butda 16.08.15, 15:05 Lecz Kaczyński- dr hab. profesor prawa pracy Andrzej Duda- doktorat Bronisław Komorowski -mgr Aleksander Kwaśniewski - matura Lech Wałęsa -ZSZ zawodówka Prawicowi prezydenci byli wyraźnie lepiej wykształceni. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
volupte Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:10 Gdzie tu masz prawicowego? Jedynie Wałesę mozna tak trochę okreslić. Komorowski średnio , raczej centrum , a reszta to socjaliści. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:15 Prawicowi: Kaczyński, Duda Reszta lewica. Wałęsa prawicowy? hahaha cytat: "Sprzątaczka powinna lepiej zarabiac od prezesa, bo więcej potu deje". Wierzący ale socjalista lewicowy na 100%. Odpowiedz Link Zgłoś
stasi1 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:52 Kaczyński to raczej komunista-nie ma niewinnych ludzi są tylko źle przesłuchiwani Odpowiedz Link Zgłoś
volupte Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 16:13 Narodowy -socjalizm to prawica? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 16:14 butda napisał(a): > Prawicowi: Kaczyński, Duda > Reszta lewica. > Wałęsa prawicowy? hahaha cytat: "Sprzątaczka powinna lepiej zarabiac od prezesa > , bo więcej potu deje". > Wierzący ale socjalista lewicowy na 100%. Bolek SOCJALISTOM? Nie wierzę.Socjalista z Matkom Boskom w klapie i siekierkom w łapie? Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 20:17 butda napisał(a): > Prawicowi: Kaczyński, Duda > Reszta lewica. > Wałęsa prawicowy? hahaha cytat: "Sprzątaczka powinna lepiej zarabiac od prezesa > , bo więcej potu deje". > Wierzący ale socjalista lewicowy na 100%. pokaż no prawicowego polityka , który mówi ze odbierze korporacji żeby dac sierotkom , tak jak to robi wasz duce :)) Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 11:52 JKaczyński-socjalista lewicowy(byli socjaliści prawicowi-NSDAP) likwidujący III skalę podatkową(40%)! LMller-tyż lewica,który agituje za podatkiem liniowym! Bo nie podobają mu się socjaldemokratyczne progresje podatkowe w państwach skandynawskich. LMiller....lewicy KILLER! Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 08:57 > Wałęsa prawicowy? hahaha cytat: "Sprzątaczka powinna lepiej zarabiac od prezesa > , bo więcej potu deje". > Wierzący ale socjalista lewicowy na 100%. Kaczyński wiele się od tego nie różnił, a ponieważ Duda to jego duchowy spadkobierca, to także można go zakwalifikować jako lewicę. Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:17 volupte napisał: > Gdzie tu masz prawicowego? Jedynie Wałesę mozna tak trochę okreslić. Komorowski > średnio , raczej centrum , a reszta to socjaliści. Komorowski centrum, co ci sie znowu ubzduralo SKL(Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe wspoltworzylo AWS a potem dalo dyla do eklektycznej PO podobno liberalnej :D PO mialo ochote zostac partia centrowa, ale jak widac, za duzy w niej "pluralizm";) Odpowiedz Link Zgłoś
volupte Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 16:15 ,,Komorowski centrum, co ci sie znowu ubzduralo SKL(Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe wspoltworzylo AWS a potem dalo dyla do eklektycznej PO podobno liberalnej :D" znaczy centrum. PO było liberalne w deklaracjach a nie w czynach , teraz juz zapomnieli. Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 16:20 SKL to rozmodlona prawica :D a PO, to "ni pies, ni wydra, cos na ksztalt swidra" bezideowcy:D Odpowiedz Link Zgłoś
volupte Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 17:04 SKL to nic rozmodlonego , to było liberalny stronnictwo. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 12:13 w_v_w napisał: > volupte napisał: > > > Gdzie tu masz prawicowego? Jedynie Wałesę mozna tak trochę okreslić. Komo > rowski > > średnio , raczej centrum , a reszta to socjaliści. > > Komorowski centrum, co ci sie znowu ubzduralo SKL(Stronnictwo Konserwatywno-Lud > owe wspoltworzylo AWS a potem dalo dyla do eklektycznej PO podobno liberalnej : > D > > PO mialo ochote zostac partia centrowa, ale jak widac, za duzy w niej "pluraliz > m";) PO nie był za Tuska i nie jest partią wodzowską za Kopaczowej. DT i EK sponiewierali marszałków Sejmu(Sejm to najwyższy organ władzy)-Schetynę i Sikorskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
az43 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:48 Kaczyński reprezentował PiS czyli 100% bolszewię. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:17 Zapomniałem o Jaruzelskim. Szkoła dla politruków, to chyba poziom podstawówki? Odpowiedz Link Zgłoś
don.kichote Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:17 butda napisał(a): > Prawicowi prezydenci byli wyraźnie lepiej wykształceni. Co nie przeszkodziło im, w byciu większymi bucami... Odpowiedz Link Zgłoś
wagonetka i taki niewykształcony Wałęsa 16.08.15, 15:23 jest światowym symbolem polskiej wolności i laureatem nagrody Nobla, no no dyplomami podniecają się tylko ludzie niewykształceni i słabi intelektualnie Odpowiedz Link Zgłoś
don.kichote I z tym się zgodzę! 16.08.15, 15:26 wagonetka napisał(a): > jest światowym symbolem polskiej wolności i laureatem nagrody Nobla, no no > > dyplomami podniecają się tylko ludzie niewykształceni i słabi intelektualnie Dodam przewrotnie: "Nie dyplom zdobi Prezydenta"! Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: I z tym się zgodzę! 16.08.15, 16:28 don.kichote napisał: > wagonetka napisał(a): > > > jest światowym symbolem polskiej wolności i laureatem nagrody Nobla, no n > o > > > > dyplomami podniecają się tylko ludzie niewykształceni i słabi intelekt > ualnie > > Dodam przewrotnie: "Nie dyplom zdobi Prezydenta"! >Orła zdobi korona i Prezydenta zdobi korona,żona.Anna K raczej nie była ozdobą Bronisława K.Danuta Wałęsa-Lecha W czy Maria K Lecha K. Odpowiedz Link Zgłoś
wagonetka ciebie nic nie zdobi 16.08.15, 16:29 zoil44elwer napisał: > >Orła zdobi korona i Prezydenta zdobi korona,żona.Anna K raczej nie była oz > dobą Bronisława K.Danuta Wałęsa-Lecha W czy Maria K Lecha K. ani ty nie zdobisz nikogo Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: ciebie nic nie zdobi 16.08.15, 16:55 Nigdy nie chciałem być "ozdóbką" kogokolwiek i czegokolwiek bom jest Górnoślązok a nie gorol. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: ciebie nic nie zdobi 16.08.15, 17:00 zoil44elwer napisał: > Nigdy nie chciałem być "ozdóbką" kogokolwiek i czegokolwiek bom jest Górnoślązo > k a nie gorol. Gorol pisze się z dużej litery matole. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: ciebie nic nie zdobi 16.08.15, 17:05 pies_na_czarnych napisała: > zoil44elwer napisał: > > > Nigdy nie chciałem być "ozdóbką" kogokolwiek i czegokolwiek bom jest Górn > oślązo > > k a nie gorol. > > Gorol pisze się z dużej litery matole. Dloczego? Bo gorol mo wielki łeb? Ino pusty,jak mięsny sklep w PRL. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: ciebie nic nie zdobi 17.08.15, 01:51 Z tego samego powodu co Górnoslązok. Górnicy nigdy nie mieli pustych sklepów za PRL-u! Odpowiedz Link Zgłoś
don.kichote To nir grzech! To obciach! Totalny!!! 16.08.15, 19:53 zoil44elwer napisał: > bom jest Górnoślązok a nie gorol. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: i taki niewykształcony Wałęsa 16.08.15, 16:18 wagonetka napisał(a): > jest światowym symbolem polskiej wolności i laureatem nagrody Nobla, no no > > dyplomami podniecają się tylko ludzie niewykształceni i słabi intelektualnie > > Takie typy tak majom,nie znając geografii do koryta zawsze trafiajom! Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: i taki niewykształcony Wałęsa 16.08.15, 21:57 Natomiast "świetny profesor" pośmiewiskiem całego świata. Kunik zmierza jego śladem. Odpowiedz Link Zgłoś
dobry-termin Re: i taki niewykształcony Wałęsa 17.08.15, 09:21 podniecasz się podstawówką - brawo! wagon... Odpowiedz Link Zgłoś
erte2 Re: i taki niewykształcony Wałęsa 17.08.15, 13:03 wagonetka napisał(a): "dyplomami podniecają się tylko ludzie niewykształceni i słabi intelektualnie" ...oraz ci którzy są "inteligentami" w pierwszym pokoleniu, wywodzą się z tzw. "ludu" a swoje dyplomy zdobyli ciężkim wysiłkiem i katorżniczym zakuwaniem. Dla nich ten dyplom to swoisty fetysz, wyróżnik na tle swojego poprzedniego srodowiska od którego zresztą odcinają się wszelkimi sposobami. Klasycznym przykładem jest tu niejaki Joachim Brudziński, żałosny "politolog" i wywodzący się z podkarpackiego marginesu były rabuś kolejowy który mówiąc o Lechu Kaczyńskim słowo "profesor" wymawia z nabożną czcią. Odpowiedz Link Zgłoś
porannakawa01 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:28 O tej profesurze żenującej Kaczyńskiego byś przestał. Osiągnięć naukowych - Ziobro, wypromowanych doktorów - Ziobro, znajomość języków obcych - Ziobro udział w sympozjach - Ziobro, cytowań - Ziobro! Protokół z Rady Wydziału UG - wniosek? Nadaje się na profesora! Zresztą ichnie magisterki i doktoraty? Z czego? Z twórczego rozwiniecia myśli Lenina i Stalina? Pogięło ciebie? Nie wyciągaj tej profesury na wierzch bo ludziska śmiać się będą a ci to ten wniosek podpisali wtedy do dziś usiłują to wypchnąć ze świadomości.! Odpowiedz Link Zgłoś
aniechto.only Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:31 No i proszę, jak to korelacja prezydentura/wykształcenie nic nie tłumaczy. Ten bez tytułów jest znany na całym świecie z tego , że rozwalił komunizm, a ten najbardziej utytułowany z tego, że rozwalił się sam. Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:41 Jedynie Jaruzelski i Kwaśniewski to są ludzie na poziomie. Obecnie namnożyło się mnóstwo profesorów po jakichś wiejskich uniwersytetach w USA. Poziom wiedzy i moentalność poniżej zera. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 13:29 pies_na_czarnych napisała: > Jedynie Jaruzelski i Kwaśniewski to są ludzie na poziomie. > > Obecnie namnożyło się mnóstwo profesorów po jakichś wiejskich uniwersytetach w > USA. Poziom wiedzy i moentalność poniżej zera. > Magistry historii:D Tusk(UGd),B Komorowski(UW),B Borusewicz(KUL),G Schetyna(UWr)......kształceni na szkolnych nauczycieli(?) historii zostali mężami stanu RP3 uczącymi naród historii.Historykowi BKomorowskiemu Naród już dał kopniaka w zadek.Tusk nie bo z Pollski ucikł......czas na innych historyków. Odpowiedz Link Zgłoś
az43 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 15:48 Szkoda tylko,że bez pomyslunku-zwłaszcza ten pierwszy.Ale ten drugi robi co może żeby mu dorównać. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 16:10 W opanowaniu mowy i pisa (po polsku) mgr B Komorowski i absolwent rolniczej zawodówki(2-letnia Szkoła Przysposobienia Rolniczego-kierunek elektryczny) niewiele się różnią. Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 16.08.15, 16:22 Nigdy nie miał tytułu profesora.Miał etat profesora i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 16.08.15, 16:39 W szkole średniej na nauczyciela(magistra) mówi(ło) się .....PROFESOR.Tak jak o maturzyście z tzw tajnych kompletów w czasie niemieckiej okupacji,Wł Bartoszewskim.Za swojej kadencji prezydent BK chętnie dawał tytuły profesorskie,szczególnie uczonym z nieboszczki UW(Ude) Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 16.08.15, 20:47 Lech Aleksander Kaczyński nigdy nie uzyskał tytułu naukowego PROFESORA.W odróżnieni np.od Pana Profesora Stefana Niesiołowskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
w_v_w Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 16.08.15, 22:01 tego profesor dostal za chamstwo i buractwo? Czy z zycia "mendoweszek", blizszych kulturowo Stefankowi :D został profesorem w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii UŁ a juz myslalam, ze "belwederskim" ;D:D:D Co ciekawe jego imieniem zostala nazwana "muchowka' to taka latajaca menda z Indii - Suillia niesiolowski. :D Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 08:59 Akurat Niesiołowski jest profesorem zwyczajnym ("belwederskim") od dziesięciu lat. Tak że nie ma u ciebie żadnej poprawy w temacie mijania się z prawdą. Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Łżesz jak zwykle 17.08.15, 09:03 Szybciej kłamiesz niż piszesz.Poczytaj sobie o Profesorze Niesiołowskim: W 1966 ukończył studia na Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Łódzkiego. W 1979 uzyskał stopień doktora nauk biologicznych, a w 1990 stopień doktora habilitowanego. W 2005 otrzymał tytuł naukowy profesora nauk biologicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: Łżesz jak zwykle 17.08.15, 12:26 108 takich Niesiołowskich nam potrzeba. Acht und hundert Professoren und Vaterland, Du bist verloren Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 12:22 w_v_w napisał: > tego profesor dostal za chamstwo i buractwo? Czy z zycia "mendoweszek", blizszy > ch kulturowo Stefankowi :D > został profesorem w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii UŁ a juz mys > lalam, ze "belwederskim" ;D:D:D > > Co ciekawe jego imieniem zostala nazwana "muchowka' to taka latajaca menda z In > dii - Suillia niesiolowski. :D Calliphora vormitoria(mucha plujka)! Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 12:04 alistair-p napisał: > Lech Aleksander Kaczyński nigdy nie uzyskał tytułu naukowego PROFESORA.W odróż > nieni np.od Pana Profesora Stefana Niesiołowskiego. Pan Profesor S Niesiołowski i mgr PRAWA A Czuma.W/g Patriot Act(usa) TERRORYśCI! JF Kennedy:"Wprawdzie są to ssyny ale NASZE SSYNY! Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 09:01 > W szkole średniej na nauczyciela(magistra) mówi(ło) się .....PROFESOR Jako wyraz szacunku, a nie w odniesieniu do tytułu naukowego. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 09:04 Profesor gimnazjalny był oficjalnym tytułem w szkołach średnich. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 09:06 Co to znaczy "oficjalnym"? Jakiś urząd nadawał taki tytuł? Zdradzisz jakieś bliższe szczegóły, w jaki sposób udaje ci się zmyślać takie brednie? Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 09:13 W zasadzie nie powinnam odpisywać bo brak ci kultury rozmowy. pl.wikipedia.org/wiki/Profesor_o%C5%9Bwiaty pl.wikipedia.org/wiki/Profesor Tytułu profesora gimnazjalnego używano w czasach zaborów na pewno w austriackim. I rosyjskim chyba też. Poszukaj w necie albo idź do takiego domu z książkami, biblioteka się nazywa. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 09:21 butda napisał(a): > W zasadzie nie powinnam odpisywać bo brak ci kultury rozmowy. W zasadzie nie powinienem odpowiadać, ze względu na brak znajomości języka polskiego na poziomie środkowej podstawówki, dla której to znajomości interpunkcja jest dość podstawowym wyznacznikiem. > rel="nofollow">pl.wikipedia.org/wiki/Profesor_o%C5%9Bwiaty > pl.wikipedia.org/wiki/Profesor I jesteś przekonana/y, że z któregokolwiek z tych linków wynika, że "gimnazjalny profesor" to tytuł oficjalny? Czytasz to co wklejasz, czy stosujesz inną taktykę polegająca na przyjęciu założenia, że nie przeczyta rozmówca? > Tytułu profesora gimnazjalnego używano w czasach zaborów na pewno w austriackim > . I rosyjskim chyba też. A miałeś/aś kiedykolwiek okazję, żeby sprawdzić, co oznacza pojęcie "oficjalny"? > Poszukaj w necie albo idź do takiego domu z książkami, > biblioteka się nazywa. Myślę, że w pierwszej lepszej bibliotece będziesz miał(o) okazję się dowiedzieć, jak bardzo opacznie do tej port rozumiał(o)ś znaczenie słowa "oficjalny". Pomijam już śmieszność przypadku, kiedy osobnik niepotrafiący wstawić choćby jednego przecinka w swój niezborny tekst, próbuje wysłać rozmówcę do biblioteki. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 12:46 Brak argumentów, to można się czepić interpunkcji. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 12:59 Serdeńko, to nie brak argumentów, a jedynie zwrócenie uwagi na nikłą wartość linków, które byłeś łaskawe dostarczyć. Mogę to powtórzyć jeszcze raz, w wersji dla słabszych: spróbuj mianowicie odpowiedzieć na proste pytanie, w jaki sposób to, co można było odczytać pod tymi linkami, odpowiada znaczeniu słowa "oficjalny"? A uwaga odnosząca się do interpunkcji (czy jej braku) była jedynie zwróceniem uwagi na oczywistą niestosowność odsyłania mnie do biblioteki przez kogoś, kto ma tak elementarne problemy z formułowaniem zdań w sposób spełniający podstawowe wymagania odnośnie do poprawności i zrozumiałości. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 12:26 ayran napisał: > Co to znaczy "oficjalnym"? Jakiś urząd nadawał taki tytuł? Zdradzisz jakieś bli > ższe szczegóły, w jaki sposób udaje ci się zmyślać takie brednie? Prawo zwyczajowe. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 12:59 Oficjalny zwyczaj? Tak się to u was nazywa? Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: Lech Kaczyński-dr z habilitacją. 17.08.15, 13:11 ayran napisał: > Oficjalny zwyczaj? Tak się to u was nazywa? Z "nieoficjalnych"praw zwyczajowych pochodzą kodeksy,konstytucje,religie... Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych wazniejsze jest co każdy z nich zrobił dla kraju. 16.08.15, 16:35 Pierwszy z listy narobił same szkody. Drugi? Jak na razie zapowiada się, że pójdzie w ślady pierwszego, Odpowiedz Link Zgłoś
pies_na_czarnych Re: wazniejsze jest co każdy z nich zrobił dla kr 16.08.15, 16:44 Wałęsa - wprowadził wałęsających kapitalizm. Coś na wzór XIXsto wiecznego systemu burżuazyjnego. Zniszczył prawie wszystkie zdobycze socjalne.. Odpowiedz Link Zgłoś
zoil44elwer Re: wazniejsze jest co każdy z nich zrobił dla kr 16.08.15, 17:01 pies_na_czarnych napisała: > Pierwszy z listy narobił same szkody. > Drugi? Jak na razie zapowiada się, że pójdzie w ślady pierwszego, > Solidaruchy i postkomunista.Niedziwnym trafem w tym gronie jedyny kompetentny to ON.Choć po prawdzie to też złodziej i pijus. Odpowiedz Link Zgłoś
inna57 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 16:41 Lech Kaczyński nigdy nie był profesorem, nie miał żadnego dorobku naukowego, był jedynie przez pewien czas nauczycielem akademickim a i to po znajomości. Odpowiedz Link Zgłoś
mama303 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 18:04 butda napisał(a): > Prawicowi prezydenci byli wyraźnie lepiej wykształceni. no własnie niby lepiej wykształceni a jednak Wałęsa często ma bardzie rozsądne podejście do życia, wykształcenie jak widać nie świadczy o mądrości życiowej. Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 20:16 butda napisał(a): > Lecz Kaczyński- dr hab. profesor prawa pracy podnóżek brata > Andrzej Duda- doktorat komuch > Bronisław Komorowski -mgr prawica > Aleksander Kwaśniewski - matura nieokreślony > Lech Wałęsa -ZSZ zawodówka prawica > Prawicowi prezydenci byli wyraźnie lepiej wykształceni. Lechu Wałęsa ?? Odpowiedz Link Zgłoś
erte2 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 20:27 butda Tyle że można zauważyć pewną prawidłowość: Otóż prezydent o najniższym wykształceniu czyli Lech Wałęsa był jednocześnie prezydentem o największych zasługach dla Polski, najbardziej znanym na świecie i jak dotąd najważniejszym. Bo to on był symbolem naszej walki o wolność, to on doprowadził do bezkrwawego i bez użycia przemocy demokratycznego przejęcia władzy, to on wreszcie wyprowadził ruskie wojska z Polski. A o jego wizytę ubiegali się najważniejsi przywódcy świata i Europy bo był to dla nich zaszczyt. Drugi w kolejności - niedokończony magister Kwaśniewski, co prawda postkomuch, pijaczek i zabawowiec - ale to za jego kadencji Polska weszła do NATO i UE, to on był na przyjacielskiej stopie z Clintonem i innymi przywódcami, to on wreszcie na tyle przekonał do siebie Polaków że wybrali go bez wahania na drugą kadencję. Prezydentura prostego magistra Komorowskiego nie obfitowała w fajerwerki, nie było podczas niej spektakularnych wydarzeń typu wejście do NATO, nie było wojny, burz i zawieruch. Ale była to prezydentura spokojna, przewidywalna, taka o której można powiedzieć idealna na normalne czasy. Najwyżej wykształcony Lech Kaczyński natomiast to był pełen obciach. Począwszy od słynnej na cały świat sraczki po "kartoflach", nominacji dla Tuska w przedpokoju (co świadczyło o małostkowości), poprzez nieszczęsny traktat Lizboński, permanentne rzucanie kłód pod nogi rządowi zmagającemu się ze światowym kryzysem, bezkrytyczne wykonywanie poleceń brata ("panie prezesie melduję wykonanie zadania") aż po ośli upór w sprawie dymisji Błasika co w konsekwencji kosztowąło go życie. A Duda? Zobaczymy, ale jak na razie nie zapowiada się zbyt ciekawie. Odpowiedz Link Zgłoś
x2468 Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 22:02 Duda? Świetnie aportuje i jest symbolem Polski na kolanach. Odpowiedz Link Zgłoś
baabeczka Re: wykształcenie prezydentów III RP 16.08.15, 22:04 I tak nie z rozumieja...mieli profesora za prezydenta i juz... Odpowiedz Link Zgłoś
teodor_jeske_choinski_1 Cos o "polskich" elitach... 16.08.15, 22:38 marucha.wordpress.com/2015/08/16/walka-elit-o-polske-2/ Odpowiedz Link Zgłoś
snajper55 Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 01:25 butda napisał(a): > Lecz Kaczyński- dr hab. profesor prawa pracy > Andrzej Duda- doktorat > Bronisław Komorowski -mgr > Aleksander Kwaśniewski - matura > Lech Wałęsa -ZSZ zawodówka > > Prawicowi prezydenci byli wyraźnie lepiej wykształceni. Lech Kaczyński nie miał tytułu profesora. S. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Im gorsze, tym lepszy prezydent 17.08.15, 01:55 Dlatego Duda jest kiepski. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 08:45 Wprawdzie Lech Kaczyński o sobie mawiał "jestem profesorem prawa pracy", ale taki tytuł nie istnieje. Był dr. hab. nauk prawnych i był zatrudniony na stanowisku profesora. Pracę habilitacyjną "Renta socjalna" obronił rzutem na taśmę w 1990 roku, zawartość tej - czysto odtwórczej i nigdzie nie cytowanej pracy, niezależnie od niespełnienia przez samego doktora Kaczyńskiego wymagań odnośnie do dorobku naukowego, formalnie potwierdzonej znajomości choćby jednego języka obcego itp., nie pozwoliłaby mu się obronić już rok czy dwa później. Nie zmienia to w niczym entuzjazmu, jaki dokonania naukowe Lecha Kaczyńskiego budziły wśród tzw. dziennikarzy niezależnych: wpolityce.pl/spoleczenstwo/213962-lech-kaczynski-byl-jednym-z-najwybitniejszych-teoretykow-prawa-pracy-w-polsce Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 08:54 Celowo wrzuciłam tego "profesora prawa pracy", bo spodziewałam się gwałtownych protestów. I są ;) Doktorat i habilitacja to w zasadzie upoważnia do używania tytułu docenta. Co do profesora, to Wałęsa jest przecież prof honoris causa. Najładniej mówił Jaruzelski, pewnie z pańskiego domu wyniósł umiejętność wysławiania się. Potem Kwaśniewski, te okrągłe zdania, wielomóstwo ale mało treści jak u rasowego polityka, w końcu minister sportu w PRLu. Wałęsa bełkotał za a nawet przecie itp. Komorowski chyba dyslektyk z typowymi błędami i wadami takich osób. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 08:58 butda napisał(a): > Celowo wrzuciłam tego "profesora prawa pracy", bo spodziewałam się gwałtownych > protestów. I są ;) To nie są żadne "gwałtowne protesty", tylko sprostowania ewidentnego minięcia się z prawdą. > Doktorat i habilitacja to w zasadzie upoważnia do używania tytułu docenta. A po polsku co by to miało znaczyć? > Potem Kwaśniewski, te okrągłe zdania, wielomóstwo ale mało treści jak u rasoweg > o polityka, w końcu minister sportu w PRLu. To samo pytanie w odniesieniu do nieznanego współczesnej polszczyźnie słowa "wielomóstwo" Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 09:26 Literówka. sjp.pwn.pl/doroszewski/wielomowstwo;5515723.html Lubisz erystykę? Odpowiedz Link Zgłoś
wagonetka nie ma tytułu "docent", robaczku 17.08.15, 08:59 > Doktorat i habilitacja to w zasadzie upoważnia do używania tytułu docenta. > Wałęsa bełkotał za a nawet przecie itp. najbardziej bełkotał w Stoczni :-) Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 09:09 Docent to na uczelni tak,jak np.wytapiacz wielkiego pieca na II zmianie w hucie.Różnica taka,że od kilku lat stanowisko docenta nie istnieje.. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 09:29 alistair-p napisał: > Różnica taka,że od kilku lat stanowisko docenta nie istnieje.. Pan profesor Lech Kaczyński od kilku lat nie żyje. Odpowiedz Link Zgłoś
alistair-p Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 09:33 To było dwóch Kaczyńskich Lechów? Który był profesorem i od kiedy? Odpowiedz Link Zgłoś
kolter Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 09:37 butda napisał(a): > Pan profesor Lech Kaczyński od kilku lat nie żyje. to ten pan który spóźnił się na odlot samolotu ,dlatego mobbingowana załoga samolotu , musiała lądować we mgle ?? Odpowiedz Link Zgłoś
erte2 Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 09:34 alistair-p Do Lecha Kaczyńskiego tytuł "docent" pasuje jak ulał. A jeszcze lepiej pasowałoby okreslenie "docent marcowy". Młodszym lub niezbyt zorientowanym przypominam że "docent marcowy" to było określenie powstałe po czystkach na uczelniach jakie przeprowadził Gomułka po Marcu '68., kiedy to trzeba było na gwałt uzupełniać braki kadrowe. Awansowano wtedy różne miernoty których jedynymi "kwalifikacjami" były przynależność partyjna (PZPR), serwilizm i konformizm. Lech Kaczyński za tę swoją rozprawę za cholerę nie dostałby habilitacji gdyby nie ówczesne uwarunkowania polityczne oraz zasługi (piszę to bez sarkazmu, ironii czy cudzysłowu) dla WZZ i Solidarności. Odpowiedz Link Zgłoś
wagonetka docent Kaczyński :-) 17.08.15, 09:41 w sumie czemu nie? pracownikiem naukowym został niedługo po marcu :-) W latach 1971–1997 był pracownikiem naukowym w Katedrze Prawa Pracy Uniwersytetu Gdańskiego. pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Kaczy%C5%84ski#Dzia.C5.82alno.C5.9B.C4.87_zawodowa Odpowiedz Link Zgłoś
taniarada Re: docent Kaczyński :-) 17.08.15, 10:08 Co jest najlepsze jak nie wykształceni jeszcze studenci wypowiadają się o wykształceniu prezydentów ze wskazaniem na Kaczyńskiego i Dudę.Wałęsa zwany bolkiem minuta ciszy .Kwaśniewski niedoszła matura.Magister Komorowski.Strasznie go goniła esbecja to przyspieszył obronę pracy magisterskiej .Pan magister robił przepały na lewo i prawo.Miał kłopoty z pisaniem.Nie wspomnę wizyty w Japonii ,gdzie wskakiwał na krzesła .Czy się znał na historii ,wątpię.www.se.pl/wiadomosci/polska/prezydent-nie-zna-historii_181694.html Odpowiedz Link Zgłoś
religijnych.uczuc.obraza Re: docent Kaczyński :-) 17.08.15, 10:13 Na jakie niby krzesła wskakiwał? Co jest najlepsze jak nie wykształceni jeszcze studenci wypowiadają się o wykształceniu prezydentów ze wskazaniem na Kaczyńskiego i Dudę Przywalić tak autorowi wątku? Nieładnie. Odpowiedz Link Zgłoś
damakier1 Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 10:37 butda napisał(a): > Lecz Kaczyński- dr hab. profesor prawa pracy > Andrzej Duda- doktorat > Bronisław Komorowski -mgr > Aleksander Kwaśniewski - matura > Lech Wałęsa -ZSZ zawodówka > > Prawicowi prezydenci byli wyraźnie lepiej wykształceni. Wniosek fałszywy: z tego zestawienia wynika jedynie, że prawicowi prezydenci byli wyraźnie dłużej kształceni. A rezultaty tegoż kształcenia marnie świadczą o kondycji szkolnictwa wyższego w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
mietowe_loczki Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 10:48 Takie porównania wynikają wyłącznie z pisiego zakompleksienia. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 12:03 Zdecydowanie przeważa w dyskusji "mądrość" wg Bismarcka. "Acht und hundert Professoren und Vaterland, Du bist verloren". ;P Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 13:02 Mam dla ciebie kolejną złą wiadomość. W wersji Bismarcka, brzmiało to cokolwiek inaczej: www.wie-sagt-man-noch.de/zitat/287/achtundachtzig+professoren%3A+vaterland,+du+bist+ve.html Nie ma w języku niemieckim liczebnika "acht und hundert" Odpowiedz Link Zgłoś
gadzina_polska Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 15:22 Nie oczekuj od niego zbyt wiele. Spójrz na moją sygnaturkę. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 15:29 > "Człowiek wierzący odrzuca posługiwanie się rozumem, by pokładać całą ufność w słowie Jezusa i zrobić miejsce dla wiary." Wykuj to na pamięć! Warto się czegoś ode mnie nauczyć. . Odpowiedz Link Zgłoś
gadzina_polska Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 15:34 Warto wykorzystywać twoje teksty w celu ośmieszania religiantów. Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 15:35 Zatem ośmieszaj jak tylko potrafisz. Odpowiedz Link Zgłoś
wagonetka butda, ciebie nie trzeba ośmieszać 17.08.15, 15:37 butda napisał(a): > Zatem ośmieszaj jak tylko potrafisz. doskonale robisz to sama :-) Odpowiedz Link Zgłoś
butda Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 15:27 > Nie ma w języku niemieckim liczebnika "acht und hundert" Powiedz to Bismarckowi cwaniaczku śmierdzący ;P. Odpowiedz Link Zgłoś
ayran Re: wykształcenie prezydentów III RP 17.08.15, 15:32 A zajrzałoś, niedorozwoju, pod link, który zamieściłem? Wiesz jak to się robi? Pewnie nie, bo byś zajrzało. Wyjaśnię ci w związku z tym, że pod tym linkiem mogłobyś odczytać wypowiedź Bismarcka w jej prawdziwym brzmieniu. Odpowiedz Link Zgłoś