Dodaj do ulubionych

kawaleria zmotoryzowana na poligonie

11.02.14, 01:22
www.youtube.com/watch?v=r5pFDkzMIo4
Obserwuj wątek
    • nicedrone Re: kawaleria zmotoryzowana na poligonie 11.02.14, 11:38
      może się czepiam, ale...
      jeżeli dobrze interpretuję to co czytałem to w kawalerii występują (dotychczas występowały określenia): dywizjon lub pułk kawalerii, które odpowiadają (plus - minus) batalionowi piechoty. Jeśli tak, to powinno być: 7 Pułk (dywizjon) Strzelców Konnych... a nie 7 batalion Strzelców Konnych. Może czas zdecydować się czy przyjmujemy nazwy oddziałów z piechoty (np. 7 batalion Strzelców Zmotoryzowanych) czy z kawalerii (np. 7 Pułk Strzelców Konnych) a tak mamy ni psa ni wydrę.
      • azyata Brygada 11.02.14, 13:24
        Zmechanizowana składa się z batalionów (+ dywizjon artylerii). Niektóre bataliony "dziedziczą" tradycje jednostek kawalerii. Stąd "bataliony strzelców konnych". Kawaleryjska część nazwy właśnie z tego wynika, natomiast "rozmiar" (batalion) zależy od struktury związku taktycznego.
      • maxikasek Re: kawaleria zmotoryzowana na poligonie 11.02.14, 21:44
        "dywizjon lub pułk kawalerii, które odpowiadają (plus - minus) batalionowi piechoty"
        Dywizjon to bardzo duży minus ;-) Odpowiada gdzieś 1,5 kompanii piechoty.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka