alex.4 03.04.03, 19:28 Moim zdaniem szkoły wyznaniowe są smieszne (niezależnie od wyznania).... Ale mamy wolność i jeżeli znajdą się chetni to niech taka zakładaja. Choc moim zdaniem to zabawne... Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Bialostoczanin Rosyjski - bardzo przyszłościowy !!! ;-D IP: proxy:* / 172.30.3.* 04.04.03, 14:04 :-D ROTFL ;-D Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: Rosyjski - bardzo przyszłościowy !!! ;-D 04.04.03, 15:03 Nie bardzo jest z czego się śmiać. Rosja to nasz sąsiad. I mimo obecnego stanu gospodarki, potężny sąsiad. A już na pewno kraj z którym w przyszłości powinniśmy prowadzić interesy. Ja dziś żałuję, że w ramach głupiego protestu przeciwko systemowi nie uczyłem się rosyjskiego. I to nie tylko ze względów pragmatycznych, bo będzie to język potrzebny, ale też dlatego, że to piękny język, w którym powstało wiele przecudnych pieśni i strof... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mini Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: 213.77.24.* 04.04.03, 14:14 szkoły wyznaniowe są twoim zdaniem śmieszne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saunne Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 04.04.03, 14:15 alex.4 napisał: > Moim zdaniem szkoły wyznaniowe są smieszne (niezależnie od > wyznania).... > Ale mamy wolność i jeżeli znajdą się chetni to niech taka > zakładaja. Choc moim zdaniem to zabawne... a dlaczego jesli wolno spytac? Co w tym takiego zabawnego? Artykul wskazuje na bardzo rozsadne podejcie zalozycieli do pomyslu. Wiesz Alex krzyczysz o wolnosci i tolerancji ale nie masz bladego pojecia co te slowa znacza. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:23 Szkoły które są wyznaniowe prezentuja bardzo jednoznaczna linię propagandowo- ideologiczną. Czym rózni się biologia u prawosłąwnych z biologia w szkołach publicznych? Albo fizyka? Róznice sprowadzaja się do religii. I tworzyć szkoły tylko dla tak małej rzeczy? Jak chcą to niech powstaje. Ale to nie jest duza róznica. Dlatego szkoły wyznaniowe są dla mnie zabawne... Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mini Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: 213.77.24.* 04.04.03, 14:25 .... ty wiesz co Mądralinku ? Ty naprawdę powinieneś brać zastrzyki w tym stanie tabletki już nie pomogą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saunne Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 04.04.03, 14:33 alex.4 napisał: > Szkoły które są wyznaniowe prezentuja bardzo jednoznaczna linię propagandowo- > ideologiczną. Czym rózni się biologia u prawosłąwnych z biologia w szkołach > publicznych? Albo fizyka? Róznice sprowadzaja się do religii. I tworzyć szkoły > tylko dla tak małej rzeczy? Jak chcą to niech powstaje. Ale to nie jest duza > róznica. Dlatego szkoły wyznaniowe są dla mnie zabawne... > Pozdr Jak sie zgadzasz to dlaczego kpisz z pomyslu? Tak trudno powstrzymac sie, gdy ktos ma inne podejscie do swiata niz Ty? A kto Ci dal monopol na prawde? O jakiej linii propagandowej mowisz? Zastanow sie przez moment czy nie obrazasz niewinnych ludzi. Czy to zle, ze ludzie sie aktywizuja, ze chca podejmowac inicjatywe? I bardzo dobrze, ze ta szkola powstanie bo dlaczego nie? Ks. Misijuk wyraznie powiedzial, ze szkola nie bedzie miala charakteru religijnego, ze bedzie otwarta na wszystkie wyznania. Idac Twoim tokiem rozumowania mozna wysmiewac sie z innych szkol prywatnych (bo to tez bedzie szkola prywatna!), bo przeciez "biologia tam jest taka sama jak w szkole publicznej". Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:42 Szkoły prywatne rózni od publicznych sposób finansowania, a co za tym idzie rózni cała organizacja szkoły. Pod tym względem szkoły konfesyjne nie róznią sie od szkół prywatnych. Jeżeli ludzie chcą takie organizować to proszę bardzo. Tak samo jak nie wiem np. szkoły o profilu ekologicznym. Taki profil też jest troche zabawny. Tyle. Organizować szkoły wedle wyznania, dzielic osoby na wyznajach to, albo cos innego teraz jest właśnie trochę zabawne. Co innego jeżeli takie szkoły maja tradycje. Ale róznicowanie ludzi wedle wyznania?.... Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
awee Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:45 alex.4 napisał: > Szkoły prywatne rózni od publicznych sposób finansowania, a co za tym idzie > rózni cała organizacja szkoły. > Tak samo jak nie wiem np. szkoły o profilu ekologicznym. Taki profil też jest > troche zabawny. Tyle. > Pozdr A dlaczego szkoły o profilu ekologicznym są zabawne? A które wobec tego nie są zabawne? Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:53 Bo przekazuja ideologie. Ja jestem nieufny wobec ideologii. Szkoła ma przekazywać wiedzę, uczyć mysleć samodzielnie. A nie kształtować ideologicznie. Ekologia czy religia są odpowiednie przedmioty, które przekazuja treści dotycz ącego tego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saunne Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 04.04.03, 15:10 alex.4 napisał: > Bo przekazuja ideologie. Ja jestem nieufny wobec ideologii. Szkoła ma > przekazywać wiedzę, uczyć mysleć samodzielnie. A nie kształtować ideologicznie. > > Ekologia czy religia są odpowiednie przedmioty, które przekazuja treści dotycz > ącego tego. Przekazuja pewne wartosci. Nie ideologie. Porownanie, ktore stosujesz jest obrazliwe. Ta sa szkoly prywatne - chodza do nich Ci co chca. Przymusu nie ma. Nie utozsamiaj pogladow skrajnych, ktore istnieja w kazdej religii z caloscia spolecznosci. Samodzielne myslenie? Polemizowalabym z tym czy aktualnie polskie szkoly ucza samodzielnego myslenia, ale to temat na odrebna dyskusje. Odpowiedz Link Zgłoś
awee Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 15:11 alex.4 napisał: > Bo przekazuja ideologie. Ja jestem nieufny wobec ideologii. Szkoła ma > przekazywać wiedzę, uczyć mysleć samodzielnie. A nie kształtować ideologicznie. > Ekologia czy religia są odpowiednie przedmioty, które przekazuja treści dotyczącego tego. Liceum to jest po gimnazjum prawda? Młody człowiek który tam idzie nie idzie zmuszany przez nikogo a zwłaszcza przez "władzę rodzicielską" czy osoby trzecie. Liceum już w tym XXI wieku młodzież samodzielnie sobie wybiera nie oglądając się na rodziców. No oczywiście są wyjątki... A szkoły od wieków nie uczą samodzielnego myślenia - nawet te "nieideologiczne" Odpowiedz Link Zgłoś
awee Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:35 alex.4 napisał: > Szkoły które są wyznaniowe prezentuja bardzo jednoznaczna linię propagandowo- > ideologiczną. Czym rózni się biologia u prawosłąwnych z biologia w szkołach > publicznych? Albo fizyka? Róznice sprowadzaja się do religii. I tworzyć szkoły > tylko dla tak małej rzeczy? Jak chcą to niech powstaje. Ale to nie jest duza > róznica. Dlatego szkoły wyznaniowe są dla mnie zabawne... > Pozdr Alex ale w artykule jest wyraźnie napisane iż to nie będzie szkoła wyznaniowa oto cytat: "...Jak się dowiedzieliśmy, nie będzie to szkoła wyznaniowa. - Nie zamierzamy wprowadzać więcej lekcji religii. To ma być normalne liceum, a nie szkoła obarczona klerykalizmem. Chcielibyśmy, by w przyszłości uczyły się u nas dzieci nie tylko wyznania prawosławnego." Więc traktować to należy jako liceum które chcą założyć prawosławni. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:43 Saunne czytałas ostatnia produkcje tego typka Mini. Uważasz, że z takim kims moożna dyskutować? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mini Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: 213.77.24.* 04.04.03, 14:49 alex.4 napisał: > Saunne czytałas ostatnia produkcje tego typka Mini. Uważasz, że z takim kims > moożna dyskutować? **************************** ty koleś cwany jesteś ! pokazujesz swoim postem jaki jesteś nietolerancyjny typek pokazujesz tam naprawdę swoją miernotę intelektualną a później jak zauważasz że to się komuś nie podoba to się zaczynasz przylizywać ??! niezły z ciebie padalec ! w szkole musiałeś być typem kabla :-)) śmieje się dziecko z ciebie rozumiesz!?!?!!! to nie ja jestem ograniczony spójrz może jednak w lustro..... nie wypływa ci przypadkiem ślina z kącika wargi ?? a może opada ci mimowolnie jedna powieka ?? hehehe.... czy ty widzisz jak mnie bawisz ?? Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 14:54 Mini ty nie potrafisz odpowiedzieć na rzadne pytanie. Twoja wiedza jest bardzo zacofana. Nie powinieneś być przepuszczony w podstawówce/ Po prostu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mini tolerancja małpiatych IP: 213.77.24.* 04.04.03, 15:00 alex.4 napisał: > Mini ty nie potrafisz odpowiedzieć na rzadne pytanie. > Twoja wiedza jest bardzo zacofana. Nie powinieneś być przepuszczony w > podstawówce/ Po prostu. ***************************** ej tam !! po co w ogóle miałbym chodzić do podstawówki !! ????? najlepiej byłoby mnie zagazować albo wywieźć na Sybir ty masz takie ciągoty, prawda aleksik ??? wszystkich co myślą inaczej wont! prawda ?? Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: tolerancja małpiatych (Mini) 04.04.03, 15:08 Dyskutować mozna z kimś kto ma wiedzę. Wtedy mozna się z nim spierać. Ty tej wiedzy najwyraźniej nie posiadasz. Idź wróć do szkoły. Nadrób niedociągnięcia w edukacji Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saunne Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 04.04.03, 15:01 Alex smiem twierdzic, ze Ty sam osobiscie przyczyniasz sie do podgrzewania dyskusji z Mini. Okreslenia typu "typek", "idiota", "debil" doskonale sie do tego nadaja. Mini ma inny poglad na swiat, wierzy w inne wartosci niz Ty. I co z tego? Czy to ma byc powod, dla ktorego mozesz go obrazac? To ja Ci powiem, ze sie z tym nie zgadzam (niezgadzam sie tez z wiekszoscia pogladow Mini, ale to bez znaczenia tutaj). Moge tylko poradzic: jak nie potraficie ze soba kulturalnie rozmawiac to tego nie robcie. Przynajmniej pozostali forumowicze nie beda musieli tego czytac. Nie rozumiem nadal co jest smiesznego w szkolach zakladanych przez organizacje religijne. W Bialymstoku istnieja szkoly katolickie i jakos nikomu to nie przeszkadza. Kilkoro z moich znajomych ukonczylo je i nie mam zadnych problemow w kontakcie z nimi. Twierdze, ze podobnie bedzie z ta szkola. Podzialy religijne miedzy ludzmi juz istnieja (i istnialy od zawsze). Ta szkola nie stworzy ich. Moja reakcja jest spowodowana przede wszystkim napastliwoscia i niesprawiedliwoscia Twojej wypowiedzi. Po prostu wysmiewales sie. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: werty Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: 195.205.214.* 04.04.03, 14:55 a moze za jakis czas powstana szkoly dla utykajacych na lewa noge, potem szkoly dla piegowatych i dla tych z duzymi uszami. moim zdaniem jezeli to bedzie oplacane z kieszeni rodzicow i organizacji prawosławnych to pol biedy ale jezeli z kasy wojewodzkiej to sie dziwie, poniewaz inne szkoly sa zamykane z braku funduszy i nie stac nas na finansowanie wyspecjalizowanej szkoly. Odpowiedz Link Zgłoś
ralston Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 15:08 Nie widzę nic śmiesznego w powstaniu takiego liceum w Białymstoku. Nie należy zapominać, że szkoła to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też i wychowanie. A to opiera się na pewnych wartościach. Jeśli są ludzie, którzy chcą by te wartości i wzorce były kultywowane, to czemu nie mieliby mieć prawa do takich szkół? Społeczność prawosławna w Białymstoku jest liczna i obecność takiej szkoły nie powinna dziwić. Może raczej winien dziwić brak takiej szkoły do tej pory? Odpowiedz Link Zgłoś
habitus Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 15:11 Mam te same odczucia. Zresztą sądziłam, że w Białymstoku JEST już liceum prawosławne, a nie, że dopiero powstaje. Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 15:13 Moim zdaniem szkoła powinna przede wszystkim uczyć. O.K. wychowywać tez. To, ze takiej szkoły w Białym do tej pory nie było jest rzeczywiście dziwne. To troche świadczy o srodowisku pewnie. Moje zastrzeżenia do szkół konfesyjnych jest innego rodzaju. Co one bedą przekazywały. Jest w Białymstoku taki historyk szarlatan Mironowicz. jego dzieła są nie naukowe, ale konfesyjne. Nie trzeba dodawać, że to jest naganne. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saunne Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 04.04.03, 15:20 Alex... historia na Podlasiu jest szczegolnie zagmatwana. Nie zawsze to co podaje sie oficjalnie odpowiada w pelni rzeczywistosci. Na terenie gdzie mieszka moja babcia dzialaly dwie partyzantki (AK i ta wspierana przez komunistow). Za brak pomocy ktorejkolwiek z nich grozila smierc. Za pomoc z kolei grozila smierc od Niemcow. Nie da sie tego oceniac jednoznacznie. Po prostu nie da sie. Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 15:26 Tu nie chodzi o historie współczesna, ale o zafałszowania historii średniowiecznej, jakie ten pan dokonuje. Historia najczęściej jest zagwartwana. A w niej nie chodzi o powiedzenia kto miał racje, a kto nie, ale dlaczego ludzie tak postepowali a nie inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: saunne Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 04.04.03, 15:13 ralston napisał: > Nie widzę nic śmiesznego w powstaniu takiego liceum w Białymstoku. Nie należy > zapominać, że szkoła to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale też i wychowanie. A > > to opiera się na pewnych wartościach. Jeśli są ludzie, którzy chcą by te > wartości i wzorce były kultywowane, to czemu nie mieliby mieć prawa do takich > szkół? Społeczność prawosławna w Białymstoku jest liczna i obecność takiej > szkoły nie powinna dziwić. Może raczej winien dziwić brak takiej szkoły do tej > pory? Zgadzam sie w 100%. pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Janusz_2 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne IP: *.osiedle.net.pl 04.04.03, 15:30 Co do samego powstania takiego liceum nic nie mam osobiscie. Ale denerwuje mnie nastepujaca sprawa : otoz to ze Tv Białystok jest z tego co slyszalem opanowana przez ludzi wyznania prawoslawnego ( byc moze sie myle, powtorze ja to tylko ZASLYSZALEM ). NIe wiem czy oglodacie Obiektyw ja akurat dosc czesto oglodam i praktycznie nie ma tam dnia zeby choc jedna informacja nie dotyczyla swiat prawoslawnych ich np. wlasnie liceow szkol organizacji itp. Traktuja ich tak jakby Białystok w polowie byl prawoslawny a przeciez dobrze wiemy ze tak nie jest i ze prawoslawni stanowia moze cwierc mieszkancow naszego miasta. To po pierwsze ,po drugie wkurza mnie ze jak w ogolnokrajowych programach info. typu Teleexpres czy wiadomosci itd. sa wiadomosci z Podlasia to w wiekszoci sa to informacje z swiat prawoslawnych muzulmanskich czy jeszce jakichs innych. Przedstawia sie w ten sposob nasz region w oczach mieszkancow innych czesci kraju tak jakby tu w ogole nie mieszkali Polacy (czyli glownie katolicy) a tylko Tatarzy Białorusini czy Ukraincy a przeciez tak nie jest. To moim zdaniem smutne bo nasze media robia Podlasiu malo polska reklame... Pozdr. Odpowiedz Link Zgłoś
aureliano.83 Re: W Białymstoku powstanie liceum prawosławne 04.04.03, 15:32 A gdyby nawet ktoś chciał założyć liceum z typowo prawosławną atmosferą, z nastawieniem na kultywowanie tradycji tegoż właśnie wyznania? Nie mógłby tego uczynić? Uważam, że jest to jak najbardziej potrzebne. Zważywszy choćby na fakt, jak dużo jest prawosławnych osób w naszym regionie. Przecież to właśnie tu, na Podlasiu jest niejako "główny ośrodek" prawosławia w naszym kraju. Wydaje mi się, że Białystok wśród tych największych polskich miast ma najwyższy stosunek prawosłanych do ogółu mieszkańców. Nie jestem tego pewien, nie znam tego faktu, ale tak właśnie mi się wydaje. Znam za to dobrze środowisko prawosławne i wiem, jak bardzo pielęgnuje ono swoje obyczaje. Nie odcina się jednocześnie od tradycji regionalnych. Wręcz przeciwnie. Prawosławie jest nierozerwalnie związane z Podlasiem. Jest częścią Podlasia. Trochę mi zatem przykro, Alex, że uważasz za zabawny ów pomysł, bo tym samym, w pewien sposób, uważasz za zabawną część mojej kultury. A to już godzi wprost we mnie. Mam nadzieję, że nie miałeś na myśli dokładnie tego. Na słowo należy uważać. Ma ono wielką moc, zwłaszcza "słowo pisane". "Słowa, słowa, słowa - czyż nie są one prawdziwymi więzieniami, jeśli nie używa się ich w odpowiedni sposób?" Odpowiedz Link Zgłoś
alex.4 Re Do Aureliano 04.04.03, 15:41 Ja nie powiedziałem, ze zabawny jest pomysł tworzenia szkoły prawosłąwnej, ale konfesyjnej. Zreszta z tego słowa zabawny wycofuje sie. Mnie szkoły konfesyjne nie podobaja sie, ale nie mam nic przeciwko ich istnieniu. Moga sobie istnieć, jeżeli znajdą sie chetni któzy chcą chodzić do tego typu szkół. Jak najbardziej nalezy respektować prawa mniejszości narodowych do ich kultury. Nalezy kultywować również prawa zwiazkó religijnych. Pozdr Odpowiedz Link Zgłoś