Dodaj do ulubionych

NGAD ujawniony???

13.04.21, 11:24
www.defence24.pl/koncepcja-ngad-czesciowo-ujawniona-wyglad-tez-komentarz
"Na koniec trzeba się przyjrzeć zaprezentowanej w raporcie grafice towarzyszącej tym informacjom, która jest najwyraźniej wycinkiem z jakiejś większej całości, być może prezentacji. Przedstawiony na niej samolot załogowy to maszyna dwusilnikowa, przywodząca na myśl latające skrzydło, ale wyposażona w dwie pionowe powierzchnie sterowe. W jej konstrukcji ewidentnie postawiono na cechy stealth. Wiele jednak wskazuje, że jest to tylko rysunek mający przedstawiać jakiś umowny samolot przyszłości, a nie autentyczny wygląd kadłuba. Przód wygląda bowiem na zapożyczony od bombowca B-2, a grzbiet i obudowa dysz wylotowych przywodzą na myśl prototyp myśliwca YF-23 Black Widow. Z kolei pionowe powierzchnie sterowe wydają się nie pasować do całej konstrukcji i pochodzić od maszyny podobnej do F-22.

Załogowa maszyna z rodziny NGAD nie będzie więc raczej wyglądała tak jak ta przedstawiona na grafice. Między wierszami można wyczytać tutaj jedną informację. Jeśli NGAD będzie choć podobny do tego co przedstawiono, wówczas będzie to ewidentnie maszyna oparta o koncepcję myśliwca przyszłości Northrop Grummana, w konstrukcji której położono mniejszy nacisk na manewrowość i prędkość. Za to trudnej do wykrycia i dysponującej potężnym uzbrojeniem, zestawem sensorów i możliwościami przenoszenia różnego rodzaju ładunków w tym broni energetycznej. Taki samolot rzeczywiście mógłby uzupełnić F-22 i F-35, które stworzone zostały do walki bardziej jako klasyczne samoloty bojowe. Niezależnie od tego, czy będzie to platforma zdolna do prześlizgiwania się przez przez systemy obrony nieprzyjaciela i przesyłania informacji na jego temat, czy będzie to trudno wykrywalne centrum dowodzenia dla roju dronów bojowych, czy jeszcze coś innego. Być może zresztą NGAD będzie tym wszystkim jednocześnie, a przynajmniej kolejne tworzone jego wersje w ramach Digital Century."
Obserwuj wątek
  • maxikasek Re: NGAD ujawniony??? 13.04.21, 13:41
   www.komputerswiat.pl/aktualnosci/nauka-i-technika/ufo-dostrzezone-nad-okretem-us-navy-autentycznosc-wideo-potwierdza-pentagon/g3r4155

   Jakoś przeciek pojawił się w czasie zgrupowania sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą. JAk widać z filmiku, UFO używa świateł pozycyjnych, więc grzecznie stosuje się do ziemskich przepisów ;-)
  • kstmrv Re: NGAD ujawniony??? 13.04.21, 16:40
   Komuchy tęsknie czekają na jakiekolwiek dane z USA o myśliwcu VI generacji, choćby sam wygląd. Sami nie tylko nie potrafią takiego stworzyć, ale nawet nie mają pojęcia czym VI generacja powinna się charakteryzować. A im szybciej dostaną dane o NGAD tym szybciej stworzą jego tandetną podróbkę.
   • bmc3i Re: NGAD ujawniony??? 13.04.21, 19:52
    Spokojnie. Rosjanie zaprojektuja sobie jak Chinczycy procesory dxieki amerykanskiemu oprogramowaniu do projektowania, ktore podobnie jak Chinczycy wyprodukuja na amerykaniej limii produkcyjnej w tajwanskim TSCM, skladajac w ten sposob wlasny superkomputer na ktorym zaprojektuja sobie znowu za pomoca amerykanskiego oprogramowania wlasny NGAD.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka