Dodaj do ulubionych

v Lo czy II Kraków

23.02.16, 18:33
Hej, no więc chciałam się poradzić uczniów V lub II. No więc zastanawiam się nad tymi dwiema szkołami. Nie ukrywam że chętniej poszłabym do v (biol-chem). II LO także jest bardzo dobre ale odstrasza mnie cała 1 klasa na popołudnia :// z egzaminu będę mieć jakoś 180 punktów. No i jestem finalistą konkursu przedmiotowego i właśnie nie wiem, czy to w ogóle się liczy przy rekrutacji, czy trzeba być laureatem żeby coś znaczyło? I czy w ogóle mam szansę się dostać do v będąc nielaureatem? A może jednak lepiej pójść do ii? Bardzo proszę o odpowiedź
Obserwuj wątek
    • gosc1832074y98 Re: v Lo czy II Kraków 27.02.16, 00:06
      Jako tegoroczny maturzysta V LO mogę Ci tyle powiedzieć, że ta szkoła jest najlepsza. Ciężko będzie nam z niej odchodzić już za dwa miesiące i wiem, że ja i moi znajomi będziemy ją wspominać z wielkim sentymentem. Jeśli chodzi o punkty, to oczywiście można się dostać do V LO nie będąc laureatem. Za finalistę konkursu przedmiotowego dostaniesz dodatkowe 10 punktów. Możesz zbierać punkty także za inne rzeczy, np wolontariat. Progi na biol-chem były z reguły w okolicach 180. Nawet jeśli nie uda Ci się dostać w pierwszym terminie, to na pewno w drugim już tak. Możesz też wybrać profil humanistyczny (na który progi są najniższe) jako Twój drugi wybór. Wtedy na któryś z nich na pewno się dostaniesz i już 1 września będziesz mogła złożyć wniosek o przeniesienie.
      W V LO są trzy biol-chemy, F, H, I. Od lat utarła się tradycja, że biol-chem F jest najlepsza, choć każda z tych trzech klas ma swój własny klimat. Po szczegółowe informacje zapraszamy w kwietniu na Dni Otwarte ;)
    • czerwonykapturek112 Re: v Lo czy II Kraków 06.03.16, 18:46
      Jestem w 2 klasie II lo i średnio polecam szkołę. Jeśli chodzi o nauczycieli to jest bardzo różnie, ale niestety raczej w tę negatywną stronę. W mojej klasie 80% ludzi ma korki z matmy, bo matematyczce nie bardzo zależy żebyśmy zrozumieli dany temat. Prawdą jest to, że z zupełnie błahych przedmiotów nauczyciele cisną bardziej niż z tych zdawanych na maturze, bo ot takiego mają focha i nieźle się bawią na lekcjach wpisując komuś piątą pałę z rzędu. Są też tacy, którzy potrafią zarzucić tekstem, że przecież akurat tego rozszerzenia nie musimy zdawać na maturze ?? Niektórzy nauczyciele to prawdziwe perełki, ale można ich wyliczyć na palcach obu rąk. (czasem zastanawiam się też, czy te 'perełki' nie są po prostu normalnie uczącymi belframi, tylko na tle cienkiej reszty wypadają wyjątkowo dobrze) .. Najbardziej przykrą rzeczą jest to, że uczniów raczej traktują jak bydło.. jest taki przemiał, że nauczyciel po 3 latach nie pamięta twojego imienia... W klasach jest zdecydowanie za dużo osób (około 38/40)... W takich warunkach nie dziwmy się, że wszyscy tak naprawdę uczą się w domu. Smutne jest to, że do ucznia często nie ma się szacunku i wymaga się by dla wygody tych wyżej siedział cicho. Szczerze mówiąc nauczyciele w moich oczach chyba są za bardzo rozpuszczeni i zepsuci. Powtarzają, że 2lo to taka elitarna, prestiżowa szkoła, a takie gówno jakie się tu dzieje to naprawdę jest warte politowania. Słabą stroną jest organizacja. Na studniówkę dla 2 klas szkoła zbiera kasę od grudnia 2015. Po co tak wcześnie, też mnie to ciekawi ?? Na przykład w zeszłym roku wicedyrektor 'zgubił' 500 zł i wmawiał maturzystom, że to oni nie zapłacili i dlatego brakuje kasy. Jedyne pozytywne to atmosfera i to, że jako uczniowie wspieramy się tu jak możemy. Chociaż zdarzają się też ci fałszywi i obłudni.. Dla niektórych minusem może być codzienna rewia mody na korytarzach, ale w sumie ja tam lubię taką inspirację modą ? Dla imprezowiczów idealna opcja .. Podsumowując. .. II lo ?? Nasza szkoła zarabiająca dającymi się wrabiać uczniami to jeden wielki biznes ??...
      Jeśli chodzi o lekcje na popłudnie to chyba najpiękniejsza sprawa.. w 2 klasie mam prawie codziennie na 7.30 i chodzę jak zombie.. a po szkole grzecznie idę spać
      Chłopie.. będac finalistą o ile dobrze pamiętam masz dodatkowe 8 pkt ??.. to dużo a będąc laureatem możesz sobie wybrać szkołę, do której chcesz chodzić ??
      • czerwonykapturek112 Re: v Lo czy II Kraków 06.03.16, 18:49
        A raczej kobito* ^.^
    • synthesis_official Re: v Lo czy II Kraków 27.04.16, 01:12
      Cała prawda o II, niestety, jest tutaj:
      www.youtube.com/watch?v=Lj3An0IEca4&feature=youtu.be

W razie konkretnych pytań pisz na analysis.official@gmail.com
      • peppe_skywalker Re: v Lo czy II Kraków 05.09.16, 13:21
        Jako tegoroczny maturzysta podpisuje sie pod opinia kolegow z roku w 100%. Szkola, w ktorej trzeba "trafic" na nauczyciela, zeby czegos sie nauczyc, nie jest godna polecenia. Ale to tylko poczatek problemow. Wiekszosc uczniow nie ma pojecia, jak glowny dyrektor w ogole wyglada. Na lekcjach w naszej klasie pojawil sie szalone 3 razy na caly rok szkolny, a w niektorych klasach wcale. Na zebraniach z rodzicami udawal, ze nie ma go w pracy :D robil wszystko, zebysmy mieli jak najmniej czasu przed matura (np. dodatkowe, obowiazkowe przedmioty nie dla nas, ale dla nauczycieli, moze mieli za malo godzin).
        Na koniec dodam niesmialo, ze przyjecie do szkoly wcale nie jest takie drogie.
        Pozdrawiam.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka