wiarusik 11.02.14, 01:22 www.youtube.com/watch?v=r5pFDkzMIo4 Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
nicedrone Re: kawaleria zmotoryzowana na poligonie 11.02.14, 11:38 może się czepiam, ale... jeżeli dobrze interpretuję to co czytałem to w kawalerii występują (dotychczas występowały określenia): dywizjon lub pułk kawalerii, które odpowiadają (plus - minus) batalionowi piechoty. Jeśli tak, to powinno być: 7 Pułk (dywizjon) Strzelców Konnych... a nie 7 batalion Strzelców Konnych. Może czas zdecydować się czy przyjmujemy nazwy oddziałów z piechoty (np. 7 batalion Strzelców Zmotoryzowanych) czy z kawalerii (np. 7 Pułk Strzelców Konnych) a tak mamy ni psa ni wydrę. Odpowiedz Link Zgłoś
azyata Brygada 11.02.14, 13:24 Zmechanizowana składa się z batalionów (+ dywizjon artylerii). Niektóre bataliony "dziedziczą" tradycje jednostek kawalerii. Stąd "bataliony strzelców konnych". Kawaleryjska część nazwy właśnie z tego wynika, natomiast "rozmiar" (batalion) zależy od struktury związku taktycznego. Odpowiedz Link Zgłoś
maxikasek Re: kawaleria zmotoryzowana na poligonie 11.02.14, 21:44 "dywizjon lub pułk kawalerii, które odpowiadają (plus - minus) batalionowi piechoty" Dywizjon to bardzo duży minus ;-) Odpowiada gdzieś 1,5 kompanii piechoty. Odpowiedz Link Zgłoś