Dodaj do ulubionych

Alergia.....

02.06.22, 22:59
W zeszłym covidowy roku mocniej dbałam, olej z czarnuszki piłam od wczesnej wiosny. A w tym roku kicha. W weekend straciłam głos, wzięłam nebbud, szybka poprawa ale taki sobie stan do dziś. Mam wrażenie, że wirus plus alergia (trawy bleee.. ) i czuję się chora. Jakie leki na alergie bierzecie?
Obserwuj wątek
    • tiffany_obolala Re: Alergia..... 02.06.22, 23:11
      Od alergologa. 7 tabletek allertecu bez recepty kosztuje 10 złotych. 90 tabletek jovesto (ta sama substancja) na receptę z refundacją też kosztuje 10 złotych. Różne substancje czynne lepiej działają na różne rodzaje alergii, i na tym się zna lekarz, nie forum...
    • magata.d Re: Alergia..... 02.06.22, 23:25
      Ja biorę clatrę. Najlepiej idź do lekarza. I ważna rzecz, o której dużo osób nie wie i potem myśli, ze lek nie działa, to to żeby te leki brać w określony sposób tzn. Przede wszystkim regularnie (codziennie o tej samej porze) przez cały okres pylenia, niezależnie od pogody. Clatra, która biorę to bardzo dobry lek, przeze mnie dobrze tolerowany, ale trzeba go brać albo godzinę przed posiłkiem albo dwie po. Lekarz to wszystko powinien powiedzieć. A tak ludzie kupuja leki bez recepty, ale nie biorą ich wg zaleceń.
        • magata.d Re: Alergia..... 03.06.22, 07:53
          Ja też kiedyś nie wiedziałam i się męczyłam. Lekarz mi w końcu wytłumaczył, że trzeba utrzymywać cały czas odpowiednie stężenie leku we krwi. Ja biorę wieczorem, a jak mam nasilenie dolegliwości to dodatkowo rano mogę wziąć. Moja siostra narzeka, ze jej nic nie pomaga, ale a to zapomniał wziąć tabletki, a to stwierdziła, ze pada to mniej pyłków, wiec nie wzięła itp.
      • mebloscianka_dziadka_franka Re: Alergia..... 03.06.22, 09:43
        A to fakt, że lekarze często nie mówią o tym, jak prawidłowo brać lek. Dlatego zawsze przed tym, jak zacznę brać jakikolwiek lek, dokładnie studiuję ulotkę. Teraz biorę antybiotyk na zapalenie pęcherza i też dopiero z ulotki dowiedziałam się, że można go brać tak jak Clatrę, czyli godzinę przed posiłkiem lub dwie po.
        • magata.d Re: Alergia..... 03.06.22, 15:28
          No skoro dwie po lub godzinę przed posiłkiem to z niczym nie można jej łączyć. Ale słyszałam, ze te cytrusy są przeciwskazane przy wielu lekach.
        • magata.d Re: Alergia..... 03.06.22, 15:31
          kubek0802 napisała:

> Syn w trzecim roku odczulania, tej wiosny wziął doraźnie chyba ze trzy tabletk
          > i clatry. Efekt prawie natychmiastowy.

Ale nie wiadomo, co będzie po zakończeniu odczulania. Ja byłam odczulana przez lata cale (ponad 10 na pewno) i po zaprzestaniu objawy się nasiliły.
          • magata.d Re: Alergia..... 03.06.22, 15:34
            Czego oczywiście twojemu synowi nie życzę. Tylko chciałam powiedzieć, ze różnie bywa. U niektórych faktycznie znika alergia albo jest dużo słabsza, i niech u was tak będzie. U mnie niestety doszły kolejne alergeny też.
            • magata.d Re: Alergia..... 03.06.22, 15:38
              A może teraz są lepsze te szczepionki i lepiej działają, nie wiem. Ja brałam szczepionkę w zastrzykach. A jak zaczynałam odczulanie, jako dziecko w latach 80-tych to się ja na specjalne zamówienie sprowadzało z zagranicy.
              • magata.d Re: Alergia..... 03.06.22, 15:41
                I ta szczepionka była bardzo upierdliwa, bo przez jakieś chyba dwa czy trzy miesiace trzeba było chodzić do lekarza co tydzień czy 10 dni na zastrzyk, a potem siedziało się tam godzinę po nim, bo mogla wystąpić nieprzewidziana reakcja. Dlatego już po tylu latach mi się odechciało.
              • zerlinda Re: Alergia..... 03.06.22, 15:43
                Wybrałam krople z różnych względów. Różnica była ogromna, zastrzyk 3,20 a krople przeszło trzy stówy. W zastrzyku jest aluminium, teraz zresztą chyba jest dużo droższy. Trzy lata za nami, jeszcze przed nami dwa lata.
                • kubek0802 Re: Alergia..... 04.06.22, 17:12
                  Purethal jest cały czas na ryczałt. Syn bierze dwie trawy i drzewa. Zaczynał jesienią i już kolejna wiosna to był luksus. Teoretycznie przewidziane na trzy lata co potem czas pokarze.
      • rozwiane_marzenie Re: Alergia..... 03.06.22, 17:21
        Przyzwyczaiłaś się? To znaczy, że nie masz silnej alergii. Bo gwarantuję Ci, że o ile jestem w stanie przyzwyczaić się do swędzących i łzawiących oczu, kataru siennego i swędzenia w gardle, o tyle po prostu nie da się przyzwyczaić do braku możliwości złapania oddechu, duszności, skurczu oskrzeli, czy krwawienia z układu oddechowego.
        • zerlinda Re: Alergia..... 03.06.22, 17:27
          Krwawienia na szczęście nie mam. Jestem pod opiekę pulmonologia, mam dobrze dobrane leki. Bylo kilka prób dobrania leków. To co napisałaś to dla mnie kosmos. A, testy też miałam zrobione. Mam stwierdzoną astmę oskrzelową. Nabrać powietrza nie mogłam przed leczeniem.
        • sandrasj Re: Alergia..... 03.06.22, 21:07
          To co opisujesz to niekontrolowana astma, która zamieni się w POHP i potem zamieni się w śmierć. Z astmą się żyje na niezłym poziomie pod warunkiem że się ma dobrze dobrane leki, wtedy nie trzeba walczyć o każdy oddech.
    • sandrasj Re: Alergia..... 03.06.22, 15:36
      Clatre zarówno ja jak i mój syn. Ja dodatkowo Montelukast. Bufomix wziewnie, do nosa Nasometin a do oczu Zabak.
      To jest mój zestaw szczęśliwego astmatyka alergika.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka