylko Uniwersytet
          Warszawski i UAM mogą się z nim równać.

Piszesz, że zetknęłaś się z jakimiś osobami z dziennego swpsu i nie zrobili na
          tobie dobrego wrażenia, a czy zetknęłaś się z ludźmi z wieczorowej psychologii
          uniwersyteckiej? I tu i tu trafili zarówno ludzie, którym do dostania się na
          dzienną uniwersytecką zabrakło 1 pkt. i wyraźnie słabsi. (Przy czym, jak ktoś tu
          już pisał, na swpsie jest przynajmniej jakaś selekcja). I wreszcie ostatnia
          sprawa: psycholog to niekoniecznie ktoś kto "pomaga ludziom". Tobie psychologia
          kojarzy się z terapią. Przeczytaj sobie jakiś podręcznik psychologii, bo może to
          w ogóle nie są studia dla Ciebie. I może lepiej uniknąć rozczarowań.

Pozdrawiam, Marcin - (bardzo zadowolony) student I roku swps Wrocław

• n_nicky Re: SWPS Wrocław 26.12.07, 21:23
            Będzie dłuuugo ;))

> Chyba jednak generalizujesz i posługujesz się stereotypami.

Nie, posługuję się osobistymi doświadczeniami :) A jeśli jest w nich nieco
            stereotypów, to świadczy to o tym, że w stereotypach tkwi ziarenko prawdy.

> Decydowała renoma nauczających tam profesorów, opinia o ciekawych >zajęciach i
            "ludzkim" podejściu do studentów

Wiesz dlaczego na SWPS jest tylu renomowanych profesorów? Bo zarabiają tam kilka
            razy więcej niż na uniwersytecie. To powszechna praktyka niezależnie od
            kierunku. Na uczelniach państwowych robi się 'karierę naukową', na prywatnych
            się zarabia. Jeśli chodzi o ludzkie podejście do studentów, to uważam, że skoro
            student płaci uczelni za studia, to siłą rzeczy musi być po ludzku traktowany. I
            tu plus dla uczelni prywatnych - na państwowych wieczorowych i zaocznych też
            płacisz, a podejście najczęściej jest, jakie jest...

> Stereotyp: uniwersytet jest ok, a prywatna szkoła nie

Nie przekonasz mnie...zawsze będę uważać, że uczelnia państwowa to większy prestiż.

>jest nietrafny w stosunku
            > do swpsu, który ma taka renomę, że jeśli chodzi o psychologię tylko
            >Uniwersytet Warszawski i UAM mogą się z nim równać.

To jest renoma pracujących tam wykładowców. Nie zawsze przekłada się na studentów.

> Piszesz, że zetknęłaś się z jakimiś osobami z dziennego swpsu i nie >zrobili
            na tobie dobrego wrażenia, a czy zetknęłaś się z ludźmi z >wieczorowej
            psychologii uniwersyteckiej?

Tak. Uważasz, że generalizuję, a przecież nie twierdzę, że wszyscy z SWPS są do
            niczego, tylko ci, których miałam okazję poznać. A było ich wystarczająco dużo,
            żeby wyrobić sobie zdanie na ten temat. To samo z naszą wieczorówką - jedni są
            ok, inni nie. Jak wszędzie.

> I wreszcie ostatnia sprawa: psycholog to niekoniecznie ktoś kto >"pomaga
            ludziom". Tobie psychologia kojarzy się z terapią.

Nie o to mi chodziło :) Wiem, że na psychologii można wybrać sobie
            specjalności(na SWPS można nawet kilka) i tylko pewien procent absolwentów
            psychologii będzie się zajmować w przyszłości terapią. Ale większość ludzi
            kojarzy psychologię właśnie z terapią. Dlatego odniosłam się do tego.

>Przeczytaj sobie jakiś podręcznik psychologii, bo może to
            > w ogóle nie są studia dla Ciebie. I może lepiej uniknąć >rozczarowań.

Jestem właśnie na 3 roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej na
            Uniwersytecie Wrocławskim, nigdy nie wybierałam się i nie wybieram się na
            psychologię. Nie będę więc czytać podręczników do psychologii (pomimo, że miałam
            na studiach psychologię społeczną i jeszcze się z nią zetknę ;) ) i uniknę
            rozczarowania ;)

>Pozdrawiam, Marcin - (bardzo zadowolony) student I roku swps Wrocław

Kończąc moje przydługie wypracowanie :)) to miło, że jesteś teraz bardzo
            zadowolony, mam nadzieję, że będziesz do końca.

Ja na początku też wychwalałam dziennikarstwo pod niebiosa, teraz po trzech
            latach mam krytyczne zdanie o tym kierunku. Z drugiej strony jak słyszę opinie,
            że na prywatnych uczelniach (pomimo 'renomy' jednej z nich) jest podobnie lub
            gorzej, to dochodzę do wniosku, że ja zawsze będę mieć dyplom ukończenia
            uniwersytetu, który jako jeden z trzech w Polsce prowadzi te studia jako
            wydział/instytut. I to jest jedna kwestia - prestiż/renoma. Ja nie odbieram
            renomy SWPS-owi, ale dla mnie to jest jednak renoma za pieniądze.

I druga, ostatnia rzecz - studenci. Napiszę to, żebyś mnie nie posądzał o
            generalizowanie :) Nie twierdzę, że na uniwersytecie wszyscy są super. Zawsze
            znajdzie się parę osób, które nie wiadomo po co studiują dany kierunek. Tak
            samo, jak na płatnych studiach są ludzie, którzy w przyszłości będą dobrymi
            fachowcami, ale z róznych powodów nie udało im się studiować na państwowych. Na
            prywatnych tych z przypadku jest jednak więcej niż na państwowych. Dlaczego? Bo
            na takie "modne" kierunki jak psychologia, dziennikarstwo czy ekonomia decyduje
            się mnóstwo osób, które chcą to studiować, bo taka właśnie jest moda i
            powszechna opinia, że te kierunki są fajne. Ci ludzie na uniwersytecie
            najczęściej nie przechodzą rekrutacji. Na prywatnych uczelniach wymogi
            rekrutacyjne są niższe, miejsc jest więcej, a co za tym idzie jest i więcej osób
            z przypadku.
            koniec:) pozdrawiam
            • Gość: Marcin Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.12.07, 09:15
              To zatem ja krótko:
              (1) Nie zaglądam profesorom do kieszeni, nie wiem ile zarabiają.
              (2) Piszesz, że profesorowie dla prestiżu pracują na państwowych uczelniach, a
              dla pieniędzy na prywatnych. I tak rzeczywiście jest w większości przypadków.
              Pierwszy etat na uniwersytecie + fucha na prywatnej uczelni. Ale to właśnie
              wyróżnia swps od innych prywatnych uczelni, że większość profesorów pracuje
              TYLKO w swpsie. ANI JEDEN profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego nie pracuje w
              swpsie.
              (3) Piszesz, że skoro student płaci to powinien być po ludzku traktowany. Ja
              uważam, że wszystko jedno czy płaci, czy nie to powinien byc traktowany po
              ludzku. Oprócz tego: Student płaci na uniwersytecie za studia wieczorowe, a
              ciągle od koleżanek, które tam studiują słyszę skargi na ich traktowanie.
              (4) I jeszcze raz: niby dlaczego renoma profesorów swpsu ma się nie przekładać
              na renomę studentów, a renoma uniwersytetu ma się przekładać na studentów
              wieczorowych. Tu i tu studenci płacą, tu i tu są to w większości ci, którzy nie
              dostali sie na psychologie dzienną. Jedyna różnica jest taka, że aby się dostać
              na swps trzeba przejść selekcję (przyznaję, to nie jest trudne, ale jednak), a
              na wieczorową psychologię na uniwersytecie wystarczy złożyć dokumenty.
              (5) Dlaczego renoma swpsu jest za pieniądze, a renoma wieczorowego uniwersytetu,
              gdzie też się płaci nie?
              • n_nicky Re: SWPS Wrocław 29.12.07, 13:41
                ad.2) >>ANI JEDEN profesor z Uniwersytetu Wrocławskiego nie pracuje w
                > swpsie.
                Tak? Pewien bardzo znany profesor wykłada w SWPS i na UWr (i to u mnie na dziennikarstwie).
                ad.3) Napisałam dokładnie to samo, co Ty, tylko innymi słowami.
                ad.4) i ad.5) odczytujesz to, co napisałam tak jakbyś chciał, żeby było napisane ;)) przeczytaj jeszcze raz dokładnie mój poprzedni post. Tam wyjaśniłam różnicę pomiędzy szkołą prywatną a uniwersytetem.
                >>Dlaczego renoma swpsu jest za pieniądze, a renoma wieczorowego >uniwersytetu, gdzie też się płaci nie?
                Naprawdę mam tłumaczyć takie proste i oczywiste rzeczy? :) Renoma kojarzy mi się z wieloletnim dorobkiem, bogatą historią, uznaniem, osobistościami itp. SWPS powstał w 1996 roku, Uniwersytet Wrocławski w 1702 (miał powstać w 1505). Tyle o historii. SWPS od niedawna może przyznawać tytuły doktorskie z dziedziny psychologii. UWr w swoim istnieniu wykształcił kilku laureatów Nagrody Nobla i innych znakomitych naukowców (cały czas piszę o uczelni, a nie wydziale psychologii, żeby było jasne). SWPS założyło kilku profesorów psychologii z PAN - i teraz powtórzę to, co napisałam wcześniej - renoma SWPS to renoma pracujących tam wykładowców. Uniwersytet Wrocławski ma renomę w dosłownym znaczeniu tego słowa, tak jak inne największe polskie uniwersytety. Ktoś napisze, że się czepiam, tak czepiam się, bo uważam, że jest to istotna różnica.

UWr może i nie ma tak dobrego wydziału psychologii jak np. uniwersytety w Warszawie, Krakowie i Łodzi. Ale ja i tak wolałabym mieć dyplom ukończenia uniwersytetu (jak jest się dobrym, to można się przenieść z wieczorówki na dzienne) niż uczelni prywatnej. Zostałam wychowana w przekonaniu, że najlepsze są uczelnie państwowe i tego nie zmienię :)

Tyle ode mnie, nie zaśmiecajmy już wątku.
                • Gość: Magda Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 15:38
                  A ja wypowiem sie odnośnie tekstu, ze jak jest sie dobrym to mozna
                  sie latwo przeniesc z wieczorowki na dzienne. Nie slyszalam jeszcze
                  rownie beznadziejnej wypowiedzi. Mozed na UWr latwo jest sie w taki
                  sposob przeniesc. Na UAM-ie nawet osoby z najwyzszymi srednimi na
                  roku maja problemy w dostaniu sie na dzienne. Tu nie chodzi o bycie
                  doberym, czy tez nie, w egzaminach na psychologie trzeba miec tez po
                  prostu mnostwo szczescia.

UWr ma podobnie jak UŁ kiepska psychologie. UW, UJ, UAM to czolowka
                  uniwersytetow jesli chodzi o psychologie! Poza tym mnostwo uam-
                  owskich wykladowcow-profesorow wyklada na SWPS-ie np. prof
                  Brzezińska, prof. Brzeziński. Czesc z nich odeszla z UAM-u np. prof.
                  Maruszewski, Zdankiewicz-Ściągała, prof. Kowalik i wielu wielu
                  innych.
                  • n_nicky Re: SWPS Wrocław 29.12.07, 16:35
                    Dlaczego tak wielu ludzi ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem... :/

Nie napisałam, że jest się łatwo przenieść. Napisałam, że istnieje taka
                    możliwość. Przykładowo na moich studiach skorzystały z niej na pewno 2, może 3
                    osoby(z zaocznych, bo u mnie nie ma wieczorówki). UWr nie odbiega pod tym
                    względem od UAM i innych uczelni.

> UWr ma podobnie jak UŁ kiepska psychologie. UW, UJ, UAM to czolowka
                    > uniwersytetow jesli chodzi o psychologie!

Ja co prawda bardzo nie lubię rankingów, ale wg tych najbardziej 'obiektywnych'
                    cztery najlepsze to UW, UJ, UAM i UŁ.
                    • Gość: Magda Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:01
                      "(jak jest się dobrym, to można się przenieść z wieczorówki na
                      dzienne)"

Ktoś tu jednak sam ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem:-).
                      Napisałam,ze nawet bycie dobrym nie wystarcza aby mozn a bylo sie
                      przeniesc z wieczorowych na dzienne. Poza tym napisałas w taki
                      sposob, ze mozna bylo sie zasugerowac iz jest latwo sie przeniesc:-
                      ).

Gdybys sie orientowała troche to podium ma trzy miejsca, tak wiec
                      UAM, UW, UJ, a UŁ gdzies tam w tyle:-). Z roku moich znajomych
                      przeniosła sie TYLKO jedna osoba z wieczorowki, rok wczesniej
                      nikt....a to chyba cos oznacza:-).
                  • bee-b Re: SWPS Wrocław 23.02.13, 21:07
                    Zgadzam się, UAM, UW i UJ to czołówka - bardzo zauważa się to, kiedy spotyka się na stopie zawodowej absolwentów innych uniwersytetów/uczelni - i to bez większego znaczenia czy SWPS czy UWr.
                    Jedyna przewaga SWPS nad UWr to zatrudniania kadra dydaktyczna, niestety o wiele mniej wymagająca od tamtejszych studentów (wystarczyło porównać wymagania egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów u tych samych wykładowców na różnych uczelniach).
                • Gość: Tawananna* Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 17:41
                  > Renoma kojarzy mi się z wieloletnim dorobkiem, bogatą historią,
                  > uznaniem, osobistościami itp. SWPS
                  > powstał w 1996 roku, Uniwersytet Wrocławski w 1702 (miał powstać w > 1505). Tyle
                  > o historii. SWPS od niedawna może przyznawać tytuły doktorskie z
                  > dziedziny psychologii. UWr w swoim istnieniu wykształcił kilku
                  > laureatów Nagrody Nobla i innych znakomitych naukowców (cały czas
                  > piszę o uczelni, a nie wydziale psychologii
                  > , żeby było jasne). SWPS założyło kilku profesorów psychologii z
                  > PAN - i teraz powtórzę to, co napisałam wcześniej - renoma SWPS to
                  > renoma pracujących tam wykładowców. Uniwersytet Wrocławski ma
                  > renomę w dosłownym znaczeniu tego słowa, tak jak inne największe
                  > polskie uniwersytety.

Może i Uniwersytet Wrocławski ma renomę w takim znaczeniu, jak piszesz, ale mnie
                  taka renoma nie interesuje. Co mogę mieć z tego, że uczelnia została założona w
                  1702 roku? Jaki to ma wpływ na jakość nauczania na niej obecnie? To wszystko
                  pięknie wygląda w folderach reklamujących uczelnię. I głównie tam. Dlaczego mam
                  skreślać z góry wszystkie uczelnie powstałe w latach 90-tych?

I piszę to ja - osoba studiująca na "renomowanym" uniwersytecie założonym w 1919
                  roku, a tradycjami sięgającym do roku 1611. Cieszę się, że tu studiuję - ale
                  dlatego, że są dobrzy wykładowcy i selekcja kandydatów na studia, a nie z powodu
                  przywileju królewskiego Zygmunta III Wazy sprzed prawie 400 lat.
                • Gość: Marcin Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.12.07, 18:33
                  Sprawdziłem na stronach swps i UWr-dziennikarstwa składy kadry. Nie ma ani
                  jednego nazwiska, które pojawia się i tu i tu. Być może jakiś profesor od nas ma
                  dla was wykłady gościnne, ale najwyraźniej to nie jest etatowa praca w obu
                  miejscach.
                  Piszesz, że swps dopiero niedawno ma uprawnienia do doktoryzowania z
                  psychologii. Sprawdziłem, ma je już 6 lat, a ma też uprawnienia do nadawania
                  habilitacji z psychologii, czego UWr nie ma. Jeśli więc mówimy o renomie
                  kierunku, to 300 lat historii uniwersytetu niewiele tu zmienia.

Argument, że jeśli "zostałaś wychowana w przekonaniu, że najlepsze uczelnie są
                  państwowe" nie oznacza, że tak jest, bo to argument mało racjonalny. (Jeśli ktoś
                  został wychowany w przekonaniu, że Ziemia jest płaska, to ona przez sam ten fakt
                  płaska nie jest). I chyba tylko to wychowanie pozwala Ci wierzyć, że w
                  Uniwersytecie Łódzkim jest świetna psychologia. Ja wprawdzie jestem
                  "pierwszakiem", ale rozmawiam często ze studentami starszych lat, którzy zgodnie
                  twierdzą, że psychologia łódzka należy do najgorszych.

Tyle ode mnie, zgadzam sie z Tobą: nie zaśmiecajmy wątku.
                • Gość: ~~~~ Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.10, 18:23
                  Moim zdaniem osoby z prywatnych uczelni, które przenoszą się na państwowe
                  uczelnie mają takie same ,,utrudnienia" jak przeniesienie z wieczorówki na
                  dzienne. Przynajmniej na wydziale prawa UWr jak ktoś się przenosi z prywatnej
                  uczelni na dzienne prawo, to takiej osobie są stawiane takie same ,,wymagania"
                  co osobom przenoszącym się ze studiów wieczorowych/zaocznych na dzienne. Więc
                  prawdopodobnie z innymi kierunkami studiów są takie same zasady przenoszenia się
                  na dzienne studia na państwową uczelnię. Więc nie mów, że osobom z prywatnych
                  uczelni jest trudniej z przenoszeniem się na państwową uczelnię niż
                  przeniesienie np. z zaocznego prawa na UWr na dzienne prawo na UWr. Szczerze
                  mówiąc to chyba nawet łatwiej o przeniesienie się z prywatnej uczelni na
                  państwową niż z zaocznych na dzienne, bo ogólnie od wykładowców, znajomych itp.
                  słyszałam jak to jest na zaocznych na UWr-większość studentów uczy się po to,
                  żeby mieć papierek, jadą na ocenach 3,0 i nie starają się o lepsze oceny. I
                  zazwyczaj osobom z zaocznych nie zależy na zdobyciu wiedzy, tylko chodzi o
                  papierek (mam kilka koleżanek, które pracują jako sekretarki i powiedziały coś
                  na zasadzie, że zaoczna administracja na UWr jest im potrzebna na zasadzie
                  ,,byle mieć papier" i im nie zależy na wiedzy, bo one znają się na swojej pracy
                  i zapisywanie różnych terminów itp. to nie problem i że po prostu pracodawcy
                  wymagają wyższego wykształcenia, to sobie robią zaocznie administrację). A na
                  zaocznych studiach na państwowej uczelni rzadko się zdarza, żeby komuś zależało
                  na nauce-takie osoby to dosłownie jednostki, a większość chodzi bo chodzi, byle
                  mieć papierek, zazwyczaj osoby z zaocznych to osoby w wieku 40-50 lat, które się
                  dokształcają, żeby nie stracić pracy. I mam trochę znajomych z prywatnych
                  uczelni i ludzie trzymają tam dobry poziom, mają dobre oceny itp. Więc wydaje mi
                  się, że jak osoby z prywatnych uczelni mają lepsze oceny, to łatwiej o
                  przeniesienie na państwową uczelnię
                • Gość: Beata Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.05.10, 12:30
                  Nie jestem Marcinem i nie studiuję na swpsie. Zabieram jednak głos, bo mam dla
                  Ciebie dobrą radę. Byłam w podobnej sytuacji, jak Ty (tyle, że interesują mnie
                  studia z socjologii, a nie psychologii, czy dziennikarstwa. Ponieważ socjologii
                  we Wrocku na swpsie jeszcze nie ma (ma startować od października), nie miałam
                  nawet kogo zapytać na forum. Wybrałam się na Dzień Otwarty (są średnio raz w
                  miesiącu, zobaczysz daty na ich stronie). A tam, po prezentacji szkoły i różnych
                  informacjach o studiowaniu, odbyło się spotkanie ze studentami (bez kogokolwiek
                  z kadry, więc luz i chyba szczerość, bo niby dlaczego nie). Tam wszyscy
                  zadawaliśmy pytania typu "jak naprawdę jest?". Oczywiście studentów socjologii
                  być nie mogło, ale ci z psychologii opowiadali takie rzeczy, że już na 100%
                  wiem, że będę startować do tej szkoły (bo -mam nadzieję- na socjologii będzie
                  podobnie). Radzę Ci więc - wybierz się na Dzień Otwarty.
            • Gość: OLA Re: SWPS Wrocław IP: *.wlb.vectranet.pl 01.01.08, 16:48
              wiecie co? Generalnie jest tak, że w bardzo duzych miastach (u nas
              np Wawa) albo w panstwach na jakims poziomie jest tak ze uniwerki
              maja prestiz... u nas... np we Wro jest tak, że na uniwerku siedza
              wykladowcy od kilkunastu lat...bez wiedzy ...bez nowoczesnego
              pogladu na siwat..bez wiedzy o nowych systemach nauczania... dostaja
              pensje srednia krajowa... w duzej ilosci przypadkow jest to
              pokoleniowy 'klan" ... a studia prywatne... jak wymienialiscie tutaj
              chocby SWPS maja realny prestiz i poziom. wykladowcy dostaja solide
              wynagrodzenie wiec jest duzo chetnych, zatem jest przeproadzana
              seekcja tych najlepszych... jest mloda wyszkolona kadra...
              nowoczesna. Jesli komus wydaje sie ze nie mam racji to niech sie
              zastanowi nad jedna rzecza... czemu najlepsze uczelnie takie jak MBA
              czy Oxford sa TYLKO prywatne? Uniwerek i jego switnosc w takich
              miastach w jakich zyjemy (w-ch wro lodz poznan) dawno przeminela:)
              POZDRAWIAM OLA
                • Gość: Były student SWPS Re: SWPS Wrocław IP: 217.153.198.* 29.11.12, 16:18
                  Razem z kumplem kończyliśmy SWPS psychologię zarządzania i marketingu w 2010r. To co wam mogę powiedzieć to, że poziom nauczania spadł. Już nie ma tyle godzin statystyki, podejście komercyjne. Jeżeli szukacie pracy po tych studiach to dobrze wybierajcie promotorów. Praktycznie jest tylko dwóch, którzy was czegoś nauczą i są znani w świecie biznesu, poza nimi cienko. Musicie też sami się interesować tematyką, od ogółu do szczegółu. Praktycznie z naszej grupy 2005- 2010 r (ZiM) mój kumpel prowadzi agencję badawczą (ale wcześniej miał już duże doświadczenie) a drugi pracuje w HR w korpo. To wszystko, nie miejcie złudzeń
                      • Gość: zenek Re: SWPS Wrocław IP: *.opera-mini.net 18.01.13, 03:10
                        To, że wykład jest ciekawy, nie oznacza jeszcze, że jest pożyteczny. Jakby profesor fikał koziołki, to pewnie by jeszcze bardziej był ciekawy. Tymczasem faktem jest, że polonista niczego mądrego o psychologii nie powie. Pewnie jesteś jednym z forumowych piesków Galasińskiego, którzy wszędzie go bronią, nie zważając na obiektywne fakty. Nawet nie masz odwagi się podpisać, bo nie wierzę, żebyś był studentem tej szkoły. A kolejne roczniki studentów płacą za wykłady składające się z kompletnych głupot, bo polonista uczy ich psychologii. Potem będą stosować tę pseudowiedzę wykonując zawód psychologa. Nie wstyd ci? Masz choć odrobinę moralności? Wątpię.
          • Gość: studenka swps Re: SWPS Wrocław IP: *.promax.media.pl 07.07.11, 20:21
            Zgadzam się z Marcinem. Jestem studentką pierwszego roku psychologii i jestem bardzo zadowolona. Na uniwersytecie nie wykładają tak dobrzy profesorowie jak na swps i uniwersytet nie ma takiej renomy, jak wrocławski SWPS, dlatego nie zgadzam się z Tobą, bo studia wieczorowe i zaoczne są niemiarodajne i nie można ich porównywać ze studiami dziennymi. Proszę pomyśleć o tym co się myśli i nie mieszać ludziom w głowie bo na pewno uniwerek nie stawia na praktyczne wykorzystanie wiedzy tylko teorii, a tacy Psycholodzy są "PIERDOŁOWACI" !! Jak to powiedział jeden z doktorantów uniwersytetu, który prowadził ćwiczenia: "uniwersytet jest tylko wpajaniem niepotrzebnej wiedzy studentom, bo psycholodzy po uniwerku korzystają z podręczników i podciągają każdy spotkany przypadek do, przypadku z książki, a w taki sposób ludziom nie pomagają."

Pozdrawiam ;)
        • Gość: Magda Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 12:06
          Przyznam, że gdybym miała wybierać psychologie na SWPS-ie i na UWr
          to wybrałabym ta pierwsza. Słyszałam wielokrotnie od znasjomych jaki
          bałagan panuje na wrocławskiej psychologii...i nie ma tam tak
          wybitnych wykladowcow jak na SWPS-ie...Natomiast gdybym miala
          wybierac SWPS i UW/UAM/UJ wybrałabym zdecydowanie tą druga opcje.
        • agata123456only Re: SWPS Wrocław 01.12.10, 20:59

I co, nadal sądzisz, że "lepiej najpierw pomyśleć o uniwersytecie"???

No to masz nad czym myśleć. Wrocławski SWPS w zobiektywizowanej, opartej na twardych wskaźnikach, ocenie Ministerstwa okazał się najlepszym wydziałem nauk społecznych i humanistycznych w Polsce, pozostawiając w tyle wszystkie uniwersytety i instytuty badawcze Polskiej Akademii Nauk

forum.gazeta.pl/forum/w,72,117460545,117460545,Wroclawski_wydzial_SWPS_najlepszy_w_Polsce.html
          • Gość: Irka Re: SWPS Wrocław IP: *.tdi.tktelekom.pl 08.12.10, 23:48
            Fakt, psychologia w swps Wrocław to coś, co ja też mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim. Przede wszystkim, bardzo kompetentni wykładowcy, największe sławy polskiej psychologii. Netykieta nie pozwala mi tu podawać nazwisk, ale każ dy może sobie wejść na stronę i zobaczyć. Jak pokazuję swój indeks ludziom, którzy studiują psychologię gdzie indziej, to szczęki im w dół jadą równo. Ok, wiem, to kosztuje, ale po pierwsze warto, a po drugie jesli dobrze się uczysz, to stypendium redukuje ci ten koszt o połowę .
            • Gość: Beata Re: SWPS Wrocław IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 10.12.10, 10:53
              Jestem dopiero na I roku psychologii we wrocławskim swpsie, ale już mogę powiedzieć, że trafiłam w dziesiątkę. Wspaniałe wykłady z psychologii społecznej i ogólnej, świetne ćwiczenia. Jestem niezmiernie zadowolona z tego, że tu studiuję. Mam za sobą licencjat z innego kierunku na uczelni publicznej, mam więc porównanie. To, co jest na swpsie jest o dwie klasy lepsze!
          • Gość: gość Re: SWPS Wrocław IP: *.adsl.inetia.pl 27.02.14, 22:24
            ja jestem psychologiem/psychoterapeutką ale kończyłam uniwerek. niestety moje i moich kolegów po fachu, doświadczenia ze studentami z SWPS są koszmarne. ci przyszli psychologowie to mocno zaburzeni ludzie, więc rzeczywiście trzymajcie się od nich z daleka. :)
            • Gość: gość Re: SWPS Wrocław IP: 91.231.103.* 04.05.14, 15:15
              Mocno zaburzeni ludzie? Oj nieładnie pani psycholog, nieładnie. Czyżby żal wielką pupę ściskał? Twoja wypowiedż świadczy tylko i wyłącznie o Tobie i ograniczonym, stereotypowym światopoglądzie, pożal się Boże "psychoterapeutko" :)
          • Gość: Czefska Re: SWPS Wrocław IP: *.adsl.inetia.pl 06.06.14, 22:01
            Mam wielką prośbę, by ktoś mi napisał jak jest teraz na uczelni, bo jest mało wpisów z tego bądź 2013 roku. Mam na myśli to, czy warto płacić tyle pieniędzy za wiedzę, którą mogłabym tam zdobyć. Chciałabym pójść na "Reklamę". W tym roku skończyłam technikum ekonomiczne i bardzo interesowały mnie zagadnienia z marketingu i PR. W przyszłości chciałabym pracować w takiej branży. Dokładniej interesuje mnie "Organizacja imprez i eventów". Mam wielki dylemat, ponieważ mieszkam teraz w małym mieście na wschodzie Polski. Gdybym miała studiować we Wrocławiu, jechałabym "w ciemno" jeśli chodzi o pracę i mieszkanie. Mam zapewnione opłacenie studiów, ale nie jestem pewna czy dosyć szybko znajdę pracę i zdołam się utrzymać. Dodatkowo nie chcę narażać rodziców (bo to oni chcą opłacić mi studia) na tak wysokie koszty, jeśli ma się okazać, że szkoła jest jak każda inna. Jednak chęć rozpoczęcia takich studiów jest na tyle silna, by zaryzykować i wyjechać. Chciałabym tylko wiedzieć czy nie pożałuję rozpoczęcia studiów w tej szkole. Dlatego potrzebuję bodźca w postaci opinii ludzi, którzy mają coś konkretnego do powiedzenia w tej sprawie. Bardzo proszę o szczere opinię, bo jest to dla mnie bardzo ważne.

Pozdrawiam wszystkich, którzy zechcą mi pomóc.
      • Gość: Beba Re: SWPS Wrocław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.10, 15:49
        Piszę z Warszawy. Nie ukrywam, że jestem "z branży". Pracuję na Uniwersytecie Warszawskim, na Wydziale Psychologii. Dylemat, czy jesli ma się płacić za studia - iść na uniwersytet czy do swpsu istnieje w Warszawie. I tu i tu są w psychologii wielkie nazwiska i tu i tu uczy czołówka polskiej psychologii. We Wrocławiu, bądźmy jednak poważni, takiego dylematu nie ma. Uniwersytet to solidna druga liga, a swps Wrocław - absolutny szczyt w polskiej psychologii. (Potwierdziła to, zrezsztą, ostatnia ocena parametryczna Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w świetle której wrocławski swps jest najlepszy nie tylko w psychologii, ale w ogóle w dziedzinie szeroko rozumnianych nauk społecznych). Pisanie na forum bzdur typu "uniwersytet to uniwersytet" jest po prostu niepoważne. Istotne jest kto uczy studentów, gdzie uprawia sie prawdziwą naukę, a nie to, który rektor ma ładniejsze i starsze berło.
      • Gość: ja Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.12.07, 14:05
        Studiuję w SWPS i jestem zadowolona. Zajęcia są bardzo ciekawe, wykładowcy
        genialni, dużo praktyki i ogromne możliwości rozwoju.
        Jak najbardziej polecam. Minusem jest jedynie to, że trzeba mieć dość dobre
        zaplecze finansowe i trzeba być aktywnym.
        Nic nie robiąc też można przejść przez każde studia, ale nie o to chyba chodzi.

• Gość: kaś Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 00:56
          Hmm, ja muszę zaznaczyć, że moja opinia bazuje na kilku osobach, które znam, które studiują na SWPSie wrocławskim, doświadczenia więc osobiste nie są.
          Po pierwsze zdecydowana więszkość tych osób, czyli studiujących psychologie, ma problemy ze sobą i ja sama znając te osoby nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na ich pomoc.
          Dwa, moja przyjaciółka jest na 1 roku, zajęć ma prawie w ogóle, na kolowkium uczy się dzien przed i zalicza na 5 (pewnie jest bardzo zdolna, owszem, ale wciaz...). Czasem ma 3 dni w tygodniu wolne, uczy się prawie w ogóle. Sama przyznaje, ze sie opieprza, ale tylko mi, bo przy innych utrzymuje, ze swietna uczelnia i by jej nie zmieniła...

tyle ode mnie.
          • Gość: Marcin Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.12.07, 09:21
            To prawda, wielu studentów psychologii ma problemy ze sobą. Dotyczy to tak
            swpsu, jak i uniwersytetu. Psychologia przyciąga takie osoby, bo myślą, że
            dzięki temu poradzą sobie z własnymi kłopotami, rozmawialiśmy o tym na jednych z
            pierwszych zajęć. Jest dokładnie odwrotnie i takie osoby najczęściej po kilku
            semestrach rezygnują.
            Mam znajome na psychologii wieczorowej na UWr. Porównywaliśmy liczbę godzin
            zajęć. Na Uniwersytecie jest ich mniej.
            Tak, przeważnie mam 3 dni wolne w tygodniu: w tym jest sobota i niedziela. To
            naprawdę nic nadzwyczajnego.
            Zobaczymy jak Twoja koleżanka, jeśli rzeczywiście sie opieprza, poradzi sobie w
            sesji. To już niedługo.
            • Gość: Magda Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 15:44
              Na psychologii ludzie maja dokladnie takie same problemy jak ludzie
              z prawa, medycyny, matematyki, fizyki itd. Nie roznia sie one
              niczym:-). Ludzie jada na stereotypach, w ktorych oczywiscie jest
              ziarnko prawdy, ale podobnie jak na psychologii mozna na prawie
              spotkac osoby, ktore przedstawiaja jakies dewiacje. To nie jest
              regula. Np. lekarz specjalizujacy sie w ginekologii moze zostac
              uznany za gwałciciela, pediatra za pedofila, psychiatra za czubka i
              takie tam. Fakt, na psychologii gl. na pierwszym roku nie ma wiele
              zajec, ale mnoistwo roboty w domu-czytania, robienia prezentacji
              itp. Ja akurat na pierwszym roku mialam tylko piatek wolny, a od pn
              do czw normalnie zajecia:-). Wiec nie ma to reguly. Na UWr jest
              balagan, psychologia nalezy do tych gorszych...wiec czegoz sie po
              niej spodziewac?
          • Gość: ja Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 19:28
            > Po pierwsze zdecydowana więszkość tych osób, czyli studiujących psychologie, ma
            > problemy ze sobą i ja sama znając te osoby nigdy w życiu nie zdecydowałabym si
            > ę na ich pomoc.

Znasz wszystkich? Na jakiej podstawie twierdzisz, że mają problemy? Tak Ci się
            wydaje, czy przeczytałaś jakąś gazetę?
            "Zdecydowana większość" tutaj nie pasuje!
            10 lat temu nie było prywatnej psychologii, SWPS nie wypuszczał magistrów. A
            beznadziejni psycholodzy istnieją, zdarzają się jak w każdym zawodzie. SWPSu
            wtedy nie było, nie mogli go skończyć...
            • Gość: Mała Re: SWPS Wrocław IP: *.e-wro.net.pl 10.04.08, 14:35
              Przeczytałam opinie większości z Was. Muszę przyznać, że są bardzo ale to bardzo zróżnicowane. Obecnie studiuje na UWr. Uważam, że poziom jest naprawdę wysoki, niestety sposób traktowania studentów oraz same warunki pozostawiają wiele do życzenia. Co ważne płacimy podobne pieniądze jak na SWPS. Wybrałam studia wieczorowe z racji tego, że pracuję. Szczerze mówiąc mój plan zajęć nie różni się wiele od planu studentów stacjonarnych. Zajęcia oraz ćwiczenia bardzo często odbywają się w godzinach wczesnopopołudniowych co jest dla mnie niezwykle uciążliwe. Z racji tego będę raczej zmuszona przenieść się na SWPS. Na UWr. naprawdę da się wytrzymać, ale radziłabym jednak rozważyć bardzo dokładnie przyszłym kandydatom (szczególnie tym pracującym) wszystkie plusy i minusy przed dokonaniem wyboru...
              • Gość: mARIA Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 03.08.08, 09:21
                A ja się przeniosłam na wrocławski swps z państwowego uniwersytetu (nie z U.
                Wrocławskiego, dla jasności) i jestem z tej zmiany bardzo, ale to bardzo
                zadowolona. Przede wszystkim prowadzący swoją wiedzą i dydaktycznymi
                kompetencjami przerastają, i to głowę, moich poprzednich nauczycieli akademickich.
                • Gość: Irena Re: SWPS Wrocław IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 05.04.09, 12:14
                  I dobrze zrobiłas... Ja popełnilam potworny bład w zyciu. Byłam studentką swps
                  we Wroclawiu, ale cos mnie podkusiło aby sie przenieśc na Uniwersytet. Bo mi
                  matka mówiła "uniwerystet to uniwersytet". Bład, porażka, niebo a ziemia, jak to
                  sie mówi... Chcialam wrócić, ale ... powrotu nie ma... Zreszta, powiedziano mi
                  to lojalnie "jak sie Pani decyduje od nas odejść, prosze bardzo, ale proszę
                  pamietać, ze to decyzja wiążąca". I jest mi smutno i glupio...
    • cassandra0 Re: SWPS Wrocław 04.08.08, 15:22
      SWPS moze i nie jest najgorszy, ale niby jak zamierzacie sie porownac do tych 85
      osob studiujacych dzienna psych na UJ?? Trzeba bylo miec okolo 85 % z trzech
      rozszerzonych przedmiotow zeby sie dostac.
      • Gość: Kaja Re: SWPS Wrocław IP: *.ssnet.pl 04.08.08, 16:17
        Wiesz, czasem trudno z góry założyć, że ktoś, kto miał 85% z matury będzie
        lepszym psychologiem od kogoś kto miał np 70%. Wydaje mi się, że to dość
        specyficzny kierunek i raczej powinni się na niego dostawać ludzie którzy mają
        pewne predyspozycje, których matura w żadnych stopniu nie sprawdza. Wiem
        oczywiście, ze praca psychologa to nie tylko terapia, ale wiele osób idzie na
        ten kierunek właśnie z myślą, że będzie pomagać ludziom. Na dzienną psychologię
        na uniwersytecie jest się trudno dostać (nie tylko na UJ, ale na większość
        uniwersytetów w tym kraju) bo to bardzo oblegany kierunek. Mam koleżankę właśnie
        na tym kierunku, która dość krytycznie wypowiada się o osobach, które się tam
        dostały. Oczywiście wiem, że nie należy wierzyć we wszystko co mówią, ale ta
        dziewczyna studiuje jeszcze inny kierunek, więc ma porównanie. na psychologię
        dostają się najczęściej tzw. dziewczynki z dobrych domów, dobre szkoły, świetne
        oceny, wysokie ambicje, często całkowita nieznajomość życia i brak empatii.
        Wiem, ze generalizuję, ale coś w tym musi być. Koleżanka opowiadała mi, ze na
        ćwiczeniach często mają zadania praktyczne, typu odtwarzanie jakichś scenek w
        poradni. Z reguły te dziewczyny z najlepszymi ocenami kompletnie sobie z tym nie
        radzą, konkretnie w scenach typu, ze przychodzi do nich np człowiek z
        wykształceniem podstawowym, który stracił pracę albo matka piątki dzieci, a one
        recytują jakieś teksty z książek. Wiadomo, ze to dopiero II rok, ale na I rzut
        oka widać, że większość z nich się do tego nie nadaje. Nie piszę tego jako
        jakiejś prawdy objawionej, tylko kilka spostrzeżeń osoby, co do której jestem
        pewna, że nie przesadza.
        Żeby nie było ja nie studiuję psychologii, nie zdawałam nigdy na UJ i mam bardzo
        dobre wyniki z matury (Piszę o tym ze może ktoś mi zaraz zarzuci, że się tam nie
        dostałam i teraz chcę się dowartościować)
      • Gość: Pytia Re: SWPS Wrocław IP: *.eranet.pl 10.08.08, 19:40
        Cassandro, napij sie wody, zjedz kisiel i uspokój się. My się nie porównujemy do
        studentów z UJ, my dyskutujemy o uczelni, o tym czy prowadzący sa kompetentni,
        czy wykłady są ciekawe itp. I chodzi o to, że na wrocławskim swpsie wykłada
        czołówka polskiej psychologii, zajęcia są niezwykle ciekawe, można wybierać z
        szerokiej oferty fakultetów itp.
        Jasne, że gdybym mógł studiować za darmo na UJ czy UW, to bym studiował, ale
        matura poszła mi trochę gorzej niż Tobie i chcąc studiować psychologie muszę
        płacić. A jeśli muszę płacić, to jestem bardzo zadowolony z tego, co za swoje
        pieniądze na wrocławskim swpsie dostaję.
        Wątek Cassandro nie dotyczy tego kto ile procent z czego dostał na maturze.
        Gratuluję Ci zatem i proszę - załóż inny wątek na ten temat.
        • Gość: swps Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.09, 10:56
          Jestem 2 rak na swpsie i jestem bardzo zadowolona:) Pierwszy rok byl zeczywiscie dosc luzny pomimo tego sporo osob poodpadalo. Na 2 zaczynaja sie schody. nie zmienilam bym tej uczelni na zadna inna. swietni wykladowcy. znajdzie sie tez kilka osob ktore przyszly tu tylk dlatego ze mialy problemy z soba ale jest ich malo i to pojedyncze przypadki.
      • Gość: Arka Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.04.09, 12:46
        Jest taka forma "przyspieszenie studiów", więc jeśli znajdziesz promotora,
        wszystko wcześniej zaliczysz itp. to się da. Jak to wygląda od strony finansowej
        nie wiem. Studia we wrocławskim swpsie polecam zdecydowanie. Dla mnie to
        najsensowniejsza decyzja, jaką podjęłam w swoim dorosłym życiu. Przede wszystkim
        super kadra, nie tylko miejscowa, ale także ta dojeżdżająca z Wawki, Krakowa czy
        Sopotu.
      • Gość: rudaKropka Re: SWPS Wrocław IP: *.gl.digi.pl 13.11.09, 14:06
        Jak rozmawialam przy rekrutacji, to mozna przyspieszyc studia juz po
        pierwym roku, pod warunkiem "nadplaty", wiec trzeba, mimo skroconego
        czasu studiowania - zaplacic.

Moje pytanko, czy moze juz sie tego podjal? Czy mozna jeszcze
        bardziej ekstremalnie podejsc do sprawy i zaliczyc studia w 3 lata?
          • Gość: Sternkind Re: SWPS Wrocław IP: *.chello.pl 29.06.09, 21:37
            A ja chciałabym napisać coś ad SWPS w ogóle, bo już mnie mierżą
            opinie osób, które SWPS znają z opowieści swoich niezbyt
            rozgarniętych znajomy tam studiujących (swoją drogą posiadanie
            takich znajomych już coś świadczy o człowieku).

Dostałam się pierwsza na liście na psychologię na UW, maturę zdałam
            z 4 przedmiotów rozszerzonych ze średnią 98% i wybrałam psychologię
            kliniczną na SWPSie. Dlaczego? Sama miałam wątpliwośći, zwłaszcza,
            że jakaś tam presja otoczenia była (rodzice prawnicy z UAMu). Ale ja
            naprawdę chciałam studiować właśnie psychologię, właśnie kliniczną
            (nie, nie dlatego, że mam problemy ze sobą)i wobec tego wybrałam tę
            uczelnię, która miała mi najwięcej do zaoferowania. A jeśli chodzi o
            pieniądze, to warto je płacić. Chociaż można tego uniknąć, jeśli ma
            się znakomite świadectwo maturalne - wtedy wygrywa się konkurs
            świadectw i nie płaci się czesnego za całe studia (jest co prawda
            podatek), pod warunkiem utrzymania odpowiedniej średniej.

Moja koleżanka ze szkoły studiuje psychologię na UW. Ja mam w tej
            sesji 5 egzaminów, ona 3, przykładowo. I, uwierzcie mi, jak się nie
            uczysz - nie zdajesz. Co prawda nie wylatujesz, tylko płacisz, ale
            to już twoja sprawa.

Szkołę poradziła mi znajoma doktor psychologii, które przez jakiś
            czas wykładała na UW i na SWPSie, teraz już tylko u nas. Ze względu
            na profesjonalizm, nowoczesność i ogromne możliwości.

Dodam też, że, chociaż komfort studiowania to sprawa drugorzędna,
            jednak odczuwalna : )
            • Gość: Mirela Re: SWPS Wrocław IP: 80.54.202.* 03.07.09, 17:00
              A ja chciałam też powiedzieć że mam złe doświadczenia na temat
              studiowania na SWPS. Dość że jest to jeszcze niezbyt dobrze
              zorganizowane (chodzi o Wrocław). Tragedia co do komfortu
              studiowania. Wymagania są olbrzymie ale jakość przekazywanej wiedzy
              marna. Nie wiadomo czego oczekują od studentów najpierw zrobią wodę
              z mózgu a potem się cieszą że tyle osób oblało na egzaminach. I to
              jjest szkoła prywatna? ciekawe?
              • agata123456only Re: SWPS Wrocław 03.07.09, 18:40
                Jakość przekazywanej wiedzy marna? Nie rozśmieszaj mnie! Tragedia co do
                komfortu studiowania??? Teraz, gdu mamy nowe, bardzo fajne pomieszczenia na
                Sienkiewicza? Dziewczyno, o czym ty piszesz???
                Mirelko, czyżbyś była z tego debilnego I roku dziennych, na którym oblaliście
                wszystko co możliwe i żalicie się wszystkim we wszystkich możliwych miejscach,
                ale nie znajdujecie zrozumienia nie tylko u wykładowców, ale też u studentów
                starszych lat?
                Zacznijcie się po prostu uczyć jeśli przynajmniej dla części z was nie jest
                jeszcze całkiem za późno! Przyszliście na swps z myślą, że jeśli to prywatna
                szkołą, to będzie luzik, a tu co? Niespodzianka, kurcze, dwóje masowo stawiają
                nieukom i połowa roku pewnie na wylocie?
                Wiadomo czego wrocławski swps oczekuje od swoich studentów od studentów:
                wiedzy!! Zainteresowania studiami!! Wiadomo też co oferuje: zajęcia z
                zarąbistymi, najlepszymi w Polsce specjalistami. Jesteście pierwszym rocznikiem
                na wrocławskim swpsie, który postanowił być "inny" pod hasłem "po co się uczyć,
                skoro to szkołą prywatna". My, studenci starszych roczników cieszymy się, że
                dostaliście od szkoły po nosie!
                • Gość: Jacu Re: SWPS Wrocław IP: 78.8.141.* 03.07.09, 20:47
                  Agato, popieram!!! Pierwszy rok dziennej psychologii chce przynieść swoim
                  funkcjonowaniem obciach wszystkim studentom. Niech ich przesieją!! Nie twierdzę,
                  że nikt się tam nie uczy, a wszyscy myślą tylko o dostaniu dyplomu bez wysiłku.
                  Ci co zostaną po odsiewie będą więc OK. Mirelka chyba jednak jest już na aucie i
                  redukuje sobie dysonans. Idź Mirelko do jakiejś szkółki na zarządzanie albo na
                  pedagogikę. Będziesz miała to co lubisz: luz, świetne stopnie itd. Będziesz
                  zadowolona, a my bez takich jak ty, też!
                  Wrocławski SWPS: RULEZ!
                  • Gość: pan sowa Re: SWPS Wrocław IP: *.dzierzoniow.vectranet.pl 17.07.09, 17:30
                    Zgadzam sie Jacu i rowniez popieram Agatke! przesiac sku...synow!Pora powolac
                    Inkwizycje! porabac lawki i rozpalic ognisko! spalic pierwszy rok!Oczyscic SWPS
                    z elementow pozbawionych wiary i lojalnosci, dyscypliny i wytrwalosci!No i
                    niezapomniec o obowiazkowym tescie psychometrycznym dot.stopnia wiernosci i
                    oddania swps [z grupą kontrolną z UWr] i czy aby kazdy wie ktora uczelnia jest
                    "Rulez!" a ktora jest tere-fere.By Psycho.. nie zboczylo ne inne Pe np.
                    Pedago..czy Zarzą..fuj! My byc fajni, My byc z swps, my byc robot. Smieszy mnie
                    ta pokraczna duma nidokonczonych psychologow klinicznych.W tym roku ja ide do
                    was Jacu i Agatko , tak, tak, i bedziemy siac wszyscy razem. Jak widze taki
                    glupi ton, szczegolnie w zdaniach typu "Ci co zostaną po odsiewie będą więc OK"
                    to przekonuej sie do poczucia chumoru pewnych osob z konkurencyjnych uczelni.
                    Bog!Honor!Psychologia!
                      • Gość: pan sowa Re: SWPS Wrocław IP: *.dzierzoniow.vectranet.pl 19.07.09, 09:57
                        Drogi Olku nie moge poniewaz juz jestem przyjety.Sam widzisz ze swps preferuje
                        ludzi z poczuciem 'chumoru' i innych dysortografow.Takrze po moim mosieznym
                        blendzie mozesz jasno i bezwontpliwosci stwierdzicz rze to uczelnia dla
                        glupkow.Tez chodzisz do uczelni dla glupkuw?
                        A tak apropos; gdyby nie bylo bledow ortograficznnych i samej gramatyki lub
                        literowek to nie mielibysymy do czynienia z takimi polemicznymi talentami jak
                        Olek i 50% cwaniakow.
                        • Gość: Ania Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.07.09, 10:23
                          Panie Sowo,
                          sama dopiero co zostałam przyjęta na wrocławski swps, ale moja siostra skończyła
                          właśnie trzeci rok i wyjaśniła mi cale zamieszanie. Otóż obecny pierwszy rok
                          studiów dziennych to ludzie, którzy absolutnie fatalnie zdają egzaminy (a
                          właściwie ich nie zdają). Najwyraźniej mieli oczekiwania, że jeśli idą do
                          niepublicznej uczelni, to dyplom dostaną za samo płacenie. Problem w tym, że
                          swps Wrocław nie wpisuje się w stereotyp prywatnych uczelni i trzeba się po
                          prostu uczyć. Niektórym to odpowiada, innym nie.
                          Na tym forum mamy polemikę: jedna dziewczyna pisze, że nie wiadomo o co chodzi,
                          bo uczelnia prywatna, a są wysokie wymagania, dwójka innych ludzi pisze, że
                          dobrze, że są wysokie wymagania i będzie lepiej, jeąli ci, którzy chcą dyplom
                          kupić zostaną odsiani. Ja się akurat z tą dwójką całkowicie zgadzam i myślę, że
                          to fajnie, że studenci starszych lat tez tak myślą.
                          Nie wiem więc o co Ci chodzi...
                          • Gość: pan sowa Re: SWPS Wrocław IP: *.dzierzoniow.vectranet.pl 19.07.09, 11:21
                            Oddziel tresc ,temat i swps od formy postu i tonacji Jaca a zrozumiesz o co mi
                            chodzi.Nie wiem gdzie sie u niego konczy entuzjazm a gdzie zaczyna
                            podnieta.Chlopak nie cieszy sie ze swps nie obnizylo swojego poziomu ale
                            pecznieje z radosci bo dojdzie do czystek a on jest taki fajny, madry i wogole i
                            zostaje bo jest niedosiagalny.Plebejskie potwierdzenie wlasnej wartosci.Przeciez
                            ten chlopak pisze jak dziekco a jest studentem! Wystarczy wyobrazic sobie ze
                            wlasnie tacy tam siedza.Takich powinno sie wyjebac!
                            Zmieniajac temat; swps skonczyla sie akredytacja UPA
                            www.uka.amu.edu.pl/akr-kierunki.php?id=38 pozostaly tylko 3 uczelnie
                            panstwowe wazna akredytacja w 2005 www.uka.amu.edu.pl/akr.php?id=35 swps
                            jest wyrozniony przez PKA www.pka.edu.pl/index.php?page=wyroznienia to sa
                            jedyne kryteria godne uwagi ,te wsyztskie magazyny ,czasopisma i ich rankingi sa
                            gowno warte
                            • Gość: Ania Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 19.07.09, 17:18
                              Może nie jestem fanką tonacji, w jakiej Jac napisał to, co napisał, ale kluczowe
                              jest to, że ma on rację w tym, że jeśli ktoś kompletnie olewa naukę i liczy na
                              to, ze skoro płaci za studia, to powinien przejść na II rok, to dobrze się
                              dzieje, że taki ktoś jest "odsiany".
                              A Ty, panie Sowo, w tym roku zaczynasz studia we wrocławskim swpsie czy już
                              jesteś studentem?
                              PS. Ja nie przywiązuję wagi do rankingów, dla mnie najważniejsze są opinie mojej
                              siostry i jej znajomych, którzy czasem narzekają na administrację wrocławskiego
                              swpsu, ale z zajęć, a zwłaszcza z wykładów sław polskiej psychologii są bardzo,
                              bardzo zadowoleni. Siostra ma taką dwutomową cegłę, z której uczą się studenci
                              psychologii z całej Polski i pokazała mi, z którymi autorami (profesorami) miała
                              osobisty kontakt i to jest dla mnie najlepsza rekomendacja.
    • Gość: gość Re: SWPS Wrocław IP: *.sileman.net.pl 19.07.09, 21:41
      Mam pytanie odnośnie tego, gdzie odbywają się zajęcia? Byłam na dniach otwartych
      na ul. Grunwaldzkiej, ale z tego co się dowiedziałam, zajęcia są w innym
      miejscu? Dopiero za miesiąc przeprowadzam się do Wrocławia, nie znam za dobrze
      miasta, dlatego prosiłabym o podanie nie tylko ulicy, ale jakiegoś
      charakterystycznego miejsca/obiektu w pobliżu. z gory dziekuje;)
      • Gość: Jarro Re: SWPS Wrocław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.10.09, 08:45
        Fakt, w pierwszych dniach rzeczywiście było trochę bałaganu organizacyjnego. Ale
        cóż, pierwsze śliwki robaczywki. Grunt, że sie wszystko szybko unormowało.
        Ja oceniam wrocławski swps bardzo wysoko. Przede wszystkim niezwykle
        interesujące zajęcia. Wynika to przede wszystkim z kompetencji i zaangażowania
        wykładowców.
        • Gość: pan sowa Re: SWPS Wrocław IP: *.dzierzoniow.vectranet.pl 30.10.09, 12:19
          Uczelnia dla debili.W sensie doslownym; podchodza tam z taka delikatnoscia
          ,czuloscia i ostroznoscia do studenta i jego mozgu jakby byl niepelnosprawny
          umyslowo, nieumialby sam dociec zrozumiec nauczyc sie.Pomijam fakt ze przez 1
          rok maja zamiar podejmowac szereg prob podczas wykladow aby "zainteresowac i
          przekonac" studenta do psychologi tak jakby sli tam ci idioci nie wiedziac co to
          psychologia i po co tam idą [specyfika nasyzch czasow].Podczas
          poltorejgodzinnych wykladow ,cala godzina poswiecona jest tlumaczeniu i
          dydaktyce zas polowa godziny psychologii i jej merytoryce.Dla kretynow ktorzy o
          psychologi tylko slyszeli ale nieosmielili sie otworzyc nic prosz Charakterow to
          piekna forma nauki bo za raczke pan wykladowca poprowadzi przez wyszystkie
          meandry tej szlachetnej dziedziny.
          • Gość: Borsuk Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.10.09, 09:06
            Chyba chodzimy do innych uczelni panie sowo, bo ja nie odniosłem takiego
            wrażenia. Kto Ci powiedział, że przez pierwszy rok będą Cię chcieli tylko
            zainteresować psychologią? To chyba zrozumiałe, że początek pierwszego wykładu
            to "wstęp do wstępu". Kolejne wykłady są już po prostu merytoryczne.
          • Gość: o.n.a. Re: SWPS Wrocław IP: 213.77.43.* 22.09.10, 13:45
            Bardzo ciekawa interpretacja. Ubliżasz sobie, czy innym? Wypowiedzi to nasze świadectwo. Wyśmiewając i kpiąc z innych chyba sam chcesz w ten sposób dowartościować samego siebie bo czujesz się w ten sposób lepszy. Łatwo wypowiadać się o innych szczególnie koncentrując się na ich wadach. Oczywiście nie mam zamiaru Cię oceniać. Pokusiłam się jedynie o te dwa krótkie zdania. Masz do tego prawo a ja mam prawo wyciągać wnioski z twojej publicznej wypowiedzi. Pozdrawiam i życzę większej tolerancji bez kłócenia się na argumenty i na własne racje. Jak sam wiesz tolerancja to przywilej ludzi inteligentnych.
      • Gość: AnkaBe Re: SWPS Wrocław IP: 82.160.239.* 07.11.09, 20:16
        Jestem na III roku, moim zdaniem warto płacić, bo jakość zajęć jest b. wysoka.
        Specjalność wybierasz po II roku i to, którą wybierasz nie ma wpływu na cenę. U
        nas na roku studiuje dziewczyna, która pierwszy rok studiowała w Warszawie.
        Mówi, że u nas (tj. we Wrocławiu) jest ciekawiej i że mamy więcej kontaktów ze
        sławami polskiej psychologii. Poza tym jest jednak nieco taniej (o ponad tysiąc
        złotych rocznie), a to też argument. No i miasto na pewno fajniejsze.
    • Gość: karolina Re: SWPS Wrocław IP: *.e-wro.net.pl 07.04.10, 20:49
      ja właśnie kończę 5 rok na swpsie i muszę przyznać,że jeśli chodzi o wiedzę to
      zajęcia są naprawdę super, jest dużo eksperymentów, ćwiczeń, praktyki. Razem ze
      mną są dziewczyny, które przeniosły się z UW i one tez uważają,że na swpsie jest
      ciekawiej i więcej się nauczyły. wykładowcy to bardzo dobrze dobrana kadra
      profesjonalistów, nazwiska tj. Doliński, Łukaszewski, Ohme. jestem tez osoba
      obiektywna i jesli chodzi np. o organizacje to nie wyglada juz tak pieknie, bo
      zajecia sa porozrzucane, mimo wszytsko wybrałabym jeszce raz te szkołę
      • agusiak914 Re: SWPS Wrocław 01.05.10, 23:07
        mógłby ktoś mi jakieś namiary na siebie podać?? wybieram się do szkoły swps i
        chciałam bym z kimś pogadać i dowiedzieć się paru rzeczy. proszę pisać na mail:
        slodkaagus6@wp.pl lub na gg 10393106.

PS: proszę o jak najszybszy kontakt
            • Gość: Cyborg Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.06.10, 17:13
              Hej!
              A ja mam pytanie do obecnych studentów SWPS.
              Trochę o sobie. Studiuję Prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Baaaaaardzo mi się
              tam nie podoba, ale już powoli kończę.Chciałbym pójść na psychologię na SWPS,
              kiedy będę na V roku prawa, czyli prawie nie ma zajęć, tylko obrona pracy
              magisterskiej.

I tutaj moje dwa pytania:

1) czy z wynikami matury (2006r.) ROZSZERZONEJ z historii i polskiego
              odpowiednio: 88% i 76% mam szansę się dostać wg. Was?

2) czy na I roku psychologii (zwłaszcza I semestr) jest jakaś wielka masakra i
              odsiew, jeśli chodzi o egzaminy? Semestr zimowy to byłby mój ostatni, na którym
              miałbym egzaminy na prawie.

Z góry dzięki i pozdrawiam!
              • Gość: tyty Re: SWPS Wrocław IP: *.as.kn.pl 24.06.10, 18:59
                > 1) czy z wynikami matury (2006r.) ROZSZERZONEJ z historii i polskiego
                > odpowiednio: 88% i 76% mam szansę się dostać wg. Was?
                >
                wyniki matury nie mają znaczenia

> 2) czy na I roku psychologii (zwłaszcza I semestr) jest jakaś wielka masakra i
                > odsiew, jeśli chodzi o egzaminy? Semestr zimowy to byłby mój ostatni, na którym
                > miałbym egzaminy na prawie.

po prawie - nie bój nic
                będziesz się czuł jak w szkółce niedzielnej
                • Gość: makaron Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.06.10, 21:06
                  Uwielbiam gdy na forum zabierają głos tacy, jak tyty. Tacy, którzy nie mają o
                  czymś pojęcia, ale i tak wszystko wiedzą. Otóż wyniki z matury mają znaczenie.
                  Ja się dostałam (miałam wyniki mniej więcej takie, jak Ty), moja kumpela miała
                  maturę kiepską i się nie dostała. SWPS to wprawdzie szkoła prywatna, ale
                  niezgodna ze stereotypem prywaciarza. Także w tym, że po pierwszym i drugim
                  semestrze sporo ludzi wylatuje ze względu na oblane egzaminy. Prawdę mówiąc nie
                  dlatego, że są one kosmicznie trudne, ale dlatego, że niektórym nie chce się
                  uczyć (być może ulegają tez złudnemu przekonaniu, że jeśli szkoła jest prywatna
                  i żyje z czesnego studentów, to nikt nie wyleci). Myślę, że jeśli się będziesz
                  przykładał i chodził na wykłady (a poza wszystkim warto, bo na I roku są bardzo
                  fajne), to dasz sobie z powodzeniem radę.
                • Gość: Cyborg Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.06.10, 21:54
                  Bardzo Wam dziękuję za pocieszenie i informację. Bardzo się cieszę, że wg. Was
                  można sięz takimi wynikami dostać - aż mi skóra cierpnie, jak słyszę o
                  wymaganiach na psychologię na Uniwersytecie. Nie wiem, ile w tym prawdy, a ile
                  internetowego plotkarstwa, ale aż strach się bać.

Rozumiem, że na SWPS-ie są różne głosy odnośnie poziomu - pewnie jak wszędzie,
                  są egzaminy trudne, są ludzie, którzy chcą/nie chcą się uczyć =) Ja, szczerze
                  mówiąc, mam bardzo solidnie przeprany mózg po paru latach prawa - podejrzewam,
                  że potrafiłbym się nauczyć biblii na pamięć, nie mówiąc o książce telefonicznej
                  :P :P :P Nikomu, nawet najgorszym wrogom nie polecam studiów prawniczych -
                  odmóżdżające, głupie i bezsensowne. Ale uświadamiają człowiekowi jedno - że
                  nawet najbardziej idiotycznym przeciwnościom można zaradzić :D

Mam nadzieję, że wszystko będzie ok z nauką na SWPS-ie :)

A jeszcze jedno pytanie do Was - jak to jest z opłatami na SWPS-ie. Czy te 6500
                  zł czesnego (oczywiście +300zł wpisowego) to jedyne opłaty na początek? Czy są
                  jakieś ukryte opłaty za np. składnie podania do dziekana, składnie wniosków,
                  itp? Bo, że za powtarzanie przedmiotów to wiem, że się płaci, ale jak to jest
                  zazwyczaj?
                  • Gość: avi Re: SWPS Wrocław IP: *.wroclaw.mm.pl 24.06.10, 22:14
                    Ja na następne pytania Ci nie odpowiem, bo jestem z UWr ;) I fakt - prawdą jest,
                    że ciężko się na studia dzienne dostać. Chętnych nie brakuje, a próbują wszyscy
                    - nawet Ci kompletnie bez szans. Stąd takie tłumy.

Z ciekawości: skąd pomysł na psychologię? I jakie dalsze plany zawodowe?
                    Psychologia + prawo, coś innego?
                    • Gość: Cyborg Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 24.06.10, 23:14
                      Hej!
                      Dzięki za pamięć tak w ogóle =)
                      Jeśli chodzi o psychologię, to jest to w moim przypadku sprawa dość
                      skomplikowana. Idąc na prawo, nie bardzo wiedziałem na co się decyduję. Nigdy w
                      życiu nie popełniłbym drugi raz tego samego błędu. Myślałem, że będzie więcej
                      przedmiotów w stylu kryminologia, kryminalistyka. A tu samo wkuwanie kodeksów na
                      pamięć...

Bardzo interesuje mnie świadomość, umysł itp. - zwłaszcza patologie tychże :D :D
                      :D Chciałbym być psychologiem policyjnym albo w jakichś służbach, to na pewno.
                      Na terapeutę nie bardzo się nadaję. Ale baaaardzo chciałbym wiedzieć, co siedzi
                      w głowach różnych psychopatów... i po trochu każdego z nas. To takie moje małe
                      zainteresowanie =)

A oprócz tego jestem wielkim fanem nauk kognitywnych i sztucznej inteligencji. A
                      ponieważ nie mam zdolności matematycznych, to nie pójdę na informatykę. Ale przy
                      projektowaniu SI, psycholodzy są niemal tak samo przydatni jak informatycy :)

To tak mocno ogólnie o mojej motywacji. Jak widać znacznie bliżej mi do
                      psychologii niż do prawa. Gdybym tylko nie był taki głupi parę lat temu....
                      • Gość: avi Re: SWPS Wrocław IP: *.wroclaw.mm.pl 24.06.10, 23:30
                        Polecam w takim razie lekturę na wakacje: "Morderca za ścianą" - David M. Buss.
                        Napisana prostym językiem, przyjemnie się czyta i dość ciekawa (pomijając fakt,
                        że sam autor ma w sobie coś z narcyza) ;) Książka dostępna w bibliotece
                        uniwersyteckiej :D
                        • Gość: Makaron Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.06.10, 10:26
                          A tyt (dawniej tyty) tradycyjnie już rozpoczyna festiwal dezinformacji. Szkoła
                          Chodkowskiej prowadzi KIERUNEK prawo, a nie psychologię. I proponuje SPECJALNOŚĆ
                          na prawie z psychologii, a nie KIERUNEK psychologia sądowa.
                          "Prawie" robi wielką różnicę, ale to nawet nie jest "prawie to samo"
                          • gilda28 Re: SWPS Wrocław 26.06.10, 13:42
                            jakoś na stronie internetowej tej uczelni, Psychologia sądowa dla prawników jest
                            kierunkiem, nie specjalnością

ty naprawdę jesteś przekonany o swojej nieomylności? ja wychodzę z założenia
                            "myślę, więc się mylę", ale czytać umiem
                            • Gość: makaron Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.06.10, 15:51
                              W ogóle to nie jestem przekonana o swojej nieomylności, ale w tej kwestii jestem
                              przekonana całkowicie.

Oto kluczowy kawałek ze strony, na która się powołujesz:

"Absolwent Psychologii sądowej dla prawników posiada dyplom ukończenia studiów
                              prawniczych".

I ani słowa o jakichkolwiek uprawnieniach wynikających ze studiowania
                              psychologii. Bo we Wrocławiu w tej szkole nie studiuje się psychologii.
                              • gilda28 Re: SWPS Wrocław 26.06.10, 16:47
                                nie uważam się za znawcę ofert niepublicznych szkół wyższych
                                przeglądając ten temat, skonfrontowałam go z informacjami ze strony internetowej
                                tamtej uczelni, z ciekawości (pochodna moich zainteresowań)

pisałaś wyraźnie o specjalności (vs kierunek), teraz piszesz o braku uprawnień
                                (vs moje spostrzeżenie)

tyt pisał o kierunku studiów, nie o uprawnieniach jakie dają
                                nie ma sprawy, poza drobnym czepialstwem i nieprecyzyjnymi sformułowaniami
                                • Gość: Makaron Re: czy pracujesz dla SWPS? bt IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.06.10, 20:38
                                  Przepraszam, byłam nieprecyzyjna. Szkoła Chodkowskiej nie prowadzi we Wrocławiu
                                  kierunku "Psychologia", "Psychologia dla prawników" czy jakiegokolwiek innego, w
                                  którym byłaby psychologia z jakimś zawężeniem (czy sprecyzowaniem o jaką
                                  psychologię chodzi). To, że przywołałam jakie absolwent ma uprawnienia jest
                                  tylko dowodem na to, że kierunkiem jest prawo, a nie psychologia (bo uprawnienia
                                  są pochodną kierunku studiów, a nie specjalności).

Nie pracuję ani w swpsie, ani dla swpsu. Prawdę mówiąc, chciałabym, Może kiedyś
                                  się uda, marzenia się czasem spełniają.
                  • Gość: makaron Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.06.10, 07:58
                    Ukrytych opłat nie ma. To co napisałeś to jest wszystko (no chyba, że miałbyś
                    jakieś powtórki, nie zdane w dwóch terminach egzaminy, czy chciałbyś wziąć nie
                    jedną a dwie specjalizacje). Za żadne podania czy składanie wniosków nie płaci
                    się ani grosza.

"Morderca za ścianą" Bussa to kontrowersyjna lektura (choć na pewno warto
                    przeczytać). Dla mnie Buss bajdurzy jak wielu psychologów ewolucyjnych.
                    Radziłabym Ci natomiast zainteresować się psychologią zeznań świadków (efekty
                    fałszywej pamięci itd.) Studia psychologiczne b. polecam - fascynujące i więcej
                    w nich myślenia niż kucia na pamięć.
                    • Gość: Cyborg Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.06.10, 08:15
                      Hej!
                      Mordercę za ścianą czytałem jak najbardziej i zrobiła na mnie ogromne wrażenie.
                      Nie jestem w stanie zweryfikować kompetencji autora, niemniej jednak lektura
                      jako taka jest fascynująca.

Co zaś do psychologii świadków - to mam już wybrany bardzo zbliżony temat pracy
                      magisterskiej na prawie.Mianowicie będę pisał o "wywieraniu nacisku psychicznego
                      i innych opresyjnych technikach przesłuchiwania w świetle KPK". Mam nadzieję, że
                      na V roku uda mi się połączyć i pisanie takiej pracy i studia na SWPS-ie.
                      • Gość: Ania Re: SWPS Wrocław IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.06.10, 20:37
                        Chciałabym studjować pschologie dziennie w tym roku na swps.Jeśli
                        moglibyscie napisać mi co decyduje o przyjęciu do szkoły bo jedni
                        pisze ze wszystkich przyjmuja inni ze sie nie dostali.Bardzo zalezy
                        mi na tym kierunku.Chciałbym rowniez zasięgnąć opinii czy
                        korzystniej studjowac zaocznie czy dziennie tam psychologie?Jakby
                        ktos na ten rok wybierał sie to z proszę o kontakt. :)
                            • Gość: marcin Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.10, 09:44
                              Pozwolę sobie wtrącić trzy grosze.. jestem studentem już :) drugiego roku.
                              1. Na uczelnię dostać się jest łatwo a nawet bardzo łatwo.
                              2. Niestety ze względu na bardzo wysoki poziom wiele osób odpada - po prostu nie
                              radzą sobie z mojej grupu po 2 semestrach zostało 50% osób.
                              3. Zajęcia bardzo ciekawe, wiele sław psychologii
                              4. minusy- wysokie czesne, słaba organizacja w dziekanacie, we Wrocławiu zajęcia
                              odbywają sie w 5 miejscach (grunwaldzka,sienkiewicza, parkowa,
                              uniw.przyrodniczy, uniw.wroc i czasem trzeba pobiegać :)
                              • Gość: Psychol Re: SWPS Wrocław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.10, 11:11
                                Hej! A powiedz mi proszę (o ile się orientujesz), czy tak dużo osób odpada
                                dlatego, że się nie uczą, bo myślą, żę na prywatnej uczelni jest prosto i nie
                                trzeba się przykładać, czy egzaminy są masakrycznie trudne?

Jak w ogóle wygląda sesja egzaminacyjna na pierwszym roku - zimowym i letnim?
                                Ile jest egzaminów w każej z nich, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę?
                                • Gość: Alka Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.07.10, 14:09
                                  W mojej grupie odpadło najwyżej 10% - albo mało inteligentni, albo lenie.
                                  Ogólnie: super szkoła, bez dwóch zdań! Jeśli kogoś interesuje psychologia i ma
                                  trochę oleju w głowie na pewno się na studiach utrzyma! (A nawet jak kogoś nie
                                  interesuje, to wykłady na I roku go wciągną!)
                                    • Gość: Edyta Re: SWPS Wrocław IP: *.147.66.73.nat.umts.dynamic.eranet.pl 15.07.10, 08:59
                                      Na promocje na psycho bym nie liczyła. Co roku jest więcej chętnych niż miejsc,
                                      więc po co mieliby robić promocje? Zaoczni - dzienni? Wymogi te same, choć
                                      oczywiście na zaocznych jest nieco godzin mniej. (Ale np. egzaminy są tak samo
                                      trudne). W sumie: SWPS polecam w ciemno. To najlepszy wybór w moim zyciu, a już
                                      dwa razy zmieniałam uczelnię i kierunek
                                      • Gość: Psychol Re: SWPS Wrocław IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.10, 09:20
                                        Właśnie miałem to napisać - że na promocje cenowe na Psychologii nie ma co
                                        liczyć, bo pewnie jest baaaaaaaaaaaardzo popularna. Sądzę, że czesne może nawet
                                        wzrosnąć, jako że uczelnia się przenosi w nowe, lepsze miejsce, a więc budżet
                                        trzeba bęzdie podreperować. Ale może to tylko moje fanazje :P Oczywiście mam
                                        nadzieję, że tak nie będzie :D
                                        • Gość: Edyta Re: SWPS Wrocław IP: *.147.81.65.nat.umts.dynamic.eranet.pl 15.07.10, 10:25
                                          Nie... W umowie jest zapisane, że czesne nie może rosnąć szybciej niż
                                          współczynnik inflacji. Nie ma więc obaw, że uczelnia będzie sobie chciała
                                          rekompensować wydatki na nowy obiekt. A jeśli chodzi o promocje, to myślę, że
                                          (być może) można się ich spodziewać na socjologii, bo to nowo uruchamiany
                                          kierunek i pewnie będą chcieli to rozruszać. Prawdę mówiąc, to gdybym była
                                          bezpośrednio po maturze, to bym się nad socjologią poważnie zastanawiała, bo w
                                          całej psychologii najciekawsza mi się wydaje psychologia społeczna, czyli to, co
                                          jest jakby między psychologią a socjologią.
                                • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.09.10, 21:46
                                  Ponieważ nadchodzą nowi studenci w tym roku, postanowiłem odświeżyć temat. Jestem studentem SWPS i mogę powiedzieć parę zdań. Chciałbym szczerze przestrzec wszystkich I rocznych studentów lub - jeżeli tacy jeszcze są - kandydatów ubiegających się o miejsce studenta w SWPS. Swoje spostrzeżenia chciałbym zacząć od corocznej podwyżki czesnego rzekomo "w oparciu o wskaźnik inflacji". I tak np. w ciągu 5 lat nauki jedna rata czesnego potrafi wzrosnąć nawet o 300 zł, zaznaczając przy tym, że im więcej rat tym większe opłaty. I tutaj ciekawe spostrzeżenie - SWPS chyba jako jedyna a przynajmniej jako jedna z nielicznych szkół wprowadziła system "im więcej rat tym wyższe czesne". Ciekawe tylko, czy w przypadku deflacji czesne by zmalało. Kolejnym spostrzeżeniem jest niemal coroczne wprowadzanie różnic programowych co skutkuje tym, że w przypadku gdy komuś podwinie się noga, osoba ta oprócz opłaty za poprawy zaległych egzaminów (205 zł) musi też uiścić opłatę (chyba jakieś 440 zł za jeden przedmiot ale pogubiłem się już w tych tabelach opłat) za wszystkie przedmioty wynikające z tych właśnie różnic programowych. Przedmiotów takich może być nawet 6 co daje jakieś 2640 zł nie wliczając w to opłat za zaległe egzaminy.

Kolejna uwaga dotyczy braku własnego budynku na wydziale we Wrocławiu. No cóż, zdążyły powstać 2 nowe wydziały w Katowicach i Poznaniu a studenci z Wrocławia nadal biegają między zajęciami po już chyba 4 budynkach tracąc na to swoją przerwę. Nie wspomnę tu już oczywiście o studentach zaocznych, którzy nierzadko mają zajęcia od godziny 8 rano do godziny 21 a pomiędzy zajęciami są 15 minutowe przerwy, które pozwalają akurat przejść z budynku do budynku. Co prawda ostatnio najwięcej zajęć odbywa się w budynku przy ul Sienkiewicza i kto by tam się przejmował, że w lecie jest upał i duchota, a okna otworzyć nie można, ponieważ od przejazdu ciężarówki trzęsie się cały budynek nie mówiąc już o hałasie, który nie pomaga w nauce a już na pewno w zaliczeniu egzaminu. Pozostałe uwagi to już chyba tylko otrzymywanie sprzecznych informacji w dziekanacie (inną dostajesz przez telefon a inną "na żywo"), nagminne coroczne zmienianie regulaminu promocji, rygorów kolejności a ostatnio bardzo sprytnie wprowadzona opłata za przesłanie studentowi wezwania do zapłaty (20 zł). W tym roku osobiście dostałem 3 pomyłkowe wezwania do zapłaty, na szczęście poprzez e-mail. Po wymianie zdań z kwesturą i wysłaniu kilku obszernych e-maili w końcu za każdym razem okazywało się, że to pomyłka... no cóż, dobrze, że nie liczono jeszcze wtedy tych 20 zł za każde wezwanie plus odsetki za brak wpłaty z tego tytułu.

No i to chyba wszystko, nie wiem czy ktoś przeczyta w całości, ale zgodnie z naukami i prawidłami psychologii zrobiło mi się lżej na duszy i mogę w spokoju wrócić do wakacji, których pozostał jeszcze przecież miesiąc ;) ;)

Pozdrawiam,
                                  dzidek.
                                  • Gość: Andrzej Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.09.10, 18:37
                                    Ej Dzidek, chyba jednak przesadzasz. Nie jedna rata czesnego w ciągu pięciu lat nauki może wzrosnąć o 300 złotych, ale całe roczne czesne. W moim przypadku wzrosło o 116 złotych w ciągu pięciu lat, no ale teraz inflacja jest nieco wyższa, więc niech będzie, że 200-230.
                                    Co do różnic programowych - pojawiają się, ale nie w takiej skali, jak sugerujesz. Nikomu, kto nie spada na niższy rok nie grozi też płacenie za takie różnice. Twoje wyliczeni 2640 wynikałoby chyba z tego, że ktoś zamiast 5 lat studiuje przez 12.
                                    Twoje pytanie, co by było gdyby była deflacja (czy czesne by zmalało?) jest sensowne, ale niestety abstrakcyjne. Pewnie się tego nie dowiemy, bo na deflację się nie zanosi.
                                    Co do budynków - zgoda, ale wiesz przecież, że za rok cały SWPS przenosi się do nowej siedziby przy Ostrowskiego.
                                    Też napisałem swoje, też mi lżej na duszy i też wracam do wakacji!
                                    • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 10:43
                                      Andrzej - masz rację, jeżeli chodzi o czesne to faktycznie źle skonstruowałem wypowiedź, jeżeli chodzi natomiast o różnice programowe to swoje wyliczenia wziąłem z przypadków, które miały miejsce w tym właśnie roku. Oczywiście te różnice przypadają tylko tym, którzy powtarzają rok, tak jak napisałem wcześniej (w przypadku gdy komuś podwinie się noga).

Pozdrawiam.
                                      • Gość: Andrzej Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.09.10, 15:08
                                        Dzidku, spróbowałem to sobie wyobrazić, ale nadal ta podawana przez Ciebie kwota mi się w żaden sposób nie układa w głowie. Jest faktem, że co roku są jakieś (zwykle jednak drobne) różnice programowe, ale to jest kwestia jednego, dwóch kursów. Dopłata może więc wynosić kilkaset złotych. Podana przez Ciebie kasa to musi być jakiś ekstremalny przypadek kogoś, kto ma kosmiczne zaległości z kilku lat.
                                        W swpsie narzekałem na dziekanat (dziekanaty to w ogóle choroba polskiego szkolnictwa wyższego), ale nigdy nie miałem poczucia, że przeginają z opłatami za poprawki czy inne rzeczy. Inna sprawa, że nigdy nie powtarzałem roku, więc takich doświadczeń, jak Ty mogłem nie mieć. Tak, czy inaczej: czas studiów wspominam bardzo dobrze jako fajną przygodę intelektualną.
                                        • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 15:16
                                          Tu nie chodzi o mnie a o przypadki znajomych i zastanawiam się, czy nie dałoby rady jakoś przedstawić tego, abyś Ty i inni mogli sobie sprawdzić, że faktycznie tak jest. Zapytam, może ktoś udostępni mi jakiś zrzut ekranu ze swojego planu zajęć i różnic programowych, jednak nie wiem czy uda mi się coś takiego zrobić. Na chwilę obecną jednak zapewniam słownie, że kwota, którą podałem jest prawdziwa, a osoby te muszą zapłacić jeszcze więcej ponieważ nie doliczyłem tam kwoty za poprawki z egzaminów bieżących. Zaległości są bodajże z dwóch semestrów maksymalnie ale to też warto żebym sprawdził ponieważ nie jestem na 100% pewien.

Pozdrawiam.
                                          • Gość: Andrzej Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.09.10, 19:18
                                            Co by nie powiedzieć to do pilnych ci Twoi znajomi nie należą. Nie dość, że mają jakieś liczne kanały z przeszłości, to jeszcze mają polane egzaminy bieżące. Ja wiem, że różnie w życiu bywa, ale ostrzeganie na forum ewentualnych przyszłych studentów przed swpsem tylko dlatego, że ludzie, którzy wszystko po kolei oblewają muszą płacić dodatkową kasę jest chyba, Dzidku, nieporozumieniem... Ale naprawdę ciekaw jestem tych zrzutów z ekranu, tym bardziej, że mam wrażenie, że to będą jakieś baaaaardzo głębokie zaległości baaaardzo długo studiujących osób.
                                            • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.09.10, 23:47
                                              Hehehe, nie no spokojnie, jak mówiłem są to pojedyncze egzaminy z jednego, maksymalnie dwóch semestrów, myślę, że nie warto ich od razu zaliczać do wiecznych studentów ;) Może powtórzę, że nie chodzi o to, że jakieś tam osoby, które oblewają po kolei każdy rok płacą ogromne sumy za powtórki egzaminów. Chodzi o to, że co roku dochodzą jakieś przedmioty, które są potem nazywane różnicami programowymi, nie ma stałego systemu nauczania. I teraz o ile dochodzenie tych przedmiotów można nazwać jakimś tam postępem, czy też eksperymentowaniem w celu poprawy tegoż systemu nauczania to najbardziej denerwujące są po prostu zmiany nazw tych przedmiotów i wrzucanie ich również jako różnice programowe. Przykładowo: na I roku przedmiot nazywa się "Filozofia w psychologii", rok później tego przedmiotu nie ma już na I roku ale jest on na roku II i nazywa się "Filozofia z elementami logiki" itd. Zmiana nazwy i ewentualnie dorzucenie jednego tematu moim zdaniem nie powinno być nazywane różnicą programową. Oczywiście takie przypadki były pojedyncze i nie dotknęły wielu osób, nadal jednak pozostaje kwestia corocznego dorzucania całkiem nowych przedmiotów i kwalifikowania ich jako różnice programowe.
                                              • Gość: Andrzej Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.09.10, 09:37
                                                Dzidku, przecież cenę kursu wylicza się jako procent całości czesnego w zależności od rodzaju tego kursu. Jeden przedmiot (nawet gdyby przyjąć, że pojawiły się jakieś dziwne przypadki podejrzanych różnic programowych, o których piszesz) to najwyżej 350, no powiedzmy 400 złotych. Skąd więc takie kwoty? Myślę, że rzeczywiście najlepiej będzie jak wrzucisz to jakiś skan ekranu. Jestem właściwie pewien, że okaże się, że ten kolo, o którym mówisz ma jakieś mnóstwo zaległych i bieżących kanałów.
                                              • Gość: Anka Re: SWPS Wrocław IP: *.ibd.gtsenergis.pl 15.09.10, 09:01
                                                E tam dzidzek, pitolisz. Aby płacić takie kwoty dodatkowo trzeba mieć mega-kanały. Zacznijmy od tego, że za pierwsze dwa egzaminy (normalny i poprawkowy) nie płacisz, a za poprawianie ich w kolejnym roku płacisz minimalne pieniądze. Dopiero kolejne dwie porażki egzaminacyjne to konieczność powtórki kursu i dopiero tu jest to koszt dwóch-trzech stów. Nie siej więc fermentu na forum
                                                • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.10, 16:12
                                                  Nie mówię o egzaminach a o różnicach programowych, które do tych egzaminów dochodzą. I nie chodzi tu głównie o kwoty jakie trzeba zapłacić, a o to, że te różnice są dorzucane co rok, nie ma stałego programu nauczania, co nadejdzie nowy rok to pojawiają się na różnych latach nowe przedmioty.
                                                  • Gość: Andrzej Re: SWPS Wrocław IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.09.10, 23:35
                                                    Dzidek, no zlituj się, sam pisałeś, że są pojedyncze kursy, będące różnicami programowymi. Kurs kosztuje, powiedzmy, 300 złotych. Aby Twoje wyliczenia miały sens, takich kursów musiałoby być osiem, a nie jeden. Przedstaw może jakąś w miarę spójną wizję, zamieść te zrzuty ekranu, które obiecałeś, albo ... napisz, że się pomyliłeś.
                                                  • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.10, 23:16
                                                    No dobra, to jeszcze raz ;) No to tak: niezaliczonych egzaminów jest np 3. No i taka osoba sobie te 3 egzaminy poprawi płacąc za nie łącznie trochę ponad 600 zł (205 zł jeden). Ale ta osoba musi zostać na tym samym roku ponieważ nie spełniła tzw rygorów promocji (czasami to i wystarczy jeden niezaliczony egzamin, zależy jak bardzo dany przedmiot jest "ważny"). No i pal licho te egzaminy, bo teraz nadchodzi taki problem, że w przypadku, gdy ta osoba zostanie na danym roku to dochodzą jej te właśnie różnice programowe i nie są one zależne od niezaliczonych egzaminów, ale od tego, ile ich doszło dla danego roku na którym ta osoba zostaje. I teraz jeżeli taka różnica jest jedna to pół biedy, ale takich nowych przedmiotów potrafi wejść co roku na dany rocznik naprawdę kilka. I wtedy właśnie wychodzi jakaś już większa kwota. Co do zrzutów ekranu to ciężko je wydobyć od znajomych ponieważ po prostu nie bardzo chcą upubliczniać swoich planów, w końcu nie tylko studenci mają dostęp do internetu.
                                                  • Gość: studentka_swps Re: SWPS Wrocław IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 17.09.10, 19:33
                                                    Dzidku, nie ma takiej opcji, by jeden polany przedmiot powodował powtarzanie roku.
                                                    Jeśli natomiast ktoś powtarza rok, to z kolei nie płaci normalnego czesnego, a tylko za te przedmioty, które ma do tyłu. Po co więc piszesz takie dziwne teksty??? Może nie jesteś naszym studentem, a prowadzisz czarny PR dla konkurencji? I dla jasności: mam mało kasy, muszę pracować na swoje studia, ale nie ma najmniejszego wrażenia, że ktoś mnie nacina. Wszytko jest jasne, nie ma ukrytych kosztów, a jakość zajęć jest taka, że na pewno warto płacić. To nie jest szkółka typu: plac i odbierz dyplom.
                                                  • Gość: dzidek Re: SWPS Wrocław IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.09.10, 22:07
                                                    Studentko, przeczytaj jeszcze raz moje posty i postaraj się je zrozumieć, nigdzie nie napisałem o płaceniu czesnego w przypadku gdy nie zaliczysz roku. Jestem studentem SWPS i po prostu napisałem to, co mnie po 3 latach studiowania w tej szkole bardzo denerwuje. I tyle, nie prowadzę żadnego PRu, po prostu wyraziłem swoją opinię, a może nawet frustrację, bo czasami człowieka pewne rzeczy przerastają i szlag trafia ;) ;)