Dodaj do ulubionych

Sanepid ostrzega przed wirusami

IP: 212.182.94.* 12.01.05, 23:18
He, he, rotawirusy. Kto pisze takie brednie???
Obserwuj wątek
    • Gość: Ija Ijewna Do Behemota IP: *.mps.gov.pl 13.01.05, 09:44
      Behemocie, nie nabijaj się, zanim nie sprawdzisz. To niekoniecznie brednie.
      Owszem, są retrowirusy ( o których wie każdy, kto uważniej słuchał lekcji
      biologii), ale rotawirusy też istnieją:

      Cytuję za lek. med. Elżbieta SYKUT
      Oddział Epidemiologii WSSE w Krakowie

      Rotawirusy (RV) są to znane od kilkudziesięciu lat wirusy o wymiarze 70 nm,
      składające się z kwasu rybonukleinowego i płaszcza białkowego, będące przyczyną
      stanów zapalnych przewodu pokarmowego (tj. nieżytów żołądkowych i żołądkowo-
      jelitowych).
      Nazwa wirusów nawiązuje do ich wyglądu. W mikroskopie elektronowym wirusy
      przypominają kształtem koła (łac. rota = koło).

      Pozdrawiam.
    • rochelle Re: Sanepid ostrzega przed wirusami 13.01.05, 12:25
      moze Ci sie pomylilo z retrowirusami kocie Behemocie :>>>>>>>

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka