Dodaj do ulubionych

żałosne PO

IP: *.81-161.gts.tkb.net.pl 14.09.05, 09:09
muszą się powoływać na papieża, czy prof. Kudrycką ( starą komuszą działaczkę
z mężem obrońcą mafioźników) bo inaczej nikt by na nich nie głosował
a ich przywódca Kaczor Donald powinien grać w kreskówkach Disneya, bo na
prezydenta się tak nadaje jak kwiatek do kożucha
Obserwuj wątek
    • Gość: ONA Re: żałosne PO na Podlasiu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.09.05, 09:40
      żałosne PO na Podlasiu!

      tak mozna powiedzieć, naprawdę rozczarowują.
    • Gość: Acro Re: żałosne PO IP: *.itpp.pl 14.09.05, 11:21
      Myślisz, że ludzie wybieraja PO dlatego, że PO powołało się na Kudrycką? Święta
      naiwności! Powoływanie się na papieża ( co czynią wszyscy) czy na Kudrycką
      (nawet o niej nie słyszałem) - gwarancją sukcesu wyborczego? No, jak to reszta
      odkryje, to Kudrycka się nie opędzi od emisariuszy sztabów wyborczych...

      twoją naiwność Tłumacy tylko nick - zgaduję, że w pełnej wersji brzmi: Umysłowe
      Delay? ;)
      • vaver9 Re: żałosne PO 14.09.05, 13:59
        Ludzie głosują na lewacką PO dlatego że lubią jak im sie podnosi podatki. Tak
        to odbieram, ok.40% popierających lewaków z PO pragnie wyższych podatków.
        Dziwny ten nasz naród. I niech Polacy sie nie obrazają z dowcipow o nich
        opowiadanych w USA i na całym swiecie
        • Gość: radio ma pysk Re: żałosne PO IP: *.piasta.pl 14.09.05, 14:15
          A jak ładnie wciskaja "ciemnote" pospolstwu. Kaczory demaskują w reklawówce
          ten "kit", gawiedź jednak wie swoje
        • Gość: Acro Re: żałosne PO IP: *.itpp.pl 14.09.05, 20:19
          PO lewackie?! chce podnosić podatki?! Mozesz rozwinąć ten temat?
          • vaver9 Re: żałosne PO 15.09.05, 08:33
            Gość portalu: Acro napisał(a):

            > PO lewackie?! chce podnosić podatki?! Mozesz rozwinąć ten temat?


            Bardzo proszę. Socjalisci z PO obiecują wprowadzenie podatku liniowego 15%.
            Pozornie wydawałoby się ze cchcą podatki obnizyc, ale to tylko pozory. Chcą
            jednocześnie zlikwidować kwote wolną od podatku. W związku z tym wszyscy malo i
            średnio zarabiający bedą placic wiecej, zyskają tylko ludzie dużo zarabiający.
            Kaczory {też socjaliści } na to się nia zgadzają. W debacie telewizyjnej {TVN}
            pomiedzy przyszłymi premierami :Kaczorem i Rokitą, ten pierwszy powiedział ze
            pis mie zgodzi się na podatek liniowy i zabranie kwoty wolnej od podatku.
            Rokita natomiast stwierdził że nie można podatku liniowego wprowadzic i
            jednocześnie zostawić ulgę. Kaczory pokazują to w swojej reklamowce telewizyjnej
            • wanad31 Re: żałosne PO 15.09.05, 09:53
              Świadczy to tylko o tym ze wyborcy nie mają pojecia o programach swoich partii.
              A jak sie obudzą z reką w nocniku to bedzie za poźno
            • Gość: Acro Re: żałosne PO IP: *.itpp.pl 15.09.05, 11:22
              Sprawdź sobie na jakimś kalkulatorze podatkowym - nawet jak zarabiasz połowę
              średniej krajowej (czyli niewiele ponad minimum) to efektywnie płacisz sporo
              więcej podatku niż te 15%.

              Podatek liniowy ma sens tylko przy zlikwidowaniu kwoty wolnej, bo inaczej jest
              progresywnym z jedną stawką. Wtedy zaliczka równa się podatkowi należnemu i
              szalenie upraszcza cały system, czyni niepotrzebnymi PITy, masa urzedników w US
              może zając się czymś porzyteczniejszym, podobnie z księgowaniem - ogóelnie
              szalenie wygodna i prosta rzecz.
              • Gość: radio ma pysk Re: żałosne PO IP: *.piasta.pl 15.09.05, 12:58
                Panie Acro pieprzysz Pan bez sensu. W TV i prasie ekonomisci czy to z prawa czy
                z lewa krytykują wprowadzenia podatku liniowego i zabranie kwoty wolnej od
                podatku. Nawet Partia Demokratyczna najblizsza programowo PO tez jest przeciwna
                zabrania tej kwoty, chociaż sa zwolennikami podatku liniowego.
                • Gość: Acro Re: żałosne PO IP: *.itpp.pl 15.09.05, 23:10
                  Drogie Pyskate Radio - brakuje argumentów, zaczynają się inwektywy? No to mnie
                  podbudowałeś.

                  Experci w TV i prasie z prawa (bo lewa, jak zauwazył autor wątku, nas nie
                  interesuje) zgodnie mówią, że podatek liniowy jest lepszy. Co najwyżej twierdzą,
                  że nia mają danych żeby wyliczyć, czy powinno to być 15 czy 10 czy 20% - takie
                  szczegółowe dane ma tylko Ministerstwo - a przynajmniej powinno mieć. I być moze
                  nie będzie to 15 - ale i logika i doswiadczenia innych mówią, że jest to system
                  lepszy.
                  • Gość: radio ma pysk Re: żałosne PO IP: *.piasta.pl 16.09.05, 08:13
                    Szanowny Panie Acro nie rozumiem o jakich inwektywach Pan mówi. Postaram sie
                    Panu swoje racje wytłumaczyc bardzo "łopatologicznie". Dziś podatnik nieduzo
                    zarabiający pomimo podatku 19% po potrąceniu kwoty wolnej od tegoż podatku jego
                    faktyczny podatek wynosi ok. 12%. Jest chyba róznica między 12% i 15%.?
                    Nieprawdaż?
                    • Gość: Acro Re: żałosne PO IP: *.itpp.pl 16.09.05, 12:39
                      "Panie Acro pieprzysz Pan bez sensu."
                      to to był moze komplement? Sorki, to ja nie znam tej wspólczesnej etykiety,
                      dyplomatą nie zostanę...

                      Ile wynosi ta kwota wolna od podatku - 50zł? Zarobek 1000zł, 19% z (1000-50)= 18%.
                      Niewielka róznica.

                      ale i tak powtarzam, że nie upieram się przy tych 15% stawki. PO samo mowi,ze
                      ten projekt jest sprzed kilku lat - teraz zapewne trzebaby te stawki zmienić.
                      tak czy siak liniowy jest lepszy, nie mówiąc o sprawiedliwości. Chodzi mi
                      naturalnie o sprawiedliwośc bezprzymiotnikową, a nie tzw. społeczną, w której
                      nie wiadomo o co chodzi.
                      • Gość: pap Re: żałosne PO IP: *.unia-wolnosci.pl 16.09.05, 18:22
                        acro wiesz co to są koszty uzyskania przychodu??????
                      • Gość: radio ma pysk Re: żałosne PO IP: *.piasta.pl 17.09.05, 09:14
                        Panie Acro a skad Pan wziął te 50 zl? Chyba się Panu przysniło. Widząc Pana
                        mgliste pojecie o podatkach polecam lekturę dzisiejszej "Wyborczej" str. 3o.
                        Jest tam w bardzo prostej formie napisane jakie podatki proponują poszególne
                        partie. I tak np. przy rocznych dochodach 2790zL, dzis podatku sie nie płaci. W
                        propozycji wszystkich partii kwota ta bedzie zwolniona od podatku, tylko Pis
                        proponuje 16,2. zł, natomiast tak kochana przez Pana PO 418,5ZŁ.
                        Nieźle ,prawda? W/g propozycji PO zyskają tylko ludzie o zarobkach rocznych
                        ponad 15000zł. Sam zaliczam sie do tej grupy ktora zyska , jednak wk....a mnie
                        gdy słyszę Tuska mówiącego z troską o biednych ludziach. Najłatwiej i
                        najobrzydliwiej jest siegac po pieniadze najbiedniejszych, ponieważ oni nie
                        przyjda ze styliskami od kilofów pod sejm. I to by było "na tyle"
                        • wanad31 Re: żałosne PO 17.09.05, 13:01
                          Gość portalu: radio ma pysk napisał(a):

                          > Panie Acro a skad Pan wziął te 50 zl? Chyba się Panu przysniło. Widząc Pana
                          > mgliste pojecie o podatkach polecam lekturę dzisiejszej "Wyborczej" str. 3o.
                          > Jest tam w bardzo prostej formie napisane jakie podatki proponują poszególne
                          > partie. I tak np. przy rocznych dochodach 2790zL, dzis podatku sie nie płaci.
                          W
                          >
                          > propozycji wszystkich partii kwota ta bedzie zwolniona od podatku, tylko Pis
                          > proponuje 16,2. zł, natomiast tak kochana przez Pana PO 418,5ZŁ.
                          > Nieźle ,prawda? W/g propozycji PO zyskają tylko ludzie o zarobkach rocznych
                          > ponad 15000zł. Sam zaliczam sie do tej grupy ktora zyska , jednak wk....a
                          mnie
                          > gdy słyszę Tuska mówiącego z troską o biednych ludziach. Najłatwiej i
                          > najobrzydliwiej jest siegac po pieniadze najbiedniejszych, ponieważ oni nie
                          > przyjda ze styliskami od kilofów pod sejm. I to by było "na tyle"


                          A jaki to interes mają Platformusy zeby obnizyc podatki dla najbiedniejszych?
                          Czy któryś z nich wykupił cegiełke lub wysłał pieniądze na kampanie wyborczą?
                        • Gość: Acro Re: żałosne PO IP: *.itpp.pl 20.09.05, 00:08
                          Socjaliści twierdzą, że biednym ludziom najlepiej sie pomaga, zabierajac
                          bogatym. Statystyki są jednak bezwzględne - im większy interwencjonizm, tym
                          wieksze bezrobocie i tym wieksza bida. z tymi faktami nie sposób sie sprzeczać.

                          Zagmatwany system prawny/podatkowy służy tylko prawnikom, doradcom i urzednikom.
                          I to tez jest fakt, że korupcja jest tym wieksza i wzrost tym słabszy, im gorsze
                          prawo.

                          Podatek liniowy to ukłon wobec obu tych faktów. Zarabiający w okolicach minimum
                          mogą na tym stracić kilkadziesiąt złotych- ale w okresie przejściowym łątwo temu
                          zaradzić przygotowując osłony. Sfinansują to spokojnie dodatkowe dochody z
                          tytułu ujawnienia szarej strefy. Docelowo zamiast zasilku powinna być łatwo
                          dostepna praca.

                          I przyznaję, że popieprzyły mi się kwoty wolne od podatku, koszty uzyskania
                          dochodu i td - i to jest kolejny argument za uproszczeniem systemu. to czysty
                          idiotyzm, zebym z taka pierdówła co roku musiał ganiac do księgowej a potem
                          trawiły to kohorty urzedników.
    • Gość: obywatel X Re: żałosne PO IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.05, 09:57
      > muszą się powoływać na papieża, czy prof. Kudrycką

      wyborcza reklama Kandydata nr 1.

      scena 1: cytat z Papieża i kit - "jak sie wszystko zaczeło" w miejscu gdzie
      stoi z rodzinka to miał 17 lat
      sceny nastepne popierają

      Synalek
      Kudrycka
      Solidarność
      Tusk

      a ja się pytam kto kandyduje - gdzie kandydat

      15 sekubd - 5 osób - słaba postać ten Tyszkiewicz jak potrzebuje takiego
      wsparcia.
    • zewsi Re: żałosne PO 16.09.05, 14:06
      Z dzisiejszej Wyborczej:

      "Najważniejsze są kadry

      Poszukując sprawdzonych ludzi, Platforma sięgnie do swego matecznika. Po
      ostatnich wyborach samorządowych PO rządzi w Trójmieście, sejmiku wojewódzkim
      oraz w dziesiątkach gmin i miast. - W kraju nie ma drugiego regionu, w którym
      poparcie dla nas byłoby tak wysokie, a zaplecze kadrowe tak silne - mówi z dumą
      Kazimierz Kleina z zarządu pomorskiej PO. - Mamy setki ludzi o wysokich
      kwalifikacjach i doświadczeniu, które pozwala im myśleć o stanowiskach
      ministerialnych i szefowaniu centralnym urzędom.

      Sam Kleina, były wojewoda słupski i szef tamtejszego Urzędu Morskiego, liczy na
      to, że w nowym gabinecie "ktoś z Pomorza" zajmie się sprawami morskimi jako
      wiceminister w resorcie infrastruktury.

      - Nie mówię, że koniecznie ja, choć mam wszechstronne doświadczenie - deklaruje"

      Ło matko! Setki wszechstronnie przygotowanych do otrzymania ministerialnej teki
      członków PO tylko z Pomorza! Kto dla nich stworzy tyle ministerstw?
      A tak swoją drogą to nasi platformersi powinni się wstydzić! Jak żałośnie
      wypadają przy tych z Pomorza. Ilu u nas jest przygotowanych, by objąć wysoki
      urząd w państwie? Jedna Kudrycka wiosny nie czyni.
      • alex.4 Re: żałosne PO 16.09.05, 18:19
        wszyscy wiedzieli że ważne są kadry:):):)
        Oj bedzie zabawnie w przyszłej kampanii:)
      • farmad Re: żałosne PO 17.09.05, 14:38
        Nam nadzieje tegoroczny desant z Gdanska bedzie dużo lepszy od tego który się
        zjawil z Wałęsą ,Tuskiem, Bieleckim czy Lewandowskim na czele. Zapomniałem
        wspomnieć o przyjacielu Tuska ministrze MSW H.M. na którym ciążą zarzuty
        malwersacji finansowych dokonane już po powrocie do Gdanska.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka