Forum   rtęć

rtęć

(42 wyniki)
 • Jak mam sprzątnąć rtęć z rozbitego termometru. Kuleczki leżą na drewnanym biurku. CZym mam to zebrać????? Normalnie chusteczką czy jak??
 • Moi drodzy, Wiem, że wpływ metali ciężkich był na forum już kiedyś poruszany, ale chyba nie jako główny temat - z góry przepraszam, jeśli się mylę i powtarzam, ale nie mam czasu, żeby dokładniej sprawdzić. Natrafiłam na takie wyniki badań klinicznych - moim zdaniem dają dużo do myślenia... www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16804512 www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20588228
 • No włąśnie, jak zdiagnozowac poziom rtęci, ewentualne zatrucie rtęcią? W analizie włosa nie było badania na rtęc? Jak zbadać i gdzie?
 • na jednym z forum przeczytałem ciekawy tekst jednej osoby która z powodzeniem chelatowała się z rtęci za pomocą ( kwasu alfa liponowego- w skrucie ALA ). profesjonalna chelatacja jest niestety rygorystyczna jak wygląda ? chelatacje przeprowadza się cyklami, najlepiej tygodniowymi, tzn. przez 3-4 dni podaje się ALA i przez tyle samo dni przerwa. jest jeden jednak szkopuł- okres półtrawania ALA wynosi 3 godziny dlatego ALA TRZEBA
 • "Badano czy Succimer ( DMSA ), związek merkaptanu, który powoduje zmniejszenie stężenia ołowiu we krwi u dzieci, zmniejsza też stężenie rtęci. Bywa on stosowany u dzieci z autyzmem zgodnie z przekonaniem, że rtęć odgrywa rolę w jego powstawaniu. Stosowany podczas chelatacji ma jednak ograniczoną skuteczność. Chociaż badacze stwierdzili po tygodniu leczenia obniżenie stężenia rtęci we krwi, dalsze podawanie Succimeru przez pięć miesięcy nie wykazało znaczących zmian. Takie spowolnienie wzros...
 • Witam serdecznie chciałabym dowiedzieć się czy istnieją jakieś leki homeopatyczne na odtrucie dziecka z rtęci?bardzo proszę o poradę
 • Zacznę od tego, że jestem przerażona. Przebywałam ostatnio przez kilkanaście godzin w pomieszczeniu gdzie leżał rozbity termometr i pozbierana z niego rtęć. Czy mogło dojść do zatrucia jej oparami? Jakie badanie muszę zrobić by to oznaczyć, lepiej moczu, czy krwi?
 • Rtęć (6)

  Chciałam się zapytać może ktoś wie czy szczepionka Pentaxim lub Infanrix zawiera rtęć. I czy rozbity termometr rtęciowy na sali porodowej, gdzie przebywał przez 4 dni noworodek jest niebezpieczny.Ponieważ sąsiadka obok leżąca rozbiła termometr rtęciowy, został on posprzątany przez sprzątaczki i my dalej przebywałyśmy w tym pokoju.Wtedy jeszcze nie wiedziałam że rtęć jest tak niebezpieczna.
 • wolnemedia.net/?p=16442
 • No własnie, czy ktoś z Was robił tam analizę? Intersuje mnie oczywiście wynik Rtęci: Hg = -100% No i teraz : - czy to oznacza, że w organiźmie nie ma rtęci, stąd włosy nie wydalają jej - czy jednak jest rtęć i organizm sobie nie radzi z jej wydalaniem Wszędzie są sprzeczne opinie. Będę dzwoniła do Biomolu. Czy ktoś z Was zgłebiał temat?
 • witam, ostatnio duzo słychać na temat wycofania termometrów rtęciowych..a ja przypomniałam sobie, sytuacje gdy byłam mała, i rozbiłam termometr, nie zdając sobie sprawy ze szkodliwosci rtęci, :(sprzatnełam ja wtedy ręką.... Jestem bardzo chorowita, w sumie mozna by rzec ze na wszytko, i tak zastanawiam sie, czy to moje zetkniecie z rtęcia mogło miec wpły na moj stan zdrowia??
 • czy orientuje się ktoś czy jakieś laboratorium w Polsce robi badaniem moczu na zatrucie rtęcią spowodowane szczepionkami ? mój syn ( teraz ma 3 lata ), dostał m.in Euwax a także szczepionkę na odrę/ śinka/różyczka. ma 3 lata i ma duże problemy z mową. chciałbym wykluczyć tą możliwość,a jeśli ewentualnie jest zatruty to detoksykować mu organizm. będe wdzięczny za jakieś info
 • Jestem w 5 miesiącu ciąży i tak niefortunnie się stało, że rozbiłam termometr, który roztrzaskał się na kawałeczki. Rtęć rozsypała się po całej kuchni. Odkrzyliśmy pomieszczenie, zmyłam (niestety ja) podłogę. mieszkanie wietrzyło się prawie 10 godzin - przy otwartym balkonie (kuchnia połączona jest z dużym pokojem). Nas w tym czasie nie było. Zastanawiam się nad ewentualnymi skutkami ubocznymi - oparami z rtęci, resztkami rtęci na podłodze, etc. Dziękuję za szybką odpowiedź.
 • witam podejrzewam u siebie zatrucie rtęcią.Mam objawy neurologiczne,które pasują do zatrucia rtęcią.W środę mam mieć robione badania na poziom rtęci w moczu. Chciałam zapytać czy w dzisiejszych czasach jest to uleczalne? czy ktoś się spotkał z takim przypadkiem? bardzo proszę o odpowiedź.
 • Witam serdecznie. Mojej córeczce udało się ściągnąć termometr z szafki, a potem go rozgryzła. Przyszła do kuchni i powiedziała, że "zjada termometr". Pojechaliśmy z nią do szpitala, a tam zrobiono RTG. Wyszło, że napiła się trochę rtęci, natomiast szkła zjadła niewiele. Spędziłyśmy noc w szpitalu, ale nic się złego nie działo. Lekarze powiedzieli nam, że rtęć się zupełnie nie wchłania z układu pokarmowego, ale wyczytałam w internecie, że jednak trochę tak. Czy jest coś, co można podaw...
 • Pół roku temu zaszlam w ciążę. Po jakimś czasie okazało się, że śpię w pomieszczeniu, gdzie przez cały czas była rozlana rtęć, były upały. Poroniłam. Do tej pory mam poważne zaburzenia hormonalne, bardzo skąpe miesiączki, ból jajników, obrzmienie, bolesność piersi. Przed zajściem w ciążę nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem. Lekarze (byłam u dwóch w Matce Polce)zostawiają mnie samą z tym problemem i nie odpowiadają na moje pytania, nie kierują mnie na badania. Jestem zrozpac...
 • Ostatnio zbił mi się termometr....zebrałam na karkę wszystką rtęć z podłogi i wyrzuciłam. Dziś przy generalnym sprzątniu zobaczyłam, że pod szafą był jeszcze taka malutka kuleczka rtęci. Ona leżała tam z 2 tyg. Słyszałam, że opary rtęci są szkodliwe....czy może mojej rodzinie coś grozić?
 • Naczytałam się o fatalnych skutkach szczepionek i nie szczepię mojej córki (ma teraz 8,5 m-ca). Niestety szczepiłam syna (teraz ma 7 lat). Czy można się jakoś tej rtęci z jego organizmu pozbyć? Jeśli tak to jak się do tego zabrać. Syn jest nadpobudliwy, ma spore problemy z koncentracją. Może to przez szczepionki.
 • Witam, założyłem sobie kiedyś czarne plomby "na kase chorych" i to sa chyba plomby amalgamatowe. Dziś usłyszałem ze amalgaamtowe zawieraja rtęć. Czy czarne plomby to to samo co amalgamatowe ? Jeśli tak, jaki wpływ na zdrwoie ma posiadanie plomb z rtęcią?
 • jak ten lek działa na dzieci i migdałki? czy faktycznie oczyszcza organizm? w jego składzie znalalzłam rtęć :((

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?