alfred_prawdomowny 23.08.11, 22:35 www.bydgoszcz.pl/miasto/aktualnosci/Wsp__praca_tera_niejsza_i_przysz_a.aspx#1 Świetne posunięcie obecnego prezydenta. W jedności siła, a potencjał mamy. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
brods Re: Dobry początek współpracy 23.08.11, 22:45 To czego nie potrafił kostek burakino z ludowic , udało się Bruskiemu ...... jest takie proste ....... , poprostu trzeba umieć rozmawiać . To są podstawy... , czekamy na konkrety .... . Po tym spotkaniu , toruńczykom wara opadła , sami sobie loda robią ..... Odpowiedz Link Zgłoś
alfred_prawdomowny Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 00:30 Toruńczycy powinni najpierw tak jak Bydgoszcz pomyśleć o swoim powiecie, tym bardziej, że to biedny powiat, gdzie bezrobocie przekracza 20%. W porównaniu z powiatem bydgoskim to bieda z nędzą. Żeby myśleć o metropolii to najpierw trzeba działać jak najbliżej siebie, wzmocnić gospodarczo. Tylko, że w Toruniu to mysla tylko o sobie, resztę maja w dupie. Powiat toruński im jest jak kula u nogi. Odpowiedz Link Zgłoś
realnyzbyd Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 01:02 Kolejna szopka pod publiczkę platformy przed wyborami. Zwróćcie uwagę, ratusz tak się wstydzi za Jasiakiewicza, że pokazano go na tylko na jednym zdjęciu i to tyłem, tak by był nierozpoznawalny. Co prawda, nie jest to kandydat marzeń, ale na bezrybiu i rak ryba Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 07:04 realnyzbyd napisała: > Kolejna szopka pod publiczkę platformy przed wyborami. Też tak uważam, kiełbasa wyborcza bo jeszcze nie dawno ten sam prezydent wmawiał mieszkańcom, że jesteśmy na Toruń skazani. Odpowiedz Link Zgłoś
dziwny22 Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 02:20 Ja jednak odnoszę wrażenie, że pan prezydent Bruski próbuje siedzieć na dwóch koniach naraz. Odpowiedz Link Zgłoś
alfred_prawdomowny Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 22:31 Dobrze, że napisałeś, "odnoszę wrażenie". To tylko wrażenie. Odpowiedz Link Zgłoś
dziwny22 Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 23:32 Czyżby tylko moje? Konkrety proszę jeżeli chodzi o "jednego konia". Proszę o stanowcze i jasne stanowisko w sprawie bydgoskiej metropolii. Jeżeli nie ma go nawet prezydent Bydgoszczy to potem łatwiej warszawskim politykom i urzędnikom manipulować rzeczywistością. Odpowiedz Link Zgłoś
irizar Re: Dobry początek współpracy 24.08.11, 23:59 Jasnego stanowiska w sprawie MB to ja oczekiwałem od Rafał Bruskiego jak był kandydatem na prezydenta Bydgoszczy. Dzisiaj od prezydenta Rafała Bruskiego oczekuję konkretnych działań (niekoniecznie spotkań przy kawce) zacieśniających współpracę z gminami ościennymi. Oczekuję od prawie już roku powołania konkretnych zespołów roboczych pracujących nad poszczególnymi projektami. Zespołu od gospodarowania odpadami - np pod wodzą szefa Pronatury. Zespół ten powinien dzisiaj startować do gmin z konkretną ofertą pokazującą o ile taniej możemy rozwiązać nasze problemy z opadami razem. Trzon zespołu od wspólnej komunikacji metropolitalnej powinni stanowić fachowcy z Mennicy Polskiej S.A. (Bydgoska Karta Miejska), ZDMiKP w Bydgoszczy, PKS Bydgoszcz, Przewozy Regionalne, Arriva, FR Bus itd oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz wszystkich zainteresowanych gmin, na co dzień zajmujący się tematyką i problemami przewozu osób w tych gminach. Do tego grona włączyłbym przedstawicieli Bydgoskiego Klubu Komunikacji Miejskiej, którzy w kwestii wielu rozwiązań komunikacyjnych prezentują świetne wyczucie tematu. Mózgami tego przedsięwzięcia muszą być informatycy przewoźników i Mennicy. Gadanie za przeproszeniem urzędników w sali sesyjnej to nawet nie gra wstępna. Mennica ma doświadczenie w integrowaniu komunikacji podmiejskiej z miejską w Warszawie. Jeżeli mają kontakty z Mennicą miasto Bydgoszcz nie pracuje nad podobnym rozwiązaniem, to znaczy że po prostu nie chce, a spotkania z gminami są jedynie mydleniem ludziom oczu. Może taka praca odbywa się już cichaczem? Jeżeli nie, to słowa i spotkanie prezydenta Bruskiego z przedstawicielami gmin leżą bliżej wyborczej kiełbasy niż Metropolii Bydgoskiej. PO owocach jak to mówi mądra księga ich poznacie. Odpowiedz Link Zgłoś
arafat11 Re: Dobry początek współpracy 25.08.11, 00:22 Ja jednak odnoszę wrażenie, że pan prezydent Bruski próbuje siedzieć na dwóch k > oniach naraz. to i tak spory postep: dombrowicz siedzial tylko na jednym...i to torunskim.... Odpowiedz Link Zgłoś
frych47 Re: Dobry początek współpracy 25.08.11, 06:44 dziwny22 napisał: > Ja jednak odnoszę wrażenie, że pan prezydent Bruski próbuje siedzieć na dwóch k > oniach naraz. Znałem jednego prezydenta co był za a nawet przeciw ale długo na tym nie ujechał bo szybko dostał od wyborców czerwoną kartkę i poszedł w polityczny niebyt. Odpowiedz Link Zgłoś
bydgostianin Re: Dobry początek współpracy 25.08.11, 11:11 Panowie dobrze, że radzicie, ale nie wyważajcie otwartych drzwi, jest bardzo logiczna i spójna koncepcja Metropolii Bydgoskiej przygotowana przez TMMB. Przyjmijcie ją do realizacji. Panie Prezydencie Bruski, jak Pan to zrealizuje to druga kadencja prezydenta pewna, a w PO to i tak trole będą Panu mieszały. Odpowiedz Link Zgłoś
alfred_prawdomowny Re: Dobry początek współpracy 28.08.11, 21:55 Też tak uważam. Pomysł przedni. Odpowiedz Link Zgłoś
dziwny22 Re: Dobry początek współpracy 30.08.11, 00:23 Wczoraj po 12.00 w radiu PiK była dyskusja o metropolii bydgosko - toruńskiej. Był prezydent Bydgoszczy i Torunia, wójt pod-toruńskiej gminy i pod-bydgoskiej /z Sicienka/ oraz wicewojewoda Ostrowski . Zaleski wił się i kluczył, konfabulował i kombinował, żeby tylko nie przyznać, że siedzibą władz metropolii powinna być Bydgoszcz. Coś mówił o wektorach i algebrze, ale o skrzeczącej rzeczywistości ani słowa. Wtórował mu pod-toruński wójt. Pan Bruski przytaczał fakty i liczby, mówił o spełnianiu przez Bydgoszcz warunków, mówił o tym, że najpierw trzeba porobić uzgodnienia, a potem podjąć decyzję. Pan Wach ze Sicienka mówił, że dzisiaj Toruń posiada całą władzę w województwie, gdyż praktycznie "regionem" rządzi marszałek bo to od ma kasę i ją dzieli, a funkcja wojewody jest czysto administracyjna jako przedstawiciela rządu. Pan Ostrowski / z olsztyńskiego, absolwent UMK/ też najlepiej oddałby się Toruniowi. O metropolii bydgoskiej nie wspomniał nikt. Odpowiedz Link Zgłoś