Dodaj do ulubionych

podobno PiS-owski rząd broni polskich interesów

17.08.07, 17:23
...więc 2 pytania:
1. Jaki korzyści dla Polski wynikają z udziału w operacjach
afgańskiej i irackiej (tylko prosze nie pisac o "obronie pokoju", bo
w to już chyba wierzą tylko Bush i Kaczyńscy, honorze "za wolność
waszą i naszą" i tym podobnych banałach).
2. Jaki interes ma Polska w bezwarunkowym unieszczeniu na swoim
terytorium amerykańskiej tarczy rakietowej?

Czy to znaczy, że interesy USA (a właściwie interesy wąskiej grupy
prawicowych radykałów wkrótce oddających władzę) są eo ipso
interesami IV RP. Ale jeśli tak to nie lepiej po prostu przyłączyć
IV RP do USA?
Obserwuj wątek
    • adalberto3 "....to nie lepiej po prostu przyłączyć IV RP do 17.08.07, 17:36
      ... USA ?" Pomysl przedni. Problem w tym, ze Polska lezac w centrum
      Europy nie jest Alaska i taki akt wywolalby duze reperkusje
      miedzynarodowe. Najbardziej krzyczalaby Rosja, a najbardziej
      wkur..eni byliby Niemcy.
      • fury11 Re: "....to nie lepiej po prostu przyłączyć IV R 17.08.07, 17:53
        prawda jest taka, że w ramach włazidupstwa Amerykanom jesteśmy
        gotowi wysłać Polaków nawet na Spitzbergen. Gdzie pan każe, tam
        sługa musi. Mięso armatnie jest zawsze potrzebne.
        Niech się kaczki przebiorą w mundury (był który kurdupel w wojsku?)
        i same polatają po Afganie z szybkostrzelnym szczygłem w płetwach.
        Q, patrioci kosztem innych! Polskie wojsko ma bronić Polski tu, a
        nie w jakieś Gwinei czy innej robaczywej Somalii. Wracać z kaczej
        wojenki! Dość wygłupów. Kaczaki to nie szczygłe-rydze na Zaolziu.
        WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOON!!!!!!!!!!!!!!!!
        • adalberto3 Re: "....to nie lepiej po prostu ... Afganistan . 18.08.07, 12:24
          ..to akcja w ramach NATO i Polska ma obowiazek w tym uczestniczyc.
          8% sil zbrojnych powinno byc przystosowanych do akcji poza granicami
          kraju. Takie sa wymagania NATO. W Afganistanie prawdopodobnie
          lepszym rozwiazaniem byloba samodzielna odpowiedzialnosc za wybrany
          teren od dzialania mniejszych jednostek wraz z oddzialami afganskimi
          czy amerykanskimi. W takich przypadkach zawsze obawialbym sie, ze
          Afganowie wciagna naszych w zasadzke.
          Osobiscie jestem za prywatyzacja takich wojen - wiekszosc zadan moga
          wykonywac prywatne firmy bylych zolnierzy oddzialow specjalnych.
    • longeta Re: podobno PiS-owski rząd broni polskich interes 17.08.07, 17:58
      na UE nie co liczyć,jak na razie jesteśmy jej kolonią
      • cassidy_i Re: podobno PiS-owski rząd broni polskich interes 18.08.07, 12:32
        longeta napisał:

        > na UE nie co liczyć,jak na razie jesteśmy jej kolonią

        Tak?A którego z krajów konkretnie?
        • adalberto3 "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 12:54
          Chyba w najwiekszym stopniu Niemiec. Jest pewnie zemsta historii
          podzial terytorialny kraju (reforma Buzka) zupelnie podobny do tego
          wprowadzonego przez Adolfa Hitlera (miasta na prawach powiatu,
          w Niemczech podobne miasta - Kreisstadt). Wprowadzenie gimnazjow
          (reforma Buzka) tez nasladuje strukture szkolnictwa niemieckiego.
          W ostatnich latach coraz to wieksza zaleznosc gospodarcza -
          produkcja czesci skladowych dla niemieckich firm, ktore tylko
          montuja i z zyskiem eksportuja. Kiedys taka forma zaleznosci
          rzeczywiscie nazywala sie neokolonializmem.
          • karbat Re: "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 12:55
            longeta napisał:

            > na UE nie co liczyć,jak na razie jesteśmy jej kolonią

            kazdy o mentalnosci niewolnika potrzebuje swego pana ,
            ktoremu musi sluzyc i na ktorego moglby zrzucic swe ew.
            niepowodzenia .
          • cassidy_i Re: "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 13:07
            adalberto3 napisał:

            > Chyba w najwiekszym stopniu Niemiec. Jest pewnie zemsta historii
            > podzial terytorialny kraju (reforma Buzka) zupelnie podobny do
            tego
            > wprowadzonego przez Adolfa Hitlera (miasta na prawach powiatu,
            > w Niemczech podobne miasta - Kreisstadt). Wprowadzenie gimnazjow
            > (reforma Buzka) tez nasladuje strukture szkolnictwa niemieckiego.
            > W ostatnich latach coraz to wieksza zaleznosc gospodarcza -
            > produkcja czesci skladowych dla niemieckich firm, ktore tylko
            > montuja i z zyskiem eksportuja. Kiedys taka forma zaleznosci
            > rzeczywiscie nazywala sie neokolonializmem.

            No to masz PO.Ich przyszły rząd walczący o Polskę , pierwiastki i
            inne kwestie.Samo stworzenie dobrych warunków dla rozwoju polskiej
            drobnej i średniej przedsiębiorczości.Przynajmniej zrobią to
            solidnie.
            PiS przez dwa lata nie zrobił nic.A dwa lata rządów to bardzo dużo
            czasu.
            • adalberto3 Re: "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 13:18
              PO (PiS tez) nigdy nie miala programu gospodarczego. Wszystko
              opieralo sie na populistycznym hasle - podatek liniowy. Owszem,
              system podatkowy powinien byc prosty, co wcale nie znaczy, ze
              liniowy. Pakiet Kluski promowany przez PiS tez dotychczas nie
              wyszedl, urzednicy kolejnych ministerstw znacznie go okroili.
              Najlepsza bylaby sytuacja, w ktorej polskie firmy eksportuja gotowe
              polskie produkty. Do tego celu nalezy dazyc.
              PO to w wiekszosci dzialacze, ktorzy juz zdazyli troche porzadzic.
              I niewiele z tego wyszlo.
              • cassidy_i Re: "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 13:22
                Nawet jeśli w przeszłości rządzili , to doświadczenie uczy.
                A kto ma ten niby program gospodarczy lepszy niż PO?
                Nie mów mi ze LiD , bo to faktycznie byłby żart.
                • adalberto3 Re: "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 13:37
                  Oni tez juz byli. LPR bardzo niesmialo probuje propagowac hasla
                  bliskie thatcheryzmowi. Boja sie pewnie, ze od razu zostana oskarzeni
                  o wszystko zle, co jest zwiazane z tzw. polskim liberalizmem
                  (haslo bardziej zwiazane z problemami etycznymi niz gospodarczymi).
                  W rzeczywistosci brakuje im tez kompetentnej osoby niepozostajacej w
                  cieniu Giertycha, ktory ma niestety nie tyle kiepskie pomysly, co
                  fatalna prase.
                  • cassidy_i Re: "Tak? A którego z krajów konkretnie?" 18.08.07, 14:11
                    Mają hasła.

                    Polsce potrzeba reform , naprawy , dobrej edukacji.... no i
                    fachowców.
                    Czas na PO.
    • cr00t To takie proste 18.08.07, 13:41
      Zwiazanie militarnie Polski z USA w podobny sposob jak z Turcja daje gwarancje
      Polakom ze wplywy Rosji w naszym kraju to przeszlosc ktora juz nigdy nie wroci.
      • hummer Tylko skąd weźmiemy ropę :) 18.08.07, 13:43
        cr00t napisał:

        > Zwiazanie militarnie Polski z USA w podobny sposob jak z Turcja daje gwarancje
        > Polakom ze wplywy Rosji w naszym kraju to przeszlosc ktora juz nigdy nie wroci.
        • adalberto3 Re: Tylko skąd weźmiemy ropę :) 18.08.07, 14:50
          Przy tej cenie (a moze ona byc tylko wyzsza) trzeba myslec o
          wytwarzaniu benzyny z wegla (RPA w dalszym ciagu to robi) lub szukac
          alternatywnych napedow. Krajom eksportujacym gaz i rope trzeba
          wmawiac, ze ewentualnie kupimy od nich te produkty, ktorych w
          rzeczywistosci nie potrzebujemy. Wtedy sytuacja i cena bedzie
          najkorzystniejsza.
      • karbat Re: To takie proste 18.08.07, 14:07
        cr00t napisał:

        > Zwiazanie militarnie Polski z USA w podobny sposob jak z Turcja
        daje gwarancje
        > Polakom ze wplywy Rosji w naszym kraju to przeszlosc ktora juz
        nigdy nie wroci.

        aby trzeba o czyms pisac trzeba wiedzeiec gdzie Turcy maja Ameryke
        trzeba wiedziec ile ten zwiazek Ameryke kosztuje .

        Porownywanie polozenia strategicznego i znaczenia Polski i Turcji na
        swiecie jest bzdura ,na nasz niekorzysc .

    • wariant_b Re: podobno PiS-owski rząd broni polskich interes 18.08.07, 14:38
      1. Korzyści są oczywiste i to jest oczywistość.
      2. Korzyści są wielkie, ale to bardzo wielkie, niestety nie możemy
      ich ujawnić.
    • cymber.gaj Re: podobno PiS-owski rząd broni polskich interes 18.08.07, 15:00
      piotr7777 napisał:

      > ...więc 2 pytania:
      > 1. Jaki korzyści dla Polski wynikają z udziału w operacjach
      > afgańskiej i irackiej (tylko prosze nie pisac o "obronie pokoju", bo
      > w to już chyba wierzą tylko Bush i Kaczyńscy, honorze "za wolność
      > waszą i naszą" i tym podobnych banałach).
      > 2. Jaki interes ma Polska w bezwarunkowym unieszczeniu na swoim
      > terytorium amerykańskiej tarczy rakietowej?

      To ja mam jeszcze trzecie pytanie. Dlaczego PiS przez dwa lata rządzenia nie doprowadził do prawnego uregulowania spraw własności na ziemiach poniemieckich? Nie kiwnęli nawet palcem w bucie. Czy byli zbyt zajęci negocjowaniem kolejnych paktów o nieagresji z Lepperem i Giertychem? Czy też może nie chcieli stracić straszaka w postaci niemieckiego zagrożenia?
      Teraz Kaczka przed kamerami ociera łzy tym, którzy z jego winy utracili swoje domy rodzinne, oraz nawołuje sądy, aby w imię "racji stanu" łamały prawo. A w kampanii wyborczej będzie się prezentować jako obrońca Polaków przed niecnymi zakusami Niemców.
      • karbat Re: podobno PiS-owski rząd broni polskich interes 18.08.07, 15:05
        banda obludnych durni czyniacych wirtualne ruchy
        frykcyjne ,wmawiajac ze robia cos konkretnego ,
        rozwiazuja problemy Polski, Polakow . ( patrz ;m.in. ZUS ,Sl.
        zdrowia )
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka