piehemoth 15.02.11, 14:31 księża na księżyc, dziękuję za uwagę Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
domatorka41 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 14:37 To zwykłe świństwo i tepota umysłowa tego "OJCA". Co na to Episkopat, chyba nie puści tego plazem. No i co na to wierni, czy jeszcze pójdą do Jezultów na msze?. Odpowiedz Link Zgłoś
oghana7 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 00:06 ZADAM OD PRZEORA JEZUITOW PRZEPROSZENIA PREMIERA TUSKA ! INACZEJ WSZYSCY JEZUICI BEDA NAPIETNOWANI SWINSTWEM POLITYCZNYM . Odpowiedz Link Zgłoś
wojtula10 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 07:57 a skąd ty to wiesz??? po pierwsze, każdy sam odpowiada za własne słowa. po drugie, jeśli krytykować - to tylko osobę, która wykorzystuje ambonę do głoszenia prawd politycznych. po trzecie, jeśli ten duchowny jest otwarty na dialog, to przecież po mszy można go spotkać i wymienić poglądy. inaczej jak wpływem wiernych nie zmieni się jego postępowania. bo to sługa Boży jest przede wszystkim. mam nadzieję, że o tym pamięta. Odpowiedz Link Zgłoś
jagrudz Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 10:29 Czy mają prawo?Zgłaszając do chrztu córkę zapytałem ile mam zapłacić?- odpow. co łaskanale minimum 300, miałem przygotowane 500 więc słsząc minimum wykręciłem się i odjąłem 200 . W początkowym okresie bezrobocia zmarła żona putając księdza ile za pogżeb ;odp. 1500,- bez zapytania czy pracuję i czy mam na urtrzymanie dzieci.A w tej chwili opruć datek za usługi od wiernych w tym samym wymiarzeco kiedys to dotacje i co oni wiedzą o biedzie ? A różne przekręty w interesach,gdy zwróciłem uwagę że to przekręt to otrzymałem odpowiedz to interes,czyli dla biedamów grzech a dla nich interes.Co więc warta usługa oparta na obłudzie. Odpowiedz Link Zgłoś
era_matolkiewicza Religia to opium dla poczciwych wieśniaków którzy 17.02.11, 11:10 lubią jak ich się jębie bez mydła...I dobrze im tak. Za to po śmierci zapięrdalają prosto do nieba za dobre uczynki. Odpowiedz Link Zgłoś
oghana7 Re: Religia to opium dla poczciwych wieśniaków kt 19.02.11, 23:44 pomyslcie -przeciez kazdy slyszal ,ile zlych rzeczy o ludziach mowili kaczynscy ,ktorzy kinderstuby nigdy nie mieli -opluwali wszystkich w wulgarny sposob i obrazali ,szkalowali inaczej myslacych ,rzad opluwali w kraju i za granicami -tak robil nawet lech kaczynski w chicago i gdzie mogl .o hakach ,obrazaniach ludzi jarkacza mozna napisac gruba ksiege z samych cytatow tego zlosliwego gnoma .uwazali sie za najmadrzejszych i mogli obrazac niewybrednymi slowami .czy przez te cale lata od palenia kukly walesy -legalnego prezydenta -chociaz jeden ksiezyna zwrocil uwage na ohydny jezyk tych panow ??? nigdy -oni kochali ich zawsze ,chociaz reprezentowali komunistyczny styl mowienia partyjnego ojca rajmunda .nikt z koscielnych sie na nich nie oburzal i nie wyglaszal kazan w obronie pomawianych ,obrazanych i opluwanych przez kaczynskich . A CZY PREMIER TUSK KOGOS KIEDYS OBRAZIL?prosze o przyklad ,bo nigdy . Odpowiedz Link Zgłoś
sta-n3 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 17.02.11, 15:06 Jeżeli ten duchowny otwarty jest na dialog, niech zaprosi ludzi o innych poglądach do dyskusji w kościele, przy mikrofonie. Wierni tworzą podstawę kościoła i też powinni mieć prawo do wygłaszania swoich opinii na tematy polityczne, tak samo jak księża. A z tą prawdą to różnie bywa zwłaszcza, że bywają aż trzy jak mawiał ks,prof. Tischner. Mieliśmy już jednego Jerzego Popiełuszkę i każdy, któremu się zdaje, że potrafi Go zastąpić jest w błędzie bo czasy już nie te i odwaga nieco staniała. Odpowiedz Link Zgłoś
komix1 Uderz w stół 15.02.11, 14:40 ... a nożyce się odezwą. Gdzieś kapłan mówił nieprawdę ? A, i oczywiście GazWyb jako strażnik rozdzielności kościoła od spraw świeckich, LOL! Odpowiedz Link Zgłoś
zdrajca1 Re: Uderz w stół 15.02.11, 14:49 komix1 napisał: > ... a nożyce się odezwą. Gdzieś kapłan mówił nieprawdę ? > > A, i oczywiście GazWyb jako strażnik rozdzielności kościoła od spraw świeckich, > LOL! Albo Kościół albo polityka. A jak polityka to i podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_avg Re: Uderz w stół 15.02.11, 14:59 zdrajca1 napisała: > Albo Kościół albo polityka. > A jak polityka to i podatki. haha Chrzescijantwo nigdy nie wyszlo by i nie zalalo europy gdyby nie polityka i chrzest cesarza... wiec polityka byla od zawsze. Co do podatkow to nie w PL zapomnij... nagle okazaloby sie ze 30 max 37% placi, malo miales przykladow ze rodacy pracujacy w niemczech skapili na podatek koscielny i z automatu stali sie apostatami (w PL zeby sie wypisac trzeba isc do proboszcza miec oswiadczenie woli i dwoch swiadkow), nawet o tym nie wiedzieli a potem problem ze slubem pochowkiem itp... Do tego kosciol nigdy nie dopusci... Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Uderz w stół 15.02.11, 15:07 To musi byc jakiś wysłannik RM, wściekły, że sąd zasądził ojcu grzywnę i wyżywa się teraz na Tusku. Tylko Palikot opowiada się za wyraźnym oddzieleniem Kościoła od Państwa ale ma on jakoś słabe poparcie od narodu. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtula10 Re: Uderz w stół 16.02.11, 08:00 bo nic innego nie ma na sztandarach. a powinien Odpowiedz Link Zgłoś
mr_avg Re: Uderz w stół 15.02.11, 14:55 komix1 napisał: > ... a nożyce się odezwą. Gdzieś kapłan mówił nieprawdę ? > > A, i oczywiście GazWyb jako strażnik rozdzielności kościoła od spraw świeckich, > LOL! nie chodzi o to czy prawde czy nie prawde raczej dyskucja powinna byc o tym czy ambona to wlasciwe miejsce to takich rozwazan. Widzisz za PRL ludzie szukali ostoi w kosciele jako przeciwagi dla wladzy... ale potem zmienilo sie a KK dosc pazerny jest i to otworzylo oczy wielu... a takie akcje dziela ludzi jeszcze bardziej w i tak podzielonym juz spoleczenstwie. Odpowiedz Link Zgłoś
skok Re: Uderz w stół 16.02.11, 19:50 Widzisz za PRL ludzie szukali ostoi w kosciele jako przeciwagi dla wladzy. TERAZ TEZ.!! Odpowiedz Link Zgłoś
hammurabina Re: Uderz w stół 15.02.11, 18:29 Jezus nauczał - "oddajcie bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie" a "kapłan" potwierdza fakt że żyjemy w państwie wyznaniowym. I dobrze , że krytykuje PO. Bo i oni pozwalają klechom wtykać nochal wszędzie. Jesienią wybory. Uważnie wybierajcie - ci którym się ten stan rzeczy nie podoba!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
hammurabina Re: Uderz w stół 15.02.11, 18:30 Jezus nauczał - "oddajcie bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie" a "kapłan" potwierdza fakt że żyjemy w państwie wyznaniowym. I dobrze , że krytykuje PO. Bo i oni pozwalają klechom wtykać nochal wszędzie. Jesienią wybory. Uważnie wybierajcie - ci którym się ten stan rzeczy nie podoba!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Uderz w stół 15.02.11, 20:16 komix1 napisał: > ... a nożyce się odezwą. Gdzieś kapłan mówił nieprawdę ? > > A, i oczywiście GazWyb jako strażnik rozdzielności kościoła od spraw świeckich, > LOL! ### A MÓWIŁ. GDY PORÓWNUJE SIĘ Z jEZUSEM. UWAŻA SIĘ ZA NOWEGO PROROKA? A może założy własną sektę? Odpowiedz Link Zgłoś
zwyklaosoba Powinien ocenić moralnie namawianie do lądowania 15.02.11, 21:04 w niesprzyjających warunkach. I tych wszystkich, którym na tym lądowaniu tak bardzo zależało, by zdobyć z 2 dodatkowe punkty w sondażach. Odpowiedz Link Zgłoś
oghana7 Re: Powinien ocenić moralnie namawianie do lądowa 16.02.11, 00:10 A MOZE TEN KLECHA POWINIEN NAPIETNOWAC PYCHE LECHA KACZYNSKIEGO I NACISKI NA LADOWANIE I ZABICIE TYLU OSOB? Odpowiedz Link Zgłoś
rockawy Re: Uderz w stół 16.02.11, 04:59 Z pyska widac ,ze to typowy pisuar.Uroda trepa ,nic dziwnego ze zostal klecha. Odpowiedz Link Zgłoś
c.bolek Re: Uderz ... Ktoś ma tu problemy z myśleniem 17.02.11, 00:52 Oj, Człowieczku ograniczony. Nie chodzi o to czy prawdę czy nieprawdę ale o to w jakim miejscu i momencie. W kościele i w trakcie mszy. Zarówno jedno jak i drugie nie jest miejscem do politykowania. Ksiądz - jeżeli tak lubi politykę - niech zorganizyje na zakrystii klub dyskuzyjny i po mszy i po nocach niech sobie zaprasza parafian i niech tam sobie używają ile wlezie na ten okropny rząd. Odpowiedz Link Zgłoś
mr_avg ostani akapit przynajmiej do rzeczy 15.02.11, 14:47 OK zaraz posypia sie gromy. Nie chodze nie interesuje sie. Gdy jednak czytam takie wiadomosci to wydaje mi sie ze pewna granica zostaje przekroczona. A ludzie bronia sie przed tym. Niezaleznie od moich pogladow politycznych jesli owy ksiadz lajal by Jarkacza za to ze przystawki wzial (w tym Leppera z wyrokami ktorego partyjny kolega zabawial sie z prostytutka hahaha jak mozna zgwalcic prostytuke...) czy Ryzego ze oszukal. Owszem nalezy sie kazdemu z nich surowa ocena ale ambona nie jest do tego wlasciwym miejscem takie jest moje zdanie. pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
tubadei7 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:15 boli, a jak boli tych, ktorzy cirpią pod jarzmem tuska i jemu podobnych, za jego rządów jest gorzej niż za komuny. Odpowiedz Link Zgłoś
01zefka Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 19:12 tubadei7 napisała: > boli, a jak boli tych, ktorzy cirpią pod jarzmem tuska i jemu podobnych, za jeg > o rządów jest gorzej niż za komuny. tyś jest pewnie dzieckiem klechy i jego " gosposi ". Odpowiedz Link Zgłoś
tubadei7 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 08:20 kościół dla tych pseudokatolików jest zbyt tolerancyjny, rozdaje sakramenty, zgoda, niejednokrotnie za mamonę, jeśli jednak jest się katolikiem i to praktykującym, to trzeba znać swoją wiarę i jej wymagania i żyć wegług nich. co to za wyzawca, który z wiary wybiera tylko to co mu w tej chwili odpowiada, a resztę odrzuca. gdy kośćiół wypowiada sie w sprawach społecznych, to mówi, że miesza się do polityki, trochę wam się pomieszało "katoliki polskie". gdyby wszyscy żyli według Bożych przykazań, kościół nie zabierałby głosu w tych sprawach, a skoro jest inaczej to ktoś musi zabrać głos w sprawach dotyczących całego narodu, jak nie chcesz usłyszeć krytyki rządzących to idź do sejmu, gdyby w naszym państwie byłoby wszystko w porządku, to ludzie kościola nie musieliby zabierac głosu w kwestiach spoleczny, ale skoro nie jest dobrze, to przynajmniej kościół staje w obronie uciskanych. albo akceptuję Boga i Jego przykazania, albo nie jestem katolikiem, ale wtedy po co mi kościół i jego nauczanie. po co chodzisz do kościoła, prawda czasami boli, jest ona jak strup, gdy go zrywasz to boli, ale cieszysz się, że schodzi, trzeba więć usłyszeć kilka słów, które bolą, aby potem było lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
occam Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 10:21 Wyjmij sznikiersa z tyłka ministrancie i weź pigułki... Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 20:23 tubadei7 napisała: > boli, a jak boli tych, ktorzy cirpią pod jarzmem tuska i jemu podobnych, za jeg > o rządów jest gorzej niż za komuny. ### ŻŻe gorzej niż za komuny to nie powod by zamieniać ambonę na trybunę propapagandy politycznej. Odpowiedz Link Zgłoś
herbapol Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 20:31 tubadei7 napisała: > boli, a jak boli tych, ktorzy cirpią pod jarzmem tuska i jemu podobnych, za jeg > o rządów jest gorzej niż za komuny. - Jeżeli ktoś twierdzi,że za "tuska" jest gorzej jak za komuny,to albo się wczoraj urodził,albo cierpi na starczą demencję,albo jest skończonym bydlakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
pukasz117 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 03:14 tubadei7 napisała: > boli, a jak boli tych, ktorzy cirpią pod jarzmem tuska i jemu podobnych, za jeg > o rządów jest gorzej niż za komuny. tubadei, nie wszystko stracone. mozesz sie starac o azyl w korei polnocnej. Odpowiedz Link Zgłoś
bad_religion Łał 15.02.11, 15:15 Człowiek porównujący się do Jezusa to musi być twardziel. Odpowiedz Link Zgłoś
zupa775 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:16 Pamiętam czasy (ok. 20 lat wstecz) kiedy na Mszy Św. ludzie stali przed kościołami, bo brakowało miejsca, obecnie zawsze są miejsca w kościele nawet siedzące. Jaki wniosek mniej ludzi chodzi do kościoła, bo sam kościół w strzela sobie samobója, tego jest przykład ten artykułu, jak tak dalej będzie to za 20 lat w niedziele na Mszach będą pustki jak na zachodzie. (jestem praktykującym katolikiem) Odpowiedz Link Zgłoś
izabelaniekatolicka Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 20:42 Obyś był prorokiem! Odpowiedz Link Zgłoś
bosyantek1 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:20 Za art. O. Łusiak: - W moim kościele jest niemal trzydziestoletnia tradycja mówienia o politycznej rzeczywistości. Czy to za komuny, czy w demokracji, jeśli dzieje się coś złego - komentujemy to. Czy tę postawę należy rozumieć jako uniwersalną zasadę dotyczącą wszystkich ludzi i tematów, czy księżego prawa dotyczącego krytyki z ambony władzy świeckiej? Jeżeli tego pierwszego to należałoby uznać, że moja krytyka mieszania się księży do polityki jest uzasadniona, happening ośmieszający obronę krzyża na Krakowskim Przedmieściu zorganizowana przez młodych Warszawiaków jest ok., czy protesty Krakusów niezadowolonych z pochówku dla Lecha Kaczyńskiego na Wawelu są w porządku. (dlaczego w takim razie są potępiane przez ludzi kościoła, przez niektórych nazywane atakiem chamów) wyborcza.pl/Polityka/1,103835,8325983,Bp_Pieronek__Episkopat_zadymiony_PiS_em.html Jeżeli przyjmiemy natomiast, że to tylko księża mają prawo w kazaniach krytykować władzę świecką ponieważ reprezentują boski majestat, to możemy śmiało domagać się od nich nienagannej postawy moralnej. W przeciwnym razie wyjdzie na to, że domagają się jej od wszystkich dookoła tylko nie od siebie samych. Bo jaką postawę moralną reprezentuje proboszcz skonfliktowany z parafianami, ksiądz molestujący nieletnich, kapłan ślubujący celibat żyjący z kobietą, czy zakonnik prowadzący zbiórkę pieniędzy na konkretny cel nie potrafiący się z niej rozliczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
1-wolne Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:20 Sprawę polityki w Kościele omawiano już wiele razy i zawsze kończyło się stwierdzeniem że Kościoł nie jest odpowiednim miejscem na politykowanie. Jednak od czasu do czasu jakiś klecha chcąc zaznaczyć swoje istnienie, zaczyna ględzić od ołtarza (wiedząc że mu nikt nie odpowie) populistyczne połprawdy. Proponuje mu zająć się tematami ktore dotyczą Kościoła A najlepiej omijać takich politykierow. Jak kościoł będzie pusty to może zmądrzeje. Odpowiedz Link Zgłoś
obi-1 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:33 Najlepiej wytykać cudze błędy a swoje grzechy przemilczać. Chciał bym kiedyś usłyszeć z ust jakiegoś kierownika Hipermarketu o przekrętach finansowych, pedofilach w sutannach i terroryzowaniu wiernych w małych parafiach. Odpowiedz Link Zgłoś
irizar Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:34 Przez kilkadziesiąt lat komuny kościół był jedynym miejscem, w którym można było usłyszeć prawdę, także tą niewygodną dla rządzących wasali Moskwy. Czy ta sytuacja tak bardzo różni się od tego co mamy dzisiaj? Wasalizm rządów Donalda Tuska jest tak oczywisty, że chyba nikt rozsądny nie będzie tego podważał. Media publiczne służą w dużej mierze za rządową, bezmyślną tubę. Kościół wraca po prostu do swojej misji z lat PRL-u. Parafianie, których to dziwi powinni się przede wszystkim zastanowić dlaczego Kościół to robi i czy za czasów PRL-u także im przeszkadzało, gdy Kościół był miejscem politycznej walki o prawdę. Odpowiedz Link Zgłoś
bator99 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:19 szlak mnie trafia jak czytam takie bedety.Ty buraku od kiedy to kościół jest zainteresowany prawdą.Dla kościoła prawda jest wówczas jak się pomylą i tylko ich prawda tak samo jak pisowiaki uwielbiają prawdę,ale tylko swoją.Kościól od zawsze był zakłamany i ty ciołku tego nie wiesz? Nie prawda ty udajesz durnego - no chyba że nim jesteś.Znałem kiedyś proboszcza jednej prafi,który jak się upił to wyśmiewał się z głupich bab i twierdził,że nie ma żadnego Boga, a cała wiara to wielkie oszustwo. Odpowiedz Link Zgłoś
ereta Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 20:29 irizar napisał: > Przez kilkadziesiąt lat komuny kościół był jedynym miejscem, w którym można był > o usłyszeć prawdę, także tą niewygodną dla rządzących wasali Moskwy. Czy ta syt > uacja tak bardzo różni się od tego co mamy dzisiaj? Wasalizm rządów Donalda Tus > ka jest tak oczywisty, że chyba nikt rozsądny nie będzie tego podważał. Media p > ubliczne służą w dużej mierze za rządową, bezmyślną tubę. > Kościół wraca po prostu do swojej misji z lat PRL-u. Parafianie, których to dzi > wi powinni się przede wszystkim zastanowić dlaczego Kościół to robi i cz > y za czasów PRL-u także im przeszkadzało, gdy Kościół był miejscem politycznej > walki o prawdę. ### Jeśli tak uważacie to dlaczego kler nie ogłosi EKSKOMUNIKI dla Tuska i jego poplecznikow. Czyżby tu brakowało im odwagi? Odpowiedz Link Zgłoś
bigcharles Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:37 Ma prawo do głoszenia własnych poglądów nikt mu nie zabroni, tak jak Tuskowi nas okradać. Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 15:43 To sukienkowi wygrali w 89r przy pomocy JPII a nie robotnicy a Kościół się pcha do polityki bo tam jest ten tort, który nazywa się budzet państwa i każdy chce jak największy kawałem dla siebie. Odpowiedz Link Zgłoś
prezes_na_dopalaczach Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 16.02.11, 00:53 Do "bigcharles". Masz racje, kazdy ma prawo do gloszenia wlasnych pogladow. Teraz, jesli juz piszesz kradziezach, to nikt tak nie kradl i nie kradnie jak ten "prawy" kosciol katolicki. Nie tylko okradaja, tych biednych, prostych ludzi z pieniedzy (taca i inne Rydzykowe przekrety), lecz co najgorsze z "nadzieji", ktora sprzedaja kazdemu, poczawszy od malolata, akonczac na starszej osobie, najczesciej ich ostatnie grosiki, wiedzac, ze to wszystko jest jedno wielkie BULSHIT. Tak, ze nie pieprz o okradaniu ludzi przez Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
future76 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 16:17 Ktos napisał ze tu nie o prawde chodzi... A wlasnie, ze chodzi o prawde, ktora jest najwazniejsza. W Polsce wszyscy juz tak poglupieli, ze dzis lepszy ten kto z usmiechem na ustach i kpina mowi o wlasnej bezczelnosci i chamstwie niz ten kto powaznie mowi o cnotach. Przebacza sie chamowi ale smiejemy sie z powaznych ludzi... Wystarczy z chamstwa zrobic dobra rozywke i dalej w tany... Pol Polski sie bawi... A prawda jest taka, ze pod cham chamem zostanie chocby swoje chamstwo ubral w najbardziej dowcipne slowa... I tak samo jest z prawda... Klamstwo jest glosno i zartobliwie propagowane, zas prawda jest osmieszana, zakrzyczana i przemilczana... Pol narodu juz dalo sie oglupic... I trzeba by wiecej takich wyrzucen ze szpitali dziennikarzyn z tvn24, zeby przejrzec na oczy, ze to co dzisiaj opiewa sie dziennikarstwem w Polsce, nie ma nic z suchego przytaczania faktow lecz jest ksztaltowaniem opinii publicznej w trybie rzeczywistym, tzn. "jest fakt i trzeba go odpowiednio publice podac" to sie nazywa PR. a gdzie go najwiecej jest to juz male dzieci w przedszkolach wiedza, niestety nawet duzi dorosli nie rozumieja co z tego wynika... Odpowiedz Link Zgłoś
for_educational_purposes_only Re: Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 16:27 > I trzeba by wiecej takich wyrzucen ze szpitali dziennikarzyn z tvn24, zeby prze > jrzec na oczy, ze to co dzisiaj opiewa sie dziennikarstwem w Polsce, nie ma nic > z suchego przytaczania faktow lecz jest ksztaltowaniem opinii publicznej w try > bie rzeczywistym, tzn. "jest fakt i trzeba go odpowiednio publice podac" > to sie nazywa PR. a gdzie go najwiecej jest to juz male dzieci w przedszkolach > wiedza, niestety nawet duzi dorosli nie rozumieja co z tego wynika... Ale chyba nie przeciwstawisz tym mediom dziennikarstwa w stylu RM, Naszego Dziennika i innych "niezależnych"? To jest dopiero sztuka manipulacji, bo to już nawet nie PR: zapraszanie polityków tylko jednej opcji, ekspertów, o których wiadomo, że wyznają prawdę jedynie słuszną. Tu nawet prowadzący nie musi naprowadzać dyskusji na "właściwy" tor bo i tak każdy zna swoją rolę. Odpowiedz Link Zgłoś
kucyk_trojanski 13 apostoł 15.02.11, 16:29 Jak powszechnie wiadomo Pan Jezus był przywódcą partii politycznej,której programem była ewangelia. Zwano ją "Partia 12 Apostołów". A czego naucza ten ubogi duchem bydgoski klecha? Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: 13 apostoł 15.02.11, 16:53 kucyk_trojanski napisał: > A czego naucza ten ubogi duchem bydgoski klecha? że nie mamy głosować na PełO bo on nie lubi Tuska. Odpowiedz Link Zgłoś
kucyk_trojanski Re: 13 apostoł 15.02.11, 17:08 Ciekawe jak ten apostoł potraktowałby nierządnicę? Odpowiedz Link Zgłoś
irizar Re: 13 apostoł 15.02.11, 17:39 Masz na myśli nierządnicę jako osobę uprawiającą w przeszłości nierząd i żałującą swoich czynów, czy osobę uprawiającą po dziś dzień polityczny nierząd, nie mającą wcale ochoty zawrócić z tej drogi, nie mającą zamiaru żałować za swoje czyny, a jedynie ciągle szukającą okazji jak by tu zrobić dobrze większemu koledze z MOskwy? Dla takiej postawy szefa rządu nie może być akceptacji w społeczeństwie, nawet w tej części społeczeństwa noszącego w kieszeni legitymacje partyjne PO czy mającego na sumieniu poparcie PO w poprzednich wyborach. Kościół w swojej historii zabierał głos w sprawach polityki najgłośniej wtedy, gdy widział, że zagrożona jest suwerenność narodu polskiego. Rząd Donalda Tuska wysłał wystarczająco dużo powodów, żeby społeczeństwo zastanawiało się dzisiaj kogo interesy ten rząd reprezentuje. Im więcej takich sygnałów będzie, im więcej propagandy zamiast informacji będą serwowały prorządowe media, tym częściej będzie słychać takie kazania jak w niedzielę u Jezuitów. Może się to komuś nie podobać, albo podobać, ale tak będzie. Więcej pożytku rząd Tuska osiągnąłby z przeanalizowania tego w jaki sposób postrzegany jest przez coraz większą część społeczeństwa. Sondaże nie kłamią. Każdemu Polakowi życzę zawrócenia z drogi donikąd. Donaldowi Tuskowi także. Odpowiedz Link Zgłoś
111111l Re: 13 apostoł 15.02.11, 18:19 CZYTAM TWOJE WYPOWIEDZI I ZACZYNAM ROZUMIEC DLACZEGO ROSJANIE NIE POMOGLI POWSTANCOM WARSZAWSKIM . ZE KACZYNSKI NIE POTRAFI JEZDZIC NA NARTACH TO WSZYSCY WIEDZA...... Odpowiedz Link Zgłoś
kucyk_trojanski Re: 13 apostoł 15.02.11, 18:51 irizar napisał: > Masz na myśli nierządnicę jako osobę uprawiającą w przeszłości nierząd i żałują > cą swoich czynów, czy osobę uprawiającą po dziś dzień polityczny nierząd, nie m > ającą wcale ochoty zawrócić z tej drogi, nie mającą zamiaru żałować za swoje cz > yny, Mam na myśli nierządnicę,którą Jezus pogłaskał i powiedział jej"idż i nie grzesz więcej". Nie kazał jej żałowć za swoje grzechy,bo on kierował się miłością,a nie zajmował się tanim moralizatorstwem. A zresztą grzech to kategoria religii rzymsko-katolickiej,a ta na szczęście nie obowiązuje wolnych ludzi. Ten klecha bydgoski to mistrz hipokryzji i obłudy. Odpowiedz Link Zgłoś
01zefka Re: 13 apostoł 15.02.11, 19:15 kucyk_trojanski napisał: > Ciekawe jak ten apostoł potraktowałby nierządnicę? pewnie w tym względzie jest innej opcji .nie daj borze dziecięcej Odpowiedz Link Zgłoś
heniekstar Re: 13 apostoł 15.02.11, 19:41 > Ciekawe jak ten apostoł potraktowałby nierządnicę? Chciałby za darmo? :))))))))))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
bemadal Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 17:29 Na pana Jędrzeja Pilarskiego wraz z małżonką wciąż - na szczęście - oczekują z homiliami różniste Pieronki, Wiśniewskie, Gocłowskie i inne "polskie" dziwadła. Przy okazji: świeć Panie nad duszą śp.Józefa Życińskiego i jednocześnie wyrazy współczucia dla p.Pilarskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
nie.pis Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 17:36 kolejny gó... warty księżulek ,potem się dziwią ,że im wiernych w zastraszającym tempie ubywa jak prezentują w Kościele takie pisuarowe gó.... Odpowiedz Link Zgłoś
zbyszek.bejach Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 17:41 Gdyby to co napiszę mogło dotrzeć do tego księdza. Napisałbym mu tak. Wiesz co chłopie, bo ani ojcem ani księdzem cię nie nazwę, ale po prostu pie...sz głupoty. Czy głupi palancie zastanowiłeś się kiedykolwiek czemu Chrystus wygonił kupców ze świątyni ? Czy wiesz co znaczy "nie będziesz miał bogów cudzych przede mną". Agencie Watykanu spie...j z Polski bo mogę nie wytrzymać. Odpowiedz Link Zgłoś
bydgoszczanin3 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 17:44 Łusiak,pie...sz,nie było cie tam. Odpowiedz Link Zgłoś
trajkotek prawda w oczy kole /przysłowie polskie/ 15.02.11, 17:53 ksiądz do swoich parafian może mówić o czym chce, jeśli uzna , że to dla nich ważne - zawsze trzeba się do jakiejś rzeczywistości odnieść ... oni mogą klaskać, albo oburzać się - taka ich wolność, ja tylko mam wątpliwość - uzasadnioną, czy wszystko zostało właściwie zrelacjonowane? Bo może jest tak, jak z donosem Pani Kasi z którego rozpętała się wojna polsko-polska? Odpowiedz Link Zgłoś
pis_busters Re: Można też przestać chodzić do kościoła. Szkoda 15.02.11, 17:57 Można też przestać chodzić do kościoła. Szkoda oczu i uszu... Odpowiedz Link Zgłoś
oghana7 Re: Można też przestać chodzić do kościoła 16.02.11, 00:13 teraz to juz jedyne wyjscie -omijac koscioly z glupimi katabasami ! Odpowiedz Link Zgłoś
trajkotek + kazanie Moniki Olejnik 15.02.11, 17:58 wyborcza.pl/1,76842,9102791,Olejnik_do_Najsztuba__Nie_jestesmy_w_bunga_bunga.html Odpowiedz Link Zgłoś
emeryt4405 Re: prawda w oczy kole /przysłowie polskie/ 15.02.11, 19:56 trajkotek napisał, że ksiądz do swoich parafian może mówić o czym chce, jesli uzna, że to dla nich ważne. Ja twierdzę inaczej: jeśli uzna, że są na tyle głupi, by go słuchać bez zastrzeżeń. Odpowiedz Link Zgłoś
trajkotek Re: prawda w oczy kole /przysłowie polskie/ 15.02.11, 21:33 albo - zdecyduje się mówić - mimo przewidywanych zastrzeżeń ... Odpowiedz Link Zgłoś
pis_busters Re: Kiedy ci klaszczący wymrą, będzie mówił do pus 15.02.11, 21:42 Kiedy ci klaszczący wymrą, będzie mówił do pustych ławek. Czas zmian nadchodzi wielkimi krokami a księża jeszcze czas poganiają... Może jest w tym ręka Boga bo Kościół katolicki za daleko odszedł od Jego nauk ? Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszet Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:02 Ja sie przenoszę do ewangelików i nie chcę mieć nic wspólnego z tymi popaprańcami. Przyrównywanie się do Chrystusa jest nie tylko bufonadą i zarozumialstwem, ale wskazuje że o. jezuita nie bardzo zna dzieje Chrystusa, który nie wypowiadał się na tematy polityczne. Odpowiedz Link Zgłoś
m1r4640 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:03 daj czarnemu palec to zezre cala reke. Oto wdzieczniosc okazana politykom przez czarnych za wziecie ich na garnuszek budzetu i pozwolenia "brania" zniego ile wlezie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
maura4 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:03 Od początku istnienia Kościól sprzeciwiał się władzy świeckiej, jeżeli łamała wartości ogólnoludzkie - powiada jezuita. Doprawdy ? Błogosławienie armii hitlrowców szykującej się do wojny z Polską przez papieża, jest z pewnością tym sprzeciwem, o którym klecha mówi. Milczenie w sprawie zagłady Zydów również. Zmuszanie ludzi ogniem i mieczem do uwierzenia, że Jezus ich kocha, palenie ludzi na stosach to nic innego jak krzewienie wartości ogólnoludzkich. Czytelnicy wyborczej wybrali go na człowieka roku, ceniąc za wiedzę i inteligencję. Pozwolę sobie nie składać gratulacji z powodu tych głosujących Bydgoszczan. Twierdzi ów klecha, że ma lepsze rozeznanie w sprawach publicznych, niż ci co go słuchają. Tu pewnie ma rację. Oni wiedzą tyle, ile im powie. Dlatego mówi. Odpowiedz Link Zgłoś
jurber1 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:04 Kościół to instytytucja mająca narzędzia przywołania do porządku duszpasterzy łamiących umowy zawarte z rządami państw. Skoro tego od lat nie robią, to znaczy że "po cichu" akceptują takie działania (walki z rządem). Czas aby rząd Polski wypowiedział zawarte porozumienie ! Odpowiedz Link Zgłoś
ak.69 Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:07 Kościół to chora instytucja. Wierzą w niepokalane poczęcie i nie zgadzają się na in vitro. To są zboczeńcy. Odpowiedz Link Zgłoś
pablobodek Kazanie o złym premierze oburzyło wiernych 15.02.11, 18:08 Szanowni bydgoszczanie. Bóg jest wszędzie. Zagłosujcie nogami. Przeciwko partii zawodowych katolików. Były bydgoszczanin Odpowiedz Link Zgłoś