Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agencyjne!

    17.03.08, 06:06
    paranoja, nie uśmiecha mi się płacić agencjom, które winduja ceny,
    same je podwyższaja by mieć jak największą prowizję!!Nie mam pojęcia
    jak szukać, na każdym portalu, gazecie- niby piszą bezpośrednio by
    zachęcić ofertą, a w koncu i tak się okazuje, że agencja....szukam w
    mazowieckim, pomózcie:)napiszcie jak szukaliscie.pozdrawiam
    doswiadczonych:)dajcie znac na prv, z goty dziekuje
    Obserwuj wątek
      • kowcia Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 17.03.08, 08:05
        www.gumtree.pl
        poszukaj w gazecie: nieruchomosci bezpośrednio, w srodowej wyborczej, poza tym
        mozesz porozwieszac ogłoszenia tam gdzie chcesz kupic.
        • Gość: Martika Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.03.08, 11:25
          Też tak myslałam jak ty. Szkoda kasy na biuro... i kupiłam przez
          biuro. Pól roku jeżdżenia i szukania, rozpytywania się i oglądania
          domów. I nie mogłam znaleźć i na koniec wzięłam się na sposób i
          dzwoniłam do biura i mówiłam, czego szukam i do jakiej kwoty a oni
          przygotowywali mi ofertę (nigdzie indziej nie było tych ogłoszeń) i
          jechałam ogladać kilka domów na raz. A miałam taki wybór kupić dom z
          ogłoszenia drogi i w złej lokalizacji czy kupić dom tańszy (nawet po
          dodaniu prowizji) i dokładnie to co szukałam. Nie ważne ile weźmie
          biuro, ważne, żeby cena domu + prowizja była niższa, od
          konkurencyjnej oferty.
          • Gość: top Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.03.08, 15:53
            taka jest prawda, bezpośrednio nie znaczy taniej.
            też szukałem bezposrednio, ale właściciele przeważnie liczą sobie
            sporo więcej niż za podobne oferty w agencjach. nie wiem z czego to
            wynika.
            • Gość: a Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: *.acn.waw.pl 18.03.08, 09:50
              z chciwosci i chciwosci. Ludzie chciwi chca zaoszczedzic na posredniku wiec nie
              daja swojej oferty agencji. Do tego ceny zawyzaja bo sa chciwi ale naszczescie
              wolny rynek poskromi ich chciwosc ;-).
          • kola1111 Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 19.03.08, 22:03
            Do Martiki
            Jeśli możesz prześlij mi proszę namiar na agencje z której korzystałaś.
            Jesteś pierwszą osobą która wyraża się pozytywnie na temat swojego pośrednika
            • Gość: rrr Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: 83.145.84.* 20.03.08, 13:10
              Tak Martika podaj nazwę agencji w której pracujesz.

              Jeszcze nie widziałam takiej oferty która byłaby niższa cenowo niż
              bezposrednio.....hahahahaha
          • okina Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 21.03.08, 20:00
            Tutaj sie nie zgodze. W styczniu probowalam sprzedac mieszkanie sama
            poprzez strony internetowe. Doznalam szoku jak odkrylam ze moja
            oferta bez mojej zgody jest prezentowana przez agencje i to o ok.
            20.000 PLN wiecej na tych samych stronach ktore ja
            wykorzystywalam!!!!! Chamstwo.
      • Gość: Magda Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: 83.238.109.* 17.03.08, 16:36
        A ja widziałam to samo ogłoszenie bezpośrednio i w kilku agencjach,
        i zawsze przez agencje było droższe (od 10 tys wzwyż). Polecam
        portal www.szybko.pl tam można zaznaczyć bardzo szczegółowo czego
        szukasz.
        • Gość: sprzedawca Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: *.chello.pl 18.03.08, 10:58
          Ja po ogłoszeniu w mediach, że chcę sprzedać
          nieruchomość odebrałam kilka tel.
          od agencji nieruchomości różnych maści.
          Inf. na temat prowizji była,
          cytuję "przecież zapłaci kupujący, podniesiemy
          cenę o wysokość prowizji i tak sprzedamy".

          Wszystkie papiery, które powinna spr. agencja
          chcieli oczywiście ode mnie, nawet wyciąg
          z księgi wieczystej.
          Czy jest zadłużenie w UM /podatek od nieruchomości i in./ też miałam przedstawić
          papier o niezaleganiu.

          Zgroza, chamstwo i chciwość.

          Nigdy nie skorzystam z usług "agencji nieruchomości".

          • beckerowa4 Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 19.03.08, 14:47
            Mam pytanie, skad jestes, ja mam do sprzedania mieszkanie w Warszawie
            w razie co pisz na adres asiek_p1@op.pl pozdrawiam
      • okina Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 19.03.08, 17:55
        Polecam strone www.bezposrednikow.pl

      • ekk69 Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 22.03.08, 17:01
        te pozytywne opinie o agencjach, to pewnie sami sobie wystawiaja. Ja
        też miałam "bliskie spotkanie" z agencjami i to parę razy. Raz jak
        sprzedawałam działkę i chciałam, żeby to zrobił ktoś za mnie. udałam
        się do agencji i dość,że nic nie robili, to jak po paru tygodniach
        zadzwoniłam to nawet nie wiedzieli o czym mówie. a jak dałam własne
        ogłoszenie , to raz dwa pojawiło się w ofertach agencji i to bez
        mojej zgody. W końcu wsciekłam się i sama zajęłam sprzedażą z
        sukcesem. drugie spotkanie to przy kupnie domu i to było
        zdecydowanie niemiłe. znalazlam nieruchomosc, ale musialam miec
        wycene rzeczoznawcy, wzielam z listy bankowej i pechowo trafilam na
        pania z pośrednictwa i dziwnym trafem nagle ktos inny mnie podkupił.
        • hesia3 Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency 25.03.08, 23:44
          Nie pracuję w biurze nieruchomości. Zgadzam się z opiniami o
          działaniu biur. Z jednego wyszłam trzaskając tak drzwiami, że chyba
          tynk poleciał. Istnieje jednak w biurach coś takiego jak umowa na
          wyłączność. 90% albo i więcej to są ogłoszenia które przekopiowują z
          jednej bazy do drugiej. Dodają swoją prowizję i szukają jelenia. Ja
          kupiłam dom, którego nie było nigdzie indziej. Prowizję mieli od
          sprzedającego i ode mnie (nawiasem mówięc nieźle się obłowili). Nie
          zmienia faktu, że dom wart był tego. Chciałam tylko napisać, że
          warto szukać wszędzie. Pułapki są zastawione i przez biuro i przez
          indywidualnego sprzedawcę. Znajomi kupili bez biura, a potem się
          okazało, że nie mają dojazdu do posesji. Nikt nie sprawdził
          dokumentów.
          • Gość: iwona Re: chcę kupić dom bezpośrednio!!a tu same agency IP: *.timplus.net 26.03.08, 06:10
            Wszystko dokładnie przeczytałam, bo własnie przymierzam się do
            sprzedaży domu z dużą działką. Nie mam pojęcia jak się do tego
            zabrać i zaświtał mi pomysł - agencja. Po przeczytaniu postu
            zaczynam mieć jednak obiekcje. Podpowiedźcie, jakie trzeba
            zgromadzić dokumenty przy sprzedaży nieruchomości.
            • al9 jasne bez agencji 26.03.08, 15:54
              a umowę przedwstępną zawrzeć potrafisz?
              zgodzisz się na klauzulę zastrzegające zwrot zadatku w wypadku
              niedostania kredytu?
              podpiszesz umowę sprzedaży (nie będziesz już właścicielem) i
              będziesz przez chwilę (oby krótką) i bez nieruchomości i bez
              pieniędzy?
              potrafisz czytac umowę kredytową?
              wiesz co to są warunki uruchomienia?
              ----------
              jasne - działaj bez pośrednika....
              al (pośrednik rzecz jasna)
              • Gość: a Re: jasne bez agencji IP: *.eranet.pl 26.03.08, 22:20
                Hej Al. Dawno tu chyba nie zaglądałeś, ale fajnie, że jesteś :-)))
                A co do Twojego postu-czy aby odrobinę nie przesadzasz? Te punkty, które
                wymieniłeś-tak naprawdę ze spokojem można to powierzyć tylko prawnikowi (a śmiem
                twierdzić, że większość agentów nieruchomości takiego wykształcenia nie ma), co
                i tak nie powinno nikogo zwalniać od starannego przeczytania wszystkich
                dokumentów. Jestem wrogiem demonizowania agencji nieruchomości, ale nie
                przesadzajmy też w drugą stronę. Chyba nie wszyscy sprzedający/kupujący to
                imbecyle? Ja raczej stawiałabym na oszczędność czasu i środków.
                Serdecznie pozdrawiam
                • Gość: al9 Re: jasne bez agencji IP: *.teleton.pl 27.03.08, 10:14
                  dzieki za pozdrowienia :-)
                  moimi Klientami są adwokaci, sędziowie i prokuratorzy...
                  oszczędność czasu to raz, specjalizacja dwa..
                  Pozdr
                  al
                  • Gość: staraagentka Re: jasne bez agencji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.08, 14:38
                    A tak nawiasem największy bałagan w papierach mają właśnie prawnicy.

                    I właśnie taki radca prawny o dość wąskiej specjalności prawniczej
                    dał mi komplet upoważnień i pełnomocnictw ze stwierdzeniem :
                    przecież po latach nie będę się uczyć na nowo spadków, zobowiązań
                    tudzież prawa rzeczowego - niech Pani to załatwi.

                    Wieszanie psów na pośrednikach jest wynikiem nieumiejętności
                    korzystania z ich usług.Ale "zaletą" Polaków jest ,że potrafią
                    wszystko: sprzedać mieszkanie, wybudować dom, wyleczyć się , uszyć
                    kieckę a nawet obciąć włosy ,że o farbowaniu tychże nie wspomnę.


                    • al9 tak, ale 27.03.08, 17:33
                      Niestety prawdą jest też, że część pośredników pracuje
                      skandalicznie...
                      Bez szacunku do Klienta, prawa, samych siebie...
                      Zwłaszcza w dużych miastach...
                      Zwłaszcza Ci którzy działają od lat, licencje zdobyli przez
                      zasiedzenie, nie ksztłacą się, nie inwestują w swoich ludzi, w
                      siedziby, sprzętm nowoczesne technoligie... Ci sami tolerują czy
                      wręcz nakazują działanie bez umów, kradzież zdjęć z gratki czy
                      tradera, preferują transakcje z kasowaniem prowizji z obu stron. W
                      ogóle nie zauważyli że ryn ek się zmienił, że Klienci mają dosyć
                      takich działań, że chcą profesjonalistów, chcą negocjować
                      wynagrodzenie, chcą kontaktów przez sieć, chcą aktualne i sprawdzone
                      oferty itd...
                      Rynek się zmienia i na szczęście pośrednicy (przynajmniej większość
                      tych których znam) też dostosowują się do sytuacji. Ale bądźmy
                      sprawiedliwi: nie wszyscy!
                      Pozdr
                      al
                      • Gość: poszukująca Re: al9! IP: *.chello.pl 27.03.08, 23:35

                        na jakim terenie pracujesz?
                        chętnie skorzystałabym z Twoich usług.
                        • Gość: al9 Re: al9! IP: *.teleton.pl 28.03.08, 10:41
                          na jakim terenie pracujesz?
                          > chętnie skorzystałabym z Twoich usług.
                          --------
                          dzięki za chęci ale nie...
                          jestem na forum gazety aktywny od kilku lat
                          ale przestrzegam twardo zasady - zero prób pozyskiwania Klientów tą
                          drogą
                          inaczej straciłbym swoją tu wiarygodność...
                          Pozdrawiam serdecznie
                          al
                          • Gość: zloty000 Re: al9! IP: *.chello.pl 02.04.08, 21:29
                            al9 Zasada godna podziwu. Ale zgadzam się z Twoją wcześniejszą wypowiedzią w pełni.
      • 33niania rodzina chciał kupić działkę 03.04.08, 15:42
        jeżdziliśmy po terenie . Pytaliśmy się rolników o cenę działek .
        Patrzyli na nas i odpowiadali " dużo ". Było to w zeszłym roku. Cały
        czas odpowiadali nam ,że chętnych na kupno działki jest dużo . A
        ceny idą w górę. Oczywiscie działki nie kupiliśmy . Pojechaliśmy na
        urlop na spływ kajakowy i zapomnieliśmy o sprawie. Szwagier się
        śmiał w samochodzie z tych wypowiedzi. Poczekamy do przyszłego roku.
        Zaczął się teraz zastanoawiać nad kupnem wygodnej przyczepy
        kempingowej. Z dodatkami. Do zamieszkania i przenoszenia się w różne
        miejsca Polski.
        Mało skuteczne nabywanie działki. Może w tym roku będzie inaczej.
        • Gość: al9 nie nabywała ale nagabywała IP: *.teleton.pl 03.04.08, 15:48
          Mało skuteczne nabywanie działki. Może w tym roku będzie inaczej.
          -------
          niania Ty nic nie nabywałaś
          jezdziłas po terenie i nagabywałaś tubylców
          informacja "dużo" oznacza : nic nie mam do sprzedaży...

          jak będziesz NAPRAWDĘ chciała cos kupić - szukaj ofert rzeczywsitych
          a nie wirtualnych.....
          jak będziesz tak "kupować" - to moze cos wypatrzysz koło 2015
          a cena za metr będzie wynosić 10.000
          euro oczywiście....
          pozdr
          al
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka