Forum Sport Sport
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    Rafinha uciekł ze zgrupowania

    IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.07.08, 18:50
    co z tego że zarabiają dużo kasy jak traktowani są jak niewolnicy, wydaje mi
    się że igrzyska są jednak ważniejsze od interesów klubu , oczywiście z punku
    widzenia piłkarza , bo kto by nie chciał jechać na igrzyska?? ja tak :D
    Obserwuj wątek
      • Gość: maciek Re: Rafinha uciekł ze zgrupowania IP: *.icpnet.pl 22.07.08, 19:11
        przecież najważniejsze jest granie dla kraju. tak wszystkich się wychowuje, w
        duchu patriotycznym. kluby przesadzają, płacą piłkarzowi, ale nadrzędną sprawą
        powinno byc granie dla reprezentacji kraju na ważnej imprezie. piłkarze powinni
        zastrajkowac. to jednak jedyne wyjście z sytuacji patowych.
        • koles751 To już nie jest sport. Mam nadzieję, ze nie wróci. 22.07.08, 19:54
      • guru133 Właścicielom klubów już się we łbach poprzewracało 22.07.08, 19:40
        Kluby kupują piłkarzy a nie niewolników i każdy piłkarz ma prawo
        reprezentować swój kraj na mistrzostwach czy też na olimpiadzie,
        niezależnie od tego czy się to jego pracodawcy podoba, czy też nie.
        A FIFA i UEFA powinny zdecydowanie ukrócić niewolnicze praktyki
        właścicieli zawodowych klubów.
        • Gość: wyloguj się "guru" tobie to się nie miało co poprzewracać bo IP: *.chello.pl 22.07.08, 19:55
          pustka tam jedynie głucho dzwoni.
          Kluby nie po to płacą piłkarzom po kilka milionów rocznie żeby jeździli sobie na
          prywatne wycieczki...
          Bo olimpiada to dla piłkarzy prywatna wycieczka. IO nie są umieszczone w
          oficjalnym kalendarzu FIFA albo UEFA w związku z tym klub nie ma obowiązku ich
          zwalniać. Poza tym taki turniej powoduje wytrącenie zawodnika z cyklu
          przygotowań do sezonu i naraża na kontuzje.
          HOWGH
          • Gość: markus Re: "guru" tobie to się nie miało co poprzewracać IP: *.superkabel.de 22.07.08, 20:37
            tak wlasciwie niemycy graja na olimpiadzie czy pod wplywem nacisku klubow
            zrezygnowali ?
          • guru133 Re: "guru" tobie to się nie miało co poprzewracać 23.07.08, 10:09
            Jeżeli reprezentowanie kraju na prestiżowej imprezie to dla ciebie
            prywatna wycieczka, to na temat rozumienia przez ciebie czym jest
            patriotyzm, nie ma co w ogole rozmawiać i postukaj się w swoją
            rycerską łepetynę a wtedy właśnie pustka sie odezwie.
        • Gość: Do guru Do guru IP: *.socal.res.rr.com 22.07.08, 20:04
          Pilkarz ma robic dokladnie to co jest zapisane w jego kontrakcie.
          Nie wieze ze nie ma tam wzmianki na temat gry w reprezentacji.
          • Gość: markus Re: Do guru IP: *.superkabel.de 22.07.08, 20:39
            No nie wiemy . a wy wiecie ?
          • guru133 Re: Do guru 23.07.08, 10:11
            Zapewne jest, ale niestety bossowie wielkich klubów obowiązki
            reprezentacyjne zawodników traktują jak nic nie warte zobowiązanie.
            Liczy się tylko mamona.
            • Gość: Mac Re: Do guru IP: *.ericsson.net 23.07.08, 11:49
              > Zapewne jest, ale niestety bossowie wielkich klubów obowiązki
              > reprezentacyjne zawodników traktują jak nic nie warte zobowiązanie.
              > Liczy się tylko mamona.

              No dokladnie, ale dzieki tej mamonie pilka nozna sie rozwija. Dzieki niej ten
              pilkarz gra na wysokim poziomie, ma dom, samochody i w ogole. Jak mu sie nie
              podoba to niech sobie znajdzie jakis slaby klub, ktoremu bedzie dyktowal warunki
              typu "100 dni wolnego w ciagu roku".
        • michalng Re: Właścicielom klubów już się we łbach poprzewr 23.07.08, 09:13
          A jesli ktoś podpisuje kontrakt, umowę o prace czy tym podobny świstek to musi
          stosować sie do jego zapisów. Nie ma znaczenia czy Tym kimś jest Piłkarz który
          chce pojechać na olimpiadę a pracodawcą klub czy kowalski który chce wziąć
          udział w zawodach wędkarskich a pracodawcą fabryka wycieraczek. Jesli Kowalski
          nie przyjdzie z do pracy tylko pojedzie sobie na zawody to będzie ukarany,
          piłkarz podobnie.
      • Gość: wiaderko Rafinha uciekł ze zgrupowania IP: *.magma-net.pl 22.07.08, 19:50
        prawda jest taka że w tym przypadku rację ma zapewne klub, zapisy w kontrakcie
        są po to by je przestrzegać.
        Inną kwestią jest to że logicznym powinno być to że jeśli piłkarz chce
        reprezentować swój kraj w kadrze czy to na MŚ czy IO to nikt nie powinien mu
        tego zabraniać... rozwiązaniem były by jednolite przepisy regulujące tą kwestię
        i nie było by problemu...
      • Gość: x Niemiecki interes uber alles?:( IP: *.crowley.pl 22.07.08, 20:32
        Niemiecki interes uber alles?:(
        nic nowego...
        • Gość: markus Re: Niemiecki interes uber alles?:( IP: *.superkabel.de 22.07.08, 20:36
          klubowy . podobnie bawia sie hiszpanie czy wlosi
        • ukos Co za szmaciane ścierwa /nt 22.07.08, 22:53
      • Gość: markus Wbije "wlascicielom" 5 samobojow IP: *.superkabel.de 22.07.08, 20:34
        to im przejdzie ochota na niewlnictwo
      • Gość: Belgofil Kompany jedzie IP: *.lanet.net.pl 22.07.08, 21:46
        Informacja o Kompanym jest nieaktualna - HSV ostatecznie wyraził zgodę na wyjazd
        piłkarza do Pekinu.
      • ukos Tym ścierwom należy się antykampania 22.07.08, 22:51
        Pekin to drugi Berlin 38, ale Schalke to szmata!
      • ukos Pekin to drugi Berlin 38, ale Schalke to szmata! 22.07.08, 22:52
        Tym ścierwom należy się antykampania.
      • Gość: z Proste rozwiązanie. IP: *.cpe.netcabo.pt 22.07.08, 22:56
        Władze swiatowej powinny zareagować twardo ,a przsedewszystkim wprowadzic systemowe rozwiazanie, które raz na zawsze rozwiązałoby sprawę - piłka reprezentacyjan jest najwazniejsza, zawodnik ma zawsze prawo wyjechać, jeżeli dostanie powoałanie. Pewnym kompromisem mogłaby być kwestia ubezpieczenia kontuzji piłkarzy, ale jak dla mnie to też powinno być ryzykiem klubów.

        Utrudnienie dla klubów? Ogromne,znacznie utrudniłoby planowanie strategii, ALE w momencie, kiedy takie rozwiązanie stanie się obowiązujacym standardem, będzie musiało stać się czynnikiem rozważanym przez trenerów.

        Zreszxtą, po co ja to pisze - na pewno tak się nie stanie ,a rozgrywki międzynarodowe niestety będą tracić na znaczeniu :-(
        • Gość: prawnik nie zaplaci zadnej kary IP: 78.52.232.* 22.07.08, 23:38
          nie zaplaci zadnej kary
          bundesliga wiedziala doskonale ze beda igrzyska i mogla sezon zaczac pozniej (
          to nie problem , szczegolnie ze euro2008 skonczylo sie nie tak dawno)
          z prawnego punktu wlasciciele klubu nie maja zadnych szans aby zgodnie z prawem
          ukarac zawodnika , moga tylko zadac odszkodowania od bundesligi.
          koniec kropka
          • Gość: ja Re: nie zaplaci zadnej kary IP: *.chello.pl 22.07.08, 23:57
            Uchowaj nas Boze od takich prawnikow...
            • Gość: Xyxyryxy amen IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.08, 09:14
        • michalng Re: Proste rozwiązanie. 23.07.08, 09:44
          Najważniejszy jest kontrakt który ma sie podpisany z Klubem. Piłka
          reprezentacyjna to "hobby". Klub to "praca". Ja jeśli chce uprawiać swoje hobby
          muszę dogadać sie z moim pracodawcą i wziąć sobie wolne.
      • Gość: BaFun Kontrakt ma z klubem, nie z reprezentacją!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.08, 00:36
        Jeśli zawodnik podpisuje kontrakt z klubem, to w takim razie jest
        jego jedyny pracodawca i nie ma obowiązku puszczać zawodnika na
        olimpiade jesli nie jest to termin FIFA!!! a mecze na olimpiadzie
        nimi nie są!!!
      • Gość: Heniek Burczymucha Rafinha uciekł ze zgrupowania IP: *.nyc.res.rr.com 23.07.08, 06:17
        Ludzie, ja rozumiem wszystko ale glowa jest od myslenia a nie od
        noszenia. Powariowaliscie?

        Kontrakt jest kontraktem i trzeba go respektowac i to niezaleznie
        gdzie to jest czy w Niemczech, Hiszpani czy Rumuni.

        Inna kwestia jest to, ze jak zatrudnia sie Brazylijczykow to oni
        wszystko zrobia by zalozyc kanarkowa koszulke. Elber jak jeszcze
        gral w Bayernie powiedzial ze gdyby dostal powolanie pakuje sie i
        nastepnego dnia jest tam gdzie selekcjoner reprezentacji mu karze.

        Oczywscie, beda sie przepychali - Schalke bedzie gadalo, Rafinha
        tez. Ale gdy dojdzie co do czego to zalatwia to tak by i klub i
        pilkarz wyszedl z twarza z tego konfliktu. Bo jak nie, to pewnie
        jest klauzula i Rafinha odejdzie, a kazdego reprezentanta Brazyli
        kupi lepszy klub placac za niego wszystkie kary poprzedniemu.

        Dlatego spoko wodza, bedzie dobrze
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka