Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    ZŁODZIEJSKI ZARZĄDCA

    IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.01.02, 00:24
    Niedawno stałem się właścicielem nowego jednopokojowego mieszkania, zrządzanie
    osiedlem zostało powierzone firmie zaproponowanej przez dewelopera. Wszystko
    byloby ok. gdyby nie fakt wliczenia do czynszu horendalnie wysokiej opłaty za
    ochronę osiedla - stanowi prawie 40% całego czynszu i liczona jest od
    mieszkania, ktoś kto ma 100m2 płaci za ochronę tyle co ja! Zaznaczę że w
    umowie sprzedaży mieszkania nie było mowy o ochronie, ten pomysł powstał
    później, także akt notarialny nie przewiduje ponoszenia przez właściciela
    mieszkania opłat innych niż eksploatacyjne. MOJE PYTANIE, CZY FIRMA
    ZARZĄDZAJĄCA MA PODSTAWY PRAWNE DO USTANOWIENIA OCHRONY I DODATKOWO
    ARBITRALNEGO USTALENIA OPŁAT ZA NIĄ??
    dzięki za pomoc,
    pzdr.Marcin
    Obserwuj wątek
      • dlugopis Re: ZŁODZIEJSKI ZARZĄDCA 12.01.02, 08:50
        Witam
        Wszystko zalezy od regulaminu wspolnoty i uprawnien jakie zostaly nadane
        zarzadcy na walnym zgromadzeniu wspolnoty.
        Jakie placisz oplaty za samo zarzadzanie ?
        Ja we Wroclawiu 1,08 pln/m2 i 0,20 pln (chyba) za miejsca garazowe.
        Ciekawe jak ksztaltuje sie cena zarzadzania nieruchomosciami na terenie Polski.
        Pozdrowionka
        • Gość: Marcin Re: ZŁODZIEJSKI ZARZĄDCA IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 12.01.02, 14:22
          Koszty zarządu - 0,75pln/m2 /Warszawa/
          Wiem, że wspólnota mieszkaniowa może wszystkie opłaty ustalić samodzielnie,
          ewentualnie przyznać odpowiednie uprawnienia zarządcy. Problem w tym czy firma
          zarządzająca ma prawo dowolnie ustalać opłaty za ochronę osiedla, zanim zdąży
          się ukonstytuować wspólnota mieszkaniowa, której jeszcze nie ma. Dodam, że akt
          notarialny tylko w sposób ogólny powierza tej firmie zarząd nieruchomością
          wspólną i nie daje jej żadnych uprawnień szczególnych.
          pzdr.
          Marcin

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka