Dodaj do ulubionych

Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze?

    • Gość: olga chrzanowska Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze? IP: 212.191.195.* 11.01.10, 20:31
      dobrze przepraszam
      byc moze nie wypowiedzialam sie dosc precyzyjnie wiec oto stanowisko
      osoby bardziej kompetentnej:

      "Klamstwem jest ze budzet Miasta wynosi 1 miliard zlotych.
      Budzet na rok biezacy wynosi 2,7 mld zlotych.

      Pan Zydowicz nie zabiega o 500 mln z kasy miasta.

      Zalozenie jest takie:

      250 mln zlotych mamy pozyskac z MKiDN (nota Ministra z dn 8 stycznia
      potwierdza taka mozliwosc)

      Spolka Camerimage Lodz Center dysponuje dzialka przeznaczona na
      inwestycje komercyjne, zlokalizowana obok dzialki na ktorej ma
      powstac budynek Franka Gehrego.
      Wartosc samej dzialki to ok 50 mln zlotych.Wykorzystanie tej
      dzialki, poprzez oddanie jej pod inwestycje komercyjne przyniesie
      przynajmniej 150 mln zlotych ktore beda porzeznaczone na budowe
      Centrum Festiwalowego Camerimage.
      30 mln zlotych na budowe tego Centrum zadeklarowala ToYA Studios
      (pisemnie).
      Deweloperzy przejma koszta budowy parkingu pod Centrum Festiwalowym
      za ca 60 mln zlotych oraz np. 4 sal kinowych (operator kin
      wielosalowych) za np. kolejne 60 mln zlotych.

      Mamy juz w tej sytuacji ok 300 mnl zlotych ze srodkow
      pozabudzetowych!!!"

      cytowany tekst w calosci:

      strajkokupacyjny.pl/informacje-medialne/
      • Gość: gość Re: Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awantur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.01.10, 21:30
        Więc gdyby Żydowicz z Tomaszewskim zamiast iść na wojne i robić cyrk na całą
        Polskę przygotowali radnym założenia finansowania - dawno byłoby po sprawie. A
        tak po ich kłamstwach i mataczeniach mamy jeden wielki burd.. o co komu chodzi w
        tym sporze.

        Do roboty porządnej sie wziąć panowie, a nie liczyć na swoje piękne gadanie.
        Skoro tak łatwo wykazać finansowanie - dlaczego dopiero teraz o tym mowa. Barany
        - po co te strajki, petycje ... ech.
        Ale przynajmniej Żydowicz wypromował się, że hej.
    • Gość: agusiamalusia Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.10, 17:54
      www.strajkokupacyjny.pl
      warto przeczytać
      Apel Młodzieżowej Rady Miasta,
      Replikę na list otwarty pana Jacuńskiego, który przyznał się do nadużycia
      • desidero1 patrzta, a Żydowicz się nie przyznał 13.01.10, 17:57
        do nawijania makaronu na uszy telewidzom TVP-2
    • Gość: ??? Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.10, 21:21
      Najbardziej mi się podoba fakt, że w kraju, gdzie organizuje się
      przetargi na projekty architektoniczne na zasadzie "jedyne
      kryterium cena", bo przecież jak będzie wyglądał projekt - to nie ma
      znaczenia, ważne żeby był za 5 minut i za darmo. nagle Łodzianie
      padają plackiem przed architektem i powierzają mu prace projektowe
      za ... 80 mln złotych. 5 mln za koncepcję, 40 mln za projekt
      budowlany i trzeba jeszcze zrobić projekt wykonawczy. Nie jest mi
      wiadomo,aby gdziekolwiek na świecie koszt projektu wynosił 18 %
      kosztów inwestycji. A może inwestycja będzie kosztować dwa razy
      więcej?
      Coś mi tu nie gra.


      • Gość: xyz Re: Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awantur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.01.10, 21:47
        A 40 mln za projekt Rury szklanej Walczaka architektow nikomu nie
        znanych z miesciny Hunfeldt nie budzi twoich watpliwosci? Rozliczmy
        Walczaka i Zydowicza. Ten ostatni zdaje sie nawet zapraszal na
        spotkanie Radnych ktorzy mowia takie same glupstwa jak Ty, ale jakos
        nie przyszli. Walczak ukrywa sie i nie poczuwa do odpowiedzialnosci
        za publiczne pieniadze. I tu jest sprawa dla reportera.
    • Gość: gosc spółka Żydowicza bez dokapitalizowania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.10, 08:58
      www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/302130,radni-wycofali-35-mln-dla-camerimage-lodz-center,id,t.html

      Łódzcy radni w środę podczas sesji rady miasta wykreślili z
      Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dokapitalizowanie spółki
      Camerimage Łódź Center.

      W ciągu dwóch lat miało ono wynieść łącznie 35 mln zł. 11 mln
      zapisano za to na stworzenie biura festiwalowo-kongresowego, które
      ma reprezentować wszystkie łódzkie festiwale.

      Marek Żydowicz i były wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski
      powtórzyli, że oznacza to koniec projektu. Żydowicz przyznaje, że ma
      propozycje przeniesienia festiwalu Camerimage do innych miast. Radni
      odpowiadają, że miasto wywiązuje się z umów finansowania festiwalu i
      jego szef nie ma powodów, aby wyprowadzić festiwal z Łodzi.

      W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym znalazł się zapis o
      dokapitalizowaniu spółki Camerimage Łódź Center w tym roku 5 mln, z
      przeznaczeniem na prace projektowe nad centrum festiwalowo-
      kongresowym. W 2011 roku przewidywano dokapitalizowanie kolejnymi 30
      mln zł.

      - Jeżeli nie będzie tych pięciu milionów, nie będzie można podpisać
      umowy z Frankiem Gehry'ym - mówi Włodzimierz Tomaszewski, były
      wiceprezydent miasta, przysłuchujący się w środę obradom Rady Miasta
      Łodzi z miejsca dla gości. - Jeśli do tej kwoty doliczyłoby się
      pieniądze, które zadeklarował marszałek województwa, to są to
      środki, które pokrywają koszty realizacji projektu budowlanego
      centrum.

      Marszałek Włodzimierz Fisiak obiecał 15 mln zł w ciągu trzech lat -
      po 5 mln rocznie.

      - Marek Żydowicz, gdyby bardzo cisnął Gehry'ego, jest w stanie do
      końca roku mieć projekt i pozwolenie na budowę, co daje szanse
      ubiegania się o środki unijne w ministerstwie kultury - dodaje
      Tomaszewski.

      Koszt budowy centrum miałby wynieść 500 mln zł; jest szansa, aby
      połowę kosztów pokryła Unia Europejska. W grudniu ubiegłego roku
      radni przyjęli niekorzystną dla projektu uchwałę uzależniającą
      działania miasta od uzyskania unijnego dofinansowania unijnego w
      wysokości 250 mln zł. Tomaszewski jednak jest zdania, że udało by
      się ten zapis zracjonalizować.

      - Dla mnie zadziwiające jest to, że radni twierdzą, iż w tym roku
      spółka Camerimage Łódź Center nie potrzebuje pieniędzy. Ja na
      miejscu Franka Gehrego nie pozwoliłbym się dalej obrażać- stwierdził
      Marek Żydowicz, prezes spółki CŁC.

      - Nie możemy się angażować na tak duże kwoty w stosunku do projektu,
      którego przyszłości nie znamy - argumentuje chęć cofnięcia środków
      Mariusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO. Tomasz Kacprzak,
      przewodniczący rady miejskiej, także radny PO, wyjaśnia, że ponieważ
      nie ma planu finansowania centrum, nie należy zamrażać pieniędzy, a
      przeznaczyć je na inne wydatki. Zaznacza jednak, że nie jest
      wykluczone ponowne wprowadzenie środków do budżetu, kiedy pojawi się
      plan finansowania inwestycji.

      W tle przesunięć budżetowych toczy się jeszcze jedna debata. Radni
      klubu PO proponują poprzestanie na koncepcji architektonicznej
      Gehry'ego i na jej podstawie rozpisanie konkursu na projekt
      budowlany.

      - Takie rozwiązanie jest niemożliwe. Prawa autorskie na to nie
      zezwalają. W umowie dotyczącej koncepcji architektonicznej są
      paragrafy mówiące o tym, jakie ograniczenia architekt nakłada na
      spółkę w zakresie wykorzystywania projektu - odpowiada Marek
      Żydowicz. - Nie ma możliwości, by projekt budowlany wykonywał
      ktokolwiek inny. Dopiero na etapie projektów wykonawczych będą mogli
      być zakontraktowani architekci polscy.

      - W maju Marek Żydowicz twierdził co innego. Mamy to nagrane -
      ripostuje Walasek. - Jeśli jest taki zapis w umowie, to zawarto ją
      wprowadzając radę miasta w błąd. To kryminał!
      • Gość: Opinia Re: spółka Żydowicza bez dokapitalizowania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.10, 09:35
        Walasek klamie.Walasek wielokrotnie i przed wczorajsza Rada takze
        zostal poinformowany przez Zydowicza, iz dopiero na etapie projektow
        wykonawczych moga pojawic sie polscy architekci.
        Kryminalem niech pan Walasek nie straszy bo kto mieczem wojuje...
        Nich Pan Walasek raczej wytlumaczy dlaczego tak chory projekt jak
        Specjalna Strefa Sztuki przechodzi przez jego usteczka kula
        milczenia-aprobaty. Zadnego biznes planu nie bylo kiedy przyznawal
        96 mln miejskich pieniedzy! Zadnego sensownego planu merytorycznego
        dla tej budowli. Wyeliminowani z opracowywania programu dyrektorzy
        lodzkich instytucji kultury z Suchanem na czele. Ponad 400 mln
        zlotych publicznych pieniedzy i plan by zarzadzal tym Walczak od
        Atlasa (sprzedawca kleju). Panie Walasek a dlaczego kolega pana
        Walczaka, wskazany przez niego do komisji konkursowej
        rozstrzygajacej o tym ktory projekt wygra konkurs na Specjalna
        Strefe sztuki,Blum-Kwiatkowski mieszka(dziwny zbieg okolicznosci) w
        tym samym miasteczku w ktorym mieszkaja i dzialaja architekci ktorzy
        konkors wygrali, czyli Hunfeldt? No tak bo z calych Niemiec tylko
        tamtejsi architekci przypadkowo zuwazyli ze w Lodzi mozna cos
        ugrac.A Blum-Kwiatkowski ktory w tym czasie udostepnial walczakwoi
        prac e na wystawe w Atlasie Sztuki tak sie jakos napatoczyl by sobie
        pojurorowac w konkursie na inwestycje za 400 mln, gdzie architekci
        na roczke dostana 40 mln. Panie Walasek nie ma pan ochoty
        potlumaczyc Lodzianom dlaczego pan zgadza sie na budowe Specjalnej
        Strefy Sztuki bez analiz srodowiskowych, spietego budzetu na
        utrzymanie budynku i jego dzialnosci. Przeciez sam koszt utrzymania
        Specjalnej Strefy Sztuki bedzie Lodzian kosztowal ROCZNIE bagatela
        25 mln zlotych.
        Panie Jonski! Panie Walasek gdzie jest oszczednosc? Gdzie myslenie o
        Lodzianach? O Odsniezaniu? To jest panowie KRYMINAL!
        Nawt pan Walczak wam nie pomoze bo ludzie sie o tym dowiedza i was
        rozlicza. A Walczak niech buduje za swoje jesli chce miec galerie do
        realizacji swego rozdetego ego.
      • Gość: czytelnik Re: spółka Żydowicza bez dokapitalizowania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.10, 21:23
        Gdzie się robi dobrą architekturę

        Kluczowe łódzkie projekty architektoniczne są megalomańskie i oderwane od
        realiów gospodarczych miasta. Szkicować obiekty za 500 milionów (choć może i
        więcej), a je zbudować - to zupełnie różne rzeczy - z tekstem Andrzeja
        Jajszczyka polemizuje Janusz Sepioł*


        krakow.gazeta.pl/krakow/1,102624,7484123,Gdzie_sie_robi_dobra_architekture.html
      • desidero1 Parcie byłego kadrowego 29.01.10, 12:21
        nie tylko na szklany ekran u koleżanki Potockiej. Wyraźnie ma coś na
        sumieniu w kwestii umowy z hamerykanskym miszczem
    • Gość: POx teraz Gdynia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.02.10, 09:52
      www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/306836,marek-zydowicz-przeniesie-camerimage-do-gdyni,id,t.html

    • Gość: POx adieu ! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.10, 19:11
      www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/310990,marek-zydowicz-zabiera-camerimage-z-lodzi,id,t.html

      • Gość: FAN adiue ? Hola, hola a kto odda 5 milinów ? IP: *.toya.net.pl 05.02.10, 20:36
        5 mln kosztowała g..na makieta która teraz będzei gdzieś na strychu
        w UM stać. Kto za to zaplaci ??
    • Gość: zielony31 Wam panie ,kury szcz... prowadzać a nie robić ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.10, 22:20
      Kulturę....
      wszystkie strony bkonfliktu są sobie warci....
      Jaki pan taki kram!!!!
    • Gość: minigry-gupi Re: Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awantur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.10, 22:52
      A ja widze jak ABW sprawdza Walczaka i widze jak bedziesz spiweal za
      obrazliwe posty pod adresem Zydowicza jeszcze z innych watkow.
      Jestes niesczesciem w Lodzi wiesz minigry.Pamietaj ze ART Center tez
      czeka pare niespodzianek, lysa palo!
    • Gość: gosc póki leci kasa, to jest ok IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.10, 23:07
      „Camerimage to smakowity kąsek, ale w duecie z panem Żydowiczem, to
      trochę taki koń trojański. Póki leci kasa, to wszystko jest w
      porządku, ale wystarczy, że zaczną się kłopoty, to Żydowicz zaczyna
      tupać nóżką i kupuje bilet na pociąg do innego miasta” - napisał
      jeden z internautów."
    • desidero1 c.d. rozważań dziennikarzy DŁ 06.02.10, 09:26
      www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/311522,marek-zydowicz-przenosi-camerimage-z-lodzi-do-poznania,id,t.html


Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka