radexxx75 Marzyciel z Siemiatycz, ciasne ale własne 22.09.10, 08:37 Powiem krótko ciasne ale własne, czyli nasze Polskie, a wy wszyscy krytycy który narzekają że Polska to pustynia technologiczna to własnie przez produkty importowane które tak chętnie kupujecie zabijając własnych przedsiębiorców a póżniej tylko narzekać ze tu pustynia...... Odpowiedz Link Zgłoś
jmjmjmjmjm Marzyciel z Siemiatycz, kontra twarde prawa rynku 22.09.10, 09:19 Tylko dlaczego ten "nowy" samochód w większości przypomina samochód "Lublin"????? Czyli od podstaw Pan Tymiński go nie zbudował a najwyraźniej zerżnął z poprzednika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Marzyciel z Siemiatycz, kontra twarde prawa r IP: *.chello.pl 22.09.10, 23:49 Stylistyka to kwestia gustu. Moim zdaniem Pasagon jest ładniejszy od poprzednich wersji Lublina co oczywiście nie czyni go pięknym. Jednak większość dostawczaków to paskudy a nikt szat nie rozrywa. W tej branży wygląd nie jest najważniejszy. To co istotne to spełnienie podstawowych parametrów niezawodności i trwałości. Z tym nie powinno być problemów. Nawet dwudziestoletnie Lubliny pierwszej generacji bardzo często widuję na ulicach. Niektóre są już nieco zardzewiałe, ale w tym wieku to już nie jest nic specjalnego. Oczywiście zawsze może być lepiej. Moim zdaniem Pan Tymiński wybrał bardzo dobry moment dla debiutu swojego produktu. Nie jestem specjalistą w branży, ale chyba nie mylę się zakładając, że kryzys w zachodniej Europie znacząco zmniejszył podaż używanych samochodów dostawczych na naszym rynku. Dodam, że kupowanie używek łączy się z dużym ryzykiem, szczególnie gdy potrzebujemy więcej niż jednego samochodu. Ta sytuacja w połączeniu z ograniczonym budżetem na inwestycje w firmach (kryzys) tworzy interesującą niszę w którą wpasowuje się "nowy" samochód z DZT. No i w artykule zapomniano o bardzo istotnym segmencie rynku a więc o wszelkich instytucjach publicznych gdzie najważniejszym czynnikiem nadal jest cena. Nie przez przypadek regularnie widuję na ulicach Warszawy wszelkiej maści "komunalne" Lubliny. Odpowiedz Link Zgłoś
harbour5 Honker 23.09.10, 19:45 Honker z przednim napędem nie przejdzie. Jaki samochód terenowy jest z tylko jednym napędem, że o reduktorze i blokadach nie wspomnę. Chyba ktoś czegoś nie przemyślał. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Honker IP: *.chello.pl 24.09.10, 20:18 Honker ma napęd 4x4 z odłączana przednią osią do jady po szosie. To rozwiązanie jest stosowane od połowy lat 1990 i nie planuje się rezygnacji z napędu na wszystkie osie. Tak przynajmniej wynika z artykułów prasowych o "nowym" Honkerze. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: harbour5 Re: Honker IP: 212.106.23.* 26.09.10, 16:56 No chyba nie przeczytałeś artykułu. Wyrażnie jest apisane, że Honker bedzie miał napęd tylko na przednią oś Odpowiedz Link Zgłoś
makro2000 A co z normą Euro5 09.10.10, 15:49 Nie oceniam samochodu pod względem wizualnym, auto dostawcze ma przede wszystkim jeździć, oferować duża przestrzeń załadunkową i odpowiednią ładowność. Ciekaw jestem, czy silniki montowane w tym aucie od roku 2011, co jest wymogiem UE, będą spełniały normę EURO5? Inaczej nie wiem, czy można takie auta w ogóle sprzedawać... Odpowiedz Link Zgłoś
johnny_english Pasagon - nowy polski samochód dostawczy 22.11.10, 21:55 kiedy te durne pismaki nauczą się pisać marki samochodów z dużej litery? łachmyty zatrzymały się jeszcze na czasach komuny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bosman wyjaśnij mi Jasiu skądś tam... IP: *.centertel.pl 23.11.10, 14:07 co ma komuna do ortografii? Tak się składa że większość tych co żyli i kształcili się jeszcze "za komuny" jak to wdzięcznie nazywasz, zdecydowanie lepiej radzą sobie z ortografią niż współczesne japiszony, różnej maści posrańcy, naprawiacze świata którym wydaje się że przed nimi była epoka kamienna (o ile wiesz co to było). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: realista Re: Marzyciel z Siemiatycz, kontra twarde prawa r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 19:48 Ten samochód jest po prostu strasznie brzydki i szczerze za 50 tys. zł to można dużo lepszego dostawczaka kupić, a tu jak wiadomo będzie jak z Lublinami, będą się psuć, będą gnić i po kilku latach od nowości trzeba będzie przegląd Pasagona załatwiać za pieniądze. Mimo całego respektu jaki czuję do polskiej motoryzacji to myślę, że Pasagon jednak nie wypali i to nie ma sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bimbo Re: Marzyciel z Siemiatycz, kontra twarde prawa r IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.11.11, 13:19 bo moze on nie ma Odpowiedz Link Zgłoś