Gość: fafik IP: *.tktelekom.pl 22.09.10, 10:20 Zmniejszyć liczbę uczniów w klasie... wzrośnie poziom nauczania. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zegareek Re: Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły 22.09.10, 10:32 alarmujące doniesienia o gimnazjach (że mlodzież w trudnym okresie, że kłopoty wychowawcze ) czytamy codziennie - i co ? nadarza się okazja, zeby popracowac w mniej licznych klasach, może dzieciakom i nauczycielom będzie łatwiej - to nie, trzeba zagęścić, dopchać kolanem, wszystko spi....ć - niech będzie gorzej, trudniej ! tyle się mówi o agresji, dopalaczach, niedouczeniu - i kuratorium nic na to ? a taka się trafia szansa ! naprawdę NIE MOŻNA zmienić przepisów (durnych ! ) i poprawić kulawego systemu ? nie mozna zostawić dzieciaków w mniej licznych klasach CHOCIAŻ W GIMNAZJACH ??????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hehe Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły IP: *.net.autocom.pl 22.09.10, 10:33 W obliczu nieuchronnych zwolnień nauczycieli pojawia się pytanie, co będzie wyznacznikiem do zwolnienia, a ponieważ "tu jest Polska i tu się pije" etc., również pytanie dlaczego nie będzie to poziom nauczyciela, tylko np. ilość lat pozostałych do emerytury :> Tzn obstawiam, że nie polecą zasiedziali zblazowani wapniacy "tylko dwa lata do emerytury", tylko świeżo zatrudnieni, niezależnie od reprezentowanego poziomu umiejętności dydaktycznych.. Nie obrażając prawdziwych nauczycieli w starszym wieku, oczywiście, bo tacy również istnieją, mysle ze kazdy przynajmniej 1-2 zachowuje , jak ja, w pamięci z czasów szkolnych :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Assakari Re: Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły IP: *.aster.net.pl 22.09.10, 10:46 Całkowicie się zgadzam. Tylko, że niepiśmienni działacze samorządowi na to nie pójdą. Oni na wszystko patrzą tylko pod kątem kasy vide zamykanie bibliotek. Swoją drogą idą wybory - a przepytać kandydatów jakie mają pomysły... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Maleństwo Re: Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.09.10, 12:11 Mam kuzyna w szkole na mazowszu(powiat żyrardowski) obecnie chodzi do 2 klasy. Utworzone są 2 oddziały do których uczęszcza około 11- 12 dzieci. Gdy ja chodziłam do podstawówki w krk też były 2 oddziały ale po 26 dzieci. Myślę że tak jak ma mój kuzyn w wiejskiej szkole jest o wiele lepiej, nauczyciel może bardziej przypilnowac dziecko bo skupia sie na 12 osobach a nie na 26. Czemu tak nie może by6ć w krk?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: m_q Wiem które szkoły zlikwiduje Majchrowski! IP: *.pmdg.pl 22.09.10, 12:47 Te, które są zlokalizowane w atrakcyjnych miejscach i których budynki można sprzedać kolegom biznesowym pana prezia... Odpowiedz Link Zgłoś
waldek1w niż, a może wyż 22.09.10, 13:06 a co z obecnym wyżem demograficznym- od kilku lat rodzi się coraz więcej dzieci, miejsc w przedszkolach i żłobkach nie ma- kolejki kilkuletnie!!!! urzędnicy myślą rok, dwa do przodu. a co będzie za 5 lat??? znowu dramat, brak miejsc. urzędnicy w tym kraju myślą tylko o tym co jest tu i teraz. dlaczego nie można myśleć perspektywicznie i uzależniać ilości miejsc w poszczególnych placówkach na podstawie kalkulacji urodzonych dzieci i zapotrzebowania w najbliższym czasie na miejsca w żłobkach, przedszkolach, szkołach podstawowych, ..... ale to chyba za trudne... Odpowiedz Link Zgłoś
przeciwcialo Re: niż, a może wyż 22.09.10, 13:38 Na trzy zmiany będa sie uczyc. Dla magistratu to nie problem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angrusz1 Re: niż jest , ale czy wyż będzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 06:57 Do Waldka1: Masz rację , że tak myślą urzędnicy . Ale ta ilość dzieci , która teraz się rodzi to jeszcze nie żaden wyż . Gdyby ta ilość się podwoiła to byłby jakiś znaczący wyż i potem za kilka lat problem z miejscami w szkole . I tych dzieci winno się rodzic dwa razy więcej no ale młodzi ... wolą pieski i kotki Odpowiedz Link Zgłoś
przeciwcialo Re: Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły 22.09.10, 13:37 Dokładnie, klasy po trzydzieści kila osób to marny start edukacyjny. Odpowiedz Link Zgłoś
angrusz1 Z niż demograficznym 22.09.10, 14:58 łączy się wiele patologii . Jak choćby walka o zachowanie miejsca pracy . Zachowuje pracę ten , który wykona każde polecenie dyrektora np nawet najgorszego nieuka przepchnie , byle tylko nie zniechęcać kolejnych kandydatów do tej szkoły , bo wymagająca . Stawiać zawsze dobre stopnie , by uczniowie tutaj przychodzili , a nie do konkurencji . Itd itp Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gusia Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły IP: 77.236.26.* 22.09.10, 17:24 proponuję zmniejszyć liczbę ucznió w klasie, ja uczę klasy 36 osobowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawiebezrobotny Re: Niż demograficzny połączy krakowskie szkoły IP: *.chello.pl 23.09.10, 08:44 >Dyrektor Żądło nie kryje, że w szkołach, gdzie rozmowy o łączeniach są prowadzone, pojawia się ostry opór środowiska. Ale wyjścia nie ma. Jeśli do łączenia nie dojdzie, szkoły zostaną zamknięte na cztery spusty lub przeznaczy się je do wygaśnięcia. Kom. Tak ciężkiego … dyrektora … na stanowisku zarządzającego edukacją w Krakowie nie było nawet za PRL. I tyle lat nam już panuje ten geniusz oszczędności na oświacie! I końca nie widać… Opinia środowiska się liczy, owszem, lecz w sprawach ideologii wpajanej w szkole, w szczególności środowiska duchowieństwa. Czy - np. - właściwe jest uczenie o seksualności, a nawet o moralności uniwersalnej (niekatolickiej). Natomiast w kwestii liczby uczniów w klasach - by nauczyciel miał szansę panować nad sytuacją inaczej niż terrorem albo budzeniem litości (by nie rzec: politowania) uczniów, a może nawet dotrzeć do większości podopiecznych z jakąś wiedzą lub przesłaniem - tu środowisko rodziców / prawnych opiekunów nie ma nic do gadania. „Wyjścia nie ma.” Pewnie dyr. Żądło już nocuje w Magistracie. Zamknięto go tam do czasu wypracowania oszczędności na edukacji krakowskiej? A jeżeli to rozkaz / polecenie samego Naczelnego, czyli Prezydenta, to jego też rodzice mogą przecież wypuścić z Magistratu. Czyż nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skosem klasy winny mieć 20-24 uczniów. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.10, 10:13 Nic nie zabrania, żadne przepisy wyższe nie zabraniają takich klas. To w samorządzie jest błąd. O dzieciach się tylko przypomina w czasie wyborów. Polityka p. Majchrowskiego wobec dzieci jest nie do zaakceptowania. Czas na zmiany. Najlepiej zwracającą się inwestycją są pieniądze wydane na dzieci. zlikwidujcie ten bon - jest źle skonstruowany. wybierajcie przede wszystkich radnych dzielnicowych dbających o dzieci, o szkoły. Oświacie krakowskiej brakuje 200 mln natychmiast do zapłacenia. Precz z manią stadionową dla lichych drużyn podwórkowych. Dzieci niewiele w Krakowie mają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angrusz1 Ale subwencja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.10, 14:35 "Nic nie zabrania ... " pisze skosem Ale subwencja oświatowa jest liczona dla klas o liczebności min 25 uczniów . Jak jest mniej w klasie to samorząd musi dopłacić z własnych pieniędzy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus Re: Ale subwencja IP: *.chello.pl 29.09.10, 14:40 niech dopłaca przecież na to mają iść nasze podatki a nie na parkowanie za 10 pod magistratem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skosem Gmina ma absolutnie dopłacać IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 01:41 płacąc - bierze odpowiedzialność, nikt nie powiedział, ze subwencja ma starczyć na wszystko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: angrusz1 Re: Gmina ma .... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.10, 21:34 Do skosem : Subwencja winna swobodnie na wszystko wystarczać ; i na ogrzewanie i na remonty i na popołudniowe zajęcia . A nie tylko na pensje i kredę . A gmina może dopłacać na luksusy ale nie musi . Ale jak gmina nie ma , to nie zechce bo nie musi . A gmina może musieć mieć na wkład własny ,by wykorzystać pieniądze unijne . Trzeba wybrać takich radnych , którzy zechcą , by gmina miała na luksusy w oświacie : np drugi język , więcej godzin z języka , mniejsze klasy na języku itp . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszaniec Przyczyna braku rekrutacji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.10, 09:19 Jak się ogłasza od dwóch lat informacje o połączeniu ze szkołą z Milana (to taka szkoła dla młodzieży, która nie mogła skończyć w normalny trybie szkoły) to nie dziwne że rodzice z rejonu Kozłówka boją się dać dzieci do szkoły na osiedlu. Teraz dzieci z osiedla muszą chodzić to szkół oddalonych od miejsca zamieszkania. Ale jak nie będzie miejsca w innych szkołach, to nie będą mieli wyjścia i będą musieli chodzić z delikatnie mówiąc trudną wychowawczo młodzieżą. A budynek z Milana można będzie sprzedać. Gratuluje tak genialnych pomysłów. Odpowiedz Link Zgłoś