Gość: behemot IP: 212.182.94.* 12.01.05, 23:18 He, he, rotawirusy. Kto pisze takie brednie??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ija Ijewna Do Behemota IP: *.mps.gov.pl 13.01.05, 09:44 Behemocie, nie nabijaj się, zanim nie sprawdzisz. To niekoniecznie brednie. Owszem, są retrowirusy ( o których wie każdy, kto uważniej słuchał lekcji biologii), ale rotawirusy też istnieją: Cytuję za lek. med. Elżbieta SYKUT Oddział Epidemiologii WSSE w Krakowie Rotawirusy (RV) są to znane od kilkudziesięciu lat wirusy o wymiarze 70 nm, składające się z kwasu rybonukleinowego i płaszcza białkowego, będące przyczyną stanów zapalnych przewodu pokarmowego (tj. nieżytów żołądkowych i żołądkowo- jelitowych). Nazwa wirusów nawiązuje do ich wyglądu. W mikroskopie elektronowym wirusy przypominają kształtem koła (łac. rota = koło). Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
rochelle Re: Sanepid ostrzega przed wirusami 13.01.05, 12:25 moze Ci sie pomylilo z retrowirusami kocie Behemocie :>>>>>>> Odpowiedz Link Zgłoś