Dodaj do ulubionych

Jaki wózek mam kupić

08.02.06, 08:35
Witam!
Wiem że takie pytania już były ale nie mogę się w tym połapać.
Termin porodu ustalony jest na początek maja więc mam nadzieję że będzie
ciepło a ja już teraz nie wiem jaki wózek kupić. Ale za to mam kilka pytań:
1. Czy najpierw kupić głęboki czy od razu spacerówkę?
2. Czy są spacerówki przeznaczone dla niemowląt?
3. Czy są wózki spacerowe dla bliźniąt w których dzieci są tyłem do kierunku
jazdy (np. przekładana rączka)
4. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wózek Hauck Roadster Duo Sl lub Babywelt
Alaska Sl.
5. Co trzeba dokupic do tych wózków zeby można było przewozić niemowlaki?
6. Pytanie z innej beczki - jakie foteliki samochodowe polecacie?

Z góry dziękuje za pomoc
Obserwuj wątek
    • janka19 Re: Jaki wózek mam kupić 08.02.06, 10:05
      1.Chyba najlepiej kupić taki 2 w 1, głęboki z którego można zrobic później
      spacerówkę.
      2.Raczej typowe spacerówki przeznaczone sa dal trochę starszych dzieci,
      siedzenia nie rozkładają się do poziomu, a tak powinnien leżeć maluch.
      3.Np. Emmaljunga po zrobieniu z niego spacerówki
      4.Chyba raczej nie, juz któs kiedyś o nim pisał.
      5.Nosidełka, ale jak kupisz wózek glęboki to będą w zestawie.
      6.Miałam JANE.
    • justinka2 Re: Jaki wózek mam kupić 08.02.06, 11:49

      > 1. Czy najpierw kupić głęboki czy od razu spacerówkę?
      - ja kupiłabym najpierw jakiś tani, używany głeboki (moje mając 5,5 miesiąca
      nie dały się za nic położyć na płasko), a potem zainwestowałabym w dobrą i dość
      lekką spacerówkę (kupiłam taki 2w1 i teaz muszę się go pozbyć, bo nie mam sily
      codziennie targac do z 2go piętra - waży ok.20kg)
      > 2. Czy są spacerówki przeznaczone dla niemowląt?
      - tak, np. mój hatran ma specjalne wkłady (coś na kształt gondoli) dla
      niemowlaków
      > 3. Czy są wózki spacerowe dla bliźniąt w których dzieci są tyłem do kierunku
      > jazdy (np. przekładana rączka)
      - nie wiem, w moim można przekładać budę, w niektórych różnie montować
      siedziska spacerówki
      > 4. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wózek Hauck Roadster Duo Sl lub Babywelt
      > Alaska Sl.
      - alaska ma chyba takie same wkłady dla niemowlaków jak mój, więc chyba byłoby
      ok, haik to chyba lepiej juz troszkę później
      > 5. Co trzeba dokupic do tych wózków zeby można było przewozić niemowlaki?
      -jw
      > 6. Pytanie z innej beczki - jakie foteliki samochodowe polecacie?
      - zdecydowanie maxi-cosi 0-13kg. są super!

      życzę powodzenia!
    • molnarka Re: Jaki wózek mam kupić 08.02.06, 12:39
      robej napisał:

      > 6. Pytanie z innej beczki - jakie foteliki samochodowe polecacie?

      Ja powiem z drugiej strony (bo jeśli chodzi o wózki jestem mamą nietypową -
      używam/używałam bardzo mało - tylko do przejścia z punktu A do B).

      A w sprawie fotelików mam uwagę ... jeśli jesteś mama samodzielną i nie
      przewidujesz zawsze ciągnąć ze soba ogona, który Ci przy dzieciach będzie
      pomagał ... a zamierzasz dużo podróżować z dziećmi ... to zastanów się nad
      rozwiązaniem wpięcia fotelików w stelaż wózka.

      Na pewno ma to Inglesina Biposto (lub jej następcy) + foteliki Inglesina
      H...cośtam wink

      Ja to właśnie miałam i nachwalić się tego rozwiązania nie mogę wink
      Ale musze dodać, ze z moimi wcześniakami przez pierwszy rok conajmniej 3 razy w
      tygodniu jechałam do lekarza (około 45 km) ... i zawsze dawałam sobie radę sama
      (co jest bardzo trudne gdy masz dzwigać te dwa foteliki).

      Pozdrawiam
      MOLNARka

      • justyna.bia Re: Jaki wózek mam kupić 09.02.06, 01:18
        Ja od razu dla swoich chłopaków miałam wózek spacerówke, przy którym rozkładało
        się na płasko siedzenia (do tej pory ustawiony jest on w takiej pozycji), ma
        szelki i przypinane śpiwory na zime. Jestem z niego bardzo zadowolona. Składa i
        rozkłada sie w 5 sekund, waży 15 kg. Kupiłam go w sklepie Mathercare. To wózek
        urban detour twin alpine. Ma 3 koła i ochraniacz przeciwdeszczowy.
        Co do fotelików to tylko maxi-cosi, te także są montowane do stelaża-wózka (ale
        chyba tylko pojedyńczo).
        życze udanych zakupów i pozdrawiam!
        • kaska-2 Re: Mothercare 09.02.06, 19:44
          Mam pytanie - czy wózek Mothercare ma przekładaną rączkę, albo inną możliwość
          ustawienia dzieci tyłem do kierunku jazdy. Dzięki
          • justyna.bia Re: Mothercare 09.02.06, 23:29
            Niestety nie ma przekładanej rączki, ale pewnie dlatego, ze jest trójkołowy. Ma
            jednak w budce "szyberdach" z grubej folii i widać maluchy.
    • blizniaczki5 Re: Jaki wózek mam kupić 09.02.06, 21:25
      ja urodziłam w lipcu 2005 i kupiliśmu Implast-a Spider Duo ma głębokie gondole.
      a jak dzieci podrosna zakłada się spacerówkę. Rączka nie jest przekładana ale
      gondole można montować jak komu odpowiada. moje maluszki jeszcze jeżdzą w
      głębokim ale lada dzień założymy spacerówki bo już się troszkę ciasno zrobiło.
      • mala721 Re: Jaki wózek mam kupić 11.04.06, 23:30
        Witam,
        Właśnie rozważam zakup takiego wózka. cały czas jednak waham sie, czy nie
        lepsza będzie jedna, nie dzielona gondolka(np Emmaljunga Twin Classic). Czy
        gondolki w Implaście nie sa zbyt małe? Jeszcze jedno : potrzebuje wózek na
        leśne drogi (koło mnie w zasadzie nie ma asfaltu). Prosze o radę i opnię o
        wózku Implast spider.
        • anita334 Re: Jaki wózek mam kupić 12.04.06, 10:41
          My jeździmy "spiderem" i chwalimy sobie,szczególnie jako wózek terenowy jest
          bez zarzutu.Wprawdzie gondolki rzeczywiście nie są zbyt szerokie ale to
          nieuniknione w podwójnym wózku.Ja uważam,że lepiej dwie gondolki niż jedna
          wspólna{dzieci nie przeszkadzaja sobie nawzajem}.Kiedy małe jeździły w grubych
          kombinezonach{a miały wtedy 6 miesiecy}było trochę ciasnawo ale dało sie
          przeżyć.Teraz założyliśmy spacerówki i jest ok.Acha, nasz wózek robi furorę
          gdziekolwiek pojedziemy!Może dlatego,że nie jest taki "oklepany".Pozdrawiam
        • aneta1227 Re: Jaki wózek mam kupić 19.04.06, 08:57
          moje bączki mają prawie 3 latka. My kupiliśmy Emmaljungę gdzie była gondola i
          spacerówka. Byłam bardzo zadowolona, był praktyczny, chociaż duży i niewygodny
          do transportu, no chyba że ma się kombi.
          Należę do matek które dbają alby dzieci były samodzielne więc gdy sokńczyły rok
          i dwa miesiące poprostu przestaliśmy używać wózka i wszędzie chodziliśmy
          piechotką, było ciężko na początku, ale z każdym dniem było lepiej. To podwójne
          szczęśćie ale i podwójne obowiązki, trzeba o tym pamiętać.
          Trzeba od początku pozwalać dzieciom na odrobinę samodzileności, bo inaczej na
          dłuższą metę może zabranąć energii.
          • blizniaczki5 Re: Jaki wózek mam kupić 19.04.06, 20:11
            w 100% zgadzam się z wypowiedzią anity334 co do Implasta Spider, jakbym miala
            kupowac jeszcze raz moja decyzja bylaby taka sama smile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka