Dodaj do ulubionych

Polska zajmie część Ukrainy

29.04.22, 17:06
Wspomniałem już o tym w innym miejscu ale temat jest na tyle poważny, że zasługuje na oddzielny wątek.

Sergiej Naryszkin, szef rosyjskiego wywiadu, twierdzi, że Polska ma plany wkroczenia do zachodniej części Ukrainy i omawia szczegóły z Waszyngtonem. Można by się z tego pośmiać ale niestety jest to oficjalna wypowiedź przedstawiciela rosyjskiego rządu więc ta informacja poszła w świat.

Na rosyjskich stronach reakcje są różne. Sympatycy Rosjan piszą na przykład:

"Garry Compton
Russia really needs to get off their ass and take out all the infrastructure leading to Poland. What are they waiting for - X mas ?'

Z kolei ktoś myślący skomentował to tak:

"Ronald Kuczek
This is not a masterpiece of literature, but an interesting idea for political fiction. Keep writing anonymous artist."

A to link to informacji na ten temat na stronie GW:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,28390391,rosja-prowadzi-propagande-wymierzona-w-polske-zaryn-reuters.html?_gl=1*185qsoe*_ga*MTkxNzYyMTcwLjE2NTEyNDA0NzI.*_ga_49SJJ7MKWZ*MTY1MTI0MDQ2NC4xLjEuMTY1MTI0MzQ1OC4w#do_t=28&do_g=7&do_s=B&do_w=155&do_v=474&do_st=RS&do_sid=718&do_a=718&s=BoxNewsImg2
Obserwuj wątek
    • j-k Re: To USA zajma część Ukrainy - jesli juz... 29.04.22, 17:57
     malkontent6 napisał:
     > Ostrzegam a nie powielam manipulacje. Przypomina mi to historię pewnej radiostacji w Gliwicach...


     nikt sie na to w PL nie nabierze.

     doswiadczenia z banderowcami mamy raczej nieciekawe
     i nikt w Polsce kolejny raz na zajmowanie Lwowa i Wolynia sie nie da namowic.
      • j-k cel jest... 29.04.22, 18:18
       malkontent6 napisał:
       > Pytanie jest jedno - do czego Rosjanom jest potrzebna ta bzura?
       Co chcą w ten sposób uzasadnić?


       nie uzasadnic - a uzyskac: -
       10 -15 % nacjonalistycznych Polakow i 10 % nacjonalistycznych Ukraincow - da sie na to nabrac.

       a dlaczego by ich (jednych i drugich) niewielkim kosztem nie sklocic ?

       • malkontent6 Re: cel jest... 29.04.22, 19:09
        j-k napisał:

        > 10 -15 % nacjonalistycznych Polakow i 10 % nacjonalistycznych Ukraincow - da si
        > e na to nabrac.
        >
        > a dlaczego by ich (jednych i drugich) niewielkim kosztem nie sklocic ?


        A ja myśle, że tu nie chodzi o skłócenie Polaków i Ukraińców. Celem jest powielanie na świecie negatywnej opinii o Polsce.

        Jeden z komentarzy na rosujskiej stronie:

        "John Tokalenko
        Keng Wong, The Polacks will occupy Ruthenia (Western Ukraine), and aim to eventually annex it back to Poland (like it was 1920-1945). But if Russia responds, Warsaw (and Washington & Brussels) will shriek "Article 5! Article 5!" even though the Polacks provoked it."

        Rosjanie chcą przekonać świat, że Polska prowokuje. Trzeba przyznać, że przemówienie Jarosława w Kijowie dodało Rosjanom amunicji.
        • petronella.kozlowska Re: cel jest... 30.04.22, 07:40
         Rosjanie chcą przekonać świat, że Polska prowokuje. Trzeba przyznać, że przemówienie Jarosława w Kijowie dodało Rosjanom amunicji.
         ***

         Forum jakiś tam gazety rosyjskiej ma takie samo znaczenie jak nasze forum "świat".

         • senioryta13 Re: cel jest... 30.04.22, 13:02
          petronella.kozlowska napisała:
          > Forum jakiś tam gazety rosyjskiej ma takie samo znaczenie jak nasze forum "świa t".


          ooo mylisz sie, nasz cenzor ma zupelnie inne zdanie.
  • horpyna4 Re: Polska zajmie część Ukrainy 29.04.22, 17:30
   Jesteś rosyjskim trollem? Przecież to typowa podpucha Putina, wymyślony przez niego pretekst do ewentualnej inwazji na Polskę. Obliczony na to, że w takiej sytuacji będzie łgać na użytek wewnętrzny, bo poza Rosjanami nikt nie uwierzy w ich misję wyzwolicielską.

   Przypomina mi to historię po pamiętnej inwazji państw Układu Warszawskiego na Czechosłowację. Rozmawiało o tym dwóch inżynierów współpracujących w ramach RWPG. Rosjanin powiedział, że gdyby nie weszli, to za siedemnaście minut weszłyby tam wojska RFN. Polak zakpił, że podobno za dwadzieścia minut, tak gdzieś usłyszał. Na co Rosjanin zupełnie serio: "tri minuty, eto nieważno".

   • j-k nie... :) 29.04.22, 17:41
    horpyna4 napisała:
    > Jesteś rosyjskim trollem? Przecież to typowa podpucha Putina,


    nie, to typowa podpucha malkontenta.
    temat go ciekawi - wiec chce n/t porozmawiac z rodakami...
  • borrrka Klasyka 29.04.22, 17:51
   Straszenie Polaków, że Ukraińcy chcą ... Krakowa, a w drugą stronę my Lwowa.
   Sierotki po Igorku to lubią.
   I jeszcze Bandera versus "polski pan".
   I tak od 400 lat.
   • horpyna4 Re: Klasyka 29.04.22, 17:55
    A swoją drogą Ukraińcy powinni się cieszyć, że tyle miast uważanych przez wielu z nich nich za ukraińskie należy jednak do Polski. Przynajmniej mają dokąd uciekać przed wojną.
  • boomerang Re: Polska zajmie część Ukrainy 29.04.22, 19:15
   To jest zdarta płyta. Udział w rozbiorze Ukrainy proponował Polsce wiele lat temu Żyrinowski, podpuszczony przez Putina. Rosji nie zależy na Ukrainie Zachodniej. Putin kombinuje że rozbiór Ukrainy przez 2 państwa uprawomocniłby fakt zajęcia Ukrainy Wschodniej przez Rosję. Celem Rosji jest, i zawsze było (przynajmniej od czasu Piotra Wielkiego bandyty), przybliżenie się do Niemiec.
   • ivergon patologiczni kłamcy z Moskwy i tak nie przebiją 29.04.22, 20:56
    patologicznego kłamcy z Mińska...

    "Ludzie jadą do nas i kupują sól. Oni nie mają soli. Wielki Zachód, bogaty Zachód, a soli nie ma. I jeszcze, żeby ludzie nie mówili o tym, że Białorusini normalnie żyją, oni ich po prostu nie wypuszczają - prawi przekonany o swojej racji Aleksander Łukaszenka."
    • horpyna4 Re: patologiczni kłamcy z Moskwy i tak nie przebi 30.04.22, 11:17
     To normalka, od czasów radzieckich nic się pod tym względem nie zmieniło. I nie jest ważne, czy Moskwa, czy Mińsk.

     Pamiętam pewne wydarzenie, które opowiedział mi mieszkaniec Białegostoku w drugiej połowie lat 60. ubiegłego wieku.

     Żona jakiegoś ważnego białostockiego esbeka pojechała do ZSRR odwiedzić swoją siostrę na dalekiej północy Rosji. Nad ranem ze zdziwieniem zobaczyła, że siostra ciepło się ubiera do wyjścia i dowiedziała się, że idzie ona do kolejki po chleb.

     Następnego dnia oznajmiła, że teraz ona zastąpi siostrę, założyła siostrzaną kufajkę i walonki i poszła do kolejki. Po kilku godzinach wyszedł ze sklepu kierownik i oznajmił, że dziś nie będzie chleba: kilkanaście wagonów chleba pojechało do Polszy, bo tam jest głód i trzeba bratniej Polszy pomóc.

     Kobitka nie wytrzymała, wyszła z kolejki i wywrzeszczała mu wszystko, co jej ślina na język przyniosła (chyba zmieniła w owej chwili poglądy polityczne, bo przedtem była ideową komunistką); kierownik spytał ją, czy ona z Polszy. Potwierdziła, więc już nie zobaczyła siostry, bo została odstawiona ciupasem do granicy jak stała - w kufajce i walonkach. W Polsce były wtedy upały, białostocczanie kwiczeli ze śmiechu.

     Czyli Łukaszenka nic nowego nie wymyślił. On tylko korzysta ze starych radzieckich wzorców.
  • yabbaryt Re: Polska zajmie część Ukrainy 30.04.22, 11:32
   Wypowiedzi ruskich kłamrowów można cytować ale w charakterze anegdoty.
   Polską ma naprawdę całkiem fajne i duże terytorium. Powinniśmy się koncentrować nie na zdobywaniu nowych ziem, ale na zagospodarowaniu tego co mamy. Moskale uwielbiają eksportować swój syf , bardak i wojnę (tzw ruski mir) do innych krajów. My zaś uprawiajmy nasz skromny ogródek i brońmy go przed kacapska dziczą.
   • de_oakville Re: Polska zajmie część Ukrainy 30.04.22, 11:58
    Najbardziej zadziwiajace jest dla mnie to, dlaczego Rosja sama kreuje sie tak uparcie na wroga Zachodu.
    Przeciez moglaby przylaczyc sie do grona normalnych narodow Europy i swiata. Wiekszosc ludzi dobrej woli w Polsce dawno juz wybaczyla Rosji "zsyłki na Syberie", Katyń ("wybaczamy, chociaz nie zapominamy")
    oraz liczne inne krzywdy, liczac na to, ze bardziej typowym Rosjaninem dzisiejeszych czasow jest taki usmiechniety Gorbaczow, a nie podstepny i okrutny KGB-ista. Po co im do szczescia ta mentalnosc imperialna? Z pewnoscia jest to jakies leczenie wlasnych kompleksow. PiS-owcy w Polsce rowniez bardzo nie lubia Unii Europejskiej, a na wsi, z tych samych powodow, wielu ludzi nie znosi "miastowych" i szuka kazdej okazji, zeby napotkanemu "miastowemu" dac w morde. Zamiast przeniesc sie samemu do miasta i zostac "miastowym". Prawda, ze na "dotarcie sie" potrzeba nieraz sporo czasu, zas w okresie przejsciowym trzeba bedzie
    uzbroic sie w cierpliwosc i nie raz przezyc "poniżenie" i kompromitacje. Ale po wzbiciu sie "ponad chmury" bedzie juz zawsze slonecznie. A propos bycia "nad chmurami" - przelatywalem kiedys (2001) nad Syberia lecac sluzbowo z Kanady do Chin. W samolocie pokazywano na monitorach trase samolotu
    i widac bylo, ze przecinamy rosyjska Syberie z polnocy na poludnie lecac od strony Arktyki. Gdzies nad Bajkalem wstalem do toalety i minalem sie z kolega z pracy, ktory szedl w druga strone i niosl sobie "drinka". Pomyslalem, ze przelatujemy nad ziemiami, na ktorych wydarzyla sie w przeszlosci niezliczona ilosc ludzkich
    tragedii, a my teraz tu sobie u gory siedzimy i pijemy "trunki". Dla wszystkich ludzi w cywilizowanym swiecie szokiem jest, ze to, co kiedys dzialo sie tam na dole to nie jest wcale przeszlosc tylko nadal okrutna terazniejszosc. Przed rokiem 2001 spalismy "pieknym snem o wieku 21-szym", a pozniej, szczegolnie teraz
    "obudzilismy sie" nagle w mentalnosci lat 30-tych XX-tego wieku. Z tym ze, nie ubylo nam lat.
    • yabbaryt Re: Polska zajmie część Ukrainy 30.04.22, 12:52
     Najbardziej zadziwiajace jest dla mnie to, dlaczego Rosja sama kreuje sie tak uparcie na wroga Zachodu.
     Przeciez moglaby przylaczyc sie do grona normalnych narodow Europy i swiata. Wiekszosc ludzi dobrej woli w Polsce dawno juz wybaczyla Rosji "zsyłki na Syberie", Katyń ("wybaczamy, chociaz nie zapominamy")

     Rosyjska klasa polityczna ma w tym interes. Dzięki temu u władzy utrzymuje się grupa oligarchów, która czerpie ogromne zyski ze sprzedaży surowców i nie podlegają oni żadnej wymianie na wskutek procedur demokratycznych. Rosyjskie doły społeczne są na tyle ciemne i głupie, że nie obchodzi ich za bardzo własny dobrobyt i nie walczą o bardziej sprawiedliwy podział dochodu narodowego. Masy te są jednocześnie bardzo szowinistyczne i dla nich ważne jest aby inni bali się Rosji. Zresztą jak na ruskiej głubince jest jedna państwowa telewizja to co oni mogą wiedzieć o świecie.

     PiS-owcy w Polsce rowniez bardzo nie lubia Unii Europejskiej, a na wsi, z tych samych powodow, wielu ludzi nie znosi "miastowych" i szuka kazdej okazji, zeby napotkanemu "miastowemu" dac w morde. Zamiast przeniesc sie samemu do miasta i zostac "miastowym".
     Mam takie pytanie kiedy ostatnim razem byłeś na polskiej wsi i kiedy dostałeś tam w zęby? Akurat polska wieś sie mocno wyludnia i ludzie emigrują do miast. A ci co pozostają to są coraz bogatsi rolnicy obracający milionami i którym 'miastowi' zazdroszczą.
  • zapytacz.taki Re: Polska zajmie część Ukrainy 30.04.22, 19:16
   Nawet gdyby przyjac ta informacje za prawdziwa,realnie nie ma zadnych szans na jej realizacje.
   Potrzebna jest silna armia,policja i sprawna administracja.
   Wszystkie te organy ewentualnjej wladzy sa w kiepskim stanie w Polsce,wiec jeszcze brac na barki Ukraine z przynajmniej 20milionami ludzi,ktorzy raczej nie zintegruja sie-absurd.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka