Dodaj do ulubionych

Powrót cenzury

08.08.06, 11:22
PiS buduje II PRL

"Jak podało Radio ZET, posłowie szykują bat dla dziennikarzy, którzy będą
sprawiali "kłopoty". Dla niesfornych i niepokornych dziennikarzy PiS
proponuje kary włącznie z odebraniem akredytacji sejmowych, co oznaczałoby
równoczesny zakaz wstępu do budynku sejmu. Co więcej takie sankcje mogłyby
grozić nie tylko pojedynczym dziennikarzom, ale całym redakcjom."
Obserwuj wątek
    • kotwicz69 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 13:07
      czyli za co mialyby byc te sankcje i kary......:)?
      • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 13:09
        znając życie za krytykę jedynej i słusznej partii :-)
        • kotwicz69 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 13:11
          az tak dfobrze znasz zycie....czy to tylko twoje "wyczulenie" na "jedyna"
          i "sluszna" partie.....;)?
          • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 13:11
            aż tak dobrze znam zapędy cenzorskie PiSu ;)
            • makbrajd Re: Powrót cenzury 08.08.06, 13:30
              nekroskop88 napisał:

              > aż tak dobrze znam zapędy cenzorskie PiSu ;)
              >

              jakieś przykłady?
              (masz na np. na myśli cenzurę pani paradowskiej ze względu na pana michnika i
              dworu?:)
              • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 13:37
                a te komentarze po bojkocie przez media relacji z podpisania paktu
                stabilizacyjnego?
                a inwigilacja dziennikarzy przez ministra sprawiedliwości Lecha K.?
                • makbrajd Re: Powrót cenzury 08.08.06, 14:53
                  jakie komentarze? jaka inwigilacja?

                  to drugie to chyba masz na myśli powiązania dziennikarzy ze służbami
                  specjalnymi?...hmmm..mam nadzieję, ze dojdzie do lustracji tego półświatka i
                  wiele świeczników zostanie obalonych
              • akar1 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 14:30
                makbrajd napisał:

                > nekroskop88 napisał:
                >
                > > aż tak dobrze znam zapędy cenzorskie PiSu ;)
                > >
                >
                > jakieś przykłady?
                > (masz na np. na myśli cenzurę pani paradowskiej ze względu na pana michnika i
                > dworu?:)

                Przykładów cenzury jest dośc sporo. Ja ci podam jeden przykład. W TVParafialnej
                nie "puscili" wypowiedzi ministra skarbu że nie chodził z J.Kaczynskim na
                dziewczynki. Ci co chcieli ten materiał wyemitowac mieli z tego tyytułu
                kłopoty.W TVN i Polsacie tę wypowiedź pokazali
                • makbrajd Re: Powrót cenzury 08.08.06, 14:52
                  podobnie jak nie puscili fałuszjącego hymn prerzydenta L.Kaczyńskiego? a
                  wildstein na bieżąco otrzymuje instrukcje od premiera i prezydenta?

                  szkoda, ze tak nie panikowałeś (aś) jak czerwoni za kwiatkowskiego zrobili
                  sobie folwark z cenzurą i manipulacją, ze hej! (nie mówiąc o naradach prezesa
                  tv z millerem...ehhh..)

                  stuknij się w główkę małym plastikowym młoteczkiem
                  moze pomoże
                  • kotwicz69 Re: Powrót cenzury 08.08.06, 15:16
                    obawiam sie, ze nie pomoze.....niestety.....
                  • Gość: lej w pisuar Re: Powrót cenzury IP: *.koba.pl / *.koba.pl 08.08.06, 15:21
                    Jacek Fedorowicz stracił pracę w TVP z powodu cenzury. Przygotował w swoim
                    programie piosenke o dwóch kaczorach której nie chciało kierownictwo puścić.
                    Olga Lipińska też musiała odejść TVP z powodu cenzury
                    • kostek58 Re: Powrót cenzury 09.08.06, 07:00
                      Rewizja w domu , zabranie komputera i wszczęcie postepowania pewnemu emerytowi
                      za rozsyłanie w internecie żartów z kaczorów to tez cenzura
                      • makbrajd Re: Powrót cenzury 09.08.06, 09:06
                        i obozy koncentracyjne, ścieżki zdrowia, przygotowywanie stanu wojennego...
                        • alex.4 Re: Powrót cenzury 12.09.06, 15:33
                          cenzorskie zapędy dzisiejszych rzadzących są dobrze widoczne.
                        • kamilar Re: Powrót cenzury 13.09.06, 16:34
                          makbrajd napisał:

                          > i obozy koncentracyjne, ścieżki zdrowia, przygotowywanie stanu wojennego...
                          >

                          Kurde na temat zupełnie. A w Ameryce to murzynów biją.
                  • kamilar Re: Powrót cenzury 13.09.06, 16:33
                    makbrajd napisał:

                    >
                    > stuknij się w główkę małym plastikowym młoteczkiem
                    > moze pomoże


                    Sory, ale to chyba do kogos innego powinienes kierować. Ciągle wyskaujecie z
                    Millerem i Kwaśniewskim, to już nie smieszne, tylko zało... . Jeżeli wyobraźnia
                    nie powala na doszukiwanie sie czegos wiecej niż Kwaśniewski/Kaczyński to
                    trudno. Pozwól niektórym, ze bedą oczekiwali od polityków więcej??
                    P.S. Skad wiesz, ze dana osoba nie krytykowała Kwacha czy Millera??
          • kamilar Re: Powrót cenzury 13.09.06, 16:29
            kotwicz69 napisał:

            > az tak dfobrze znasz zycie....czy to tylko twoje "wyczulenie" na "jedyna"
            > i "sluszna" partie.....;)?
            >
            A czy nie uważasz, ze już sam taki zapis stanowi zagrozenie dla wolnosci słowa?/
            Czy moze Twoje uwielbienie dla PiS, nie pozwala Ci tego dostrzec?
        • kamilar Re: Powrót cenzury 13.09.06, 16:26
          nekroskop88 napisał:

          > znając życie za krytykę jedynej i słusznej partii :-)
          >
          >
          z wypowiedzi telewizyjnych pomysłodawców m.in. za pokazywanie pustej sali
          sejmowej, pokazywanie posłów gadajacych w trakcie obrad przez telefon,
          obgryzajacych paznokcie itd.
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 24.08.06, 18:03
      serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,3570300.html
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 11.09.06, 22:34
      www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=media&name=24
    • max39 Re: Powrót cenzury 11.09.06, 23:31
      nekroskop88 napisał:

      > PiS buduje II PRL
      >
      > "Jak podało Radio ZET, posłowie szykują bat dla dziennikarzy, którzy będą
      > sprawiali "kłopoty". Dla niesfornych i niepokornych dziennikarzy PiS
      > proponuje kary włącznie z odebraniem akredytacji sejmowych, co oznaczałoby
      > równoczesny zakaz wstępu do budynku sejmu. Co więcej takie sankcje mogłyby
      > grozić nie tylko pojedynczym dziennikarzom, ale całym redakcjom."
      >

      temu pomyslowi stanowczo nie
      • Gość: meg Re: Powrót cenzury IP: *.chello.pl 12.09.06, 11:54
        Oby tylko na cenzurze się skończyło... Zapędy budowniczych IV RP mogą
        zaprowadzić nas dużo dalej wstecz. Nie ulega wątpliwości, że historia lubi
        toczyć się kołem, niestety koło okazało się niewielkie.
        • Gość: Mikkelson Re: Powrót cenzury IP: 81.7.64.* 12.09.06, 18:16
          Mądre slowa.
          • duch_zenona Re: Powrót cenzury 13.09.06, 01:14
            I nadal zero faktów. Czy długo za przeproszeniem będziecie tak pierd.lić, czy
            wreszcie przejdziecie do KONKRETóW?

            A może nie znacie znaczenia słowa cenzura?
            • Gość: lej w pisuar Re: Powrót cenzury IP: *.koba.pl 13.09.06, 07:46
              W tym wątku podano sporo faktów związanych z cenzurą.Czytac nie umiesz? A
              likwidacja w TVParafialnej programu "FORUM" D. Gawryluk w której mogli sie
              wypowiadać przedstawiciele opozycji i powołanie nowego "A dobro Polski?" w
              którym występuja tylko przedstawiciele rządu to nie jest forma cenzury?
            • Gość: meg Re: Powrót cenzury IP: *.chello.pl 13.09.06, 12:15
              jakich faktów potrzebujesz? Włącz telewizor.....póki jeszcze możesz.
            • arsenal14 Re: Powrót cenzury 17.09.06, 09:44
              duch_zenona napisał:

              > I nadal zero faktów. Czy długo za przeproszeniem będziecie tak pierd.lić, czy
              > wreszcie przejdziecie do KONKRETóW?
              >
              > A może nie znacie znaczenia słowa cenzura?
              '''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''
              Mam pytanie do Ciebie duchu. Jeżeli w Polsce nie ma cenzury, to dlaczego Polska
              jest na ostatnim miejscu w Europie jeżeli chodzi o wolnośc słowa? Badania te
              przeprowadziła jakaś znana europejska organizacja wolności słowa{zapomniałem
              nazwy].Podawały o tym nasze środki przekazu. Nie trzeba zapisywac w ustawie
              zakazu publikowania czegoś. Można i bez tego ograniczać wolnośc słowa
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 13.09.06, 16:39
      www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,8912
      • duch_zenona Re: Powrót cenzury 14.09.06, 06:19
        Kiedy mamy do czynienia z cenzurą? Kiedy URZĘDY PAŃSTWOWE sprawuja kontrolę nad
        programami, publikacjami, itd.

        Tym razem jeszcze powstrzymam się od epitetów typu "głąby" i zaapeluję do logiki.

        Czyż istnienie PRYWATNYCH szmatławców typu NIE, Racjonalista, Fakty i Mity, itd,
        nie jest DOWODEM, że w Polsce nie mamy do czynienia z cenzurą?

        Kto każe jakiemuś tam wiecznie lejącemu w pisuar oglądać Telewizję Trwam? A może
        od tego lania to już mózg mu zalało i chce, żeby w ramach wolności i walki z
        cenzurą Telewizja Trwam zaczęła nadawać pornole?
        • Gość: lej w pisuar Re: Powrót cenzury IP: *.koba.pl 14.09.06, 07:35
          Zenek czy ja pisałem o cenzurze w TV Trwam? Nie, ponieważ to jest prywatna
          stacja i może robic co chce, to jej i jej odbiorców sprawa. Ja pisałem o
          TVParafialnej inaczej zwaną telewizją publiczną. Zacznij wreszcie korzystać z
          takiej rzeczy jak mózg. A może jego nie posiadasz a zamiast niego masz
          mieszankę buraczano-kartoflaną w zalewie wody świeconej?
          • duch_zenona Re: Powrót cenzury 14.09.06, 07:54
            Wybacz lejący, ale w swoim myśleniu nie jestem tak chory i zboczony jak ty, żeby
            telewizję publiczną, gdzie większośc ludzi została zatrudniona przez
            komucha-aferzystę Kwiatkowskiego nazywać parafialną.

            Nie wiem czy w ten sposób chcesz robić za mistrza absurdu, ale tymczasem jesteś
            mistrzem głupoty.
            • Gość: lej w pisuar Re: Powrót cenzury IP: *.koba.pl 14.09.06, 08:02
              Widze że u ciebie z rozumkiem nietęgo. Parafianin ma dwa określenia, możesz to
              sprawdzić w encyklopediach. Jedno określenie to członek odpowiedniej parafii,
              drugie to prostak i prymityw do których ty sie zaliczasz.
              • duch_zenona Re: Powrót cenzury 15.09.06, 03:34
                Gość portalu: lej w pisuar napisał(a):

                > Widze że u ciebie z rozumkiem nietęgo. Parafianin ma dwa określenia, możesz to
                > sprawdzić w encyklopediach. Jedno określenie to członek odpowiedniej parafii,
                > drugie to prostak i prymityw do których ty sie zaliczasz.
                ---------------------------------
                Nie wykręcisz się sianem, prostaku.

                A więc uważasz, że ci co oglądają TVP to prostacy? Czy przyznajesz, że to
                komuchy obsadzili większość stanowisk w TVP ?
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 14.09.06, 16:12
      a teraz czyżby inwigilacja opozycji?
      serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34397,3618202.html
      • duch_zenona Re: Powrót cenzury 15.09.06, 03:38
        Ucisz niezdrowe emocje, Nekro i zacznij myśleć logicznie.

        Czy ktoś rozsądny dałby poskomuchowskim służbom specjalnym tak dyskretne
        zlecenie? W przeddzień reformy służb specjalnych?????
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 15.09.06, 16:25
      Radio Merkury walczy, ale cenzura już jest
      www.racjonalista.pl/index.php/s,11/t,8948
      • duch_zenona Re: Powrót cenzury 16.09.06, 05:43
        encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3884236
        • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 16.09.06, 08:46
          I wszystko się zgadza.
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 16.09.06, 16:37
      Pośmiejmy się póki możemy - czyżby to skecz o Radio Merkury, o rządzie
      specjalistów PiS i o zgodnej koalicji? ;-)
      kabarety.fani.pl/articles.php?id=85
      • Gość: Mikkelson Re: Powrót cenzury IP: 81.7.64.* 16.09.06, 16:46
        Dobre. Takie same u was byli u wladzy w 1918 - 1920.
    • zewsi Re: Powrót cenzury 27.09.06, 11:02
      Pracuję tu od dziewięciu lat i po raz pierwszy mamy taki kłopot z gotowym
      programem - mówi jeden z pracowników "Sprawy dla reportera" Elżbiety
      Jaworowicz.. Reportaż o SKOK-ach zatrzymała wiceszefowa redakcji reportażu TVP
      1 Anita Gargas, bo dostrzegła w nim błędy warsztatowe

      Fot. Rafał Malko / AG
      Sopocka siedziba Krajowej Kasy, która sprawuje nadzór nad siecią SKOK-ów
      ZOBACZ TAKŻE
      SKOK-i pupilem PiS-u (14-09-06, 20:36)


      Jaworowicz głównymi bohaterami "Sprawy" uczyniła poszkodowanych przez jedną z
      byłych pracownic SKOK-u Warszawa. Z tej kasy przez ponad dwa lata "wyparowało"
      ponad milion złotych, bo pieniądze były wypłacane na podstawie sfałszowanych
      dokumentów. Ale to ofiary tych oszustw muszą spłacać te kredyty, np. bezrobotny
      alkoholik, na którego konto wyłudzono 12 kredytów i ociemniała emerytka, z
      której komornik chce ściągnąć ponad 40 tys. zł.

      Ta dwójka obecna w studiu oskarżyła zarząd SKOK-u o brak nadzoru oraz
      bezwzględność w ściąganiu od nich pieniędzy, tak nie przystającą do wizerunku
      samopomocowej, szlachetnej instytucji. Podkreślali, że szefostwo SKOK-ów nasyła
      na nich sądy i komorników, choć doskonale wie, że doszło do wyłudzeń.

      Nikt z PiS nie pojawił się w studiu, choć podobno zaproszenia skierowano do
      Artura Zawiszy i Przemysława Gosiewskiego. SKOK-ów bronił ich rzecznik i
      adwokat.

      Program o SKOK-ach miał się ukazać 11 września na antenie TVP1 w nowym paśmie
      publicystycznym "Nie ma przebacz". Nie ukazał się ani 18 ani 25 września. -
      Pracuję tu od dziewięciu lat i po raz pierwszy mamy taki kłopot z gotowym
      programem - mówi jeden z pracowników "Sprawy". Przyznaje, że Jaworowicz jest
      tym bardzo zdziwiona. Sama Jaworowicz nie chce tego komentować

      W TVP mówią, że do zablokowania "Sprawy" mieli doprowadzić właśnie politycy
      PiS. SKOK- i mają dobre kontakty w PiS. Posłowie tej partii w zeszłej kadencji
      przeforsowali w Sejmie korzystne dla nich przepisy, a gdy powstała sejmowa
      komisja śledcza ds. banków ze wszystkich sił starali się nie dopuścić do tego,
      by prześwietliła SKOK-i.

      Anita Gargas, wiceszefowa redakcji reportażu TVP 1, która emisję programu
      Jaworowicz wstrzymała, została ściągnięta na Woronicza przez dyrektorkę
      telewizyjnej "Jedynki" Małgorzatę Raczyńską, przyjaciółkę rodziny Kaczyńskich.

      Zainteresowaliśmy się więc, dlaczego program spadł z anteny.

      Na początku usłyszeliśmy, że "chodzi tylko o techniczne poprawki". Potem,
      że "trzeba poprawić błędy w produkcji".

      W poniedziałek Adam Kruk, kierownik produkcji powiedział nam: - Program jest w
      końcowej fazie produkcji, ale ja się tym nie zajmuję.

      "Gazeta" - Kto, jak nie kierownik produkcji, zajmuje się zatem fazą końcową
      produkcji?

      Kruk: - Nie jestem upoważniony do rozmów. Proszę pytać biuro prasowe.

      Pytamy i dowiadujemy się, że "autorzy materiału poświęconego SKOK-om pracują
      nad poprawkami zgłoszonymi przez kolegium redakcyjne".

      Anna Menclewicz z publicystyki w "Jedynce": - Program o SKOK-ach nie przeszedł
      kolaudacji, bo zawierał warsztatowe błędy. Po raz pierwszy zdarzyła się nam
      taka sytuacja w "Sprawie". Pani Gargas wstrzymała program, spotkała się z panią
      Jaworowicz i wyjaśniła jej swoją decyzję. Program został poprawiony pod
      dyktando pani Gargas.

      Menclewicz nie chce wyjaśnić, o jakie błędy warsztatowe chodzi i czy program w
      ogóle się ukaże. Odsyła do Gargas.

      Gargas prosi o pytania na piśmie i zapowiada, że odpowiedź nadeśle w ciągu
      dwóch tygodni.

      Mec. Roman Nowosielski, który broni SKOK-ów i który wystąpił w programie
      Jaworowicz, powiedział nam wczoraj, że trudno mu ocenić, czy program mógłby
      zaszkodzić wizerunkowi kas. - Pani Jaworowicz starała się przedstawić strony
      sporu, ale poszkodowani zachowywali się bardzo emocjonalnie i nie było to
      łatwe. To, czy program będzie rzetelny i obiektywny, zależy od montażu, bo my
      nagraliśmy niemal półtorej godziny - mówi mec. Nowosielski.

      Programy Jaworowicz to kontrowersyjne reportaże interwencyjne. Bywają oceniane
      jako demagogiczne i populistyczne. Jaworowicz jedzie w teren z kamerą, ściąga
      tzw. zwykłych ludzi, których spotkało jakieś nieszczęście i nagrywa ich opinie.
      Bywa, że bohaterowie podają niesprawdzone informacje, półprawdy i operują
      stereotypami, np.że każda prywatyzacja jest złodziejska, a władza sama się
      wyżywi. Potem - już w studiu - Jaworowicz szuka winnych tego nieszczęścia.
      • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 28.09.06, 15:21
        II PRL - nic innego
    • Gość: llllllllll Re: Powrót cenzury IP: 212.33.83.* 28.09.06, 09:52
      • duch_zenona Re: Powrót cenzury 28.09.06, 15:38
        To może napiszcie coś o komuchowsko-POwskim dziecku Rywina - TVN?

        Co do TVP, to każdy wie, że większość obecnych pracowników zatrudniał
        komuch-aferzysta Kwiatkowski.
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 28.09.06, 20:18
      "Nielegalne zgromadzenia"

      Policja chce ukarać demonstrujących

      Policja zapowiada wniosek o ukaranie pikietujących pod Sejmem. Przed godz. 23
      pikietowało przed gmachem parlamentu ok. 100 osób, wcześniej było ich 200.
      Uczestnicy manifestacji protestują przeciw "korupcji polityki i handlowaniu
      stanowiskami". Protestujący, którzy domagają się ustąpienia rządu i
      wcześniejszych wyborów, ustawili na Wiejskiej namioty i zapowiadają protesty aż
      do skutku

      O godz. 10 pod Sejm przyszli m.in. członkowie Warszawskiego Porozumienia
      Samorządowego "Nasze Miasto" związanego z kandydatem na prezydenta Warszawy
      Włodzimierzem Całką i sympatycy partii lewicowych. - Chcemy budować
      społeczeństwo obywatelskie, przyciągnąć młodych którzy będą sobie gotować
      przyszłość - mówił Bogdan Kozłowski z "Naszego Miasta", które przyniosło
      transparent "PiS - Przestępcy i Sprzedawczycy".

      Jedna z protestujących Olga Owczarek z Porozumienia mówi: - Chcielibyśmy żeby
      rząd pojechał do Londynu, a zwykli ludzie stamtąd wrócili.

      Wśród manifestujących jest grupa młodych ludzi, która przyszła, bo dostała
      wiadomość SMS-em: - Przyszliśmy żeby wesprzeć akcję, chcieliśmy aby ktoś nas
      wysłuchał, bierzemy udział w różnych akcjach... Nie przyjdziemy na zapowiadaną
      przez PO manifestację bo nie chcemy się identyfikować z żadną partią - mówi
      studentka Sylwia Dorosz.

      Teraz na ul. Wiejskiej przy wjeździe do budynków Sejmu stoi już około 20 wozów
      policyjnych. Policja kazała rozejść się protestującym, bo według
      funkcjonariuszy demonstracja jest nielegalna. Wielu policjantów jest
      uzbrojonych. Policjanci spisali dane kilku osób, którym być może zostaną
      postawione zarzuty w sądach grodzkich.

      W tym samym czasie trwały przygotowania do uroczystej 67. rocznicy powstania
      Polskiego Państwa Podziemnego przy pomniku stojącym tuż obok wjazdu do budynków
      Sejmu.

      O godz. 13 do protestujących wyszli Ryszard Kalisz, poseł SLD i kandydujący na
      prezydenta Warszawy Marek Borowski. Wraz z nim pojawiła się manifestacja z
      Federacji Młodych Socjaldemokratów, która rozwinęła transparent: "PiS =
      Paranoja i Schizofrenia". Wszyscy uczcili minutą ciszy śmierć IV RP.

      Kilka godzin później do demonstrantów dołączyli działacze PO i Samoobrony. Ci
      pierwsi przyszli z transparentem "Dla Polski", ci drudzy zapowiedzieli, że o
      godz. 19 pod Sejm przyjdzie Andrzej Lepper. Na krótko zjawili się Joanna
      Senyszyn, posłanka SLD oraz Piotr Tymochowicz, specjalista od wizerunku.
      Pojawili się także politycy SLD Ryszard Kalisz i Grzegorz Napieralski oraz
      SdPl - Marek Borowski, a także b. sekretarz stanu w kancelarii Lecha Wałęsy -
      Mieczysław Wachowski.

      Tłum gęstnieje. Przychodzą ludzie z dziećmi i na rowerach. Słychać
      hasła: "Czekajmy na dwóch marszałków: Jurka i Marka", "Kaczory, Żoliborz się za
      was wstydzi".

      Pikiety - liczące od kilkunastu do kilkudziesięciu osób - odbywały się też
      m.in. w Gdańsku, Gdyni, Kielcach, Poznaniu i Toruniu. Ich organizatorami byli
      głównie młodzi ludzie związani z lewicą, PO i Partią Demokratyczną-
      demokraci.pl.

      Manifestacja lewicy w Gdyni

      - Miało być Prawo i Sprawiedliwość a jest przekupstwo i stołki - takie hasła
      wykrzykiwali w Gdyni młodzi socjaldemokraci z Pomorza, którzy protestowali
      przeciwko rządom PiS-u. Demonstracja była reakcją na ujawnienie nagrań z próby
      przekupstwa posłanki Samoobrony Renaty Beger.

      Według Joanny Senyszyn, która uczestniczyła w manifestacji, ostatnie wydarzenia
      oznaczają definitywnie koniec IV RP. Jej zdaniem, działania PiS są nieuczciwe i
      działają na szkodę państwa. Dlatego domaga się delegalizacji Prawa i
      Sprawiedliwości. W Gdańsku protest zamierza zorganizować młodzieżówka Platformy
      Obywatelskiej "Młodzi Demokraci".

      Demonstracja lewicy w Kielcach

      Kilkadziesiąt osób - przedstawicieli ugrupowań lewicowych ze świętokrzyskiego -
      manifestowało przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach przeciwko rządom PiS-u.
      Demonstranci domagali się ustąpienia rządu Jarosława Kaczyńskiego i rozpisania
      wcześniejszych wyborów.

      Zdaniem szefa świętokrzyskiego SLD Sławomira Kopycińskiego, ujawnienie przez
      TVN nagrania rozmów Renaty Beger z politykami PiS- to - jak określił - pogrzeb
      PiS-u i IV RP.

      Mimo, że manifestacja została uznana przez władze za nielegalną, odbyła się bez
      przeszkód. Straż Miejska, która była przed budynkiem Urzędu, nie
      interweniowała. [Źródło: gazeta.pl]
      • zewsi Re: Powrót cenzury 28.09.06, 20:20
        Jak to mówią: "Mińsk Warszawa - wspólna sprawa.".
        Szkoda, że sądowa.
    • nekroskop88 Re: Powrót cenzury 05.10.06, 22:48
      Ocenzurowano plakat kabaretu Kryszaka

      - Cenzura wróciła - denerwuje się Ryszard Jura z agencji Opus. Na organizowany
      przez niego występ kabaretu Jerzego Kryszaka częstochowska filharmonia zaprasza
      tylko połową plakatu. Druga - z fotami polityków - została uznana za
      nieobyczajną.

      Aktor i artysta kabaretowy Jerzy Kryszak znany jest z tego, że dość zjadliwie,
      a czasem niewybrednie odmalowuje portrety głównych bohaterów naszej sceny
      politycznej. O jego programie "Polaków portret własny" informuje plakat,
      prezentujący m.in. zdziwionego Romana Giertycha, Andrzeja Leppera z gołym,
      wytatuowanym torsem, skrzywionego Donalda Tuska, Ryszarda Kalisza w tyrolskich
      spodenkach, stojącego do nas tyłem mężczyznę, który na widok Renaty Beger
      rozchyla owijający biodra ręcznik. Są to fotomontaże i karykatury, które już
      przeszły przez portale internetowe i gazety. Pomysłodawca plakatu śmieje się
      równo ze wszystkich opcji politycznych, no... może z wyjątkiem PiS-u. Plakaty
      można zobaczyć na słupach ogłoszeniowych. Trafiły też do niektórych skrzynek
      pocztowych. Te powiesił i wysłał organizator imprezy. Przy wejściu do budynku
      filharmonii powiesili je tamtejsi pracownicy.

      - Koncerty Kryszaka odbywają się w całej Polsce - mówi Ryszard Jura. - Nigdzie
      nie zgłaszano do plakatów uwagi, nie korygowano ich na własną rękę.

      Tymczasem w Filharmonii Częstochowskiej plakaty z informacją o występie
      Kryszaka zostały ocenzurowane. Zawieszono tylko górną część z napisami. Dolną -
      z fotografiami - zjadły cenzorskie nożyczki. - Pracownicy filharmonii mówili,
      że zdjęcia im się nie podobają i nie chcą angażować instytucji w rozgrywki
      polityczne - mówi Jura.

      - Pierwsze druki Ryszard Jura powiesił przed Kongresem Częstochowian. Miałam
      uwagi od gości imprezy, że te fotografie trochę nie licują z charakterem
      spotkania - mówi Beata Młynarczyk, dyrektorka Filharmonii Częstochowskiej. -
      Później nauczycielki przyprowadzające dzieci na audycje muzyczne skarżyły się,
      że uczniowie komentują obrazki - szczególnie tego pana rozchylającego ręcznik
      przed telewizorem.

      Jerzy Kryszak nie wiedział, jaki plakat zapowiada w Częstochowie jego występ.
      Okazało się jednak, że pomysł zna - wykorzystany był kiedyś do zaproszeń, a
      agencja zrobiła z tego większy druk. - Jak wygląda dzisiaj zamykanie ludziom
      ust i do czego prowadzi, widać choćby na pierwszej stronie dzisiejszej "Gazety
      Wyborczej" [została tam opisana zemsta PiS-u na TVN-ie za pokazanie tzw. taśm
      prawdy, pokazujących negocjacje ministra Adama Lipińskiego z Renatą Beger -
      przyp. red.] - powiedział nam satyryk. - Kiedyś istniał urząd cenzury i reguły
      gry z nim były jasne. Dzisiaj cenzura zaczyna być wszechobecna, a oficjalnie
      zaprzecza się jej istnieniu. Władza uzurpuje sobie prawo do cenzurowania słowa,
      gestu. Jak silna jest ta tendencja, widać po tym, jak szybko podobne zachowania
      zaczynają przenosić się w dół. [Źródło: gazeta.pl]

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka