Dodaj do ulubionych

Plac teatralny

IP: *.sympatico.ca 17.07.01, 01:21
Chodza sluchy o przygotowaniach do zagospodarowania placu pomiedzy Opera Nova,
Brda, Focha i Mostowa. Informacji na ten temat jak na lekarstwo a przeciez jest
to tak atrakcyjne miejsce, ze decyzje podjete dzisiaj beda rzutowac na
charakter centrum Bydgoszczy na kilkadziesiat lat.

Jakie macie pomysly na zagospodarowanie tego terenu?
Jaki charakter powinno miec to miejsce?
Obserwuj wątek
    • Gość: Yanko Re: Plac teatralny IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 17.07.01, 01:29
      Bylbym za odbudowaniem budynku dawnego Teatru Miejskiego lub innego budynku
      nawiazujacego forma do niego. Nie musialby w nim byc koniecznie teatr, a np.
      hotel albo jakas instytucja.
      • Gość: Jasio Re: Plac teatralny IP: *.bellglobal.com 18.07.01, 05:49
        Teatr byl ladny ale kolejnego teatru raczej Bydgoszcz nie potrzebuje a
        odbudowywanie fasdy z przeznaczeniem na np. bank rzcej nie ma sensu. Mysle, ze
        bardziej ciekawe byloby zbudowanie czegos nowego ale o klasie BRE Banku. Cos co
        by ozywilo wieczorne zycie miasta. Z jednej strony Opera, zaraz za rzeka Wyspa
        Mlynska. Az sie prosi aby powstalo tak pare kafejek jakis "kombinat"
        rozrywkowy dla wszystkich od malolatow bezalkocholowych po kluby muzyczne z
        prawdziwego zdarzenia.
    • Gość: Pontus Re: Plac teatralny IP: *.swipnet.se 18.07.01, 08:52
      Dlaczego odbudowa nie ma sensu. W Warszawie odbudowano ratusz, w ktorym miresci
      sie teraz Citibank i miejsce od razu przypomina miasto, ale niewygwizdowo jak
      wczesniej, przy okazji przeniesiono NIKE, o czym przypominam, bo w Bydgoszczy
      zastanawiaja sie, co zrobic z "pieknym" pominikem na starym rynku. Przy okazji
      sponsor odbudowal kosciolek zburzony w Powstaniu.
      A wczesniej tez byla dyskisja, ze odbudowa bez sensu, ze stary ratusz mial
      kiepska arcchitekture etc, etc. Po wybudowaniu ratusza glosy krytyki ucichly.
      Tak samo bedzie w Bydgoszczy. Ja zaluje, ze Bank Handlowy swego czasu zamiast
      odbudowac Teatr ni z gruszki ni z pietruszki powstawil nawet nowoczesny klocek
      w Parku Ludowym , a tak naprawde, to na skraju dawnego cmentarza ewangelickiego.
      Odbudowa teatru i podniesienie karlowatych kamienic w poblizu, ktore nie pasuja
      do sasiednich naroznych to dla mnie absulutne minimum przy porzadkowaniu
      architektonicznym miasta. Bydgoszcz nie ma wielu zabytkow. Jej najciekwaszy
      rozwoj przypadl na przelom wiekow. Dlatego tez bryla Teatru jest tak wazna.
      Pozdrawiam



      • Gość: ehem Re: Plac teatralny IP: 10.10.70.* 19.07.01, 03:59
        Oto i Pontus miedzy nowymi i starymi laty...
        Nic dodac nic ujac.
        A raczej nic ujac - a jeszcze dodac: bez jakiejs kubatury na miejscu dawnego
        teatru, caly koncept z pobudowaniem Opery Nova traci sens. Kregi opery musza
        miec w tej pierzei ulicy Focha jakas przeciwwage, bo obecnie swieca w tej
        opustoszalej przestrzeni jak glaca lysego.
        • Gość: Jasio Re: Plac teatralny IP: *.sympatico.ca 19.07.01, 04:03
          Zgadzam sie, cos powinno sie pokazac jako przeciwwaga dla Opery ale czy musi to
          byc teatr nie teatr? ( bo przeciez chyba teatru nie potrzeba? )
    • Gość: PPP Re: Plac teatralny IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 20.07.01, 00:25
      Bardzo ważne jest również uporządkowanie terenu wokół Opery, zbudowanie
      szerokich repraezentacyjnych bulwarów nad Brdą (wspanaiały widok na Farę i jaz
      młyński), marzy się również przerzucenie stamtąd nad Brdą na Wyspę Młyńską
      jakiejś ciekawej architektonicznie kładki (czytałem, że są takie plany w
      związku z przebudową młynu Rothera). Z parkingiem przed operą należy zejść pod
      ziemię, aby teren na powierzchni przeznaczyć na przestrzeń użytkową.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka