Gość: EMJOT IP: *.myszkow.sdi.tpnet.pl 13.01.03, 11:57 Co lepiej wybrać do kuchni ? Przepływowy ogrzewacz wody czy mały bojler. Jeśli przepływowy, to jaki model. Który jest najbardziej oszczędny w eksploatacji? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Nina Re: Trudny wybór. Przepływowy ogrzewacz wody. IP: *.toya.net.pl 13.01.03, 14:13 Jesli myslisz o zwyklym,malym,zasilanym pradem 220V ogrzewaczu-to daruj sobie.Ja mam cos takiego w kuchni i od poznej jesieni do wiosny woda leci ledwo ciepla,na pewno za zimna,zeby umyc np.naczynia.Fachowiec mowil,ze one tak maja- po prostu zima woda jest zbyt zimna,zeby dostatecznie ja nagrzac.Mowie o ogrzewaczu firmy Dafi. Gdybym mogla-zainstalowala bym normalny bojler-chocby 5 litrowy i nie musiala bym ganiac z miskami wody z lazienki,zeby umyc talerze po obiedzie. Mozliwe,ze ogrzewacze o wiekszej mocy spelniaja swoje zadanie,albo chociaz innej firmy... Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pol Re: do Niny. IP: 213.77.125.* 13.01.03, 14:21 Gość portalu: Nina napisał(a): > Jesli myslisz o zwyklym,malym,zasilanym pradem 220V ogrzewaczu-to daruj > sobie.Ja mam cos takiego w kuchni i od poznej jesieni do wiosny woda leci ledwo > > ciepla,na pewno za zimna,zeby umyc np.naczynia.Fachowiec mowil,ze one tak maja- > po prostu zima woda jest zbyt zimna,zeby dostatecznie ja nagrzac.Mowie o > ogrzewaczu firmy Dafi. > Gdybym mogla-zainstalowala bym normalny bojler-chocby 5 litrowy i nie musiala > bym ganiac z miskami wody z lazienki,zeby umyc talerze po obiedzie. > Mozliwe,ze ogrzewacze o wiekszej mocy spelniaja swoje zadanie,albo chociaz > innej firmy... > Pozdrawiam. A jaką moc ma Twój ogrzewacz ? Może za małą ? Pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nina Re: do Niny. IP: *.toya.net.pl 13.01.03, 17:00 Gość portalu: pol napisał(a): > A jaką moc ma Twój ogrzewacz ? Może za małą ? Pzdr. 4kW.Nie wymienie na wiekszy,bo mieszkanie nie moje i po co mi koszty?A mam sile w chalupie... Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Senior Re: Trudny wybór. Przepływowy ogrzewacz wody. IP: *.katowice.sdi.tpnet.pl 13.01.03, 16:00 Musisz porównać następujące cechy tych urządzeń: -gabaryty: - bojler nawet mała "piątka" trochę zajmuje miejsca. - przepływowy to z reguły mała "puszeczka". -dostępność ciepłej wody: - bojler po włączeniu zagrzewa wodę do temp.(często bojlery mają regulator) np. 30 stopni około 20-30 minut (pięciolitrowy), możesz oczywiście mieć cały czas włączony, gdyż dzięki dobrej izolacji straty ciepła są małe, ale z drugiej strony po co w nocy mieć załączony bojler i tracić energię. Ewentualnie można kupić programator. - przepływowy ma ciepłą wodę po 2 s. Jednak przy maksymalnej wydajności 3 litry na minutę daje przyrost ciepła o około 45 stopni. W czasie mroźnych zim, kiedy woda w sieci jest niezbyt ciepła, może się okazać, że przy częstych zmywaniach dużych ilości talerzy możesz czuć dyskomfort. Dotyczy to ogrzewacza do 6 kW i na 220 V. Większe podgrzewacze z reguły wymagają już tzw. "siły". - zużycie energii - przepływowy pogrzewacz zużywa chwilowo bardzo dużo energii. Przy nierozsądnym zmywaniu naczyń, koszty eksploatacji mogą być znacznie większe niż bojlera. Ważny jest również stan instalacji elektrycznej w domu, szczególnie przy korzystaniu z przepływowego ogrzewacza, gdzie wymagane są bezpieczniki do 32 amperów. Odpowiedz Link Zgłoś