Dodaj do ulubionych

Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!!

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 11:07
Dla kogo będzie ta apelacja?
Prawo. Toruń i Bydgoszcz znów rywalizują o poważne instytucje wymiaru
sprawiedliwości
Gdzie w województwie powstanie Sąd Apelacyjny i Prokuratura Apelacyjna?
Władze Bydgoszczy i wojewoda wskazują na Bydgoszcz, władze Torunia i
marszałek - na Toruń. Utworzenie obu instytucji w Kujawsko-Pomorskiem to
efekt planowanej reformy polskiego sądownictwa. Obecnie sprawy apelacyjne z
regionu trafiają do Gdańska.
Obie instytucje u siebie widzą władze Bydgoszczy. Lobbuje za tym także
wojewoda kujawsko-pomorski, Romuald Kosieniak.
- W Bydgoszczy jest już Wojewódzki Sąd Administracyjny - przypomina
Małgorzata Dysarz, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego. - Dobrą
kontynuacją byłoby ulokowanie również tutaj apelacji. Za tym przemawia to, że
obecnie w apelacji w Gdańsku połowa spraw z regionu dotyczy Bydgoszczy i
powiatu bydgoskiego. Najważniejsze jednak, by sąd i prokuratura w ogóle
znalazły się w naszym regionie.

Zabiegi o ulokowanie u siebie apelacji podjęły władze Torunia. W grudniu
prezydent Michał Zaleski wysłał w tej sprawie list do ministra
sprawiedliwości Andrzeja Kalwasa. - Umieszczenie w Toruniu obu placówek
wpisywałoby się w politykę zrównoważonego rozwoju regionu - uważa prezydent. -
Bydgoszcz ma WSA i IPN. Toruń ma natomiast bogatą tradycję sądownictwa
apelacyjnego. Sąd Apelacyjny istniał tu w latach 1920-33 i 1938-39.
Za umieszczeniem apelacji w Toruniu są tutejsze organizacje prawnicze. Jest
za tym marszałek Waldemar Achramowicz. Też napisał do ministra.
- Toruń ma doskonałe zaplecze w postaci Wydziału Prawa UMK - podkreśla
marszałek. - Wszystkie sądy apelacyjne w Polsce są w miastach
uniwersyteckich. Poza tym Toruń ma centralne położenie.
Bydgoszcz ma już propozycje budynków na siedziby dla apelacji. Nieoficjalnie
Toruń też. To budynek po komisariacie przy ulicy Bydgoskiej. Problem jednak w
tym, że w imieniu skarbu saństwa zarządza nim wojewoda. Decyzja o lokalizacji
ma zapaść do końca marca.
Marek Nienartowicz
marek.nienartowicz@nowosci.com. pl
Obserwuj wątek
    • Gość: zibi Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 11:09
      dlaczego piszesz "podkrasc"?
      A MOZE POMYSL o normalnej rywalizacji?
      • Gość: cinek Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 12:44
        a po co tu zdrowa rywalizacja, polowa spraw w tym sadzie to sprawy bydgoszczan, rozwiazanie jest proste.
        • Gość: beast Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.05, 13:46
          To było do przewidzenia, że ktos tego nie skuma... Człowieku chodzi o to, że
          połowę spraw z WASZEGO REGIONU, ktore trafiają do Gdańska stanowią sprawy z
          Bydgoszczy i okolic (ciekawe swoją drogą jak daleko dla potrzeb tego
          stwierdzenia zakreslono owe okolice). Nie wyobrażasz sobie chyba, że połowę
          spraw apelacji gdanskiej stanowią sprawy Bydgoszczy. LOL

          Gość portalu: cinek napisał(a):

          > a po co tu zdrowa rywalizacja, polowa spraw w tym sadzie to sprawy bydgoszczan,
          > rozwiazanie jest proste.
          • Gość: beast Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.02.05, 13:48
            A propos okolic Bydgoszczy teraz dopiero zauważyłem, ze chodzi o Bydgoszcz i
            powiat bydgoski, w pozostałym zakresie podtrzymuję ;)

          • Gość: cinek Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 14:12
            powiem to latwiej dla madrali
            jak sadzisz, z ktorego miasta bedzie wiecej tych apelacji?? bydgoszczy, czy torunia??
            odpowiedz jest latwa, z powodu duzo wiekszej ilosci mieszkancow w bydgoszczy bedzie ich wiecej. wiec albo 2 sady apelacyjne, albo w bydgoszczy i koniec panie madralinski
        • Gość: Arek Torunczyk Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: 213.238.124.* 11.02.05, 00:42
          Podkraśc?? :-| Jedyny kto kradnie w tym regionie to wy (specjalnie z małej litery) Czemu wszystkie instytucje macie wy a nie Toruń?? Poprostu wy okradacie nasze piekne miasto (Torun) ze wszystkiego co jest w nim najwazniejsze!! szkoda że nie zostało tak, że Torun nalezałby do Gdańska!! Tam nie ma takiej korupcji i zlodziejstwa co u was!! Z pozdrowieniami TYLKO dla Toruńczyków czytających to!!:)
    • Gość: Yaraz Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 11:19
      Marszałek Achramowicz z SLD napisał list do ministra sprawiedliwosci by Sąd
      Apelacyjny i Prokuratura była w Toruniu.Co na to zarząd wojewódzki SLD i
      zarząd miejski SLD w Bydgoszczy???To już kolejny przykład buty tego
      pana,który nie dba o rozwój regionu.Przypominam że pan Achramowicz złamał
      uchwałę nr 8 III Kujawsko-Pomorskiego Zjazdu Wojewodzkiego SLD i powinien za
      to zostac wyrzucony z partii.

      Uchwała nr 8
      III Kujawsko-Pomorskiego Zjazdu Wojewódzkiego SLD
      z dnia 27 listopada 2004 r.


      w sprawie rozwoju województwa kujawsko - pomorskiego



      Delegaci uznają, iż zawarte w Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko -
      Pomorskiego kierunki i priorytety gwarantują poprawę konkurencyjności regionu
      i podniesienie poziomu życia mieszkańców oraz celnie wpisują się w politykę
      regionalną Unii Europejskiej.
      Jednocześnie delegaci uważają, że do najpilniejszych zadań wynikających ze
      Strategii należą:
      1.(...)
      2. Wspieranie powołania w Bydgoszczy Sądu Apelacyjnego i Prokuratury
      Apelacyjnej - ogniw uzupełniających strukturę organów wymiaru sprawiedliwości
      Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
      (...)
      III Zjazd Wojewódzki SLD zobowiązuje władze i członków SLD, a przede
      wszystkim przedstawicieli SLD w samorządach i parlamencie do aktywności na
      rzecz realizacji tych zadań.



      III Kujawsko-Pomorski
      Zjazd Wojewódzki SLD


      Bydgoszcz 2004-11-27


    • alan_turing Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 05.02.05, 12:02
      Przecież to byłby totalny absurd. skoro najwiecej spraw jest z bydgoszczy i
      powiatu to wiadomo gdzie powinny byc te instytucje!!!!
      ps. toruniewo znowu chce leczyc swoje kompleksy kosztem mieszkancow ktorych te
      sprawy dotycza!!!
      • Gość: zawiedziona Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 05.02.05, 12:06
        To skandaliczna rzecz.Zawsze głosowałam na lewice ale po takich kwitkach jakie
        nam gotuje pan marszałek.Straciłam do nich zaufanie i jeśli ta uchwała która
        przeciez była nawet ogłaszana(płatnie)w gazetach nie zostanie spełniona nie
        oddam juz na nich nigdy głosu.
        • Gość: bleee SĄD Apelacyjny tylko w Bydzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!! IP: 195.85.209.* 05.02.05, 21:14
          Wyobrażacie sobie jakie wyroki byłyby gdzyby w toruniewie taki sąd powstał,
          sędziowie pokazywali by kto mądzrejszy i ważniejszy. Poza tym skoro połowa
          spraw z Bydzi to o czy my wogóle rozmawiamy????!!!
    • Gość: Mailujemy Gdzie można pisac w sprawie odwołania Achramowicza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 12:29
      KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
      kujawskopomorskie@sld.org.pl

      SZEF SLD NA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE(poseł K.Łuczak) :
      Krystian.Luczak@sejm.pl

      WOJEWODA Romuald Kosieniak :
      wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

      WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
      Janusz.Zemke@sejm.pl

      PRZEWODNICZĄCA SEJMIKU LUCYNA ANDRYSIAK :
      sejmik@kujawsko-pomorskie.pl

      WICEMARSZAŁEK SEJMIKU (Jan Szopiński) :
      j.szopinski@kujawsko-pomorskie. pl

      POSEŁ RENATA BASTA
      Renata.Basta@sejm.pl

      POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
      Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

      POSEŁ MARCIN WNUK
      Marcin.Wnuk@sejm.pl

      SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
      senatorcybulski@o2.pl

      SENATOR DOROTA KEMKPA
      Dorota Kempka
      Biuro senatorskie
      ul. Piotra Skargi 3
      85-018 Bydgoszcz
      tel. 0-52 322-49-44, fax. 0-52 322-49-44

      Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
      Ul. Gdańska 10
      85-005 Bydgoszcz
      bydgoszcz@sld.org.pl

      REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
      redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

      POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK---->siostra Achramowicza
      Grazyna.Ciemniak@sejm.pl
      • Gość: balum Re: Gdzie można pisac w sprawie odwołania Achramo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 12:51
        Zauważyliście ile dzisiaj postów na tytm forum - byle tylko w dół zwalić
        informacje o apelacjach. A toruniu zastój na forum. Ciekawe nie ?
        • Gość: PIT Re: Gdzie można pisac w sprawie odwołania Achramo IP: 195.85.209.* 05.02.05, 13:07
          Szanowni Państwo

          Jako mieszkańcy Bydgoszczy domagamy się zgodnie z reformą sądownictwa
          umieszczenia w Bydgoszczy Sądu Apelacyjnego i Prokuratury Apelacyjnej.
          W Bydgoszczy znajduje się od 2002 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny. Dobrą
          kontynuacją byłoby ulokowanie również tutaj apelacji. Przemawia za tym fakt, że
          obecnie w apelacji w Gdańsku połowa spraw z regionu dotyczy Bydgoszczy i
          powiatu bydgoskiego.
          Bydgoszcz jako miasto zdecydowanie największe w regionie i nie położone na jego
          peryferiach zasługuje na umieszczenie Sądu. Reguła stanowi, że wszystkie
          istniejące placówki umieszczone są w największych miastach poszczególnych
          regionów. Dodatkowo władze miejskie Bydgoszczy posiadają kilka atrakcyjnych
          budynków przygotowywanych na umieszczenie w jednym lub kilku z nich siedziby
          Sądu.
          Zarazem chcemy zwrócić uwagę na zakulisowe działania marszałka województwa
          Waldemara Achramowicza, który po raz kolejny usiłuje umieścić placówkę
          administracyjną w Toruniu nie licząc się z realnymi potrzebami regionu i
          kosztami.
          Co więcej jego działania nie są uzgodnione z mieszkańcami regionu, ani zgodne z
          uchwałami Zarządu Wojewódzkiego jego własnej partii.
          W uchwale nr 8 III Kujawsko-Pomorskiego Zjazdu Wojewódzkiego SLD z dnia 27
          listopada 2004 r. czytamy m.in.:

          (...) delegaci uważają, że do najpilniejszych zadań wynikających ze
          Strategii województwa kujawsko-pomorskiego należą:
          1. Wspieranie przekształcenia Akademii Bydgoskiej im. Kazimierz Wielkiego w
          Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego dla rozwoju nauki w regionie.
          2. Wspieranie powołania w Bydgoszczy Sądu Apelacyjnego i Prokuratury
          Apelacyjnej - ogniw uzupełniających strukturę organów wymiaru sprawiedliwości
          Województwa Kujawsko - Pomorskiego.
          (...)
          (...)
          III Zjazd Wojewódzki SLD zobowiązuje władze i członków SLD, a przede wszystkim
          przedstawicieli SLD w samorządach i parlamencie do aktywności na rzecz
          realizacji tych zadań.

          W historii działań dotychczasowego Zarządu Województwa oraz poprzedniej
          kadencji, którym przewodniczył Waldemar Achramowicz zauważamy bardzo mało
          przedsięwzięć służących rozwojowi Bydgoszczy, Włocławka i innych ośrodków.
          Marszałek jest przeciwny utworzeniu Uniwersytetu w Bydgoszczy mimo wyraźnych
          zapisów w strategii województwa i w uchwałach jego partii. Wprost przeciwnie
          jest w przypadku Torunia. Zauważa się wyraźne preferowanie Torunia,
          umieszczanie prawie wyłącznie w tym mieście centrów regionalnych i działania w
          celu lokalizacji placówek rządowych mimo nieformalnej umowy zawartej przy
          utworzeniu województwa kujawsko-pomorskiego, która wyznaczała Bydgoszcz na
          siedziby placówek administracyjnych.
          Zauważamy również preferowanie Torunia przy przyznawaniu samorządowych środków
          finansowych m.in. z kontraktu wojewódzkiego.

          Prosimy o podjęcie odpowiednich działań w celu przeforsowania lokalizacji Sądu
          Apelacyjnego i Prokuratury Apelacyjnej w Bydgoszczy oraz podjęcia wobec
          odpowiednich osób konsekwencji wynikających z ich postępowania.

          Adresy dodatkowe (poza SLD):

          urzad@um.bydgoszcz.pl

          kancelaria_prezydenta@um.bydgoszcz.pl

          brm@um.bydgoszcz.pl

          Eugeniusz.Klopotek@sejm.pl

          Tomasz.Markowski@sejm.pl

          Teresa.Piotrowska@sejm.pl

          Wojciech.Mojzesowicz@sejm.pl

          • Gość: cinek gratluje PIT !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 14:19
            BARDZO DOBRZE PIT!!! GRATULUJE, wyslalem wszedzie gdzie mozna.
            bardzo fajnie ze sa jeszcze ludzie ktorym zalezy na naszym wspanialym miescie!
            • Gość: Yaraz List który wysłałem do wojewody. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 14:38
              Sz.P. Romuald Kosieniak wojewoda kujawsko-pomorski
              Panie wojewodo z zapartym tchem obserwujemy pańskie działania w sprawie
              utworzenia w Bydgoszczy Prokuratury i Sądu Apelacyjnego.Z wielkim oburzeniem
              przyjelismy zaś działalnośc marszałka Achramowicza,który notabene nie poddał
              się Uchwale nr 8
              III Kujawsko-Pomorskiego Zjazdu Wojewódzkiego SLD
              z dnia 27 listopada 2004 r.Z działalnością pana marszałka jest jak z
              powiedzeniem o "psie ogrodnika".Przez te działania być może w ogole nie
              powstanie u nas w regionie "Apelacja".Jako członka zarządu SLD w kujawsko-
              pomorskim prosimy Pana o podjęcie działań mających na celu wyciągnięcie
              konsekwencji partyjnych od pana Achramowicza.Czy warto nadal aby taka osoba
              była marszałkiem województwa?Przez taką działalność SLD traci w oczach wyborców-
              bo juz sami nie wiemy z jednej strony w Gazecie Pomorskiej jest drukowana
              uchwala III zjazdu(szczególnie chodzi mi o pkt.2) a z drugiej czytamy w
              Nowosciach że SLDowski marszałek pisze do ministra Kalwasa przeciwstawiająć się
              jej.Co z obietnicami dla wyborców???Pozdrawiamy serdecznie i oczekujemy że
              kujawsko-pomorskie SLD spełni swoje obietnice,górę weźmie zdrowy rozsądek a nie
              widzimisie pana marszałka.

              PS.Kazdy niech pisze swoj tekst wtedy najlepiej bedzie.
              • Gość: paco Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.torun.mm.pl 05.02.05, 14:46
                Wszyskie instytucje powinny miescic sie w B-szczy wlacznie z
                centralnymi.Zapomnialem o siedzibie prezydenta, no i wszyskie ambasady.
                nNlezaloby tez sie powaznie zastanowic nad przeniesieniem instytucji unijnych z
                Brukseli. Bydgoszcz na to zasluguje i koniec.
                • Gość: ada Re: List który wysłałem do wojewody. IP: 195.85.209.* 05.02.05, 14:59
                  Mamy dosyć wyrywania nam instytucji i traktowania po macoszemu jak miasto
                  prowincjonalne.
                  Od 5 lat mamy się tylko dzielić wszystkim co się da z Toruniem, ale odwrotnie
                  jest nie do pomyślenia !
                  Przyszedł czas na twardą postawę, czy się Toruniowi poodoba, czy nie. Jak się
                  nie podoba, to Gdańsk czeka z otwartymi ramionami.
                  • Gość: paco Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.torun.mm.pl 05.02.05, 15:10
                    ada teraz pisze bez zadnych zlosliwosci. Przeciez pamietasz, ze my chcielismy
                    do Gdanska. Co pamiec krotka. Przykro mi ,ale sie przeliczyliscie. Samorzady
                    rosna w sile i szczerze mowiac juz maja wiecej wladzy od stolic z wojewoda.
                    Dzielic sie bedziecie musieli. Obawiam sie ,ze przyjda takie czasy ,ze
                    bedziecie musieli oddac to, co ukradliscie po wojnie. Czas tow.Majchrzaka
                    odszedl bezpowrotnie.
                    • Gość: OBRONA BYDGOSZCZY Piszcie tez do dziennikarzy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 15:17
                      Komentujcie tez jak najwięcej na forum Pomorskiej oraz cos do Expressu
                      www.pomorska.pl/bydforum
                      bydgoszcz.naszemiasto.pl/
                    • Gość: ada Re: List który wysłałem do wojewody. IP: 195.85.209.* 05.02.05, 15:30
                      Spokojnie. Ważniejsze od stolic będzie to, gdzie jest więcej mieszkańców, bo
                      największym skarbem nie są urzędy, sejmiki, marszałki, tylko ludzie.
                    • Gość: maciej Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 05.02.05, 15:40
                      Paco, ad czy jakos tam chlopcze. Mysli Twoje przesiakniete sa tresciami ze
                      stronki www.toruniewo-bydgoszcz.pl. Mozesz pisac co chcesz i ile chcesz, a te
                      dwie instytucje i tak beda w bydgoszczy. To, ze kiedys cos i tak dalej to nie
                      ma znaczenia. Gniezno tez kiedyś było stolica Polan, a teraz? tak wiec wsadz
                      swoje teksciki do swojego szkolengo brudnopisu i podniecaj sie nimi.
                      ps. czasy towarzyszy i uboli przypomina teraz wasz rektorek ktorego komuna
                      wsadzila w czasie stanu wojennego na fotel rektora!!!
                    • Gość: jaca Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.tvgawex.pl 05.02.05, 15:41
                      Nie ma innej możliwości aby Apelacja była gdzie indziej niż w BYDZI!!
                      • Gość: Leszek APELACJA TYLKO W BYDGOSZCZY !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 17:21
                        Złodziejskim zakusom Torunia na sąd apelacyjny mówimy zdecydowane NIE !
                    • ethanak Re: List który wysłałem do wojewody. 05.02.05, 17:35
                      Człowieku jesteś chory na toruńską megalomanię.Bydgoszcz jest ośrodkiem
                      większym (to się nie zmieni) i ośrodkiem administracji rządowej - z racji już
                      tych dwóch rzeczy jest naturalnym kandydatem do lokalizacji Sądu i Prokuratury
                      Apelacyjnej.O lepszych lokalach ,większej ilości spraw rozpatrywanych przez
                      Prokuraturę i Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie wspominając (dodać należy że ośrodek
                      medycyny sądowej znajduje się w Bydgoszczy podobnie jak Wojewódzka Komenda
                      Policji).Naleganie w tej sytuacji na umieszczenie S.iP.A. w Toruniu jest
                      wyłącznie sprawą ambicjonalną nie mającą żadnego logicznego uzasadnienia
                      (mówienie o Uniwersytecie jest bezpodstawne bo nie ma on żadnego wpływu na
                      pracę sądów).A ja naprawdę boję się rządów tego marszałka - w otwarty sposób
                      dyskryminuje największe miasto regionu rozumiejąc zrównoważony rozwój
                      regionalny jako inwestowanie w Toruń tak by stał się konkurencyjny dla
                      Bydgoszczy na wszystkich możliwych polach - chyba nie na tym polega
                      zrównoważony rozwój.Nikt nic Toruniowi nie ukradł - wręcz przeciwnie Toruń
                      zyskał za czasów Bydgoszczy stolicy województwa Pomorskiego - w końcu to po
                      wojnie pojawiło się u was UMK.Teraz wy nas okradacie na każdym kroku - kotrakt
                      wojewódzki , Muzeum Sztuki Nowoczesnej , Akademia Medyczna ,izba lekarska ,
                      fundusze unijne.To wy nie chcecie się dzielić ale już niedługo tow.Achramowicz
                      odejdzie a pamiętaj że na fotel marszałka może trafić ktoś kto będzie życzył
                      dobrze nie tylko Toruniowi - zapewniam cię że to w zupełności wystarczy...
                      • Gość: paco Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.torun.mm.pl 05.02.05, 18:11
                        Przepraszam, ale wy jak to g......ciagle na wierzchu.
                        • ethanak Re: List który wysłałem do wojewody. 05.02.05, 18:23
                          Znaczy kto wy???I w jakim sensie?
                    • Gość: wchodzi Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.fordon.INTELINK.pl / *.g.intelink.pl 05.02.05, 20:53

                      Odpowiadasz na :

                      Gość portalu: paco napisał(a):

                      > ada teraz pisze bez zadnych zlosliwosci. Przeciez pamietasz, ze my chcielismy
                      > do Gdanska. Co pamiec krotka. Przykro mi ,ale sie przeliczyliscie. Samorzady
                      > rosna w sile i szczerze mowiac juz maja wiecej wladzy od stolic z wojewoda.
                      > Dzielic sie bedziecie musieli. Obawiam sie ,ze przyjda takie czasy ,ze
                      > bedziecie musieli oddac to, co ukradliscie po wojnie. Czas tow.Majchrzaka
                      > odszedl bezpowrotnie.

                      jesteś w błędzie.może byc tak.że torunianie będą walczyć o województwo , bo nam nie jest z wami po drodze./małe litery to celowe/
                      • a_weirdo Re: List który wysłałem do wojewody. 05.02.05, 20:59

                        > /małe litery to celowe/

                        Chcesz podkreślić, że nie potrafisz poprawnie pisać?
                    • Gość: cinek Re: List który wysłałem do wojewody. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 20:38
                      nakradlismy?? wam sie w tych porabanych lbach poprzewracalo!!!
    • mavellis przypominam, ze na Mazowszu Komenda Policji jest w 05.02.05, 19:06
      przypominam, ze na Mazowszu Komenda Policji jest w Radomiu i to w niczym nie
      ujmuje Warszawie, ani nie pogarsza ochrony bezpieczenstwa.

      A Bydgoszczy daleko do Warszawy.
      • Gość: PIT Re: przypominam, ze na Mazowszu Komenda Policji j IP: 195.85.209.* 05.02.05, 21:03
        Jeśli wszystko nam z Bydzi wyszarpią do Torunia, to zwrócimy się do Poznania.
        Jeśli już być drugorzędnym miastem, to lepiej z metropolią. I tak skończy sie
        to województwo
    • mavellis W Bydzi burza o Sąd Apelacyjny - na forum 05.02.05, 21:19
      W Bydzi burza o Sąd Apelacyjny - na forum ...naście wątków o tym, że Torun nie
      może mieć Sądu Apelacyjnego, że nie może nawet o niego lobbować!
      A Bydgoszcz? Może oczywiście :-)

      Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20269045

      Prokuratura i Sąd Apelacyjny...
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19825252
      Odwołać marszałka Achramowicza!!!!
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20269316
      Sad Apelacyjny - marszałek jak zwykle za Toruniem
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20269040
      Sąd i Prokuratura Apelacyjna w Bydgoszczy.
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20248396
      Co robi prezydent w sprawie utwoerzenia apelacji
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20269828
      Premier nad Brdą
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19823316
      A nie prościej się dogadać, pojednać, zawrzeć raz na zawsze jakieś pisemne
      porozumienie i zrobić jednoznaczne ustalenia dalszego tworzenia dwumiasta?
      Czyli pomysł Marszałka Achramowicza wraca: powołać Radę Budowy Metropolii.

      Ablo sie kłócić przez dalsze 100 lat ku uciesze innych.
      • Gość: wchodzi Re: W Bydzi burza o Sąd Apelacyjny - na forum IP: *.fordon.INTELINK.pl / *.g.intelink.pl 05.02.05, 21:39
        mavellis napisał:

        > W Bydzi burza o Sąd Apelacyjny - na forum ...naście wątków o tym, że Torun nie
        > może mieć Sądu Apelacyjnego, że nie może nawet o niego lobbować!
        > A Bydgoszcz? Może oczywiście :-)
        >
        > Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!!
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=20269045

        >
        > Prokuratura i Sąd Apelacyjny...
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=19825252
        > Odwołać marszałka Achramowicza!!!!
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=20269316
        > Sad Apelacyjny - marszałek jak zwykle za Toruniem
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=20269040
        > Sąd i Prokuratura Apelacyjna w Bydgoszczy.
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=20248396
        > Co robi prezydent w sprawie utwoerzenia apelacji
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=20269828
        > Premier nad Brdą
        > forum.gazeta.pl/forum/72,2.html ?f=54&w=19823316
        > A nie prościej się dogadać, pojednać, zawrzeć raz na zawsze jakieś pisemne
        > porozumienie i zrobić jednoznaczne ustalenia dalszego tworzenia dwumiasta?
        > Czyli pomysł Marszałka Achramowicza wraca: powołać Radę Budowy Metropolii.
        >
        > Ablo sie kłócić przez dalsze 100 lat ku uciesze innyc

        "To już jest koniec,nie ma już nic "
        Bawcie sie sami/Torunianie/
      • Gość: Anty UWAGA UWAGA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 21:39
        UWAGA POPLECZNICY ACHRAMOWICZA Z torun-bydgoszcz.pl SIE ODEZWALI
        A WIEC PRZYPOMINAM ZE MOZE WARSZAWA NIE MA KOMENDY WOJEWODZKIEJ POLICJI ALE MA
        KOMENDE STOŁECZNĄ I KOMENDE GŁÓWNĄ KTORE SĄ WIELOKROĆ RAZY LEPIEJ WYPOSAZONE OD
        ZWYKŁEJ KOMENDY WOJEWODZKIEJ.
        WYSYŁAJMY MAILE,PISZMY,TELEFONUJMY
        SĄD APELACYJNY I PROKURATURA POWINNY BYĆ W NAJWIĘKSZYM MIESCIE REGIONU
      • Gość: balum Re: W Bydzi burza o Sąd Apelacyjny - na forum IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 21:40
        O czym ty piszesz kiedyś pisałeś o tym żeby nie tworzyć uniwersytetu w
        Bydgoszczy bo jest w toruniu, i pozostac tylko przy politechnice. A co teraz
        robicie ? Tworzycie politechnike krok po kroku. Podobnie pisałeś o lotnisku a
        co teraz wyprawiacie ? Tą budowę dwumiasta wyciągacie tylko wtedy kiedy jest to
        dla was wygodne i korzystne. Zauważ także że nikt nie wrzucieł tego wątku na
        wasze forum. Możemy sobie pisac co chcemy i robic co chcemy. I jeszcze jedno u
        nas nie ma cenzury w przeciwieństwie do twojego rodzinnego forum. Więc nie
        pouczaj nas i nie pisz nam co mamy robić.
      • Gość: PIT Re: W Bydzi burza o Sąd Apelacyjny - na forum IP: 195.85.209.* 05.02.05, 22:14
        Porozumienie już było zawarte. Głosiło, że INSTYTUCJE RZĄDOWE BĘDĄ LOKOWANE W
        BYDGOSZCZY. Bydgoszcz nie dostawała histerii, ze lokowaliście u siebie
        większość centrów samorządowych. Nie nasza wina, że Toruń, ani marszałek
        toruński nie respektują umowy i usiłują WSZYSTKO lokować u siebie. Nie dociera
        do was, że nie jesteście nawet największym miastem w regionie. A Włocławek w
        waszych oczach to prowincja. Straciliśmy zaufanie, a po nagonce na Bydgoszcz,
        jaką wywołała strona torun-bydgoszcz doszło do eskalacji animozji. Nie mogło
        być inaczej, bo takimi metodami nie tworzy się pojednania, ani dwumiasta.
        Zauważ, kto lgnie do haseł zawartych na tej stronie. Zwolennicy animozji,
        roszczeniowcy.
        Poprzez zamieszczanie wypowiedzi VIP-ów i skany prasy autorzy chcieli wywierać
        wpływ na sfery samorządowe i doprowadzić do identyfikacji z przedstawianymi
        treściami. Można teraz mówić nie tyle o stronie www, co o pewnym stylu
        myślenia, które w Toruniu staje się obowiązujące, a które jest roszczeniowe i
        triumfalistyczne.
        Nic dobrego w stosunkach między miastami ta strona nie zrobiła. Wprost
        przeciwnie. Takie tezy były wygłaszane na forum strony na początku jej
        powstania. Ponieważ nie skorygowano treści strony, pozostali przy niej tylko
        zwolennicy wojny z Bydgoszczą, zwolennicy WIELKIEGO TORUNIA.

        Dopiero jak rozwalicie to województwo, to będziecie mogli sobie pogratulować.
        • Gość: UWAGA Sąd Apelacyjny i Prokuratura w Bydgoszczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.05, 22:19
          W SPRAWIE SKANDALU Z ACHRAMOWICZEM MOZNA TEZ PISAC

          PRZEWODNICZĄCA RADY MIASTA FELICJA GWIŃCINSKA,Wiceprzewodniczący Rady Miasta
          Elżbieta Krzyżanowska,Wiceprzewodniczący Rady Miasta Roman
          Jasiakiewicz,Wiceprzewodniczący Rady Miasta Wiesław Olszewski
          POSIADAJA WSPÓLNY MAIL DO BIURA RADY MIASTA:

          brm@um.bydgoszcz.pl

          PREZYDENT MIASTA KONSTANTY DOMBROWICZ:

          kancelaria_prezydenta@um.bydgos zcz.pl

          URZĄD MIASTA BYDGOSZCZY:

          urzad@um.bydgoszcz.pl
    • Gość: Krzyzak Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 06.02.05, 01:01
      Czy stolica USA jest najwieksze miasto USA?
      Czy stolicami stanow w USA sa najwieksze miasta regionow?
      Czy stolicami niemieckich landow sa najwieksze miasta RFN?
      NIE
      To Wam Wasze zasrane media TV, gazety i radia wmówiły że tak musi być.
      Wmawiaja wam caly czas glupoty, ze Bydgoszcz to przepiekne krolewskie miasto
      nad Wisla, metropolia. Ze uniwersytet w Olsztynie z ktorego smieje sie kazdy
      normalny czlowiek jest dobrym uniwersytetem i ten co u Was bedzie tez bedzie na
      tym poziomie. wmawiaja te media Wam ze to Boyce po chamsku zajechal droge
      Gollobowi i pokazujac to jak ewidentnie widac ze bylo odwrotnie
      To Wy sami chcieliscie miec wojewode a u nas marszalek mimo ze Torun jest 100
      razy bardziej reprezentacyjnym miastem od zapyzialej zakompleksionej i szarej
      Bydgoszczy - teraz zal Wam dupe sciska ze nie jest na odwrot.
      Opamietajcie sie zakomplesieni bydgoszczanie, nie byliscie i nigdy nie
      bedziecie najwazniejszym miastem w regionie.
      W zwiazku z tym ze Bydgoszcz jest wieksza proponuje w zwiazku z walka o Sad
      apelacyjny podpalenie sie w akcie protestu kilku mieszkancom. Ofiary nie pojda
      na marne a Bydgoszcz i tak bedzie najwieksza.
      • ethanak Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 06.02.05, 01:26
        Ja tam uważam że Bydgoszcz to bardzo ładne ,duże miasto a
        Toruń ...cóż ,mniejsze miasto.A miastem w regionie największym zawsze
        byliśmy.Co do najważniejszego - co przez to rozumiesz ?Walory turystyczne?Bo że
        marszałek uważa że "najważniejszym" miastem w regionie jest Toruń w to nie
        wątpię.Co do mediów - poddaję krytycznej ocenie to co do mnie dociera i różne
        ciekawe rzeczy mi z tego wychodzą - np.,że toruńskie media bez wyjątków
        uprawiają propagandę sukcesu , że dużo torunian uważa że ich miasto
        jest "najważniejsze".Zastanawiam się skąd się to bierze i wychodzi mi że
        jesteście (co poniektórzy) niesłychanie zakompleksieni.Jesteście miastem
        średniej wielkości , z dobrym uniwersytetem i starówką.Tyle waszych
        atutów.Starówka może zachwycić , może znudzić.Ponieważ dalej się już kształcić
        nie zamierzam (kariera naukowa mnie nie interesuje)UMK mnie nie podnieca.Na
        starówce też już 2 czy 3 razy byłem i nie tęsknię.Natomiast Bydgoszcz mnie
        coraz bardziej pociąga i fascynuje - jej historia , zakątki , rozwój.Urzeka
        mnie uroda tego miasta położonego nad Brdą.A takie akcje jak marszałka i innych
        toruńskich "społeczników" początkowo mnie śmieszyły ale kiedy zauważyłem ,że
        bywają skuteczne , zaczęły mnie denerwować.Denerwuje mnie to ,że ktoś w imię
        swoich ambicyjek "załatwia" swojemu miastu różne "drogie" prezenty za które
        inni płacą.To już przestało śmieszyć.
        • Gość: UWAGA Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 02:37
          KOLEJNY ARGUMENT OPRÓCZ KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI TO OBECNOSC W BYDGOSZCZY
          DELEGATURY AGENCJI BEZPIECZENSTWA WEWNĘTRZNEGO KTÓREJ PROKURATURA APELACYJNA
          BEDZIE MOGŁA ZLECAĆ SLEDZTWA WAGI PAŃSTWOWEJ-A BLISKOŚĆ INSTYTUCJI UŁATWI
          WSPÓLNĄ KOORDYNACJE DZIAŁAŃ ORAZ DOBRY PROKURATORSKI NADZÓR
        • Gość: ja Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 06.02.05, 11:08
          Piszesz ze uroda Torunia moze znudzic, natomiast uroda Bydgoszczy ciagle Cie
          fascynuje. Raczej moze nudzic uroda miasta w ktorym sie mieszka.
          Tu sie kompromitujesz bo nie ma czlowieka ktory urode tych miast stawial na
          rowni.
          Piszesz ze juz sie nie uczysz i UMK masz gdzies, ale az sie trzesies aby
          powstal smieszny uniwersytet w Bydgoszczy.
          Pamietajcie ze UMK moze jest dobry na polskie warunki, a ogolnie polska nauka
          to smiech, a Wy z tym Waszym uniwersytetem chcecie to poglebiac
          I w tym temacie sie kompromitujesz.
          Co do najwaznieszego - ja nie pisalem ze Torun jest najwazniejszy, pisalem
          najbardziej reprezentacyjny i bije was o glowe.
          Czy to sie Wam podoba czy nie idziemy leb w leb, a macie kompleksy bo zadna
          inna para miast w regionach Polski mimo roznicy wielkosci nie idzie leb w leb.
          I tu jest Wasza zasciankowosc i widze ze sie poglebia
          • ethanak Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 06.02.05, 11:59
            Jestem ja - de gustibus non disputandum est ...Zresztą znam wiele osób ,które
            wolą Bydgoszcz niż Toruń - to według ciebie niemożliwe a jednak...Starówka to
            nie ósmy cud świata - nudzi mnie odwiedzanie jej raz w roku...Czcemy
            uniwersytet bo jest nie do pomyślenia ,żeby tak duże miasto go nie miało i
            zapewniam cię ,że będzie on w B.Pisałeś ,że najważniejszy gwoli ścisłości.Nie
            jest wcale taki reprezentacyjny - jest mały i ma reprezentacyjną starówkę.Nie
            utożsamiaj starówki z całym miastem - rozumiem ,że macie do tego skłonność bo
            poza nią nic w Toruniu godnego uwagi nie uświadczysz.I do twojej wiadomości -
            nie idziemy łeb w łeb - praktyki Nowości czy pierwszych programów TV z Torunia
            w znacznym stopniu mijają się z prawdą.Gonicie nas i to od dłższego czasu
            (dzięki milionom zawłaszczanym przez marszałka na konto Torunia)ale dogonić nie
            możecie...
            • Gość: ja Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 06.02.05, 16:23
              Nasza Starowka to nie 8 cud swiata ale jest na liscie UNESCO
              Za to Wasza jest prowincjonalna i mimo tego jeszcze uwazasz sie za lepszego w
              temacie Starowka.
              To nie zadna moja zasluga ze urodzilem sie w miescie gdzie moi przodkowie
              zbudowali takie miasto, ani to Twoja wina ze mieszkasz w Bydgoszczy.
              Tak juz jest i sie nie kompromituj.
              Bydgoszczanie wyliczaja na swoj plus jakies bzdury ze wiecej hipermarketow itp.
              Jestem tez za uniwersytetem w Bydgoszczy ale za uniwersytetem na poziomie a nie
              za taka pseudo-uczelnia jaka sobie szykujecie po to tylko aby nazwac sie
              uniwersyteckim miastem. Z Twojego punktu widzenia to u Was musza byc 2
              uniwersytety bo jestescie znacznie wieksi. To sa Twoje i Waszej smiesznej elity
              dziecinne argumenty.
              • ethanak Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 06.02.05, 16:36
                Chyba nie znasz znaczenia słowa "kompromitować" gdyż używasz go w stosunku do
                moich wypowiedzi a powinieneś względem siebie...Waszym jedynym argumentem na
                wszystko jest UMK i starówka - obie rzeczy większości przypadków bez
                znaczenia.Jesteście miastem prowincjonalnym i się z tym pogódźcie...
                • Gość: ja Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.tvk.torun.pl / 217.173.176.* 06.02.05, 22:04
                  No dobrze, naszymi argumentami sa Starowka i UMK, a Waszymi nic.
                  Wiec jest 2:0
                  • ethanak Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 06.02.05, 22:23
                    My mamy argumenty merytoryczne wy ambicjonalne...
        • Gość: balum Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 11:42
          Kolejną fanaberią jest lotnisko w toruniu. Jak rozumiem całe województwo ma
          zrobić zrzutę żeby od czasu do czasu jakaś awionetka mogła wylądować. Region
          jest zaniedbany, drogi fatalne - wiele miast takich jak np: włocławek,
          grudziąc, inowrocław potrzebuje kompleksowych proagramów mających na celu
          wyciągnięcie ich ze stagnacji, walkę z bezrobociem (chociażby przez tworzenie
          tam placówek samorzadowych). Ale nie lotnisko jest najważniejsze i wasze chore
          ambicje. Zamiast o rozwój regionu dbacie tylko o swój rozwój. A wasza prasa
          czasami zachowuje się jak gebelsowskie gadzinówki. Z tego co sobie kojarzę
          obecnie miarą rozwoju która świadczy o wysokiej kulturze jest umiejętność
          współpracy z innymi (co zresztą promuje Unia). Ale coś trudno wam to idzie.
          Umów dzentelmeńskich też się nie łamie (a pokątne, robione cichaczem podchody
          pod apelację są tym właśnie).
      • Gość: Yaraz Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.05, 11:49
        Nie jątrz krzyzaku!!!
    • Gość: UWAGA Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 03:17
      Podobno Toruń posiada 2 budynki jeden przy Wałach Sikorskiego a drugi przy
      Bydgoskiej.Na ten przy Wałach Sikorskiego ogłoszono przetarg na zaadaptowanie
      budynku.
      OGŁOSZENIE
      Urząd Miasta Torunia Wydział Inwestycji i Remontów
      ul. Broniewskiego 15/17
      tel. (056) 658 03 59, 658 03 54, fax. 658 03 75
      z upoważnienia Prezydenta Miasta Torunia
      zaprasza do udziału w przetargu nieograniczonym na opracowanie dokumentacji
      projektowo – kosztorysowej na prace budowlano – instalacyjne w budynku przy ul.
      Wały Gen Sikorskiego 10 w Toruniu.

      Przedmiot zamówienia:
      Opracowanie dokumentacji projektowej budowlano – wykonawczej modernizacji
      budynku przy ul. Wały Gen. Sikorskiego 10 w Toruniu, polegającej na
      przekształceniu budynku komisariatu policji z aresztu na budynek biurowy dla
      potrzeb Urzędu Miasta Torunia.
      Dodatkowe informacje dotyczące przedmiotu zamówienia zawarte są we wzorze umowy
      o prace projektowo - kosztorysowe , która stanowi załącznik do niniejszej
      specyfikacji.
      Zamawiający nie dopuszcza składania oferty wariantowej.
      Wszystkie niezbędne zmiany należy uzgodnić z Zamawiającym i uzyskać ich
      potwierdzenie na piśmie przed złożeniem oferty.
      Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych
      Wymagany termin realizacji 10 tygodni
      O udzielenie zamówienia ubiegać się mogą wykonawcy spełniający warunki
      określone w art.22 ust.1 .pkt.1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych i min.
      zrealizowali z należytą starannością jako główni wykonawcy w ciągu ostatnich 3
      lat co najmniej 2 projekty o charakterze i złożoności porównywalnej z
      niniejszym przedmiotem zamówienia ( budowa i modernizacja obiektów użyteczności
      publicznej ) i nie są wykluczeni na podstawie art. 24 ust.1 i 2 ustawy.



      Kryterium oceny oferty : cena
      oferty 100 %



      Okres związania ofertą 30 dni



      Termin i miejsce składania ofert: Oferty należy składać do dnia 16.02.2005 r
      do godziny 10.00 w Urzędzie Miasta Torunia – Wydział Inwestycji i Remontów,
      Toruń ul. Broniewskiego 15/17, parter (pokój nr 7).



      Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 16.02.2005 r o godzinie 10.05 w
      siedzibie Urzędu Miasta Torunia - Wydział Inwestycji i Remontów, Toruń ul.
      Broniewskiego 15/17 pokój nr 2 – parter.

      SIWZ można odebrać w UMT w Wydziale Inwestycji i Remontów, ul. Broniewskiego
      15/17 pok.7

      Osobą upoważnioną ze strony zamawiającego do kontaktów z wykonawcami jest w
      Wydziale Inwestycji i Remontów Marcin Maksim tel.658 03 59 fax. 658 03 75
      • Gość: paco Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.torun.mm.pl 06.02.05, 11:46
        Wy to macie skleroze. Przeciez my chcielismy do Gdanska. To wy na sile
        wcieliliscie nas do siebie, bo bez Torunia nie byloby kyj-pom.
        W Polsce Torun jest rozpoznawalny. Bydgoszcz z niczym sie nie kojarzy. Krzyzak
        ma racje. Wpadliscie we wlasne sieci. Czy nie widzicie, ze wojewodztwa sa juz w
        zasadzie samorzadowo-rzadowe. Czy chcecie tego czy nie. Czasami / czesto /
        wojewoda cos tam blokuje, ale robi to w akcie desperacji, bo wie, ze juz
        powinien pakowac walizki.Niech zyje demokracja, wolny rynek i wolna prasa.
        • Gość: balum Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 11:51
          Jaki wolny rynek chłopie - coś ci się pomyliło. A do do marszałka. To nie tak
          że zawsze bedzie nim z ktoś z torunia. Bo jezęli wy łamiecie ciągle umowy to i
          całe województwo z wami się rozliczy. Co ty sobie myślisz że włocławek,
          inowrocław, świecie, wasz poprze w następnych wyborach w samorządzie po tym co
          wyprawiacie ? Wtedy będzie można wpisac niech żyje demokracja.
          • Gość: paco Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.torun.mm.pl 06.02.05, 11:55
            Niech zyje demokracja. Czasy tow. Majchrzaka nie wroca.
            • Gość: balum Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 11:57
              Achramowicza też już odchodzą
              • Gość: paco Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.torun.mm.pl 06.02.05, 12:00
                Kosieniaka tez.A wiec niech zyje demokracja.
                • ethanak Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? 06.02.05, 12:01
                  Takie hasła z Torunia?Dziwne...To co uprawia Achram to raczej dyktatura...
                  • Gość: paco Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.torun.mm.pl 06.02.05, 12:04
                    Nie wiesz,ze od 15 lat mamy w Polsce demokracje. Jesli nie glosowales, to nie
                    miej teraz pretensji.
                    • ethanak Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? 06.02.05, 12:05
                      Jeśli nie wiesz to marszałka nie wybiera się w wyborach bezpośrednich.A poza
                      tym nikt nie myślał chyba że wybiorą przestępcę na to stanowisko...
                  • a_weirdo Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? 06.02.05, 12:10

                    > Takie hasła z Torunia?

                    Taki marszałek na dłuższą metę to Toruniowi nie służy. Właściwie nic _ważnego_
                    dla Torunia nie zrobił, tylko psuje kontakty z Bydgoszczą. O województwo to on
                    nie dba, też nie jest dobre. Dodatkowo jest obawa, że jak się zmieni, to
                    bydgoszczanie będą chcieli sobie odbić...
                • Gość: balum Re: Czyżby ten budynek chciał dać Toruń? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 12:03
                  Niech żyje demokracja i proregionalne, przejrzyste dzielenie środków
                  samorządowych !
                  • Gość: Znawca tematu Dziwne argumenty niektórych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 15:27
                    Argumenty Achramowicza i Zaleskiego są smieszne.Oprócz tego co tu ludzie piszą
                    ze a Bydgoszczy jest ABW i Komenda Wojewódzka Policji,oraz zakład anatomii
                    sądowej na województwo(które powinny współpracować blisko z nową Prokuraturą
                    Apelacyjną) to przypomnę że w Bydgoszczy jest delegatura Instytutu Pamięci
                    Narodowej i jakby w innym mieście powstał Sąd Apelacyjny to państwo narażone
                    było by na olbrzymie koszty przeprowadzki(w mieście gdzie powstaje Sąd
                    Apelacyjny powstaje oddział IPN pod którego podchodzi delegatura,a jakby nie
                    była to Bydgoszcz to delegatura zostaje zlikwidowana).
                    W ogóle z tego co słyszałem to podobno na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja
                    Kopernika najwięcej studiuje osób z Bydgoszczy.Zaś to mówienie Achramowicza o
                    równoważnym rozwoju to typowa gra polityczna-zauważcie że ostatnio za nasze
                    pieniądze podatników województwa(Bydgoszcz 370 tys.mieszkanców=największa ilość
                    podatników)w Toruniu powstają finansowane przes samorząd biuro PAP (po co skoro
                    takie jest w Bydgoszczy?),siedziba regionalna PAIiIZ (czy to nie jest agencja
                    rządowa?-a przecież one miały być w Bydgoszczy),Muzeum Sztuki Współczesnej,Park
                    Technologiczny.A co w Bydgoszczy???Referendum w sprawie odwołania to dobry
                    pomysł.
    • siwy51 Bydgoszcz większa - i co z tego? 06.02.05, 17:52
      Bydgoszcz większa - i co z tego?
      Obserwuję batalię o Sad Apelacyjny i koronny argument Bydgoszczan za ich
      miastem - bo są więksi! Torun ma nie lobbować i w ogóle robi "wielkie
      świństwo", że zabiera głos w tej sprawie.
      Według mnie jednak argument o wielkości miasta i związaną z tym koniecznościa
      przenoszenia wszystkich instytucji z Torunia do Bydgoszczy czy pozyskiwania
      nowych jest DRUGOPLANOWY, a czasem wręcz BEZ SENSU. Postaram sie to udowodnić.

      ARGUMENT PIERWSZY
      To, że Bydgoszcz jest większa, NIE OZNACZA OD RAZU, że wszystkie instytucje
      nalezy przenosic i umieszczac tylko w niej! A inne miasta nie dopuszczac lub
      ogałacać z instytucji. Tak rozumując należałoby z Torunia do Bydgoszczy wywieźć
      UMK, planetarium, obserwatorium astronomiczne, Teatr Dzieciecy, Regionalną
      Dyrekcje Lasów Panstwowych, Sejmik Wojewodzki, Izbę Celną, ARIMR, wszystkie
      muzea, hotele... Należałoby usunąc Regionalna Stację Meteorologiczna, bo Torun
      jest mniejszy...
      To samo należałoby zrobic z Radiem Maryja, TV Trwam, Wyższą Szkoła Medialną,
      Wyższą Szkoła Bankową, Centrum Szkolenia Artylerii, może poligonem?
      Z innych miast należałoby wywieźć WSH-E (z Włocławka), tężnie (z Ciechocinka),
      turnieje rycerskie przenieść z Golubia, Osrodek Rolniczy (z Minikowa i
      Przysieka)...
      Wszystko do Bydgoszczy! A dlaczego? Bo jest większa! Czyli wniosek niektórych:
      większe miasto może jeszcze bardziej sie rozwijac, żerując na mniejszym i
      ogołacając je z jego dóbr, instytucji itp.
      Czy mniejsze miasto w/g niektórych nie ma prawa do rozwoju, do przyciągania
      instytucji, uczelni, sądów, inwestorów itp.?

      ARGUMENT DRUGI
      Jest wiele przykładów, że większe miasta rezygnują ze swej roli jedynego
      dominanta w regionie na rzecz innych:
      1) Wojewódzka Komenda Policji w Radomiu zamiast w Warszawie,
      2) lotnisko Szczecina w Goleniowie - 55 km (dalej niz odległość od T-nia do B-
      czy)
      3) Uniwersytet Gdanski ma swe Wydziały w Sopocie i Gdyni
      4) Londyn ma część Ministerstw przeniesionych do innych miast oddalonych o 100-
      200 km od stolicy!
      5) Warszawa budując nowe lotnisko umieszcza je w połowie drogi do Łodzi
      (Sochaczew), a straci własne (Okęcie)
      6) Gdańsk nie przenosi Teatru Muzycznego z Gdyni (nawet go nie dubluje)
      7) Gdańsk nie przenosi Wyższej Szoły Morskiej z Gdyni, a tez jest nad morzem (i
      większy!)

      Te decyzje służa równomiernemu rozwojowi całych regionów, a nie tylko jednego
      miasta.

      ARGUMENT TRZECI
      Bydgoszcz, mimo że wieksza od Torunia, nie ma przewagi tak znaczącej, by zawsze
      jednoznacznie być postrzegana jako ośrodek wiodący WE WSZYSTKIM. Często zdarza
      się, że w róznych decyzjach koncernów, instytucji - decyzja pada na Toruń.
      Nie będe tu wyliczał, zeby nie byc posadzonym o wychwalanie Torunia, ale
      zainteresowani dobrze znaja podmioty, mające swe siedziby wyłacznie w Toruniu,
      a nie w Bydgoszczy (media, uczelnie, instytucje, koncerny). Jesli byłaby chocby
      jedna (a jest ich wiecej) - to przewaga nie jest jednoznaczna i oczywista.
      Pierwszy z brzegu - Bank Millenium (O/Regionalny Torun).

      ARGUMENT CZWARTY
      Oba miasta, mimo róznicy wielkosci, bardzo czesto przez czynniki odgórne są
      postrzegane podobnie i niestety bardzo słabo. Dopiero sumowanie B+T daje
      możliwosc róznych sukcesów:
      1) UE w projekcie wzmiacniania 8 aglomeracji NIE UJĘŁA Bydgoszczy (Torunia
      zreszta tez). Dopiero zsumowanie potencjału i koncepcja dwumiasta umożliwiła
      wywalczenie 1 mld euro dla regionu.
      2) przy podziale województw w 1998 Warszawa NIE PRZEWIDZIAŁA naszego regionu w
      12-tce, mimo, ze Bydgoszcz jest podobno 8 miastem. Dopiero współstołecznosc i
      podzial instytucji umożliwił, zreszta z wielką niechęcia, powstanie kuj-pomu.

      Czyli w wielu waznych sytuacjach wielkość samej Bydgoszczy oznacza NEGATYWNĄ
      DECYZJĘ dla niej i dla całego regionu.

      ARGUMENT PIĄTY
      Dwustołecznosc. Ona nakazuje brac pod uwagę OBA MIASTA stołeczne regionu przy
      podziale funkcji i instytucji. Branie tylko jednego jest dla drugiego
      niesprawiedliwe. Z kolei dołaczanie do rozważan jeszcze Włocławka,
      Inowrocławia, Chełmna czy Brodnicy - jest rozmywaniem problemu. Inne miasta w
      regionie nie pełnią ponadregionalnych funkcji administracyjnych.

      ARGUMENT SZÓSTY
      Odległości w regionie. Połowa spraw (prawie!) pochodzi z powiatu bydgoskiego -
      to prawda. Ale powiat bydgoski to również Dąbrowa Chełminska, Solec Kujawski,
      Przyłubie. Dla mieszkancow mniej wiecej równo oddalonych od obu miast nie ma
      znaczacych róznic odległosci. Tak wiec nieprawdziwe jest twierdzenie, ze połowa
      (prawie!) klientow na tym ucierpi. W rzeczywistosci znacznie mniej, tzn.
      zachodnia część powiatu bydgoskiego, wschodnia - bez róznicy.

      Poza tym region to 2 mln mieszkancow, znacznie wiecej niz B-cz (362) czy Toruń
      (209). To w przewazajacej części (75%!) NIE SĄ mieszkancy T-nia czy B-czy, lecz
      Grudziadza, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Wloclawka, Inowroclawia, Świecia,
      Chełmna, Rypina, Lipna...
      Rzut oka na mapę - które miasto jest w środku regionu i równo oddalone od tych
      w/w miast?

      ARGUMENT SIÓDMY
      Nie tylko wielkość miasta ma znaczenie. A pozyskiwanie kadr? JEDYNA UCZELNIA
      kształcąca prawnikow to UMK. To oznacza lepsze zaopatrzenie kadrowe, łatwosc
      praktyk, opiniowania, odbywania stażu czy aplikacji itp. własnie w Toruniu.
      A gorsze w Bydgoszczy.

      Zreszta podmioty mają swe oddziały i przedstawicielstwa i przy dobrej
      organizacji i dobrej woli mozna zminimaliwać wyjazdy Bydgoszczan do Torunia -
      np. pobieranie wnioskow, wysyłanie, wezwania, dostarczanie dowodów - robic w
      Bydgoszczy. Czy obecność Oddzialu Regionalnego BBG Millennium osłabia obsługe
      Bydgoszczan? Czy siedziba Strazy Pozarnej zwieksza zagrozenie pożarem
      Bydgoszczy? Czy Izba Celna w Toruniu uniemozliwia odprawe celną w Bydgoszczy?

      WNIOSKI:
      Nie twierdze, ze Sąd Apelacyjny musi byc w Toruniu, moze w Bydgoszczy? Ale nie
      powinno to wynikać z załatwiania za plecami, po cichu dogadywania z premierem -
      lecz z jasnej deklaracji, np. wszystkie instytucje prawne regionu lokujemy w B,
      a naukowe w T (albo pół na pół, albo jakkolwiek inaczej).

      Jesli nie zostanie zawarte jednoznaczne, szczegółowe porozumienie, ze
      wskazaniem siedzib wszystkich przyszłych instytucji, uczelni, mediów itp. - co
      chwila będą takie przepychanki. Jesli natomiast powstanie szczegółowa,
      równorzędna, partnerska umowa - jest szansa, by tak nigdy nie było. Co wiecej
      Torun mógłby wręcz wspierac B-cz w sprawie Sądu, a Bydgoszcz wspierac T-n w
      sprawie politechniki czy drogi czy czegoś innego.

      Dopóki takiej umowy nie ma - oba miasta mają TAKIE SAMO PRAWO zabiegać o
      instytucje dla siebie. Z NSA wygrała B-cz i nie można mieć pretensji.
      Być może z Apelacją wygra Torun - i też NIE MOŻNA MIEĆ PRETENSJI.
      • Gość: Ja torun to wioska!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 18:14
        co achramowicz czuje sie zagrozony???Nalezy zawrzec pakt
        Bydgoszcz,Inowrocław,Grudziądz,Włocławek i podzielic miedzy te miasta wszystko
        co w toruniu.A torun na koniec zaorac
      • Gość: balum Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 18:30
        Po cichu to wy wszystko załatwiacie. Przypomnij sobie w jakim tempie marszałek
        przyznał wam środki na centrum sztuki współczesnej w toruniu i jak
        konsultowaliście z całym regionem jego powstanie. Jednym słowem jest to dla
        was z torun-bydgoszcz kotrzystne to piszecie o konieczności współpracy i
        pojednania, a jezeli można to inaczej załatwić robicie wszystko po cihcu i po
        kryjomu. I możesz tutaj pisać całe epistoły - ludzi już nie nabierzesz na tą
        spiewkę. Za bardzo was znamy.
        • Gość: paco Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.torun.mm.pl 06.02.05, 19:42
          duzy nie znaczy madry.
          • ethanak Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? 06.02.05, 19:43
            mały nic nie znaczy...
        • Gość: zibi Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 19:55
          Przypominam fakty:
          Program Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaczal MINISTER w Toruniu,a nie Marszalek.
          • Gość: balum Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 19:56
            Przypominam, że minister zadecydował że ma powstac w każdym z regionów ale nie
            wskazał gdzie konkretnie.
      • Gość: Leszek Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 23:31
        Jesteś jednym z autorów propagandowej antybydgoskiej strony www.toruniewo-
        bydgoszcz.pl?!

        Oto moja odpowiedz:

        ARGUMENT 1
        Bydgoszcz jest większa niż dwa kolejne miasta regionu Toruń i Włocławek razem
        wzięte i czy tego ktoś chce czy nie jest 8 miastem w Polsce jeśli chodzi o
        liczbę mieszkańców.

        A co do instytucji to tak się składa obecnie "pokrzywdzony" Toruń posiada ich
        więcej niż Bydgoszcz - na forum krążyły nawet spisy instytucji B i T

        ARGUMENT 2
        Stwierdziłeś "Większe miasta rezygnują ze swej roli jedynego dominanta w
        regionie na rzecz innych"
        W naszym wypadku Toruń posiada instytucje samorządowe, część państwowych (wbrew
        umowie z Bydgoszczą) oraz więcej różnych instytucji publicznych niż Bydgoszcz
        itd.
        I ciągle domaga się następnych - a gdzie tu równowaga?

        ARGUMENT 3
        To że niekóre podmioty mają swe regionalne siedziby w Toruniu nie oznacza od
        razu że ma się tam mieścić WSZYSTKO, a większa Bydgoszcz ma zostać ogołocona ze
        wszystkiego

        ARGUMENT 4
        Dlaczego sumowanie Bydgoszczy i Torunia zawsze ma oznaczać finansowe wspieranie
        Torunia kosztem Bydgoszczy? Pod Achramowiczem cały czas to przerabiamy.
        Toruń tak krzyczał że chce do Gdańska - ciekawe czy miałby wtedy chociaż 30%
        tego co ma teraz! Dlaczego Toruń od lat torpeduje różne inicjatywy bydgoskie
        np. uniwersytet?

        ARGUMENT 5
        Dwustołeczność. Zgodnie z umową instytucje państwowe miały być w Bydgoszczy
        samorządowe w Toruniu. A jak jest widzimy wszyscy (straż, konserwator itd)
        Przypomianam że sąd apelacyjny jeszcze nie jest instytucją samorządową.

        ARGUMENT 6
        Odległości - można jeździć palcem po mapie ale dlaczego nikt nie przeliczy ile
        naprawdę osób obsługuje okręg bydgoski?
        Dlaczego aż 50% spraw w apelacji gdańskiej pochodzi z okręgu bydgoskiego?

        ARGUMENT 7
        Zgodnie z tym argumentem:
        - sądy tylko w miastach z Wydziałami Prawa
        - szpitale mogą być tylko w miastach z Akademiami Medycznymi
        - filharmonie tylko w miastach z Akademiami Muzycznymi
        - można budować nowe domy tylko w miastach gdzie są Politechniki
        - itd itp
        A tak na marginesie aplikację odbywa się nie w apelacji ale w rejonie i czasowo
        w okręgu.

        • Gość: ad Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.02.05, 08:40
          z ta propaganda leszku to jestes juz chory.
          A z rzeczowych argumentow:

          > ARGUMENT 1
          > Bydgoszcz jest większa niż dwa kolejne miasta regionu Toruń i Włocławek razem
          > wzięte

          Bydgoszcz jest wieksza od Sochaczewa i Chojnic razem wzietych i co z tego?
          Gdansk jest wiekszy od Gdyni i Sopotu razem wzietych - dlaczego w tych 2
          miastach robi wydziały Uniwersytetu (nomen omen) Gdanskiego? I żyje?

          > ARGUMENT 3
          > To że niekóre podmioty mają swe regionalne siedziby w Toruniu nie oznacza od
          > razu że ma się tam mieścić WSZYSTKO

          czywiscie ze Torun nie moze miec wszystkiego, tak jak nie moze miec wszystkiego
          Bydgoszcz.
          Torun nie chce wszystkiego (moze nie doczytałes siwego), lecz Sad Apelacyjny
          nie wytwarzaj nieprawdziwych argumentow.

          > ARGUMENT 4
          > Dlaczego Toruń od lat torpeduje różne inicjatywy bydgoskie np. uniwersytet?

          UMK dal pozytywna opinie dla AB - przypominam.
          Negatywna opinie dala ogólnopolska Rada Główna Szkolnictwa Wyzszego - 21 z 22
          rektorów najwiekszych uczelni w kraju było przeciw AB!
          To nie UMK jest przeciw uniwersyteowi, lecz 21 najwiekszych uczelni kraju tak
          ocenia AB - czemu piszesz nieprawde?

          > ARGUMENT 5
          > Dwustołeczność. Zgodnie z umową instytucje państwowe miały być w Bydgoszczy
          > samorządowe w Toruniu.

          ten argument dotyczy WYŁACZNIE nstytucji dzielonych przy podziale
          administarcyjnym w 1998. Od tego czasu nie było żadnych porozumien miedzy
          miastami co do lobbingu, niestety.
          Cz to, ze w 1998 dzielono wojewodztwa oznacza, że JUZ NIGDY TORUN NIE MOŻE SIĘ
          STARAĆ O ŻADNĄ INSTYTUCJĘ PAŃSTWOWĄ ????
          Żadna uczelnie, zadne media puliczne tp.??? To byłoby chore.

          > ARGUMENT 7
          > Zgodnie z tym argumentem:
          > - sądy tylko w miastach z Wydziałami Prawa

          Oczywiscie, ze Sad Apelacyjny nie musi byc wyłącznie w miastach z wydziałami
          prawa. Tak jak nie musi byc wyłacznie w miastach najwiekszych.

          A siwy ma bardzo duzo racji. Pisze logicznie, jak prawnik i używa sensownych
          argumentów. Ja je rozumiem, ty nie?
      • Gość: Yaraz Re: Bydgoszcz większa - i co z tego? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 22:56
        Sąd Apelacyjny i Prokuratura Apelacyjna w Bydgoszczy=egzaminy na aplikację w
        Bydgoszczy,powstanie oddziału IPN,powstanie samorządu notarialnego i
        komorniczego w Bydgoszczy.
    • babbik Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 06.02.05, 20:10
      policz dobrze: połowa spraw z Bydgoszczy?
      Region ma 2,3 mln mieszkańców - czyżby Bydgoszcz miała 1,15 mlna ???
      A jesli nie bedziemy wymyślać wielkiej ilości mieszkańców Bydgoszczy i
      poprzestaniemy na prawdziwej 362.000 - to jesli ma połowę spraw w Sądzie to
      chyba ma 3x wyższą przstępczość niż cały pozostały region.
      • Gość: maciej Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 06.02.05, 20:12
        Człowieku zrob sobie kawe. Czy ty myslisz, ze sad apelacyjny zajmuje sie
        wylacznie przestępstwami? No własnie taka wiedza o apelacji. Smieszny jestes!
      • Gość: maciej Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 06.02.05, 20:13
        Ty z matematyki tez jestes niezly. Kiedys pisales, ze w Toruniu na 1 mieszkanca
        inwestycji bedzie za 6400 zł. smieszny jestes!
      • Gość: dadam Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 09:38
        babbik, chyba ie myślisz, że POŁOWA SPRAW oznacza połowę mieszkańców regionu??
        Bo z tego co napisałeś/łaś można wywnioskować, że każdy w regionie ma założoną
        sprawę w sądzie... (stąd te zwlekłowści w sądach? ;/)
      • Gość: Yaraz Co da Bydgoszczy Sąd i Prokuratura Apelacyjna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.05, 11:46
        Oto plusy utworzenia w Bydgoszczy Prokuratury i Sądu Apelacyjnego!!!

        Do właściwości funkcyjnej Sądu Apelacyjnego należy:

        1) rozpoznawanie w II-giej instancji środków odwoławczych od orzeczeń sądów
        okręgowych(sprawy z SO w Bydgoszczy,Toruniu i Włocławku), wydawanych w I
        instancji,
        2) sprawowanie nadzoru nad działalnością administracyjną sądów - zgodnie z
        Rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 25 października 2002 r.
        3)nadzór nad działalnością notariuszy w zakresie przewidzianym w
        Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 30 kwietnia 1991 r. w sprawie
        trybu wykonywania nadzoru nad działalnościa notariuszy i organów samorządu
        notarialnego (powstałaby w Bydgoszczy Izba Notarialna)
        4) nadzór nad komornikami sądowymi w zakresie ustalonym Ustawą z dnia 29
        sierpnia 1997 r. o komornikach sądowych i egzekucji (powstałaby w Bydgoszczy
        Izba Komornicza)
        Sąd Apelacyjny - Sąd Dyscyplinarny rozpatruje w I instancji sprawy
        dyscyplinarne sędziów.
        Sąd Apelacyjny składa się z wydziałów:cywilnego,karnego,pracy i ubezpieczeń
        społecznych oraz wizytacji i doskonalenia kadr(w miescie gdzie znajduje sie
        sąd apelacyjny odbywa się egzamin na aplikacje sędziowską).
        Planuje się także by w każdym sądzie apelacyjnym powstał wydział lustracyjny
        (narazie taki jest tylko w Warszawie)
        W każdym mieście w którym znajduje się Sąd Apelacyjny musi powstać oddział
        IPN-więc delegatura w Bydgoszczy została by przekształcona w oddział(obecnie
        podlega pod Oddział IPN Gdańsk)

        Prokuratura Apelacyjna składa się z wydziałów:

        -Wydział Nadzoru nad Postępowaniem Przygotowawczym(wykonywanie czynności z
        zakresu nadzoru instancyjnego i służbowego nad postępowaniami
        przygotowawczymi prowadzonymi w podległych jednostkach prokuratury)

        -Wydział do Spraw Przestępczości Zorganizowanej(prowadzenie postępowań
        przygotowawczych w wybranych, najpoważniejszych sprawach i popieranie w
        nich oskarżenia przed sądem, wykonywanie zadań z zakresu nadzoru
        instancyjnego i służbowego nad postępowaniami przygotowawczymi
        prowadzonymi w Wydziałach do Spraw Przestępczości Zorganizowanej)

        -Wydział Postępowania Sądowego(udział w postępowaniu odwoławczym przed
        sądem apelacyjnym w sprawach karnych i wybranych sprawach
        cywilnych, ze stosunku pracy, ubezpieczeń społecznych i
        gospodarczych, udział w postępowaniu przed wojewódzkim sądem
        administracyjnym, nadzór nad udziałem prokuratorów prokuratur okręgowych i
        rejonowych w postępowaniu przed sądem i innymi organami)

        -Wydział Organizacyjny(załatwianie spraw organizacyjnych i kadrowych,
        przygotowanie posiedzeń zgromadzenia prokuratorów i kolegium prokuratury
        apelacyjnej, wizytacje i lustracje prokuratur okręgowych i rejonowych,
        szkolenia prokuratorów i aplikantów, działalność rzecznika dyscyplinarnego,
        informatyka i statystyka, skargi i wnioski, nadzór nad biurowością i pracą
        sekretariatu)

        -Wydział Budżetowo-Administracyjny(załatwianie spraw związanych z
        wykonywaniem budżetu prokuratury apelacyjnej i podległych jej
        jednostek, obejmujący zakresem swojego działania sprawy: finansowo-księgowe,
        administracyjno-gospodarcze i socjalno-bytowe)
    • Gość: Gotyk na dotyk Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 21:50
      Władze Torunia niedługo wyjdą z pomysłem, by Bydgoszcz włączyć w granice ich
      miasta! Kogo obchodzi to, że na początku minionego wieku w Toruniu były jakieś
      liczące się instytucje prawne? Gdzie to małe miasteczko pomieści te wszystkie
      instytucje? Dwie ulice na krzyż, pewnie zrobią jednokierunkową i człowiek
      będzie objeżdżał gmach Sądu i Prokuratury. Niech nie biorą czegoś co przerasta
      ich kompetencje! A jeśli chodzi o WPiA to może rzeczywiście byłby to jakiś
      argument ale nie zapominajmy, że pracujący na nim prof. Filar mieszkał w byłym
      województwie bydgoskim i na pewno chętniej przyjeżdżał by do naszego Grodu
      niźli mieszkał w Toruniu przy jednokierunkowej ulicy okalającej Sąd.
      Podsumowując: Krzyżacy, nie zabierajcie nam czegoś co się wam nie należy!
      • Gość: zibi agrumentacja z rynsztoka... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.02.05, 21:51
        sprostowanie: W Toruniu są nie dwie lecz jedna ulica :-(
        brrr! brrrr!

        agrumentacja z rynsztoka...
      • Gość: TORUŃCZYK Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: 213.238.124.* 11.02.05, 00:50
        Jedno wam trzeba przyznać, w jednym was nigdy nie pobijemy!! W GŁUPOCIE!! W tym jesteście najlepsi, bo na wsiach już tak zostaje, ale cóż począć wieś bydgoszcz miasto Toruń:) Tak było jest i bedzie!! Boli was to że jesteśmy lepsi, mamy zabytki a nie to co u was!! Bylem tylko raz i NIGDY nie pojade brydko i wiejsko, no w sumie nie ma czego od was wiele oczekiwac!!
        • Gość: Yaraz Niepodważalne bydgoskie argumenty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.05, 11:47
          Kilka argumentów za Sądem i Prokuraturą Apelacyjną w Bydgoszczy:
          1.Sąd-najwięcej spraw do Gdańskiej Apelacji wnoszonych jest z Bydgoszczy;w
          mieście gdzie powstaje sąd apelacyjny powstaje oddział IPN,jako że w Bydgoszczy
          jest już delegatura IPN-powstanie S.A.w innym miescie równałoby się z
          kosztownym przeniesieniem kilometrów tomów akt;Bydgoszcz jest jedynym miastem w
          naszym województwie gdzie odbywa się szkolenie aplikantów(zarządzenie Prezesa
          Sądu Apelacyjnego w Gdańsku-który uznał że tylko bydgoski Sąd Okręgowy spełnia
          warunki)
          2.Prokuratura-znów najwięcej spraw nadzorowanych z naszego województwa pochodzi
          z Bydgoszczy,także z Bydgoszczy wpływa najwięcej zażaleń do Prokuratury
          Apelacyjnej w Gdańsku;bardzo dużo osób z Bydgoszczy pracuje w Gdańskiej
          Prok.Apel.przypomnę że jeszcze do niedawna szefem jej był bydgoszczanin
          M.Rewers;w Bydgoszczy mieści się Komenda Wojewódzka oraz delegatura Agencji
          Bezpieczeństwa Wewnętrznego-z którymi Prok.Apelacyjna napewno będzie musiała
          współpracować w prowadzeniu najpoważniejszych śledztw(inne instytucje-w
          Bydgoszczy m.in.delegatura Najwyższej Izby Kontroli,Zakład Medycyny
          Sądowej,jednostka Straży Granicznej);w Bydgoszczy znajduje się Wojewódzki Sąd
          Administracyjny-prokuratorzy prokuratury apelacyjnej występują przed nim w
          niektórych sprawach jako strażnicy praworządności.


    • Gość: Yaraz Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 00:06
      Powinna byc tam gdzie KWP,ABW,ZAKŁAD MEDYCYNY SĄDOWEJ,NIK.
      • Gość: balum Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 00:14
        i to są logiczne argumenty w oszczędnym państwie
    • Gość: Yaraz Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 12:11
      Brońmy swego.Dzis jak podaje PAP w Sądach Apelacyjnych ma powstac nowy wydział
      lustracyjny,związane jest to z powiekszeniem kręgu lustrowanych osób.
      • Gość: Toruń [...] IP: *.238.127.88.adsl.inetia.pl 08.02.05, 20:11
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: maciej Re: Bydzia to ohydna wiocha z ogromnymi kompleksa IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 08.02.05, 20:15
          I w takiej wiosce powstanie apelacja. Niesamowite. A w toruniu bedzie
          multikino. No coz w wioskach wazne instytucje, w wielkich miastach buduja
          multikina!
          • Gość: Marcin Re: Torunie to ohydna wiocha z ogromnymi kompleksa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 20:31
            Od kiedy toruniewo to wielkie miasto?? - tak wam bambrom sie wydaje ale na
            szęście tylko tam na wsi!!!
        • Gość: xyz zyw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 09:44
          co tam było napisane?? ;)
          • Gość: balum Re: zyw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 10:37
            Politycy pilnujcie sprawy. Wiele osób wam nie wybaczy w razie niepowodzenia.
            • Gość: Marcin Re: zyw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.05, 20:28
              Nasi politycy mają szansę sie wykazać, ciekawe czy skorzystają z okazji??
              Uważam, że to gdzie bedzie sąd nie jest jeszcze pewne bo potitycy z toruniewa
              są przebiegli (na nic lewicowość Bydgoszczy jeśli pojawia sie z nikąd taki
              Achramowicz i rządzi, wszystko by zlikwidował w naszej kochanej bydzi. Wspomnę
              jeszcze o Lewandowskim czy Wenderlichu ktorzy np. bardzo wspomagali szybkość
              prac nad ustawą fuzji AM z UMK). Miejmy nadzieje że nasi bydgoscy politycy nie
              prześpią i zrobią co trzeba - może trzeba im przypomnieć bo żyją w Warszawie??
              (może prezydent miasta zechce sie wykazac i cos zrobi w tym kierunku w
              stolicy?? wątpie) PS jeszcze jedno na koniec - Żyje w tym pięknym mieście
              prawie 23 lata i uważam, że wszelkie próby tworzenia aglomeracji Bydgosko -
              toruniewskiej nie mają sensu z różnych powodów, tylko ja to wiem a prezydent
              nie!!!
    • Gość: Yaraz Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.05, 19:14
      W ogole dzis wojewoda mial miec spotkanie z marszalkiem.Ciekawe czy przypomniał
      Achramowiczowi że złamał uchwałę III zjazdu kuj-pom SLD.
    • Gość: AREK TORUŃCZYK Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: 213.238.124.* 11.02.05, 00:45
      Podkraśc?? :-| Jedyny kto kradnie w tym regionie to wy (specjalnie z małej litery) Czemu wszystkie instytucje macie wy a nie Toruń?? Poprostu wy okradacie nasze piekne miasto (Torun) ze wszystkiego co jest w nim najwazniejsze!! szkoda że nie zostało tak, że Torun nalezałby do Gdańska!! Tam nie ma takiej korupcji i zlodziejstwa co u was!! Z pozdrowieniami TYLKO dla Toruńczyków czytających to!!:):)
      • Gość: MAILUJCIE MAILUJCIE ZA APELACJĄ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.05, 21:30
        KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
        kujawskopomorskie@sld.org.pl

        WOJEWODA Romuald Kosieniak :
        wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

        WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
        Janusz.Zemke@sejm.pl

        POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
        Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

        SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
        senatorcybulski@o2.pl

        Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
        bydgoszcz@sld.org.pl

        REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
        redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

        POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK
        Grazyna.Ciemniak@sejm.pl

        URZĄD MIASTA BYDGOSZCZY
        urzad@um.bydgoszcz.pl

        KANCELARIA PREZYDENTA BYDGOSZCZY
        kancelaria_prezydenta@um.bydgoszcz.pl

        BIURO RADY MIASTA BYDGOSZCZY
        brm@um.bydgoszcz.pl

        POSEŁ EUGENIUSZ KŁOPOTEK
        Eugeniusz.Klopotek@sejm.pl

        POSEŁ TOMASZ MARKOWSKI
        Tomasz.Markowski@sejm.pl

        POSŁANKA TERESA PIOTROWSKA
        Teresa.Piotrowska@sejm.pl

        POSEŁ WOJCIECH MOJZESOWICZ
        Wojciech.Mojzesowicz@sejm.pl

        GAZETA WYBORCZA
        redakcja@bydgoszcz.agora.pl

        GAZETA POMORSKA
        dzial.miejski@gazetapomorska.pl

        EXPRESS BYDGOSKI
        miejski@express.bydgoski.pl

        TELEWIZJA BYDGOSZCZ
        zblizenia@byd.tvp.pl

        RADIO PIK
        Dzienniki@radiopik.bydgoszcz.pl

        Sekretarz wojewódzki Platformy Obywatelskiej radny Paweł Olszewski
        pawel_olszewski@interia.pl

        PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC
        region.kujawsko-pomorskie@pis.org.pl

        Radny i szef kujawsko-pomorskiego Forum Młodych PiS Tomasz Rega
        trega@op.pl

        Pełnomocnik powiatowy PiS (powiat bydgoski grodzki i ziemski)
        Ewa Starosta
        tgaska@mac.com

        Radny i sekretarz wojewodzki SLD Jacek Bukowski
        jacek.bukowski@poczta.fm

        RADIO PLUS BYDGOSZCZ
        administrator@plusbydgoszcz.pl

        SERWIS INTERNETOWY INFOBYDGOSZCZ
        naczelny@infobydgoszcz.ibq.pl

        INTERNETOWE RADIO BESTSTACJA
        redakcja@beststacja.net.pl

        SERWIS INTERNETOWY MOJA BYDGOSZCZ
        misty@moja.bydgoszcz.pl

        SERWIS BYDGOSZCZ.COM
        sekretariat@bydgoszcz.com

        REDAKCJA BYDZIA.PL
        bydzia@plusik.pl

        poseł ANNA BAŃKOWSKA SDPL
        anna.bankowska@sejm.pl

        radny Edmund Gabrych(szef SDPL w Bydgoszczy)
        straz.rybacka.bydg.@wp.pl

        TOWARZYSTWO MIŁOSNIKOW MIASTA BYDGOSZCZY
        tmmb@box43.pl

        OKRĘGOWA RADA ADWOKACKA W BYDGOSZCZY
        ora.bydgoszcz@adwokatura.pl

        Okręgowa Izba Radców Prawnych w Bydgoszczy
        oirp-bydgoszcz@radca.lex.pl

        Mirosław Krzemkowski Region Kujawsko-pomorski Unii Wolności
        kujawsko-pomorskie@unia-wolnosci.pl

        Piotr Fraszczak INICJATYWA DLA POLSKI(szef na kuj.-pom.)
        fraszczak.piotr@idp.org.pl

        UPR BYDGOSZCZ
        upr@upr.bydgoszcz.pl

        Wojciech Nowacki radny,szef UPR kuj-pom
        wojciechnowacki@poczta.wp.pl

        Dział informacji Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy
        informacja@wsa-bydgoszcz.pl
    • Gość: Yaraz Dzisiejszy ranking kancelarii z Rzeczpospolitej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 10:26
      Ranking kancelarii prawniczych regionu


      W cyklu prezentującym regionalne rynki usług prawniczych przedstawiamy
      województwo kujawsko-pomorskie.



      Województwo ma dwie stolice: w Bydgoszczy urzęduje wojewoda, a w Toruniu władze
      samorządowe. Działają w nim także dwie struktury samorządu radcowskiego oraz
      adwokackiego: bydgoska i toruńska. W tych dwóch ośrodkach znajduje się gros
      większych kancelarii regionu. Swoista rywalizacja w naszym rankingu wykazała
      nieznaczną przewagę Bydgoszczy (8:6), przy skromnym udziale Włocławka (1).
      Pierwsze trzy miejsca należą jednak do firm bydgoskich.

      Zwycięska w naszym rankingu kancelaria regionu - Lege Artis z Bydgoszczy -
      istnieje dopiero od 5 lat, ale dynamicznie zdobywa rynek dzięki nowoczesnej
      organizacji pracy i wyspecjalizowanemu profilowi działalności. Zajmuje się
      obsługą prawną niemieckich przedsiębiorstw inwestujących w Polsce. O potencjale
      tej firmy świadczy też fakt, że aż dwóch jej wspólników: Jerzy Kuropatwiński i
      Artur Lewicki, zostało uznanych za wiodących prawników w swoich specjalnościach.

      Na drugim miejscu znalazła się radcowska spółka Joanny Połetek-Żygas i
      Krzysztofa Łączkowskiego, którą współkieruje kobieta, co jest dość rzadkie w
      Polsce, a więc godne zauważenia. Warto wspomnieć także o bydgoskiej kancelarii
      radcy prawnego Jerzego Nadarzewskiego (trzecie miejsce na liście rankingowej).
      Jej zespół prowadzi kilka tysięcy spraw sądowych rocznie.

      Ireneusz Walencik
      • Gość: stef Re: Dzisiejszy ranking kancelarii z Rzeczpospolit IP: *.tvgawex.pl 11.02.05, 12:06
        Do ARKA TOruńczyka !!!! CHłopie jakby twoje ukochane miasto należało do Gdańska
        to byście byli poniżej poziomu Gdynii A dodatkowo toruń stałby sie miastem
        powiatowym AAA tak dzięki Mądrości daliśmy wam niektre urzędy I teraz wam się
        w głowach przewraca od tego!!
        • Gość: Leszek Ma ktoś może link do tego rankingu? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 23:47
          Ma ktoś może link do tego rankingu kancelarii?
          • Gość: Yaraz Link do dodatku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 23:57
            Oto link do całego dodatku o kujawsko-pomorskim:
            www.rzeczpospolita.pl/dodatki/dodatek1_050211/index.html
            A ten do kancelarii:
            www.rzeczpospolita.pl/dodatki/dodatek1_050211/dodatek1_a_14.html
            Krótka charakterystyka:
            www.rzeczpospolita.pl/dodatki/dodatek1_050211/dodatek1_a_13.html
    • Gość: Yaraz Wypowiedz rzecznika Torunia Czyzniewskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.05, 18:00
      Posłuchajcie wypowiedzi rzecznika Torunia Czyżniewskiego:

      www.torun.com.pl/aktualnosci/wiecej.php?temat=4998
    • yaraz82 Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! 12.02.05, 22:32
      APELACJA DLA PRAWNIKA CZYM DIECEZJA DLA KATOLIKA
    • yaraz82 Artykuł z torunskiej Wyborczej 13.02.05, 21:22
      ARTYKUŁ Z WYBORCZEJ TORUNSKIEJ
      Kto dostanie sąd i prokuraturę apelacyjną
      Karol Dolecki 13-02-2005 , ostatnia aktualizacja 13-02-2005 20:04
      Toruń czy Bydgoszcz? Oba miasta ostro licytują się, gdzie umiejscowić sąd i
      prokuraturę apelacyjną, a Ministerstwo Sprawiedliwości jeszcze nawet nie myśli
      o powołaniu ich w naszym województwie
      Hasło do wyścigu o prestiżowe jednostki wymiaru sprawiedliwości rzucił wojewoda
      Romuald Kosieniak. W połowie grudnia oświadczył dziennikarzom, że zabiega o
      utworzenie ich w Kujawsko-Pomorskiem. Między wierszami dał do zrozumienia, że
      będzie starał się, by sąd i prokuratura apelacyjna powstały w Bydgoszczy.
      Na słowa Kosieniaka zareagowały władze Torunia, pomne przegranej batalii z
      sąsiadami o Wojewódzki Sąd Administracyjny. Aby historia się nie powtórzyła,
      wysłały list do ministra sprawiedliwości Andrzeja Kalwasa, w którym wyliczają,
      dlaczego SA i PA powinny mieścić się w naszym mieście. Według nich przemawia za
      tym m.in.: historia - SA mieścił się w Toruniu już przed II wojną światową
      (1920-33 i 1938-39) zaplecze naukowe, jakim jest wydział prawa na
      UMK "zrównoważony rozwój regionu", Bydgoszcz ma już bowiem WSA i Instytut
      Pamięci Narodowej.
      Ale ten ostatni argument wykorzystują na swoją korzyść także bydgoszczanie. -
      Dobrą kontynuacją byłoby ulokowanie również tutaj apelacji - mówiła lokalnym
      dziennikarzom Małgorzata Dysarz, rzecznik prasowy Kosieniaka.Oba miasta
      deklarują daleko idącą pomoc w utworzeniu jednostek. Padają propozycje
      przekazania konkretnych budynków na ich siedziby. W Toruniu miałby to być gmach
      po byłym komisariacie na Bydgoskim Przedmieściu. Do licytacji przyłączają się
      lokalne autorytety i to bez względu na orientację polityczną, np. starania
      Torunia poparł marszałek województwa Waldemar Achramowicz (SLD) i ostatnio
      posłanka Anna Sobecka (LPR).
      A co na to Ministerstwo Sprawiedliwości? - Jedyna zmiana w strukturach
      apelacyjnych dotyczy Przemyśla - powiedziała nam jego rzecznik prasowy Barbara
      Mąkosa-Stępkowska. - Utworzenie innych, np. w Kujawsko-Pomorskiem, nie jest
      obecnie planowane.
      - Kiedy może się to zmienić?
      - Trzeba być wróżką, żeby odpowiedzieć na to pytanie - ucięła Mąkosa-Stępkowska.
      miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,2550890.html
      • Gość: jacas Re: Artykuł z torunskiej Wyborczej IP: *.brda.net 13.02.05, 23:56
        to niepoważne, zeby sąd i prokuraturę apelacyjną
        umieścić w Toruniu. To miasto jak widać chce zbyt wiele przywilejów mieć.
        Zdecydowanie Bydgoscz dla sądu i prokuratury!! Powinniśmy wykazać się większą
        inicjatywą i wspólnie wywrzeć presję na politykach, aby to właśnie Bydzia była
        miejscem docelowym takich lokalizacji!
        • Gość: MARCIN Re: Artykuł z torunskiej Wyborczej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.05, 00:14
          jacas podzielam twoje zdanie tylko wiesz w czym problem - w tym, że nasi
          politycy bydgoscy jakoś się w tę sprawę nie angażują w przeciwieństwie do
          polityków toruńskich. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem, obym był tym
          jedynym.
        • Gość: Zły 666 Re: Artykuł z torunskiej Wyborczej IP: 195.85.209.* 06.03.05, 18:00
          Bydgoszcz jest stolica administracyjna wojewodztwa i apalacja powinna powstac
          wlasnie w miescie nad Brda !!!
    • Gość: TORUNIANIN Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 12:57
      Podkraść??? Żeby coś podkraść to najpierw to musi tam być. Może to wy chcecie
      podkraść Toruniowi według Twego myślenia
      • Gość: maciej Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: 193.26.211.* 15.02.05, 13:09
        Skoro w wojewodztwie rzadzi SLD i ono na swoim zjezdzie wojewodzkim okreslilo,
        ze apelacja i prokuratura beda w bydgoszczy to nalezy tego sie trzymac.
        Przeciez marszalek nalezy do tego ugrupowanie i jest zobowiazany do
        przestrzegania takich uchwał. Skoro w kilka miesiecy po tym zjezdzie marszalek
        wraz z prezydentem czlonek czerwonej Ordynackiej zaczynaja wykonywac nieczyste
        ruchhy mozna to nazwac chamskim nie respektowaniem zawartych umów. dla mnie
        jest to swinskie podkradanie!!!1
        • Gość: Yaraz Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.02.05, 14:49
          PODKRAŚĆ NIE TYLKO BYDGOSZCZY ALE I REGIONOWI BO MOZE PRZEZ TE ZAKULISOWE
          DZIAŁANIA PROKURATURA I SĄD W OGOLE W BYDGOSZCZY NIE POWSTANĄ!
          • Gość: maciej Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: 193.26.211.* 15.02.05, 15:00
            To takie typowo polskie, jak nie u nas to tez i nie u sasiadów.
            ps. dzisiaj premier w RMF FM potwierdzil powolanie apelacji i prokuratury w
            Bydgoszczy argumentujac odpowiednio!!!
    • Gość: JK Re: Uwaga Toruń chce podkraść nam Apelację!!! IP: *.petrus.com.pl 15.02.05, 23:06
      Media Markt+IKEA w Bydgoszczy.

      Mailujemy:
      KUJAWSKO - POMORSKA RADA WOJEWÓDZKA SLD
      kujawskopomorskie@sld.org.pl

      SZEF SLD NA WOJEWÓDZTWO KUJAWSKO-POMORSKIE(poseł K.Łuczak) :
      Krystian.Luczak@sejm.pl

      WOJEWODA Romuald Kosieniak :
      wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl

      WICEMINISTER OBRONY NARODOWEJ:
      Janusz.Zemke@sejm.pl

      PRZEWODNICZĄCA SEJMIKU LUCYNA ANDRYSIAK :
      sejmik@kujawsko-pomorskie.pl

      WICEMARSZAŁEK SEJMIKU (Jan Szopiński) :
      j.szopinski@kujawsko-pomorskie. pl

      POSEŁ RENATA BASTA
      Renata.Basta@sejm.pl

      POSEŁ BARBARA HYLA-MAKOWSKA
      Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl

      POSEŁ MARCIN WNUK
      Marcin.Wnuk@sejm.pl

      SENATOR ZYGMUNT CYBULSKI
      senatorcybulski@o2.pl

      SENATOR DOROTA KEMKPA
      Dorota Kempka
      Biuro senatorskie
      ul. Piotra Skargi 3
      85-018 Bydgoszcz
      tel. 0-52 322-49-44, fax. 0-52 322-49-44

      Biuro Rady Miejskiej SLD w Bydgoszczy
      Ul. Gdańska 10
      85-005 Bydgoszcz
      bydgoszcz@sld.org.pl

      REDAKCJA MIEJSKIEGO SERWISU SLD
      redakcja@sld-bydgoszcz.org.pl

      POSEŁ GRAŻYNA CIEMNIAK---->siostra Achramowicza
      Grazyna.Ciemniak@sejm.pl
      • Gość: Yaraz Bydgoszcz-stolica Pomorza i Kujaw IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.05, 01:32
        Widzę że kolejny mieszkaniec Torunia zazdrosny o nasze miasto:-)
    • yaraz82 PILNUJMY SPEŁNIENIA OBIETNIC 16.02.05, 10:37
      Ktoś wczoraj napisał na forum że premier wypowiadał się w RMF(ip miał z
      LOGONETU).To na pewno plotka,gdyż ani Radio PiK,ani Zbliżenia ani serwis Urzędu
      Wojewódzkiego w Bydgoszczy nic o tym nie wspomniały.Nie ma nic też na stronach
      Ministerstwa Sprawiedliwośći oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
      Więc dalej naciskajmy na polityków.
    • yaraz82 LOBBING LOBBING I JESZCZE RAZ LOBBING 17.02.05, 15:02
      www.info.bydgoszcz.pl/prom.php?i=2117
      TYLKO BYDGOSZCZ
    • Gość: Yaraz Ujednolicona lista mailowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.05, 11:10
      Wysłałem do wszystkich i przy okazji ujednoliciłem listę:


      <jtyrawa@pft.wroc.pl>, <jtyrawa@kuria.byd.pl>, <j.szopinski@kujawsko-
      pomorskie.pl>, <dyrgen@uwoj.bydgoszcz.pl>, <bydgoszcz@pap.com.pl>,
      <rzecznik@um.bydgoszcz.pl>, <rzecznik@uwoj.bydgoszcz.pl>,
      <kujawskopomorskie@sld.org.pl>, wojewoda <wojewoda@uwoj.bydgoszcz.pl>,
      <Janusz.Zemke@sejm.pl>, <Barbara.Hyla-Makowska@sejm.pl>,
      <senatorcybulski@o2.pl>, <bydgoszcz@sld.org.pl>, <redakcja@sld-
      bydgoszcz.org.pl>, <Grazyna.Ciemniak@sejm.pl>, <urzad@um.bydgoszcz.pl>,
      kancelaria_prezydenta <kancelaria_prezydenta@um.bydgoszcz.pl>,
      <brm@um.bydgoszcz.pl>, <Eugeniusz.Klopotek@sejm.pl>,
      <Tomasz.Markowski@sejm.pl>, <Teresa.Piotrowska@sejm.pl>,
      <Wojciech.Mojzesowicz@sejm.pl>, <redakcja@bydgoszcz.agora.pl>,
      <dzial.miejski@gazetapomorska.pl>, <miejski@express.bydgoski.pl>,
      <zblizenia@byd.tvp.pl>, <Dzienniki@radiopik.bydgoszcz.pl>,
      <pawel_olszewski@interia.pl>, <region.kujawsko-pomorskie@pis.org.pl>, trega
      <trega@op.pl>, <tgaska@mac.com>, <jacek.bukowski@poczta.fm>,
      <administrator@plusbydgoszcz.pl>, <naczelny@infobydgoszcz.ibq.pl>,
      <redakcja@beststacja.net.pl>, <misty@moja.bydgoszcz.pl>,
      <sekretariat@bydgoszcz.com>, <bydzia@plusik.pl>, <anna.bankowska@sejm.pl>,
      <tmmb@box43.pl>, <ora.bydgoszcz@adwokatura.pl>, <oirp-
      bydgoszcz@radca.lex.pl>, <kujawsko-pomorskie@unia-wolnosci.pl>,
      <fraszczak.piotr@idp.org.pl>, <upr@upr.bydgoszcz.pl>,
      <wojciechnowacki@poczta.wp.pl>, <kuria@byd.pl>, <rzecznik@kuria.byd.pl>,
      <bydgoszcz@przewkat.poznan.pl>, <wenanty@onet.pl>, <informacja@wsa-
      bydgoszcz.pl>, <zrb@zrb.spg.pl>, <bydgoszcz@opzz.org.pl>,
      <fms_byd@interia.pl>, <bydgoszcz@smd.org.pl>
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka