Dodaj do ulubionych

Akademia Bydgoska traci profesora

IP: *.cs.purdue.edu 29.04.03, 22:39
Przy takiej polityce AB nigdy nie zostanie uczelnia na poziomie.
Wladze uczelni powinny sie cieszyc, ze profesor o renomowanym
nazwisku (zakladajac, ze faktycznie facet jest dobry). Jestem
przekonany, ze jest tam pare loskow (a wystarczylby jeden, ale Ci
najslabsi to i tak najczesciej siostrzency dziekana, albo cos w
tym rodzaju) , ktorych mozna by zwolnic i zaoszczedzic troche
pieniedzy. Bo swoja droga facet ma racje - kiepskie uczelnie
przyciagaja porzadna kadre przy pomocy lepszych pieniedzy (no,
ale przeciez rektor AB nie przyzna, ze jego uczelnia jest kiepska...)
Obserwuj wątek
    • Gość: p Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.fordon.sdi.tpnet.pl 30.04.03, 09:12
      Uważam że jest to słuszna decyzja Rektora. Jeśli AB ma stać się
      uniwersytetem to musi mieć własnych profesorów, a nie
      drugoetatowych. Z całym szacunkiem ale drugi etat zawsze jest
      gorzej traktowany przez pracownika niż ten pierwszy.
      • Gość: zeta Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.osowagora.pl / 192.168.100.* 30.04.03, 10:02
        Tu nigdy nie będzie uniwersytetu. W AB na palcach jednej ręki
        mżna policzyć wybitnych profesorów. Zdaje się, że ten Mrozewicz
        jest jednym z nich. Rektor zamist na niego chuchac i dmuchac,
        dziękuje mu za pracę. Dziwna to polityka kadrowa. Skoro rektor
        mówi, że mamało pieniędzy, to powinien pogonic nieudaczników i
        profesorów-emeryów, którzy są naukowymi zerami.
        Czarno widze przyszłość Akademii Bydgoskiej. Z takim rektorem-
        wizjonerem będzie to zawsze drugorzędna uczelnia z trzeciorzędna
        kadrą.
        Nie ma żadnego powodu,żeby dobrzy profesorowie porzucali swoje
        dotychczasowe miejsca pracy i wiązali swoja naukową przyszłość z
        Akademią Bydgoską. Jesli jednak znajdą sie tacy,którzy przyjmą
        warunki rektora, to z góry zakładam, że to nieudacznicy.
        • Gość: degustas Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 30.04.03, 17:22
          Polityka rektora może pozostawiać wiele do życzenia, ale
          tworzenie uniwersytetu nie jest prostą sprawą, zważywszy
          toruńską opozycję w tej kwestii.
          No ale z tymi nieudacznikami to przsadziłeś/aś, nie wiem kto dał
          ci prawo do takiej oceny. Pewnie sam/a jesteś nieudacznikiem.
        • Gość: STUDENT Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.05.03, 20:12
          Masz całkowitą rację!
      • Gość: STUDENT Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.05.03, 20:12
        Przeczytaj mój list do komentarza Józefa Herolda, a przekonasz się, jak
        Profesor traktuje swój drugi etat w Bydgoszczy. Na tym właśnie cały problem
        polega! Żaden z profesorów tzw. drugoetatowych nie zrobił tyle, co Profesor
        Mrozewicz, a nawet profesorowie na stałe zatrudnieni w AB nie maja do niego
        startu! Można sobie tylko wyobrazić, co by czyunił będąc na stałe zatrudniony
        w AB. Popytaj studentów Profesora! Błąd Rektora polega na tym, że nic nie
        czyni, aby Profesora na stałe związać z naszą Uczelnią.
      • Gość: pik Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 02.05.03, 19:42
        Gość portalu: p napisał(a):

        > Uważam że jest to słuszna decyzja Rektora. Jeśli AB ma stać się
        > uniwersytetem to musi mieć własnych profesorów, a nie
        > drugoetatowych. Z całym szacunkiem ale drugi etat zawsze jest
        > gorzej traktowany przez pracownika niż ten pierwszy.

        Zdaje się, ze nie chwyciles istoty rzeczy. O ile dobrze wszystko rozumiem, to
        ten profesor chciał przejść na stały (pierwszy) etat do Bydgoszczy, tylko
        rektor nie potrafił sie z nim dogadać. A jesli nie potrafi, to znaczy, ze
        daleko nam do uniwersytetu. Pozostaniemy prowincją, w najgorszym znaczeniu
        słowa.

        Pik
        • Gość: były student Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.firma / 192.168.20.* 02.05.03, 20:42
          Miałem zajęcia z prof.Mrozewiczem. To wybitny nauczyciel,
          doskonały wykładowca czego nie można powiedzieć o
          innych "profesorach"tej uczelni.Może kilku z nich wzamian za
          Mrozewicza?!
          • Gość: koza Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 03.05.03, 10:25
            Gość portalu: były student napisał(a):

            > Miałem zajęcia z prof.Mrozewiczem. To wybitny nauczyciel,
            > doskonały wykładowca czego nie można powiedzieć o
            > innych "profesorach"tej uczelni.Może kilku z nich wzamian za
            > Mrozewicza?!

            Sprowokowałeś mnie, nie chciałam się odsłaniać. Miałam też zajęcia z
            Profesorem Mrozewiczem i brak mi po prostu słów uznania dla niego. Przede
            wszystkim ma świetny kontakt ze studentami, nie czyni różnicy między zaocznymi
            (to ja) a stacjonarnymi. Wykłada wprost fenomenalnie! Jestem jednak pełna
            najgorszych przeczuć - odejdzie z Bydgoszczy! Straci Bydgoszcz, stracą
            studenci...
      • Gość: alfa Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 04.05.03, 09:14
        Gość portalu: p napisał(a):

        > Uważam że jest to słuszna decyzja Rektora. Jeśli AB ma stać się
        > uniwersytetem to musi mieć własnych profesorów, a nie
        > drugoetatowych. Z całym szacunkiem ale drugi etat zawsze jest
        > gorzej traktowany przez pracownika niż ten pierwszy.

        Niestety, bez profesorów "drugoetatowych" Akademia Bydgoska nie
        może "ujechać". Nie ma po prostu właściwej kadry! Swoją polityką, w której
        dobro studenta zepchnięte jest na plan drugi, Rektor doprowadzi do jeszcze
        większego obniżenia i tak fatalnego poziomu AB. Konsekwencją całej tej
        sytuacji będzie bowiem to, iż zajęcia specjalistyczne podejmą niespecjaliści,
        np. historię starożytną będzie prowadził, powiedzmy, profesor czy doktor
        zajmujący się dziejami średniowiecznymi czy generalnie Polski. Do czego to
        doprowadzi? Łatwo zgadnąć. Myślę więc, że Rektor wylewa dziecko z kąpielą.
        Warunki Profesora Mrozewicza wcale nie są, moim zdaniem, wygórowane. Trzeba
        bowiem pamiętać, czym dla świata nauki jest Bydgoszcz i jaki jest poziom AB.
        Jedna z najgorszych uczelni w kraju! Tak, tak - pamiętajmy o tym. Rezygnując z
        prof. Mrozewicza Rektor traci szansę, jak sądzę, na utworzenie w Bydgoszczy
        porządnego zespołu zajmującego się historią starożytną. Wykształcenie dobrego
        specjalisty to co najmneij dwadzieścia lat - i na pewno nie w Bydgoszczy, przy
        obecnych warunkach. Rektor mierzy wszystko swoja miarką, sam jest
        historykiem, ale zajmuje się czasami najnowszymi, nie potrzebuje więc takiego
        zaplecza, jakie jest nieodzowne w przypadku historii starożytnej. Nie musi
        znać łaciny, greki i wielu języków nowożytnych, bo w nich tworzona jest
        prawdziwa nauka o starożytności. Panie Rektorze, może jednak Canossa byłaby
        honorowym wyjściem? Niech Pan się zastanowi, póki jeszcze jest czas.
    • Gość: anakiba Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 30.04.03, 18:39
      Jednak mimo wszystko - ciekawe - ile Pan Profesor zażyczył
      sobie łącznie pieniążków za pracę na pierwszym etacie w
      Bydgoszczy.
      • Gość: STUDENT Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.05.03, 16:05
        Przeczytaj moj glos do komentarza Herolda, to wowczas pojmiesz
        istotę rzeczy. Pracownicy uczelni zarabiają dużo mniej, niż sie
        powszechnie sadzi. A w calej tej sprawie rektor powinien takze
        pomysleć o studentach - nie jest przecież obojętne, kto ich
        uczy.
      • Gość: corwin Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.resnet.purdue.edu 01.05.03, 18:22
        Moge tylko zgadywac. Zakladam, ze pensja profesora w Poznaniu to
        ok. 3000 zl (plus, minus 500). Tak wiec pewnie zazyczyl sobie ok.
        4500 (i raczej nie wiecej niz 5000).

        Jesli chodzi o poprzednie wypowiedzi, to w swojej sugerowalem,
        zeby zatrudnic goscia na pierwszym etacie. A co do nieudacznikow
        na uczelniach, to Pan/Pani ktory sugeruje, ze takowych nie ma (i
        w zwiazku z czym nie ma kogo pogonic), albo nigdy nie studiowal
        na wyzszej uczelni, albo mial wyjatkowe szczescie (i w takim
        przypadku strasznie mu zazdroszcze :)
        • Gość: STUDENT Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.05.03, 20:14
          Corwin, masz całkowitą rację!
        • Gość: STUDENT Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.05.03, 20:15
          Corwin, zapomniałem: przeczytaj mój list do komentarza Józefa Herolda.
    • Gość: x Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: 212.160.156.* 02.05.03, 11:49
      www.606574407.prv.pl
      ZAPRASZAMY
      • Gość: kontestator Re: Akademia Bydgoska traci profesora IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 02.05.03, 14:33
        Obawiam sie,że ta dyskusja i tak jest niewiele warta. Wszystko pozostanie po
        staremu - czyli bez uniwersytetu, a za to ze smieszną uczelnia o fatalnej
        opinii w kraju.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka