kadet-13131 29.01.09, 18:12 czy jest jakiś gospodarz tego miejsca na pomnikach aż czarno od sadzy Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
figiel-5 Re: cmentarz 29.01.09, 19:01 Kadet- administratorem cmentarza jest Zakład Wodociągów i Kanalizacji.Sadza która pokrywa wszystkie pomniki powstała w wyniku przesiewania miału węglowego przez firmę =ENERGO= Nie bardzo wiem od kogo dzierżawi teren. Mnie osobiście też nerwy ponoszą co dzieje się na cmentarzu, wszystkie pomniki i kwiaty sa czarne.Może ktos posiada orientacje na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś
wagon_1 Re: cmentarz 26.02.09, 15:58 było na ten temat w Porannym przed tygodniem. Borowski szef Energo coś się tłumaczył i najmocniej przepraszał za brudy:) Lepiej niech przyjedzie i sprząta!! Odpowiedz Link Zgłoś
lapiak09 Re: cmentarz 27.02.09, 20:57 A co zima się kończy, więc mieszkańcom ulic na północ od Energo (np. Południowa, Słoneczna itp.) już darmowy węgiel (dla innych prawie darmowy) jest niepotrzebny. Trzeba zaatakować ponownie aby właściciele tego przybytku nie zapomnieli czasem w przyszłym roku zastosować "promocji" na opał. Tylko trzeba to zrobić rękami innych i cmentarz do tego nadaje się bardzo dobrze. A poza tym taki profil produkcji i częściowe zapylenie jest nieuniknione. Odpowiedz Link Zgłoś
24hans Re: cmentarz 28.02.09, 13:22 Kadecie 13131 - od czego gospodarz, sprecyzuj. Wykupiłeś miejsce na pochówek dla zmarłej osoby to teraz Ty jesteś gospodarzem tego miejsca, i Ty masz je sprzątać!! Administrator wywozi śmieci, odśnieża alejki itp, chyba nie myślisz, że będzie Ci latał ze ściereczką i kurze ścierał z nagrobka. A tak dla informacji to po bytności na cmentarzu 30 stycznia (mam nawet zdjęcia)stwierdzam, że to nie sadza (sadza jest tłusta, marze się, dłużej się ją usuwa) tylko pył węglowy, łatwy do starcia szmatką lub zdmuchnięcia, jest nieszkodliwy dla środowiska (wręcz pomocny - może wiązać inne zanieczyszczenia), na pewno nie szkodzi kamiennym nagrobkom. Odpowiedz Link Zgłoś
kadet-13131 Re: cmentarz 28.02.09, 20:44 owszem zgadzam sie ze moim obowiązkiem jest utrzymanie porządku na pomniku i w kolo jego ale to nie oznacza ze ktoś może go zasmiecać niewiem jak bys zareagowal jak by ci na podworko ktos smieci wysypywal Odpowiedz Link Zgłoś