Gość: mw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.04, 19:02 Otylia dawaj dawaj!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: zeta318 Wiederek, durniu - zaczekaj dwa tygodnie IP: *.sympatico.ca 12.08.04, 19:39 bo nie daj boze mozesz sie okazac zlym prorokiem. Odpowiedz Link Zgłoś
darek6 Re: Tylko kataklizm może zabrać Otylii medal - mó 12.08.04, 19:43 Proszę drogich redaktorów o odrobinę dokładności-Rafał Szukała,jest polskim srebrnym medalistom igrzysk olimpijskich w Barcelonie,a złoto przegrał o długość paznokcia 0,01sek.Do dziś pamiętam te liczne powtórki i pewnego rodzaju pecha Polaka.Nie ujmujmy sukcesów Polakom,tak mało ich mamy. Odnośnie szans Otylii,to mówiąc po prawdzie jest szansa na trzy różne medale olimpijskie,a największą loterią jest start na 100m.Pozytywem tego występu może być intnsywne przetarcie szybkościowo-wytrzymałościowe,które zrekompensuje się w ciągu 2-3dni,przy odpowiedniej odnowie.Więc oba starty jeśli nie przyniosą wymiernych korzyści na pewno zrekompensują to w finale 200m.Pamiętajmy,że na 400 są tylko dwa starty,a to oznacza,że do finału można wejść podtempem,a w finele zdjąć nadwyżki treningowe.Życzny Polce powodzenia,gdyż ona jest Pierwszą Damą naszej reprezentacji. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jinx Re: do darek6 IP: 128.95.25.* 12.08.04, 21:02 ladna laurke wypisales, ale farmozonem intensywno-szykosciowo-wytrzymalosciowym mi tu wieje. no ale checi dobre, wiec sie nie odzywam. zycze powowdzenia we wszystkich dziedzinach, ale dochodz do nich podtempem, a potem zdejmij nadwyzke treningowa, a zloisz wszystkim dupy. odnosnie pierwszej damy to moglbym polemizowac i moja kandydatka bylaby Sylwia Gruchala, choc plywanie to "moja" dyscyplina. na koniec chcialbym jeszcze powiedziec, ze Wiederek to jest kataklizm jak i caly PZP z Usielskim prezesem na czele. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
darek6 do jinx 13.08.04, 10:31 z całym szacunkiem,ale trening zawodników wytrzymałościwo-szybkościowych(biegi 400-1500m i pływanie 100-200m)to moja specjalność i pojęcie jak podtempo (niediczas) i nadwyżka,czyli superpozycja trenigowa to abecadło każdego trenera.Aby to wszystko zrozumieć należałoby zastanowić się nad procesami anaerobowymi i aerobowymi zachodzącymi w organizmach zawodników uprawiających wyżej wymienione dyscypliny sportu(ich stosunkiem 50/50;40/60)oraz ułożeniem planu treningowego dokładnie do możliwości zawodnika.Osiągamy to również specjalnymi treningami tempowymi,gdzie ważne znaczenie odgrywa utrzymanie wysiłku przy podniesionym poziomie zakwaszenia.Odnośnie odbudowy,to wyciąg z regulaminu lekkoatletycznego-różnica czasu między półfinałem i finałem biegu na 400m musi wyosić min.- 90min,gdyż tyle czasu daje się zawodnikowi na regeneracje i ponowne osiągnięcie rozgrzania organizmu.Oczywiście wszystko to jest troche bardziej skomplikowane,ale możliwe jest zwyciężanie i kwalifikowanie się do finałów,jednocześnie trenując!Odnośnie pojedynku Gruchała- Jędrzejczak polecam oceny niezależnych zagranicznych komentatorów.Jędrzejczak jest bezdyskusyjną faworytką 200m delfinem,Gruchała jest we florecie zdecydowanie za Vezzali.Ale w Atenach życzyłbym obu paniom ZŁOTA! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fauk Srebro, nie brąz! IP: 80.51.245.* 12.08.04, 23:03 Rafał Szukała zdobył w Barcelonie srebrny medal! Odpowiedz Link Zgłoś