Dodaj do ulubionych

poprawność językowa

17.11.06, 22:45
Czytam coś i czytam, i czytam... widzę post z błędem... widzę post pod postem
owym, a w nim: "Naucz się pisać! Ty, taka i owaka!!!".
Czytam coś i czytam, i czytam... widzę post z błędem... widzę post pod postem
owym, a w nim: "Błąd błąd! Wstyd, wstyd, wsyd!"
A czasem to literówka przecież... a innym razem błąd, który wcale nie musi
świadczyć o nieskończonym debilizmie osoby, która go popełniła...

Co mają na celu te pełne nadęcia, puszenia się i wiary w zasadność pchania pod
nosy "maluczkich" kagańca oświaty? Oczyszczenie forum?
Słowa, słowa, słowa...
a właśnie - śmieci, śmieciuncertain

Wątek ten po przeczytaniu spalić, bo (o zgrozo!) sam zaśmiecaczem forum SiW
nieopatrznie się stałtongue_out
Obserwuj wątek
    • kingusia1974 Re: poprawność językowa 18.11.06, 09:00
      Hejka! Odpowiadając na Twój post, uważam, że te osoby, ktore tak "dzielnie"
      tropią wszelkie błędy i literówki oraz ich zdaniem czyjąś głupotę to po prostu
      osoby emecjonalnie nie do końca zrównoważone.My nie znamy tych osób, moze się
      wygłupiają, a może leczą psychiatrycznie, a może leczyć powinny a tego nie
      robią. Niestety w każdym środowisku (również forumowym) znajdą się takie
      dziwaczne jednostki. Ponieważ takie dziwadła nie reagują na argumenty żadną
      rzeczową polemiką tylko stekiem ordynarnych czasem wyzwisk to jedynym wyjściem
      jest NIE REAGOWAĆ. Tacy osobnicy potrzebują zwrócić na siebie uwagę wszelkim
      sposobami (a najskuteczniejszym sposobem jest kogoś obrazić) i jedyne co można
      zrobić to nie zwracać na nie uwagi. Uspokoją się ... do nastepnego razu. W
      sumie biedni ludzie.
      • ewa741 Re: poprawność językowa 18.11.06, 15:10
        Tacy osobnicy potrzebują zwrócić na siebie uwagę wszelkim
        > sposobami
        Czego najlepszym dowodem jest twoja wypowiedź. W sumie biedna kobieta z ciebie,
        więc czemu się tu dziwić.
    • czarodziejkakubusia Re: poprawność językowa 18.11.06, 11:15
      Literówki sama robię.Jestem polonistką z wykształcenia, i tylko jedna rzecz mnie
      razi(tym bardziej,że w obecnej pracy mam do czynienia z korektą.Dziewczyny, nie
      piszcie kto 23 sierpień,tylko np. kto 23 sierpnia.Poza tym-super.Polonistkasmile))
      • studentk Re: poprawność językowa 18.11.06, 13:31
        Problemem jest opatrzenie się. Jak po raz nasty zobaczę słowo „kożystać” to już
        nie wiem jak je się pisze poprawnie. Albo „napewno czy „na pewno” . I takich
        przykładów jest tysiące. Albo kiedy "nie" piszemy razem a kiedy osobno.

        Literówka to jest jak się przestawi albo zapomni literę a nie jak się pisze Ż
        zamiast RZ .
        • kingusia1974 Re: poprawność językowa 18.11.06, 14:08
          jasne wiadomo czym różni sie literówka od błędu ortograficznego. Ale ja myslę,
          że autorce postu chodziło nie tyle o tych co robią błędy ortograficzne czy
          literówki ale o tych czasem ordynarnych reakcjach na to.
      • ewa741 Re: poprawność językowa 18.11.06, 15:09
        Sznowna pani korektorko, w "tym bardziej że" nie ma przecinka, poza tym super.
    • martynka825 Re: poprawność językowa 18.11.06, 18:04
      Myśle że na to forum nikt nie wchodzi żeby się uczyć pisowni tylko w zupełnie
      innym celu.
      Zostańmy w odpowiedziach na pytania a nie na dogryzaniu sobie.

      Kiedyś był przesyłany e-mail w którym mówiono że nieważne jak się dane słowo
      napisze byle był początek i koniec słowa a resztę człowiek i tak doczyta
      odpowiedni. Było to poparte badaniami naukowymi.
      • pytajnik55 Re: poprawność językowa 18.11.06, 21:23
        "Myśle że na to forum nikt nie wchodzi żeby się uczyć pisowni tylko w zupełnie
        innym celu." - to prawda smile Jednak od przyszłych panien młodych, a później żon
        i matek można (a nawet trzeba!) 'wymagać' znajomości podstawowych zasad
        ortografii smile Można przecież upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu -
        dowiedzieć się co nieco o ogranizacji wesela i poprawnej pisowni
        jednocześnie wink)

        • martynka825 Re: poprawność językowa 18.11.06, 23:03
          tylko jeżeli już tak robić to trzeba to robić delikatnie i kulturalnie ...
          • news21 Re: poprawność językowa 19.11.06, 10:09
            A może nauczcie się poprawnie pisać i nie zrzucajcie winy na innych.
            Analfabetyzm nie jest jednak w modzie, a niektore wpisy świadczą o tym, że
            autor nie miał głowy do nauki.
            • kingusia1974 Re: poprawność językowa 19.11.06, 14:01
              to co ja widzę na tym forum - to ludzie , którzy tak agrysywnie tropią błędy i
              literówki mają ku temu najmniejsze prawa. Zwykle po ich postach widać, że nie
              tylko brakuje im wykształcenia i wiedzy ale przy tym towarzyszy im kompletny
              brak kultury, wychowania, arogancja, chamstwo i zwykła głupota. Uchowaj żeby
              ktokolwiek uczył się z takiego "przykładu".
              • studentk Re: poprawność językowa 19.11.06, 14:09
                Ja, właśnie przez fora, staję się wtórnym analfabetą.
                I już nie wiem czy pisać:
                napewno – na pewno
                niewiem – nie wiem
                każdy – karzdy
                głópota – głupota -gupota
                torepka – torebka
                sprzedam -spżedam
                mażenie – marzenie
                • martynka825 Re: poprawność językowa 19.11.06, 14:22
                  to może nadszedł czas aby wchodzić tylko na fora polonistów ... wink
                  • kingusia1974 Re: poprawność językowa 19.11.06, 17:46
                    A ja przez fora nie staje się wtórną analfabetką ... może dlatego , że kiedyś
                    się dobrze nauczyłam ortografii.
                • kroplla Re: poprawność językowa 19.11.06, 20:48
                  Nie, nie wierzę!wink Jeszcze kwestię "na pewno" jestem w stanie pojąć, ale inne
                  wyrazy? Czy naprawdę słowa przeinaczone w taki sposób wciąż pojawiają się w
                  postach? I to tak często, że człowiek już sam nie wie, w jaki sposób je pisać?
                  hmmmwink

                  p.s. zapamiętujemy, że "na pewno" pisze się naprawdę osobno, a "naprawdę" na
                  pewno razemtongue_outP
                  • kroplla Re: poprawność językowa 19.11.06, 20:49
                    ach! do wypowiedzi studentk to poprzednie byłowink
                  • martynka825 Re: poprawność językowa 19.11.06, 21:03
                    bardzo fajne p.s. - brawo smile
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka