Dodaj do ulubionych

Marian Turski odznaczony

29.01.20, 08:48
Myślałam , że włączę się do dyskusji o przemyśleniach na temat wystąpienia tego więźnia obozu Auschwitz.Nic nie zalazłam. Dowiedziałam się, że został doceniony i odznaczony przez premiera Luksemburga.
To jego słowa: "nie bądźcie obojętni na kłamstwa historyczne, nie bądźcie obojętni, jeżeli jakakolwiek mniejszość jest dyskryminowana. Jeżeli będziecie obojętni, jakieś Auschwitz spadnie wam z nieba."
A przecież wokół dzieje się to, przed czym ostrzega nas ten doświadczony człowiek.
Nie bądźmy obojętni, nie tolerujmy tego, co się dzieje.....
Obserwuj wątek
  • eiran Re: Marian Turski odznaczony 29.01.20, 09:32
   Jedna pani na facebooku oburzyła się wystąpieniem Turskiego, wyrażając żal że wciąż żyje i że najwyraźniej zabrakło dlań gazu:

   www.facebook.com/photo.php?fbid=1434366053407375&set=p.1434366053407375&type=3&theater

   Tu na forum, ludzie też wypisują takie rzeczy, ale schowani za nickami, natomiast ta pani - wręcz przeciwnie.

   --
   Przez 14 lat ayran.
   • taniarada Sorry 29.01.20, 10:28
    taniarada napisał(a):

    > Są źli i dobrzy z PZPR.Wedle oceny Marian Kurski jest tym dobrym.Rotmistrz Pile
    > cki nie miał takiego szczęścia doczekać wolnej Polski.
    Turski.
    • taniarada Re: Marian Turski odznaczony 29.01.20, 11:23
     szwampuch58 napisał:

     > Pan Turski obnażył PiSowski rynsztok.......to w rysztoku bugoce
     >
     Ocalały z Holokaustu Marian Turski przemawiał podczas uroczystości w niemieckim obozie Auschwitz-Birkenau. Jego słowa do politycznych ataków wykorzystał prof. Wojciech Sadurski oraz poseł PO Borys Budka. Usłużny głupiec gorszy jest od wroga."
     Iwan Kryłow
     • weteran-czasu Re: Marian Turski odznaczony 29.01.20, 16:27
      ---

      --
      Modlitwa poranna
      "O Wszechpotężna Przyrodo!
      Zlituj się nad Polską i Rodakami. Daj rozum tym, którym go brakuje.
      Spraw by gnojowisko polityczne u sterów władzy zajęło odpowiednie do stopnia obłudy i zakłamania miejsce w szyku"
      .
    • 141288bs Re: Marian Turski odznaczony 31.01.20, 06:46
     Tak szwampuch, jezeli o obnazanie chodzi, to ty, rozne burki na czarnych, buldogi i wielu innych z brejzowej toy-toyki,obnazaja sie tu kazdego dnia i nocy.
     Fajfusy jestescie,taka jest wasza wartosc.
  • weteran-czasu Re: Marian Turski odznaczony 29.01.20, 16:23
   Do wilelu ludzi treść jego wystąpienia już dotarła. Trzeba je często powtarzać, aby się utrwaliło i aby przyszła zbiorowa refleksja, a po niej czyny.

   --
   Modlitwa poranna
   "O Wszechpotężna Przyrodo!
   Zlituj się nad Polską i Rodakami. Daj rozum tym, którym go brakuje.
   Spraw by gnojowisko polityczne u sterów władzy zajęło odpowiednie do stopnia obłudy i zakłamania miejsce w szyku"
   .
  • taniarada Re: Marian Turski odznaczony 29.01.20, 21:38
   Wiecie dlaczego bohaterem jest Turski ,a nie Pilecki .Powojenne losy rotmistrza Pileckiego są ściśle związane z postacią Józefa Cyrankiewicza. Pilecki poznał go w obozie, wiedział o jego dwuznacznej postawie, niejasnych kontaktach z władzami obozu. Cyrankiewicz od początku pobytu w obozie pracował na tzw. „Kanadzie” (selekcji majątku po zabitych więźniach). Po wojnie, robiąc karierę polityczną rozpowszechniał informacje o swym pobycie w Oświęcimiu i o jego działalności konspiracyjnej. Jako bohater oświęcimski i założyciel rzekomej organizacji konspiracyjnej budował swoją niepodległościową legendę i patriotyzm. Pilecki, jako naoczny świadek, wiedział, że prawda była inna, był po prostu dla Cyrankiewicza niewygodnym świadkiem jego obozowej przeszłości. Z tego też powodu, podczas aresztowania Pileckiego w 1948 roku Cyrankiewicz wystosował do sądu list w którym pisał:

   „Oskarżony Witold Pilecki jest wrogiem Polski Ludowej, jest bardzo szkodliwą jednostką, dlatego powinien ponieść najwyższy wymiar kary”. Niewątpliwie głownie to postać Józefa Cyrankiewicza, przyczyniła się do mordu sądowego na rotmistrzu Pileckim.
   Zapomniane historie.


   Źródło: niepoprawni.pl/blog/tezeusz/sumienie-swiata-rotmistrz-witold-pilecki-komu-zalezalo-na-smierci-bohatera
   • snajper55 Re: Marian Turski odznaczony 29.01.20, 22:58
    A kto zamordował Pileckiego? Sędzia Kryże, tatuś pislamskiego ministra sprawiedliwości Kryżego. Synek poszedł w jego ślady. Nie mógł już mordować to przynajmniej wsadził do więzienia Komorowskiego i Czumę. Takie są kadry PiS. Dzieci komunistycznych morderców i ulubieńców, jak Kaczyński, Kryże czy Jasiński lub wprost komuniści, jak choćby Piotrowicz. Dlatego starają się odbudować PRL i wspierają Putina.

    S.
    --
    Symetryści uważają, że winę za gwałt ponoszą symetrycznie obie strony.
    • don.kichote Nie czytasz uważnie wątków 30.01.20, 11:25
     Przecież "taniusza" napisał wyżej, że dobrzy i źli komuniści a z praktyki wynika, że to PiS-i oceniają, którzy są którzy...

     snajper55 napisał:

     > A kto zamordował Pileckiego? Sędzia Kryże, tatuś pislamskiego ministra sprawied
     > liwości Kryżego. Synek poszedł w jego ślady. Nie mógł już mordować to przynajmn
     > iej wsadził do więzienia Komorowskiego i Czumę. Takie są kadry PiS. Dzieci komu
     > nistycznych morderców i ulubieńców, jak Kaczyński, Kryże czy Jasiński lub wpros
     > t komuniści, jak choćby Piotrowicz. Dlatego starają się odbudować PRL i wspiera
     > ją Putina.
     >
     > S.
     --
     taniarada:

     W razie wojny, w pierwszej kolejności bedę strzelal do okolicznych bolszewików, lewactwa i szmalcowni, a później do wroga.Po to by po zwycięstwie żyć w prawdziwie wolnej Polsce.
    • x2468 Re: Marian Turski odznaczony 30.01.20, 15:54
     Kryze ukrecil leb aferom Kaczynskich, w nagrode zostal ministrem u Kaczynskiego.

     --
     Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
    • taniarada Oświęcim to była igraszka 30.01.20, 15:03
     pies.na.czarnych napisała:

     > Nazwisko Pilecki najbardziej kojarzy mi się z rodzinom Kryże.
     >
     Dla Pileckiego .Ceniony brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył Pileckiego do grona sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu II wojny światowej. Może był nawet najodważniejszym ze wszystkich. Ochotnika do Auschwitz oskarżał mjr Czesław Łapiński .I tu ciekawostka W listopadzie 2002 roku powstał akt oskarżenia, ale do skazania nie doszło. Prokurator, do końca cieszący się wysoką emeryturą, zmarł na raka w warszawskim Centrum Onkologii mieszczącym się przy ulicy Rotmistrza Witolda Pileckiego. Podobnie jak Łapiński, również przewodniczący składu sędziowskiego w procesie Pileckiego podpłk Jan Hryckowian służył wcześniej w AK.Wyjątkowy padalec. Do składu sędziowskiego wyznaczono również kpt. Józefa Badeckiego, zawodowego prawnika, który podczas kampanii wrześniowej dowodził plutonem w batalionie marszowym 5 Pułku Strzelców Podhalańskich. Podczas okupacji przebywał m.in. w Lublinie. Tam po „wyzwoleniu” miasta przez Armię Czerwoną został zmobilizowany do Wojska Polskiego i również podjął służbę w korpusie sprawiedliwości.
     W okresie stalinizmu Badecki orzekł co najmniej 29 kar śmierci. Ławnikiem był Stefan Nowacki, funkcjonariusz Informacji Wojskowej. Obecność tylko jednego sędziego z tą funkcją była niezgodna z prawem, które przewidywało, że podczas rozprawy powinno być dwóch ławników. Protokolantem był natomiast Ryszard Czarkowski, który przekonywał po 1989 roku, że procesu „grupy szpiegowskiej Pileckiego” nie pamięta, gdyż po pobycie w czasie wojny w niemieckim obozie zagłady w Treblince zachorował na psychozę poobozową. Zbrodniarze z Najwyższego Sądu Wojskowego utrzymali z kolei wyrok na rtm. Pileckiego w mocy. Prezydent Bolesław Bierut nie skorzystał z prawa łaski . Wyrok podpisali również por. Jerzy Kwiatkowski i mjr Leo Hochberg. O „dorobku” tego drugiego świadczy fakt, że wspomniana Komisja Mazura sugerowała, by obniżyć mu m.in. stopień wojskowy do kapitana oraz zakazać piastować żadnych stanowisk publicznych. Pochodzenia żydowskiego był również mjr Rubin Szwajg z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Kilka miesięcy po śmierci Pileckiego wyjechał do Izraela, gdzie w 1992 roku zmarł nie niepokojony przez nikogo w wieku 94 lat. W składzie NSW był również podpłk Roman Kryże. Podczas kampanii wrześniowej służył on jako oficer 65 Pułku Piechoty. 18 września dostał się do niemieckiej niewoli, w której przebywał aż do lutego 1945 roku. Po oswobodzeniu walczył na Pomorzu.Podobnie jak wiele jego ofiar, Kryże spoczął w kwaterze Ł, czyli na „Łączce” na Powązkach. W odróżnieniu od pomordowanych żołnierzy wyklętych jego grób nie był anonimową zbiorową mogiłą.Wszystko to można przeczytać w "Bestiach w książęce Tadzia Płużańskiego.Amen.
     • x2468 Re: Oświęcim to była igraszka 30.01.20, 23:26
      Przesluchania prowadzil Eugeniusz Chimczak, Prokuratorem oskarżającym Pileckiego był major Czesław Łapiński, przewodniczącym składu sędziowskiego podpułkownik Jan Hryckowian (obaj byli dawnymi oficerami AK oraz LWP), a członkami składu sędziowskiego: sędzia wojskowy kapitan Józef Badecki i ławnik Stefan Nowacki.
      W składzie sędziowskim NSW zasiadali pułkownik Kazimierz Drohomirecki, podpułkownik Roman Kryże, major Leo Hochberg, porucznik Jerzy Kwiatkowski i major Rubin Szwajg. Wyrok wykonano dnia 25 maja w więzieniu mokotowskim na Rakowieckiej, poprzez strzał w tył głowy. Wykonawcą wyroku był Piotr Śmietański zwany „Katem z Mokotowa”.

      --
      Zagłosowałeś na pis, wybrałeś Simona z Banasiem i ich patronem ułaskawionym przedwcześnie Kamińskim.
      • taniarada Re: Oświęcim to była igraszka 31.01.20, 04:13
       Skład sędziowski (jeden sędzia i jeden ławnik) był niezgodny z ówczesnym prawem. Do śmierci.Kluczem do tragedii Witolda Pileckiego, zamordowanego w więzieniu na Rakowieckiej 25 maja 1948 roku, może być Józef Cyrankiewicz, który komunistycznym premierem został trzy miesiące przed aresztowaniem Rotmistrza. (71 lat temu, 8 maja 1947 r. został aresztowany przez UB rotmistrz Witold Pilecki. Przez cały PRL obowiązywała wersja, że to właśnie Cyrankiewicz był organizatorem konspiracji w KL Auschwitz. Jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku w obozowym muzeum widniało jego zdjęcie, a o Pileckim – prawdziwym twórcy Związku Organizacji Wojskowej, ruchu oporu wśród więźniów – nie było ani słowa. Jeszcze w styczniu 2005 roku, podczas obchodów 60. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz, prezydent Aleksander Kwaśniewski, mówiąc o więźniach bohaterach, wymienił Cyrankiewicza, „zapominając" o Rotmistrzu. Pilecki został oczyszczony z zarzutów dopiero w 1990 roku, rok po śmierci Cyrankiewicza. Tak znal historię komuch Kwaśniewski.
   • boblebowsky Re: Marian Turski odznaczony 31.01.20, 17:05
    no-popis napisała:

    > adria231 napisała:
    >
    > > Nie bądźmy obojętni, nie tolerujmy tego, co się dzieje.....
    > To prawda. W 2015 roku społeczeństwo przestało być na te zjawiska obojętne.

    Doprawdy? A co takiego niepokojącego działo się do 2015, że społeczeństwo przełamało barierę obojętności?
    Ktoś był wykluczany, prześladowany czyt stygmatyzowany? A może chodzi o rządy 2005 -2007?    --
    Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
    • lechutek1961 Re: Marian Turski odznaczony 03.02.20, 18:38
     Nie mam pojęcia do kogo odwołuje się bob. Bo każdy obywatel po pierwsze dba o siebie a dopiero jak jemu jest dobrze to interesuje się lemingami. Bob apeluje żeby większość obywateli na złość mamie (i sobie) odmrozila sobie uszy głosując na POKO i Kidawę.
     Będą wymienić naród bo nie chce głosować na POKO. Chyba już nadszedł ten czas że wypada zapłakać nad motywacjami oPOzycji.
     • boblebowsky Re: Marian Turski odznaczony 04.02.20, 11:48
      lechutek1961 napisał:

      > Nie mam pojęcia do kogo odwołuje się bob. Bo każdy obywatel po pierwsze dba o s
      > iebie a dopiero jak jemu jest dobrze to interesuje się lemingami. Bob apeluje ż
      > eby większość obywateli na złość mamie (i sobie) odmrozila sobie uszy głosując
      > na POKO i Kidawę.
      > Będą wymienić naród bo nie chce głosować na POKO. Chyba już nadszedł ten czas ż
      > e wypada zapłakać nad motywacjami oPOzycji.


      Te, cyngiel znowu nie na temat. Weź się wysil ździebko.
      --
      Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
      • lechutek1961 Re: Marian Turski odznaczony 04.02.20, 17:20
       Raczej ty się zastanów do kogo adresujesz swoje żale. Ja byłem wyborca Tuska i PO głosowałem na Komorowskiego. Ale kolejny raz tego błędu nie popełnię. Daliście taki wycisk narodowi że nawet ci co nie mieli na kogo głosować zostali w domu tylko po to aby nie głosować na PO. Mam nadzieję że nie dopadnie ich amnezja i nie zagłosują znów na sycylijska kamorrę.
       • boblebowsky Re: Marian Turski odznaczony 04.02.20, 17:56
        lechutek1961 napisał:

        > Raczej ty się zastanów do kogo adresujesz swoje żale. Ja byłem wyborca Tuska i
        > PO głosowałem na Komorowskiego. Ale kolejny raz tego błędu nie popełnię. Daliśc
        > ie taki wycisk narodowi że nawet ci co nie mieli na kogo głosować zostali w dom
        > u tylko po to aby nie głosować na PO. Mam nadzieję że nie dopadnie ich amnezja
        > i nie zagłosują znów na sycylijska kamorrę.        Gdzie te moje żale, bo nie rozumiem? Wiesz o czym wątek? Potrafisz na temat? Jak nie, to zwyczajnie nie trój doopy.
        --
        Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
         • boblebowsky Re: Marian Turski odznaczony 04.02.20, 18:19
          lechutek1961 napisał:

          > Wice wersa bob.

          Niestety resztki przyzwoitości których się spodziewałem gdzieś się rozpierzchły.
          Wcinasz się w dyskusje z bełkotem nawet nie zahaczającym o temat wątku i piszesz mi "vice versa"?
          Baranka se strzel.


          --
          Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".
          • lechutek1961 Re: Marian Turski odznaczony 04.02.20, 18:27
           boblebowsky napisał:

           > lechutek1961 napisał:
           >
           > > Wice wersa bob.
           >
           > Niestety resztki przyzwoitości których się spodziewałem gdzieś się rozpierzchły
           > .
           > Wcinasz się w dyskusje z bełkotem nawet nie zahaczającym o temat wątku i piszes
           > z mi "vice versa"?
           > Baranka se strzel.

           POzwolisz że jednak nie będę cię naśladował??
           Dziękuję za uwagę.

           EOT
           • boblebowsky Re: Marian Turski odznaczony 04.02.20, 18:48
            lechutek1961 napisał:

            > boblebowsky napisał:
            >
            > > lechutek1961 napisał:
            > >
            > > > Wice wersa bob.
            > >
            > > Niestety resztki przyzwoitości których się spodziewałem gdzieś się rozpie
            > rzchły
            > > .
            > > Wcinasz się w dyskusje z bełkotem nawet nie zahaczającym o temat wątku i
            > piszes
            > > z mi "vice versa"?
            > > Baranka se strzel.
            >
            > POzwolisz że jednak nie będę cię naśladował??
            > Dziękuję za uwagę.
            >
            > EOT


            Jesteś jednak pajacem.
            --
            Jestem dumnym przedstawicielem "warszawskiej hołoty".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka