Dodaj do ulubionych

Kłopoty z rozliczeniem podzielników ciepła

IP: *.hipernet.ras.pl 03.09.03, 20:04
W tym miejscu, trzebaby się odwołać do (nie)uczciwości prezesów
spółdzielni. Jak wiadomo są lepsze i dużo więcej sposobów na
opomiarowanie zużycia ciepła, ale w\w "panowie" nie wiadomo
dlaczego tkwią przy tzw. odparownikach. Tylko interwencja
prokuratora i radykalne kroki mogą przerwać tą niemoc
lokatorów. Jestem pewien, że prezesi dostali łapówki, lub jak
kto woli(lobbing).

To jest moje prywatne zdanie, i można z nim się nie zgadzać.

Pozdrawiam, miłego i ciepłego......
Obserwuj wątek
    • Gość: g Re: Kłopoty z rozliczeniem podzielników ciepła IP: *.bydgoszcz.cvx.ppp.tpnet.pl 03.09.03, 21:04
      Gość portalu: WojtekGall napisał(a):

      > W tym miejscu, trzebaby się odwołać do (nie)uczciwości
      prezesów
      > spółdzielni. Jak wiadomo są lepsze i dużo więcej sposobów na
      > opomiarowanie zużycia ciepła, ale w\w "panowie" nie wiadomo
      > dlaczego tkwią przy tzw. odparownikach. Tylko interwencja
      > prokuratora i radykalne kroki mogą przerwać tą niemoc
      > lokatorów. Jestem pewien, że prezesi dostali łapówki, lub jak
      > kto woli(lobbing).
      >
      > To jest moje prywatne zdanie, i można z nim się nie zgadzać.
      >
      > Pozdrawiam, miłego i ciepłego......

      prezesi sa jak cala spoldzielczosc umoczeni w czyms czerwonym...

    • Gość: Filemon kant IP: *.awacom.net 07.09.03, 10:03
      i teraz Ci co oszczędzali przykręcając kaloryfery zapłacą więcej
      niż Ci co oszukiwali (bo faktycznie to ampułki z cieczą - jak co
      niektórzy się chwalą , można było zakupić na Chemiku). Ot jaki
      morał - ten co zawsze - uczciowść nie popłaca. Karę dostaną
      uczciwi, bo nie będzie zwrotów a cała reszta się śmieje. Dziwne
      jest także to, że z zaliczek pokrywana będzie całość w blokach
      należących do spółdzielni. Raczej z zaliczek z bloku powinien być
      pkrywany koszt bloku. Czyżby przy tej okazji i Spółdzielnia
      chciała sobie kieszenie napchać. Wiadomo przecież, że jak to
      wszystko zliczy się do jednego worka, to nikt nie dojdzie ile i z
      czego zostało. Wiadomo także, że Spółdzielnia nie "stoi" teraz
      najlepiej. Ciekaw więc, kto jeszcze na tym zyska.
      • Gość: kiki50 Re: kant IP: *.telsten.com / 10.23.5.* 08.09.03, 23:53
        Spółdzielnia Mieszkaniowa powinna być i z pewnością jest ubezpieczona od
        skutków nieodpowiednich decyzji i działan kontrahentów.Tamże powinna się
        zwrócić, a nie wyrywać lokatorom już nie pieniądze z kieszeni,a całe
        kieszenie.Jak mnie zaleje sąsiadka, zwracam się do firmy
        ubezpieczeniowej.Lokator nie powinien nawet zdawać sobie sprawy z tego,że coś
        zaszło.Najprościej oddać ryczałtowo każdemu tyle ile średnio oszczędzał w
        okresie opomiarowania lokalu.Ewentualne rozbieżności USZCZUPLAJĄCE FINANSE
        SPÓŁDZIELNI należałoby uzyskać od firmy do tej pory montującej wyparki, jeśli
        były one faktycznie niesprawne.Sęk w tym,że o ich SPRAWNOSCI powinna nie
        decydować zainteresowana jawnie finansowo spółdzielnia(dowód: pozbawienie
        lokatorów zwrotów jedną kategoryczną,niemalże nieodwołalną,ale chyba
        niekoniecznie zgodną z prawem decyzją), a niezależny expert.Tymczasem
        Spółdzielnia pogania lokatorów pismami-ogłoszeniami na klatkach schodowych:"W
        dn. tym a tym, godz. itp. zostaną zamontowane nowe podzielniki,PROSZĘ
        UDOSTĘPNIĆ LOKAL!"A po jednej dobie ogłoszenie znika i pojawia się
        komunikat,już grzeczniejszy w tonie:"Istnieje możliwość odpłatnego
        zainstalowania zamiast wyparek,elektronicznych podzielników,wystarczy zgoda 70%
        lokatorów.Są dwa dni na podjęcie decyzji..."itp.Zdezorientowani ludzie debatują
        na podwórku :"CO LEPSZE?"Bo NIKT IM NIE POFATYGOWAŁ SIE PRZEDSTAWIC JAK DZIALA
        PODZIELNIK ELEKTRONICZNY ,natomiast koszt podano 3,40zl w czynszu przez
        12mies,"zapominając"dodać,że mnoży się to przez wszystkie pomieszczenia,to
        okolo 20zlmies.,czyli 200zl rocznie i nie daje gwarancji poprawnego
        odczytu.Chyba działanie polegać bedzie na tym ,że posypią się dopłaty,zamiast
        dotychczasowych zwrotów.Kto na tym zarobi?Firma montująca nowe
        podzielniki.Spółdzielnia z ubezpieczenia i ze zwrotów należnych
        lokatorom,których ich próbuje pozbawić.Szkoda,że w naszym kraju lokator nie
        może dociekać swojej krzywdy przeciwko Spółdzielni przed sądem, a Spółdzielnia
        może lokatora podać do sądu, wyeksmitować,pozbawić członkostwa.W chwili gdy
        czynsz przekracza 50-60%wynagrodzenia lokatora
        emeryta,rencisty,bezrobotnego,jedynego żywiciela rodziny,bezpardonowe,bo
        znające swoją bezkarność działanie Zarządu BSM i traktowanie lokatora
        bezkompromisowo WOŁA O POMSTE DO NIEBA.Pozostaje pytanie:Kto dla kogo:lokator
        dla Spółdzielni,czy...?"
        • Gość: Ona Re: kant IP: *.bydgoszcz.sdi.tpnet.pl 09.09.03, 07:52
          Kant i to znaczny.
          Mialam zakrecony kaloryfer w sypialni i kuchni, na noc tez przykrecalismy i
          mam doplate okolo 500 zl, a znajoma, ktora, zapytana o doplate,zdziwila sie
          niepomiernie, oswiadczyla , ze zdanych podzielnikow nie ma i na dobicie zadala
          lekko blondynkowate pytanie: a te kaloryfery mozna skrecac?" ma doplaty 69 zl
          (mieszkanie mniejsze o jakies 12 m kwadr).
          Pomijajac fakt, ze jak latem jest cholernie goraco, to place za slonce, bo
          podzielniki nie sa zdejmowane po okresie grzewczym, wisza sobie dalej, w
          czerwcu przychodza smutni panowie i spisuja, ile sloneczko zuzylo. Po serii
          enigmatycznych i zdawkowych odpowiedzi wychodza z mieszkania a ja potem dostaje
          rachuneczek ktory mnie zwala z nozeczek.
          I wychodzi, ze powinnam miec wszystkie kaloryferu skrecone, zeby ziescic sie w
          zaliczce czynszu.
          No wiec kant jak dla mnie.
          • Gość: kiki50 Re: kant IP: *.telsten.com / 10.23.5.* 09.09.03, 20:10
            Ostatnio po blokach chodzą Panie z administracji i naganiają do
            podpisywania "ankiety":jakie podzielniki teraz zamontować.Z rozbrającą
            szczerością nic nie moga powiedzieć o tych nowych,ani o działaniu,ani o
            cechach,ani jak się sprawdziły,ani gdzie.Natomiast bardzo groźnie deklarują,że
            jeśli lokatorzy już natychmiast w co najmniej 50%nie opowiedzą się za którymś
            kotem w worku "to wrócicie na ryczałt!"Nie ma też możliwości zrezygnowania z
            kaloryferów na rzecz ogrzewania elektrycznego.A "dlaczemu"?A "dlatemu",że
            energetyka nie kombinuje z licznikami.Fajne źródełko by Spółdzielniomm
            wyschło.A jak wieść gminna niesie najbardziej w kraju zasłużeni w bojach z
            lokatorami jeszcze od czasów komuny trzymający się tronów prezesie- kolesie
            mają w ofercie last minute lot na księżyc...w hoteliku"Alternatywy cztery".

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka