Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom

    IP: *.lubin.dialog.net.pl 11.11.06, 23:00
    Co o tym myślicie? Dlaczego osoby nie mieszkające w Polsce, nie posiadające
    obywatelstwa mogą sobie kupować mieszkania w naszym kraju, zagraniczne
    fundusze także nie powinny mieć dostępu do polskich nieruchomości i mieszkań
    ponieważ to winduje ceny i Polacy we własnym kraju nie mają gdzie mieszkać!
    Obcokrajowcy, którzy legalnie przyjadą do Polski i będą tu pracować co
    najmniej rok wtedy mogłyby sobie kupić mieszkanie ale dostęp do polskiego
    rynku spekulantom z zagranicy uważam za psucie naszego rynku i pogarszanie
    sytuacji osób mieszkających w Polsce. Ale i tak juz chyba jest za późno aby
    coś w tym kierunku zrobić.....
    Obserwuj wątek
      • Gość: polonus Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.abhsia.telus.net 11.11.06, 23:32
        a jak fabryke buduja to jest dobrze?
        • Gość: Kas Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.lubin.dialog.net.pl 11.11.06, 23:50
          Mieszkania są dla ludzi a nie dla firm i spekulantów, ja wiem że jesteś spoza
          Polski i robisz "biznes" kosztem Polaków ale jest to zwykłe buractwo z twojej
          strony bogacić się kosztem niedoli innych.
          • Gość: popieram Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 00:04
            ja się w 100% zgadzam. należałoby wrócić do sytuacji srzed wejścia do UE, kiedy
            cudzoziemiec musiał mięc zgodę MSWiA na kupno nieruchomości. Nawet sie dziwię,
            że żaden z polityków głośno tego nie mówi, wkońcu możńaby kapital polityczny na
            tym zbić.Aczkolwiek na pewno zaraz odezwie się chór euroentuzjastów od 7
            bolesci i innych liberałów i nas zakrzyczą :/
            • Gość: popieram Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 01:17
              ja się w 100% zgadzam. należałoby wrócić do sytuacji srzed wejścia do UE, kiedy
              cudzoziemiec musiał mieć zgodę MSWiA na kupno nieruchomości. Nawet się dziwię,
              że żaden z polityków głośno tego nie mówi, w końcu na takich hasłach możnaby
              zbić niezły kapitał polityczny. Chociaż pewno zaraz odezwie się chór
              euroentuzjastów od 7 boleści i innych liberałów i nas zakrzyczą

              • romka_p Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom 12.11.06, 14:05
                a czemu do czasu przed Unia, lepiej do czasow PRL-u a szczegolnie lat 80-tych
                gdzy nie tylko ze cudzoziemiec nie mogl kupic to ziemiec tez.
      • Gość: kitkat Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.aster.pl 12.11.06, 10:13
        tez sie zgadzam wiec moze jakas petycje na tym forum?:)
      • Gość: toja Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 12:16
        Możecie sobie pisać, gdzie tylko chcecie nawet do ONZ, Papieża, itd. ! :)))

        Najlepiej może jeszcze zakazać kupowania mieszkań w mistach przez tych
        mieszkających na wsi ( bo po co im mieszkania w mieście ), albo łysym ( bo
        brzydcy sąsiedzi ), abo emerytom ( bo dla nich miejsce już nie długo gdzie
        indziej ), albo kobietom w ciąży ( potem potomek się wydziera i zakłóca spokój
        innym mieszkańcom ), albo ... , albo ... .

        Zapominacie, że są też sprzedający, którzy zadowoleni są ze sprzedaży ( bo
        inaczej by nie sprzedawali )?
        Nie można było kupić mieszkań 2,3,4,5,... lat temu ? Stały przecież i czekały
        na kupców ! Bez większego zainteresowania .

        DUPY daliście i teraz boli i lamentujecie !
        Bolszewickie instynkty się w was budzą !
        Zakazać to , zakazać tamto !
        PRL się dawno skończył, a homo sovieticus siedzi w was taki do szpiku kości :(
        • Gość: Kas Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.lubin.dialog.net.pl 12.11.06, 12:21
          Zastanów się człowieku co ty piszesz, a jak ktoś 5 lat temu nie miał kasy, a jak
          ktoś jest młody i dopiero teraz zakłada rodzinę. Nikt nie chce niczego za darmo,
          chcę tylko, żeby ceny były w takiej relacji do siły nabywczej jak to jest w
          innych krajach Unii, bo to, że mamy teraz ceny mieszkań jak w Berlinie a zarobki
          4 razy mniejsze to nie jest normalne. A jest to wina także cudzoziemców i obcych
          funduszy, którzy żerują na Polakach.
          • Gość: toja Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 13:02
            że mamy teraz ceny mieszkań jak w Berlinie a zarobk
            > i
            > 4 razy mniejsze to nie jest normalne


            Zapomniałaś jeszcze dodać, że wydajność pracy przeciętnego Niemca jest ok. 8-
            krotnie większa niż przeciętnego Polaka ( dane statystyczne ).

            Ceny kształtuje rynek ! Nie wiedziałaś tego ? Może są one teraz jeszcze za
            niskie, a może odwrotnie (?) Pożyjemy, zobaczymy ...

            Miej pretensje do polityków, sejmu, samorządów, ... itd.

            Gdzie są np. tereny pod budownictwo ? Wiesz jakie kretyńskie jest polskie
            prawo budowlane ? Porównaj je z niemieckim, a złapiesz się za głowę !
            Paranoja ! Totalna paranoja !
            To też wina obcokrajowców ?

            A wiesz jakie są czynsze w Berlinie ? A jakie w Polsce ? Porównaj !
            A wiesz ile kosztuje utrzymanie nieruchomości ?
            O o cenach regulowanych czynszów ( jak za komuny ) słyszałaś ?

            Buduj sobie dom - jest taniej !
            Płać stawki niemieckie jak chcesz, zobaczymy ile będzie Cię on kosztował .
            I tak dalej ...
            • Gość: mango Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.dip0.t-ipconnect.de 12.11.06, 14:02
              że mamy teraz ceny mieszkań jak w Berlinie

              chyba berlinskich slumsach. Mieszkam w pld. niemczech, w nieduzym miescie
              zdrojowym. Za 2-pokojowe mieszkanie (70m²) musze wylozyc kolo 150 000 €. Jak
              chce cos lepszego to 250 000€! Nie wspominajac o mieszkaniach w nowych budynkach
              z tarasam na dachu, ktore kosztuja pol miliona. A teraz sprawdz sobie ile
              kosztuje mieszkanie w Monachium/Stuttgarcie lub Kolonii.



              • lord.of.the.flies Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom 12.11.06, 14:18
                W Warszawie 150 tysięcy Euro za mieszkanie 70m2 to niewygórowana cena. Nowe
                mieszkanie (nadające się do zamieszkania, bo większość jest oddawana w tzw.
                standardzie warszawskim - bez podłóg i białego montażu) w kameralnym budynku w
                centrum miasta o tej powierzchni to 250 tysięcy Euro a nawet więcej.

                Co lepsze: mieszkanie o tej cenie wynajmiesz max za 2500 PLN (z tego czynsz to
                500 PLN), czyli o tysiąc mniej niż rata kredytu na to mieszkanie i to w CHF.

                Szczena opadła?
            • Gość: Grodek Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.chello.pl 12.11.06, 20:07
              Zgadzam się prawie ze wszystkim w twoim, toja poście. Poza jednym: wydajnością
              pracy w Niemczech. Chyba nigdy nie miałaś do czynienia z Niemcami w pracy. Ja z
              nimi współpracowałem przez 3 lata i krótko Ci opiszę ich dniówkę: 9.00 -
              przyjście do pracy. 9.10 - 10.00 - kawa, 10 - 12.00 - trochę pracy, 12.00 -
              13.00 - obiad (dwudaniowy z deserem w stołówce firmy), 13.00 - 13.30 - kawa,
              13.30 - 16.00 - zanowu trochę pracy, 16.00 - 17.00 - przygotowania do wyjścia z
              pracy. 17.00 - tylko się kurzy na parkingu. Miejsce: biura Staedtler Mars GmbH -
              Norymberga. Więc nie opowiadaj mitów sprzed 30 lat. Niemcy to jeden z
              najbardziej leniwych narodów w Europie.
              • Gość: toja Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 20:58
                Grodek mylisz pewne sprawy.
                Tak się w sam raz składa, że o wiele więcej lat niż Ty spędziłem w D i wiem,
                jak tam się pracuje.
                Nie o to chodzi, a o wydajność ( statystyczną ).
                Wiesz jakie są obroty roczne tylko jednej firmy niemieckiej, która nazywa się
                Daimler Benz ? ok. 150 Mld. Euro rocznie = ok. 600 Mld zł.
                A wiesz jaki jest roczny budżet państwa całej Polski ? Ile Mld. zł ? Sprawdź
                sobie. Wtedy zobaczysz, że jedna firma niemiecka ma rocznie większy "budżet"
                niż cały budżet państwa Polski.
                Z niczego to się nie bierze.
                A w Niemczech nie ma tylko tej jednej firmy, są jeszcze inne np. ...
          • Gość: polonus zenada... IP: *.abhsia.telus.net 12.11.06, 17:42
            rece opadaja...
            'obcokrajowcy zeruja na polakach"...
            jak zainwestowali 40 miliardow to dobrze, jak daja fundusze unijne to nam sie
            nalezy bo przeciez lache zrobilismy i wstapilismy dla nich do tej unii.
            choc nie musielismy.
            rolnikom tez sie doplaty naleza bo przeciez kazdy niby cos tam uprawia a
            przynajjmniej przed kontrola unijna zaorze pole zeby bylo widac ze robotny jest
            i cos sie u niego dzieje.
            ech ta sciana wschodnia.
            • Gość: Kas Re: zenada... IP: *.lubin.dialog.net.pl 12.11.06, 17:49
              Nie usprawiedliwiaj się, siedzisz za granicą i żerujesz na rodakach w kraju,
              buractwo tyle ci powiem. Ty i tobie podobni napędzają ten rynek mieszkań, doszło
              do tego, że całe piętra są wykupywane i zamykane a Polacy biora chore kredyty na
              30 lat w 20-letnich klitkach a potem są dramaty i nie pisz, że powinnini myśleć
              bo tacy jak ty zepsuli ten rynek, najgorsze jest to, że Polak Polakowi wilkiem,
              no ale cóż tak zawsze chyba było w tym narodzie.
              • Gość: toja Re: zenada... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 18:06
                Kas,
                sorry, ale dupę zawracasz.
                Kup sobie działkę, gdzie chcesz, w mieście, na wsi za miastem, w górach, nad
                morzem, za granicą,...
                Wybuduj sobie co chcesz, domek, domeczek, dom, budynek, też taki na 100
                mieszkań, sprzedaj 99 z tych mieszkań komu chcesz, możesz Polakom ( wtedy
                będzie bardzo patriotycznie ), albo Chinczykom, albo Marsjanom,...
                Możesz je też rozdawać za darmo, komu tylko chcesz .
                Skoro uważasz, że mieszkania są drogie, to zrobisz świetny interes ... i nie
                będziesz marudzić i narzekać na obcokrajowców, na ...
                ... czy cokolwiek lub kogokolwiek.
        • Gość: popieram autora Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 15:56
          ćwoku, nie chodzi o to, żeby zakazywać kupowania mieszkań ludziom ze wsi, tylko
          właśnie chodzi o to, żeby jak chcą za chlebem przyjechać do wawy albo innego
          miasta, to żeby stać ich było na dach nad głową. Jakieś minimum narodowej
          solidarności to chyba jest konieczne. A jeśli chodzi o zadowolonych
          sprzedających, to najbardiej adowoleni to są chyba deweloperzy, którzy
          sprzedaja po 50 mieszkań funduszom inwestycyjnym po to żeby te zamknęły je na
          kilka lat. A jeśli chodzi o bolszewickie instynty, to ci to najlepiej wiedzieli
          jak postępowac ze spekulantami
          • romka_p Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom 12.11.06, 16:07
            Gość portalu: popieram autora napisał(a):

            > A jeśli chodzi o bolszewickie instynty, to ci to najlepiej wiedzieli
            >
            > jak postępowac ze spekulantami

            Noooo, mieli powody. Lapowki by im uciekaly.
          • Gość: toja Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 16:23
            Gość portalu: popieram autora napisał(a):
            ... to najbardiej adowoleni to są chyba deweloperzy, którzy ...

            Tak ci się wydaje. Skoro uważasz, że mają tak bosko, sam zostań
            deweloperem. Do tego nie trzeba spełniać żadnych wielkich wymagań.
            Kup działkę, za ...
            Zajmij się wszystkim ...
            Projektami...
            Wykonawcami ...
            Łapówkami ( PL jest najbardziej skorumpowanym krajem UE )
            Zacznij budować ... za kilka lat sprzedawać ... a sam zobaczysz jaki to
            słodki miód.
            Nikt nie zmusza do korzystania z deweloperów, są też inne mozliwości ... Ale
            tym, którzy chcą mieszkań, nowych, itd. ... tanich ( najlepiej za darmo ) ...
            nawet się myśleć nie chce ! Chcieliby wszystko "na tacy" i najlepiej "prawie
            gratis".
            Mogą sobie chcieć ... Niech chcą ... I na tym ich chceniu się ich sprawa
            zakończy. Będą sobie chcieć do zasr.... śmierci .
            Homo sovieticus ...
            • Gość: 02sm Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.11.06, 17:02
              Gość portalu: toja napisał(a):
              > Nikt nie zmusza do korzystania z deweloperów, są też inne mozliwości ...


              No własnie, możesz isc na przykład do tzw. społdzielni mieszkaniowej , pełno
              jeszcze tych bękartów komunizmu, one też budują i sprzedają mieszkania . Po co
              od razu do dewelopera. Zapłacisz cenę rynkową za mieszkanie ( jak u
              dewelopera ) a zostanie ono nadal własnością spóldzielni - ty będziesz mial
              tylko tzw. ograniczone prawo wlasności - tzw. mieszkanie rzekomo własnościowe .
              A za kilka lat tzw. prezes zwinie się z kasą spóldzielczą ... a ty ... i
              będzie śmiechu co nie miara.
          • Gość: polonus zenada... IP: *.abhsia.telus.net 12.11.06, 19:12
            jakos nie widze chlopow ktorzy strajkuja przeciwko regulacjom "kto moze zostac
            rolnikiem" wprowadzonym w celu ograniczenia przemianowywania sie na rolnika po
            to aby dostawac doplaty z unii.
            nie widze tez chlopow protestujacych przeciwko glupiemu prawu pozwalajacemu im
            korzystac z ubezpieczenia w krus, placic 3 razy mniej niz kazdy inny polak albo
            wogole nie placic (chyba 30% tylko placi).
            kas jestes najgorszym przypadkiem zachowania, nikt nie kaze ci siedziec w polsce
            mozesz wyjechac tak jak ja.
            jesli jest cos czego mozesz sie czepic to rzad ktory powinien zrobic wszystko
            aby ulatwic budowanie mieszkan: ulgi podatkowe, uporzadkowanie spraw z gruntami
            itp. tu jest problem. od twojego myslenia prosta droga do bialorusi.
            rzad polski zajmuje sie bzdurami zamiast ulatwiac zycie swoim obywatelom.
      • mynia_pynia Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom 12.11.06, 17:57
        Jesteśmy w Unii my możemy kupować za granicą to i obcokrajowcy mogą u nas.
        Dla mnie to nie problem.

        Nie wydaje mi się żeby tak masowo były wykupywane mieszkania, raczej winę
        należy zrzucić na bardzo małą ilość inwestycji (czemu czepiasz się nie tych co
        trzeba – myślałam że to tylko rządzący potrafią).
        Następnym krokiem wg ciebie będzie ograniczenie prawa kupna mieszkań przez
        bogatych ludzi ???
        • mynia_pynia Re: Uniemożliwić kupno mieszkania obcokrajowcom 12.11.06, 18:10
          He, he ... jeszcze co mi się przypomniało.
          Chcecie sytuacji z przed 5 lat???

          Mój nie mąż w tym czasie kupił kawalerkę we Wrocławiu za 90 tyś, tylko był mały
          problem, bo zarabiając wówczas 3 tyś brutto dostał kredyt na oszałamiającą
          kwotę 40 tyś, w dodatku oprocentowanie hipoteczne wynosiło 20% (a nie 5,3%), i
          po 10 latach spłacałeś nie 40 tyś a 80.
          A teraz osoby zarabiające taką kwotę, młode, samotne, mogą liczyć na 200tyś
          kredytu.
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka