Dodaj do ulubionych

Padł jak...

20.01.03, 18:43
Każdy chyba słyszał powiedzonko "Ubrał się jak diabeł na jagody". Otóż
niedawno słyszałem alternatywne: "Ubrała się jak żaba na zastrzyk". Może (na
pewno!) ktoś zna jakieś inne fajne powiedzonka, mogą być i bez sensu.

A skąd tytuł? Jeden mój znajomy mawia: "Padł jak ciotka w Czechach"!

Miłego sięgania do skarbnicy pamięci ;)
Obserwuj wątek
    • Gość: saunne Re: Padł jak... IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 21:54
      Wyszlam za maz zaraz wracam - gdzies przeczytalam
      • Gość: ha14 Re: Padł jak... IP: *.lapy.sdi.tpnet.pl 20.01.03, 22:21
        Potrzebny jak diabeł w Częstochowie
        Pasuje jak świnia do chomonta
    • Gość: Stanislaw Padlem jak kawka IP: *.dip.t-dialin.net 20.01.03, 22:29
      aand padlem jak kawka i za chiny nie podolam...szczegolnie zeby bylo z "jak".
      Ale zebys sie nie gniewal to to: (moze do tego jest inny watek?)
      Teczka pana na stole lezy
      Pan przyjechal rano z Nieswiezy
      Rozlozyl rowno piekna pyjame
      I czysci szczotka gebowa jame

      Potem napuszcza wode do wanny
      Ciagle porzadny i staranny
      Woda mu leci pienista struga
      A w kacie bialy sedes don mruga

      Siada wiec rowno i porzadnie
      Uprzednio wolno sciagnawszy spodnie
      Wzrok ma spokojny, blogosc zen bije
      A w dole pod nim stolec sie wije

      Uzywa potem miekkiego papieru
      Do wyczyszczenia tych wszystkich serow
      Zrodlana woda porywa resztki
      Wzbudzajac w panu dziwne usmieszki

      A gdy juz skonczy poranne karesy
      Zaglada pilnie do wielkiej kiesy
      Tam leza rowno poukladane
      Wartosci cenne bilonem zwane

      Tyle zostalo choc bylo wiele
      Bo pan byl hojny, stracil w niedziele
      Dzien nowy wstaje, budza sie ptaki
      Lecz on dzis wraca do swojej paki.
    • Gość: AAA Re: Padł jak... IP: *.one.pl / 192.168.0.* 20.01.03, 22:49
      aand napisał:

      Czym się różni wrona? Bo ma jedną nóżkę bardziej.

      > Każdy chyba słyszał powiedzonko "Ubrał się jak diabeł na jagody".

      Ja nie znałam.

      > A skąd tytuł? Jeden mój znajomy mawia: "Padł jak ciotka w Czechach"!

      Pewnie ten znajomy ma ciotke, mieszkającą we wsi Czechy, która kiedyś była się
      wywróciła.

      Pozdrawiam. AAA
    • nxa Re: Padł jak... 20.01.03, 22:49
      Usmiałem się jak norka
    • aand Re: Padł jak... 21.01.03, 08:08
      Jeszcze mi się przypomniało:

      Leci jak koza Graczyka za pociągiem (???:)
    • aand Re: Padł jak... 21.01.03, 09:40
      I jeszcze jedno:

      Jakby co - to pod zoo.
    • ralston Re: Padł jak... 26.01.03, 23:22
      Na kogoś kto "zawalił" jakąś sprawę:
      - dał dupy jak świerszcz.

      I jeszcze: użył jak pies w studni.
      • Gość: Oka Z przyslow staropolskich IP: *.17.79.204.lifespan.org 27.01.03, 23:37
        Jak sroka chciala dwa gniazda obsiasc, to d...e rozdarla.
      • Gość: saunne Re: Padł jak... IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 27.01.03, 23:47
        ralston napisał:

        >
        > I jeszcze: użył jak pies w studni.

        :))) :))) :))) a to do czego?
        • ralston Re: Padł jak... 28.01.03, 13:20
          Gość portalu: saunne napisał(a):

          > ralston napisał:
          >
          > >
          > > I jeszcze: użył jak pies w studni.
          >
          > :))) :))) :))) a to do czego?

          A to na przykład może być o kimś, kto poszedł na bal, ale z nogą w gipsie i tak
          musiał siedzieć przy stole...
    • Gość: Pisces Re: Padł jak... IP: *.stclar01.mi.comcast.net 27.01.03, 23:47
      Mojej babci to byly:
      -wybierasz sie jak sojka za morze
      -cieszy sie jakby diabal za ogon zlapal
      • Gość: Pisces Re: Padł jak... IP: *.stclar01.mi.comcast.net 27.01.03, 23:50
        Gość portalu: Pisces napisał(a):

        > Mojej babci to byly:
        > -wybierasz sie jak sojka za morze
        > -cieszy sie jakby diabal za ogon zlapal

        POMYLKA mialo byc:
        -cieszy sie jakby diabla za ogon zlapal
    • Gość: pimp Re: Padł jak... IP: w3cache:* / 10.0.1.* 28.01.03, 00:58

      Nie czas żałować kapuśniaku kiedy płoną lasy! :D
    • Gość: ktoś Re: Padł jak... IP: *.bsk.vectranet.pl / 10.1.4.* 28.01.03, 08:46
      Jest takie sobie powiedzenie:
      Ubrany jak żyd w Boże ciało
      • Gość: Stanislaw Re: Padł jak... IP: *.dip.t-dialin.net 28.01.03, 12:28
        Slyszalem o strozu ale moze i bywa Zyd.
        • aand Re: Pad? jak... 28.01.03, 12:38
          Ma nos jak diabel ciulik.

          PS.
          Co to jest ciulik?:)
          • Gość: Oka Re: Pad? jak... IP: *.17.79.204.lifespan.org 28.01.03, 22:35
            Hmm...pisior?
    • Gość: Stanislaw Re: Padł jak... IP: *.dip.t-dialin.net 28.01.03, 22:42
      Narabany jak stodola.
      • Gość: And Re: Padł jak... IP: *.ppp.polbox.pl 30.01.03, 22:51
        Pięknie, pięknie aż wacław mięknie.


        PS
        Chyba żle napisałem Wacław...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka