Dodaj do ulubionych

Zniknęły kosze do segregacji odpadów

IP: 85.232.247.* 23.10.07, 11:15
"Nie możemy zagwarantować jednak, że kontenery pojawią się w każdym
miejscu, w którym stały do tej pory."
a dlaczego? skoro firma Czyścioch pragnie je oddać miastu. to chybba
można je postawić w tych samych miejscach, prawda?
to po pierwsze.
po drugie zaś - dlaczego firma Czyścioch zwozi kontenery z miasta do
swojej siedziby, czyżby była właścicielem gruntów, na których owe
kontenery stały?
i wreszcie po trzecie:
recykling odpadów jest najlepszym rozwiązaniem wobec zapełniających
się wysypisk śmieci. ostatnie powdwyżki cen za wywóz śmieci
motywowano właśnie potrzebą rozbudowy wysypiska.
kiedy wreszcie urzędnicy odpowiedzialni za czystość w mieście
przestaną wyciągać pieniądze z naszych portfeli, gdyż nie potrafią
wprowadzić selektywnej zbiórki odpadów.
Panie prezydencie Truskolaski, pobudka!
Obserwuj wątek
    • Gość: danilas Re: Zniknęły kosze do segregacji odpadów IP: 212.33.82.* 23.10.07, 11:44
      Wojciechu nie złość się, cała selektywne zbiórka odpadów w mieście do fikcja. Mamy kontenery na plastik we wspólnocie. Zabiera je ASTWA, i wiesz jak to się dzieje? Jednego dnia w tygodniu posegregowane odpady trafiają wraz z innymi do tej samej śmieciarki. To nie jest przypadek. Firmie "nie opłaca się" wywozić ich oddzielnie na wysypisko. Wrzuca wszystko do jednego worka, z tą różnicą, że za te plastiki "teoretycznie" nie płacimy. Jak pytałem sie w Astwie o co chodzi, powiedziano mi, że segregacja to głupota, bo na wysypisku i tak segreguje sie odpady. Ale skoro miasto chciało segregować śmieci to takie kontenery stoją, natomiast nikt nie pośle specjalengo wozu aby je wywoził ze względu na koszty. Dlatego daliśmy sobie spokój z segregacja papieru i szkła. Więcej pojemników a efekt ten sam (Daniel)
      • Gość: wkoronkiewicz Re: Zniknęły kosze do segregacji odpadów IP: 85.232.247.* 23.10.07, 13:41
        "Wojciechu nie złość się, cała selektywne zbiórka odpadów w mieście
        do fikcja."
        ależ to jest właśnie powód do złości.j ak długo bowiem będziemy
        płacić pioeniądze, dlatego że "Firmie "nie opłaca się" wywozić ich
        oddzielnie na wysypisko"? jak długo mamy przymykać oczy na to, że
        gospodarz terenu (gmina Białystok) prawnie zobowiązany za
        prawidłowe działanie systemu z niewyjaśnionych przyczyn przymyka
        oczy na takie praktyki? jak długo mamy pozwalać, że urzędnicy
        miejscy, zamiast dbać o interesy mieszkańców miasta, tolerują
        praktyki służące interesom prywatnej firmy?
        tak! właśnie tak!
        bo jakże inaczej można wytłumaczyć ten stan rzeczy? niewiedzą?
        brakiem zrozumienia najprostszych spraw? że im więcej śmieci tym
        wyższe opłaty?

        nie możemy zgadzać się na taki stan rzeczy! nie możemy pozwalać aby
        banda cwaniaków czy bęcwałów żyła naszym kosztem. domagajmy się
        swoich praw!
        doamagajmy się, aby Urząd miejski kierowany przez NASZEGO
        reprezentanta - prezydenta miasta, DOPEŁNIAŁ SWYCH OBOWIĄZKÓW I DBAŁ
        O NASZE INTERESY.

        Panie prezydencie Truskolaski, to pan kieruje Urzędem Miejskim i to
        na pana spada odpowioedzialność za pracę podległych panu urzędników.
        Dlatego powtórzę raz jeszcze: Panie prezydencie Truskolaski -
        pobudka!
        • Gość: wkoronkiewicz Re: Zniknęły kosze do segregacji odpadów IP: 85.232.247.* 24.10.07, 11:33
          USTAWA z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku
          w gminach

          Rozdział 2
          Art. 3.

          1. Utrzymanie czystości i porządku w gminach należy do obowiązkowych
          zadań własnych gminy.
          2. Gminy zapewniają czystość i porządek na swoim terenie i tworzą
          warunki niezbędne do ich utrzymania, a w szczególności:
          (...)

          pkt.6) organizują selektywną zbiórkę, segregację oraz magazynowanie
          odpadów komunalnych, w tym odpadów niebezpiecznych, przydatnych do
          odzysku oraz współdziałają z przedsiębiorcami podejmującymi
          działalność w zakresie gospodarowania tego rodzaju odpadami,


    • spiacy_z_otwartymi_oczami Re: Zniknęły kosze do segregacji odpadów 25.10.07, 09:11
      Ja bym zwrócił uwagę na jedną rzecz i zaapelował:
      LUDZIE WRZUCAJCIE DO POJEMNIKÓW ODKRĘCONE BUTELKI. TO NIE TRUDNE ODKRĘCIĆ KOREK.
      NAWET DZIECKO POWINNO WIEDZIEĆ, żE zakręcona BUTELKA SIE NIE ściśnie O NIE ZGNIECIE.
      • Gość: wkoronkiewicz Re: Zniknęły kosze do segregacji odpadów IP: 85.232.247.* 26.10.07, 10:11
        apel słuszny, ale jak juz pozgniatamy butelki bez korków, to gdzioe
        je mamy wrzucać?
        apeluję zatem do urzędników z Urzędu Miasta:
        pojemniki do recyclingu to nie jest kwestia Waszej dobrej woli, ale
        Wasz obowiązek! do roboty!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka