Gość: Marcin
IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl
12.01.02, 00:24
Niedawno stałem się właścicielem nowego jednopokojowego mieszkania, zrządzanie
osiedlem zostało powierzone firmie zaproponowanej przez dewelopera. Wszystko
byloby ok. gdyby nie fakt wliczenia do czynszu horendalnie wysokiej opłaty za
ochronę osiedla - stanowi prawie 40% całego czynszu i liczona jest od
mieszkania, ktoś kto ma 100m2 płaci za ochronę tyle co ja! Zaznaczę że w
umowie sprzedaży mieszkania nie było mowy o ochronie, ten pomysł powstał
później, także akt notarialny nie przewiduje ponoszenia przez właściciela
mieszkania opłat innych niż eksploatacyjne. MOJE PYTANIE, CZY FIRMA
ZARZĄDZAJĄCA MA PODSTAWY PRAWNE DO USTANOWIENIA OCHRONY I DODATKOWO
ARBITRALNEGO USTALENIA OPŁAT ZA NIĄ??
dzięki za pomoc,
pzdr.Marcin