Dodaj do ulubionych

UWAGA NA OSZUSTÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IP: *.gdynia.mm.pl 22.07.04, 09:22
Na samym początku chciałem powiedzieć, że pisze ten list, aby przestrzec
innych. Pokazać, że nie zawsze otrzymujemy to, za co płacimy a w Internecie
roi się od oszustów, którzy czyhają na naszą naiwność naiwność zawartość
portfela. Wszystko zaczęło się od pomysłu uruchomienia darmowego serwisu w
którym zwykli ludzie mogli by zamieszczać swoje anonse za darmo. W tym celu
szukałem jak najtańszego wirtualnego serwera aby swój plan zrealizować. Po
długich poszukiwaniach poszukiwaniach przedzieraniu się przez gąszcz
internetowych ofert odnalazłem „swój” wymarzony serwer – Qlsite.net. Na samym
początku kontakt mailowy był znakomity, za natychmiastową wpłatę otrzymałem
gratis 15MB. Dnia 11.06.04r zakupiłem serwer w opcji mini za cenę 5zł/miesiąc
na okres 3 miesięczny razem 15zł. Cena wydawał mi się bardzo atrakcyjna
porównując ją do innych ofert i na tym zadowolenie się skończyło.
Po aktywowaniu serwera uruchomiłem swój serwis ogłoszeniowy w domenie
www.nieruchomosci.qlsite.net. Dzięki skutecznej reklamie serwis cieszył się
ogromnym zainteresowaniem. Czar prysł 2.07.04r , Gdy tego dnia wszedłem na
moją stronę doznałem szoku. Na serwerze nie było zupełnie NIC !!!! W
pierwszym momencie sądziłem, że strona została z hackowana. Od razu złapałem
za telefon wysłałem kilkanaście maili w celu skontaktowania się z
administratorem – nie było najmniejszego odzewu ze strony QLSITE.NET. Dramat
niepewności trwał tydzień. Po tym okresie doznałem podwójnego szoku. Na moim
opłaconym serwerze powstał nowa strona internetowa Difatti, która co jest
najdziwniejsze oferuje te same usługi co qlsite.net. Próbowałem skontaktować
się z autorem strony, również tu moje starania spełzły na niczym. Do dnia
dzisiejszego nie otrzymałem żadnej odpowiedzi co stało się z moim serwerem,
który jest wykorzystywany do dnia dzisiejszego przez osoby trzecie za moje
pieniądze. Nie otrzymałem zwrotu pieniędzy za zapłacony z góry serwer.
Posiadam e-maila aktywującego serwer oraz dowód wpłaty. Czuję się oszukany i
nabity w przysłowiową butelkę. Proszę o pomoc i radę. Czy jest możliwość
wyjaśnienia tej sprawy. Ostrzegam innych przed podobnymi praktykami ze strony
internetowych oszustów. Ja straciłem 15zł kilku miesięczną pracę i cenny czas.
Jedyne co mnie cieszy to to, że nie zapłaciłem za rok z góry …
Obserwuj wątek
      • Gość: Niesmialy23 JP IP: *.lubin.dialog.net.pl 22.07.04, 10:09
        Racja.Zwlaszcza to z nieprzyjmowaniem niczego za darmo.Mam wrazenie ze jezeli
        przyjme cos bez zaplaty od kogos obcego czy tez znajomego to pozniej los mi
        plata figla i musze zaplacic za to 4krotnie w postaci albo uszkodzonej innej
        rzeczy albo przeplaceniem gdzies :PPP.
        • Gość: JP Re: JP IP: *.hnllhi1.dsl-verizon.net 22.07.04, 10:24
          Dokladnie.
          Ja za to mialem wiele przykrych momentow z kupionymi rzeczami - uslugami,
          tanio. W wiekszosci przypadkow musialem doplacac lub kupowac ponownie.
          Dlatego teraz wystrzegam sie tego.

Z tymi darmowymi to oczywiscie poza prezentami. Prezentow nie wolno odmawiac :)
          • Gość: szook.pl oszustwo IP: *.szczecin.mm.pl 22.07.04, 14:28
            zastanawia mnie tylko jedne fakt i pytanie do osoby poszkodowanej: gdzie
            dokumentacja na zarjstrowanie domeny ??? skoro jest Twoja to ja odbierz, jezeli
            nie to niewiem dlaczego masz pretensje, kazdy klient ktory rejestruje i placi
            za domen jest jej wlascicielem a serwer mozna zawsze zmienic, bo w sumie
            okazuje si enp. ze nie odpowiada ci serwer robisz transfer domeny na inny i
            sprawa zalatwiona, co do reklamy, hm, rozumiem ze pozycjonowales ta strone.
            nastepnym razem powiem tak - nie cena , bo ona moze byc atrakcyjna, tylko po
            pierwszej sprawdz jak zostala zarejstrowana Twoja domena, sprawdz czy jest
            wyslana umowa na prowadzenie hostingu, itp. Ja np.dziwie sie ze mozna zapalcic
            za cos bez potwierdzenia, a skoro masz meila masz dowod wplaty jakim tytulem
            masz jaki kolwiek regulamin, przeslij mi to na meila, sprawdze to, sprwdze tez
            jezeli to bylo faktem, jak stoja w rankingach na onet, wp i google, i postram
            sie ich zdepozycjonowac :-) bo skoro zajmuje sie pozycjonowaniem to w 2 strone
            tez prosta sprawa, pozdrawiam, slij na adres admin@szook.pl
            • gray Re: oszustwo 22.07.04, 14:30

w tym akurat przypadku była to subdomena w domenie należącej do właściciela
              serwera ale nie zmienia to faktu, że powinno się posiadać dowody wpłat ew.
              fakturę itp. itd.
              • Gość: szook.pl Re: oszustwo IP: *.szczecin.mm.pl 22.07.04, 14:44
                dokladnie tak, jezeli na dowodzi ewlaty jest tytul wpalty to ja bym niedarowal
                tego, ale pytanie, czy kupujacy ma umowe na hosting w tej domenie, czy nie
                zalegal z platnoscia, czy spelnil warunki,np tresc byla naruszajaca jakies tam
                reguly, pytan moze byc wiele, ja tez wylaczylbym konto klienta gdybym na moim
                serwerze opublikowal strony o tematyce sex lub innej nie etycznej, gdyby
                dokonywal spamu czy to w formie poczty elektronicznej czy spamu wyszukiwarek,
                bo np. klient spamuje wyszukiwarke z subdomeny.szook.pl to administratorzy moga
                mi zbanowac cala domene, wiec niestety wylaczam np takiego klienta, za
                naruszenie regulaminu konta. Ja akurat pilnuje swoich klientow i sprawdzam
                opisy ich stron co jakis czas, nastepna rzecz, nie otwieram kont tstowych
                bowiem naraza to na spam, a chce zeby klient ktory ma konto platne wiedzial ze
                serwer bedzie stabilny. Dlategouwazam ze konta testowe to blad, czy konta w
                subdomenie, gdzie domena regionalna to koszt 18 zl netto, a serwer jakies 40 zl
                rocznie i ma sie pelny dostep, i fakt wydalem pieniadze na reklame ??? jakie
                pieniadze skoro walka byla jak widze o 5 zl miesiecznie za serwer. Proponuje
                spojrzec do moejj lokalnej konkurnecji u nich serwer kosztuje 600 zl rocznie
                ale sa liderem bo maja jakosc, chodzi mi o home.pl, mi jakosc tez nie brakuje
                ale mam nisze ceny bo mam inna polityke, u mnie serwer to podstawa reklamy, tzn
                co z domeny co z serwera super strony jak jej adres zna tylko wlasciciel,
                ludzie nie wiedza co to pozycjonowanie serwisow. PILNUJMY FORMALNOSCI A NIE
                SPOTKAJA NAS PRZYKROSCI, pozdrawiam, szook
      • Gość: szook.pl Re: UWAGA NA OSZUSTÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: *.szczecin.mm.pl 22.07.04, 14:50
        a czy mozna zaradzic, ok jak podeslesz mi dowod wpalty skanowany i meile z
        korespondecja mage sporbowac do wyjasnic z administratorami teog serwera, i
        bedziemy wiedziec o co chodzi:-), mysle ze zla reklama im nie jest wskazana
        wiec dolaza wszelkich staran zeby tak bylo, jezeli nie :-) to juz moja glowa
        jak zrobic zeby domena.net zniknela z wyszukiwarek onet, google i wp :-)
        pozdrawiam, wyslij meila z danymi i zobaczymy,

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka