IP: *.sympatico.ca 01.08.03, 00:54
Ciekawy brytyjski lekki pojazd gasienicowy szybkosc ok.90km/h
przyspieszenie 0-50 km/h okolo 16 sekund wiecej na
www.khakicorpsimports.com/scorpion2.html
Obserwuj wątek
    • Gość: Paul Re: Scorpion IP: *.lodz.mm.pl 01.08.03, 01:06
      Gość portalu: Marcin napisał(a):

      > Ciekawy brytyjski lekki pojazd gasienicowy szybkosc ok.90km/h
      > przyspieszenie 0-50 km/h okolo 16 sekund wiecej na
      > www.khakicorpsimports.com/scorpion2.html
      Jest tego cala rodzina, od dawna. Osobiscie nie znam innego powodu by budowac
      takie zabawki jak oszczednosc, misje policyjne, albo export do bananowych
      republik, ktore chce sie podbic. Uszanowanie,
      Paul
      PS Wybacz, ale ide juz spac, u mnie 1:05;-}.
      • Gość: grogreg Re: Scorpion IP: 212.160.165.* 01.08.03, 11:38
        Scorpion w swej pierwotnej postaci mial byc wozem rozpoznania bojowego dla
        jednostek pancernych w Europie i czolgiem lekkim dla regimentow w koloniach.
        Powstala na jego bazie cala rodzina pojazdow gazienicowych.
        Spartan - transporter opancerzony (raczej dla pododzialow rozpoznawczych ze
        wzgledu na ograniczona wielkosc desant 3-4 osoby),
        Spartan Milan - jak sama nazwa wskazuje samobiezna wyrzutnia ppk milan
        Striker - Samobiezna wyrzutnia ppk swingfire
        Sultan - woz dowodzenia
        Samaritan - ambulans
        Samsan - woz zabezpieczenia technicznego
        Scimitar - Scorpion z wierza samochodu pancernego Fox z armata 30mm
        Sabra - woz rozpoznania bojowego z armata 30mm (chyba jedyny z diezlem
        pozostale z silnikami benzynowymi)
        Scorpion 90 - belgijska odmiana z armata 90mm
        Scorpion - pierwotna postac z 76mm armata

        Tyele tego jest ze moglem cos pominac.

        Skorpion i jego pochodne jest na wyposareniu armii brytyjskiej i belgiskiej.
        Pewne ilosci znajduja sie na wyposarzeniu armii Azji poludniowowschodniej i
        oceanii. W Australii wierze Scorpion`a mozntowano na transporterach M113.

        W walce Scorpiony nie zawiodly. W trakcie wojny o Falklandy kilkanascie
        Scorpionow bylo na wyposarzeniu korpusu ekspedycyjnego i wspieralo piechote
        morska. Bylo tam rowniez kilka Scimitarow. Jednemu zaliczono zestrzelenie
        argentynskiego Skyhawka.

        Scimitary, Sabry, Spartany, Sultany i Samaritany braly tez udzial w misjach
        pokojowych na Balkanach radzac sobie lepiej na blotnistych drogach niz pojazdy
        kolowe.




        • Gość: Słoju Re: Scorpion-uzupełnienie IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 01.08.03, 11:44
          Brały też udział w Operacji desert Storm oraz w ostatnich działaniach w Iraku.
          Są wysoke oceniane także ze względu na małą masę oraz dobre właściwości
          trakcyjne.
          pzdr
        • Gość: Speedy Re: Scorpion IP: *.3w.pl 01.08.03, 19:17
          Hej

          No jestem pod wrazeniem, ktos oprocz mnie jeszcze lubi ten samochodzik...:)
          Jedna uwaga:


          Gość portalu: grogreg napisał(a):

          > Scimitar - Scorpion z wierza samochodu pancernego Fox z armata 30mm
          > Sabra - woz rozpoznania bojowego z armata 30mm (chyba jedyny z diezlem

          Z tego co wiem jest tak troszke na odwrót. To Scimitar zbudowano od poczatku,
          w latach 70-tych, jako odmianę Scorpiona z dzialkiem 30 mm RARDEN (swoją drogą
          niezla rzecz i oryginalna bardzo). A Sabra powstala jako przerobka Scorpiona
          dopiero w l.90-tych gdy z jednej strony pojawily sie jakies problemy z armatą
          76 mm (czy moze amunicją, nie pamietam, w kazdym razie w 1992 czy 93 byl
          wprowadzony zakaz strzelania z niej; nie wiem niestety jak sie to skonczylo,
          czy naprawiono usterke czy wycofano Scorpiony z 76 mm)a z drugiej strony byly
          akurat dostepne wieże z wycofywanych wlasnie z użytku samochodów panc. Fox
          • Gość: grogreg Re: Scorpion IP: 212.160.165.* 04.08.03, 12:07
            Fakt. Scimitar i Sabra odwrotnie.

            Swoja droga rzeczywiscie juz dawno nie widzialem Scorpiona w pierwotnej
            postaci.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka