Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Żarówki na diodach LED

07.01.07, 11:56
    Może nie wyrażam się precyzyjnie, ale poszukuję opinii o żarówkach opartych na diodach LED. W chwili obecnej korzystam w mieszkaniu przede wszystkim ze świetlówek kompaktowych. Proszę o informację o żywotności takiego źródła światła, mocy urządzenia, cenie np. w porównaniu ze standardową świetlówką o wydajności 60W. Interesuje mnie jeszcze czy żarówki wyposażone w diody LED mogą być często włączane/ wyłączane (wiem że nie służy to specjalnie świetlówkom).

Generalnie, czy warto w to "wchodzić", czy lepiej jeszcze poczekać?
    Obserwuj wątek
      • kasia.laluna Re: Żarówki na diodach LED 07.01.07, 18:27
        problem jest w tym , że w takich żarówkach przepalają się często pojedyńcze
        diody LED. także z całego modulu 8-9 LED świeci ci tylko 5-6. mozę nie tyle co
        emituje mniej światła ( to napewno ) ale wkurza jak patrzy sie na
        takążaróweczkę i jeden LED nie świeci. Najwazniejsze dwie cechy to to że się
        nie nagrzewają i majęniski pobór prądu.
        polecam lampty nie LED-owe na

www.laluna.pl
        • plastusiowy.pamietnik Re: Żarówki na diodach LED 08.01.07, 22:15
          kasia.laluna napisała:

> problem jest w tym , że w takich żarówkach przepalają się często pojedyńcze
          > diody LED. także z całego modulu 8-9 LED świeci ci tylko 5-6. mozę nie tyle
          co
          > emituje mniej światła ( to napewno ) ale wkurza jak patrzy sie na
          > takążaróweczkę i jeden LED nie świeci. Najwazniejsze dwie cechy to to że się
          > nie nagrzewają i majęniski pobór prądu.

Dokladnie zgadzam sie z Toba - wyglada to glupio. U mnie w domu mam w sumie
          prawie 100 sztuk i trwalo jakis czas az sie wymiany uspokoily. teraz zostaly
          tylko te co sie jakos trzymaja. Jako problem musze jeszcze dodac ich zimna
          (niebieskawa) barwe - raczej nieprzyjemna oraz to, ze musialem wymienic
          wszystkie transformatory - te elektronicze nie startuja ze wzgledu na niski
          pobor mocy ( co w same w sobie jest przecierz porzadane).
          W zednym pokoju nie sa u mnie jako swiatlo glowne z powodow optycznych i ich
          niebieskiej barwy, ale np. bateria 42-uch sztuk w korytarzu pracuje z
          urlopowymi przerwami od 2 lat. Dodam, ze w sklepach ceny sa jak dla mnie
          zaporowe. Wspolnie z kolegami z pracy zamowilismy besposrednio z Chin 5000
          sztuk. Wliczajac transport i fakt, ze ladunek byl dla osob fizycznych
          (niekorzystne oplaty fiskalne) wyszlo po 0,95 Euro za sztuke. Czyli tak sobie -
          kokosow nie bylo. Na koniec chetnych bylo wiecej jak towaru.

PS. kilkanascie sztuk mialem z GU10 na 230V - tam elektronika siadla
          najszybciej i chyby bym ich nie polecal - ale napewno sprawa zalezna od
          producenta - "ten tak mial"

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka