18.09.07, 15:58
Do tej pory mój 8-mies. synek przyjmował 2 krople Devikapu. teraz ma
vigantol. Moge mu to podać z wodą na łyżeczce? Lekarka stwierdziła,
że mam mu zakrapiać do buzi. Nie jestem pewna. Na opakowaniu jest co
innego napisane (a u tej lekarki byłam w zastępstwie)
Obserwuj wątek
    • sabciass Re: vigantol 18.09.07, 16:32
      ja zakrapiam do buzi
    • gerita Re: vigantol 18.09.07, 16:42
      Ja na łyżeczkę wpuszczam kilka kropelek mleka, na to kropelkę
      vigantolu i już. Dla mnie to wygodniejszy sposób,bo mała za chiny
      nie będzie trzymała otwartej buzi dopóki nie kapnie z butelki
      kropelka, a do tego straszny z niej wiercipęta.
      Z wodą słyszałam żeby lepiej nie dawać,bo wit.d3 rozpuszcza się w
      tłuszczu i coś tam (nie pamiętamsmile. Może być mleko (jeśli karmisz
      piersią wyciśnij trochę lub odciągnij) i koniecznie na łyżeczce, a
      nie z butelki.
      • lelpoldek Re: vigantol 18.09.07, 17:11
        ja podaje bezpośrednio do buzi, podawałyście przez czerwiec -
        sierpień?
    • malgosiek2 Re: vigantol 18.09.07, 17:13
      Lepiej bezpośrednio do buzi.
      I w żadnym wypadku z wodą ponieważ ta witamina rozpuszcza się w
      tłuszczach,a nie wodzie.
      Podając z wodą,sokiem,herbatką wit.się nie wchłania.
      A i na łyżeczce zawsze osiądą te 2 kropelki na ściankach i dlatego
      lepiej od razu do buzi.
      Pzdr.Gosia
    • masha25 Re: vigantol 18.09.07, 19:11
      Ojje, a ja podawałam z wodą Devikap! Może dlatego Kuba ma duze
      ciemie (krzywicy nie ma). Będe podawac z mlekiem. Dzieki za rady
      • bobimax Re: vigantol 19.09.07, 08:14
        Bezpośrednio di dziubka, bo wtedy mam pewność, że dostała. Tak tez
        robiłam ze starszą i generalnie wszystkie witaminki z zakraplaczem
        podają bezpośrednio do buźki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka