Dodaj do ulubionych

Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Regionalne

IP: *.prokom.pl 14.01.04, 17:03
192mln PLN zamiast 550mln PLN dotacji dla Przewozow Regionalnych.
Tak ostatecznie zadecydowaly wladze ustawodawcze.
Oznacza to ze wiekszosc pociagnow zniknie. Kolejne rejony Polski znikna z mapy kolejowej.

Przy okzaji zapowiedz strajku.
Obserwuj wątek
    • barracuda7110 Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region 14.01.04, 18:40
      Czyli w niedalekiej przyszłości będzie trzeba przesiąść się na samochód? Choć
      paliwo też ma zdrożeć więc pewnie tylko rower pozostanie...
      • Gość: STUDI Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region IP: *.prokom.pl 14.01.04, 18:47
        Jedyna pocieszajaca wiadomosc to, to ze mniej nam - czyli tzw. prowicji (czyt. calej Polsce poza warszafka) - ukradna pieniedzy na budowe niepotrzebnej megalomanskiej zabawki jak jest metro w Warszawie - czemu jego nie buduja z wlasnych miejskich funduszy????
    • Gość: Aleksej Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region IP: *.lodz.dialog.net.pl 14.01.04, 19:13
      Po pierwsze jest to poprawka zatwierdzona przez senat ktora musi byc
      zaakceptowana badz odrzucona zwykla wiekszoscia przez sejm ktory wprowadzil
      sume 550 mln. Wiec bez paniki, jeszcze duzo da sie zmienic i nic nie jest
      zaklepane.

      Pozdrawiam,
      Aleksej
    • geograf Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region 14.01.04, 19:54
      i dobrze,że nie dostali tych pieniądze na cel,który postulowali.
      Pieniądze im się należą,ale na infrastrukturę.
      a kolejarze niech zaczną pracować,a nie strajkować. Konkurencja autobusowa tylko
      skorzysta na tym strajku..ale przecież IM SIĘ NALEŻY...
      żenada...

      niech pociągi jeżdza szybciej, punktualnie i będą czyste-to i klienci będą...
    • zamek WRESZCIE!!! 15.01.04, 09:47
      Te 192 mln PLN to jeszcze nadmierna dotacja.
      Życzę PKP rychłego i gromkiego upadku, który wreszcie wymusi restrukturyzację
      i sprzedaż pojedynczych linii spółkom transportowym - takim, jak chociażby ta
      z Pomorza, która zadebiutowała podczas WOŚP kursami na "nierentownych" dla PKP
      liniach. Mam nadzieję, że dojdzie do tego możliwie szybko. Każdy rząd powinien
      być względem PKP tak bezwzględny jak Margaret Thatcher dla górników
      brytyjskich.
      • Gość: STUDI Re: WRESZCIE!!! IP: *.prokom.pl 15.01.04, 11:00
        zamek - tak, ale na wschodzie Polski to juz tylko miezerne slady pozostaly.
        Nawet na Oplszczynznie demontuje sie calkowicie zlikwidowane linie.

        Gdyby to zrobiono 10 lat temu to mialybysma nadal siec kolejowa w Polsce. A tak wschodnia Polska jest praktycznie pozbawiona torow kolejowych.
        • Gość: mr x Re: WRESZCIE!!! IP: *.p.lodz.pl 15.01.04, 13:45
          Co ty piszesz. Siec kolejowa na zachodzie jest wyeksploatowana i na
          prowincjonalnych liniach pomiedzy miasteczkami o kilkunastotysiecznej
          populacji poprostu jest nielogiczna ze wzgledu na koszty i ekologie... Tak sie
          robi wszedzie na swiecie. Gesta siec kolejowa na zachodzie to w duzej mierze
          spadek po prusackim systemie obronnym z poczatku XX wieku.
          • Gość: flip Re: WRESZCIE!!! IP: *.p.lodz.pl 15.01.04, 18:32
            Jednakze w kwestii kolei mr x w zasadzie nie ma racji. Sa fragmenty
            nielogiczne, i sa fragmenty logiczne. Zadne nie funkcjonuja na miare XXI
            wieku.
            Do ogolnie jest paskudna zachodnioazjatycka dzicza. W PL i w miescie Lodzi
            zarowno.
    • Gość: mr x Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region IP: *.p.lodz.pl 15.01.04, 13:42
      I bardzo dobrze! Mam dosc sotowania pustych pociagow! Sam mialem okazje
      ostatnio widziec dwa takie mimo ze staram sie nie kozystac z PKP w imie zasad!
      Pociag z Zywca do Suchej - nie wiem czy bylo 5 pasazerow, mimo ze byl to 1
      stycznia, pociag leszno ostrow wlkp. Moze w porywach na tej trasie bylo 30...
      Przejazd takiego skladu jest drozszy i bardziej zanieczyszcza srodowisko od
      autobusu (prad nie jest z sufitu tylko z elektrowni opalanych weglem).
      Wiekszosc pociagow regionalnych jest dla kolejazy a nie pasazerow taka jest
      prawda.
      • camelot Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region 15.01.04, 16:21
        Ludzie zasuwajcie na piechotę przecież w dawnych czasach tak się poruszano.
        Nawet z rzymu do Bałtyku. Co wy chcecie od PKP??????????
    • Gość: Ja Re: Zaklepano masowa likwidacje PKP Przew. Region IP: *.lodz.cvx.ppp.tpnet.pl 16.01.04, 19:30
      Ee tam. Problem wcale nie leży w tym ile kasy wpompujemy w dziurawy balon z
      napisem PKP, tylko czy ktoś zacznie rozsądnie zarządzać tymi pieniędzmi.
      Dla przykładu - przepełniony w niektórych dniach pociąg Tomaszów - Skarżysko
      zlikwidowano jako nierentowny, a nawet bez dotacji z Krynicy o godzinie 5.00
      także w niedzielę wyjeżdża pociąg osobowy do Stróży (węzeł za nowym Sączem w
      kierunkach: Tarnów, Nw. Sącz, Jasło). 18 minut po nim, dokładnie tą samą trasą
      jedzie następny osobowy (tyle, że jedzie aż do Krakowa), gdzie tu logika?!
      Przejazd z Krynicy do Łodzi poza sezonem to jakieś 11 godzin i konieczność
      telepania sie osobowym aż do Krakowa, lub też 3 godziny czekania na Reymonta.
      To nie jest kwestia pieniędzy, tylko racjonalnego zarządzania tym dinozaurem
      (mam na myśli PKP, a nie pana Reymonta:) ), a że łatwiej pokrzyczeć niż
      pomyśleć, to wszyscy wiedzą.
      • Gość: flip Re: toteż IP: *.p.lodz.pl 16.01.04, 21:25
        Toteż popieramy Schadenfreude z obciecia pieniedzy na - za przeproszeniem -
        pkp. To cos powinno zniknac z powierzchni ziemi tak, zeby nie zostalo sladu.

        Problem jednak jest inny: zarzad PL zabiera jakiekolwiek pieniadze na koleje.
        Nie jestesmy zreszta pewni ile wynioslaby razem dotacja na kolej, ale
        podejrzewany ze i tak znacznie mniej niz w jakichkolwiek liczacych sie
        panstwach europejskich.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka