Dodaj do ulubionych

Dwaj panowie w "Kropce..."

IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 12.12.01, 23:03
Dzisiejsze wydanie "Kropki nad i" by Monika O. poswięcone było 13.12.81. W
spotkaniu wzięli udział: gen. Wojciech Jaruzelski oraz Bogdan Borusewicz.
Z uwagi na osoby rozmowcow , zalożylam, ze rozmowa będzie na wysokim poziomie.
Tymczasem bardzo rozczarowala mnie postawa p. B. Borusewicza; nie zachowywal
się jak osoba z klasą, za ktora go zawsze uwazalam. Nie odpowiadal na proste
pytania, tylko jak nakręcony powtarzal wyswiechtane slogany , jednocześnie
zastrzegając sie , że osobiscie nic do generala nie ma ., przerywal wypowiedzi
i zachowywal sie jak prawica w najgorszym wydaniu.
Generał Jaruzelski zachował klasę i godnośc.
p.s. oczywiście zaraz mnie zaatakujecie i bedzie mowa o stanie wojennym,
dlatego PRECYZUJE:chodzi mi o postawy i zachowania ww.osob;
kwestia stanu wojennego nie należy do meritum
Obserwuj wątek
    • radca Re: Dwaj panowie w 12.12.01, 23:24
      Widzialem to spotkanie w TVN.Mam na ten temat rowniez swoje zdanie,troche
      odrebne od Zoe.Slyszalem rowniez,jak inni komentowali to spotkanie.
      Slyszalem krytyczne uwagi wlasnie pod adresem generala jaruzelskiego.
      To on,musial czytac wycinki,to on ciagle powtarzal i sugerowal,ze kosciol
      katolicki popieral stan wojenny.To on,chcial przepraszac Pana Borusewicza,ze
      byl wsadzony do wiezienia.Dlaczego nie mial tej odwagi przeprosic tych
      wszystkich-ktorzy utracili zycie,zdrowie i godnosc ludzka ? Pamietam jak
      general jaruzelski wprowadzal psychoze strachu w stanie wojennym.Czy to nie on
      wyzywal ludzi od Warcholow" ? Czy to nie on mowil,ze "gdyby koniowi napisac na
      czole solidarnosc-to ludzie wybrali by konia ".Czy to nie swiadczy o wyjatkowej
      pysze i kpiny z narodu polskiego ? To wlasnie dzisiaj w TVN rowniez zakpil-
      manifestujac wielka przyjazn i szacunek do rosjan.Tylko nie powiedzial;do
      jakich rosjan ? Czy to tych "stalinowcow " czy myslal o cierpiacych biede -
      zwyklym narodzie rosyjskim.Te kpiny z narodu polskiego sa jeszcze stosowane i
      to nawet w telewizji-przez generala jaruzelskiego.

      radca
      • Gość: zooee Re: Dwaj panowie w IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 13.12.01, 22:22
        Drogi Radco,
        jak niewatpliwie domyśliłeś się, bardzo cenię Twwoje wypowiedzi. Tym razem,
        niestety, chyba się nie rozumiemy.
        Tematem mojego postu nie było zachowanie się gen. Jaruzelskiego, ale zachowanie
        p. B. Borusewicza, którego darzyłam zawsze duzym szacunkiem,.
        Pozostał mi pewien niesmak po jego wystąpieniu; to jego odwracanie głowy, te
        wypowiedzi ... w sumie bez senssu.
        UW zawsze reklamowala sie jako ELITA, tymczasem , to zwykle wishfulthinking.
        DUZE ROZCZAROWANIE!
        P.S. Dzisiejsza "Kropka", to byla wypowiedz Adama Michnika;
        dobrze byloby, aby niektorzy tego posluchali, ale malo jest takich...


        • radca Re: Dwaj panowie w 13.12.01, 22:43
          Droga Zoe,ja rowniez bardzo Cie cenie.Z ogromna radoscia wymieniam z Toba
          poglady.Domyslam sie co mialas na mysli odnosnie dwoch panow.
          Moze dopisze teraz moja reakcje na wypowiedzi Pana Borusewicza...
          Przyznam sie,ze i ja rowniez oczekiwalem od Niego o wiele wiecej.Myslalem,ze
          powie wiecej,wiecej ukaze przykladow.Byl zbyt ostrozny w wypowiedziach.
          Lecz przeciez tyle juz zostalo ukazane,wypowiedziane oraz przezyte-co jeszcze
          mogl tutaj dodawac ? Bardzo podobaly mi sie wypowiedzi w TVP-Pana Bujaka.

          Pan Adam Michnik -jest czlowiekiem bardzo ostroznym.Jest napewno czlowiekiem
          dialogu i pojednania.Byc moze dlatego troche inaczej analizuje pewne sprawy.
          Lecz nie zapominajmy,ze zyje jeszcze bardzo wiele ludzi-ktorzy nie moga tak
          szybko zapomniec.Wielu musi z tamtymi tragicznymi wydarzeniami -zyc do dzisiaj.
          Niejeden stracil bliskich,niejeden ma z tego powodu okaleczenia.

          pozdr.
          radca

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka