Gość: olga chrzanowska Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze? IP: 212.191.195.* 11.01.10, 20:31 dobrze przepraszam byc moze nie wypowiedzialam sie dosc precyzyjnie wiec oto stanowisko osoby bardziej kompetentnej: "Klamstwem jest ze budzet Miasta wynosi 1 miliard zlotych. Budzet na rok biezacy wynosi 2,7 mld zlotych. Pan Zydowicz nie zabiega o 500 mln z kasy miasta. Zalozenie jest takie: 250 mln zlotych mamy pozyskac z MKiDN (nota Ministra z dn 8 stycznia potwierdza taka mozliwosc) Spolka Camerimage Lodz Center dysponuje dzialka przeznaczona na inwestycje komercyjne, zlokalizowana obok dzialki na ktorej ma powstac budynek Franka Gehrego. Wartosc samej dzialki to ok 50 mln zlotych.Wykorzystanie tej dzialki, poprzez oddanie jej pod inwestycje komercyjne przyniesie przynajmniej 150 mln zlotych ktore beda porzeznaczone na budowe Centrum Festiwalowego Camerimage. 30 mln zlotych na budowe tego Centrum zadeklarowala ToYA Studios (pisemnie). Deweloperzy przejma koszta budowy parkingu pod Centrum Festiwalowym za ca 60 mln zlotych oraz np. 4 sal kinowych (operator kin wielosalowych) za np. kolejne 60 mln zlotych. Mamy juz w tej sytuacji ok 300 mnl zlotych ze srodkow pozabudzetowych!!!" cytowany tekst w calosci: strajkokupacyjny.pl/informacje-medialne/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awantur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 11.01.10, 21:30 Więc gdyby Żydowicz z Tomaszewskim zamiast iść na wojne i robić cyrk na całą Polskę przygotowali radnym założenia finansowania - dawno byłoby po sprawie. A tak po ich kłamstwach i mataczeniach mamy jeden wielki burd.. o co komu chodzi w tym sporze. Do roboty porządnej sie wziąć panowie, a nie liczyć na swoje piękne gadanie. Skoro tak łatwo wykazać finansowanie - dlaczego dopiero teraz o tym mowa. Barany - po co te strajki, petycje ... ech. Ale przynajmniej Żydowicz wypromował się, że hej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agusiamalusia Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.01.10, 17:54 www.strajkokupacyjny.pl warto przeczytać Apel Młodzieżowej Rady Miasta, Replikę na list otwarty pana Jacuńskiego, który przyznał się do nadużycia Odpowiedz Link Zgłoś
desidero1 patrzta, a Żydowicz się nie przyznał 13.01.10, 17:57 do nawijania makaronu na uszy telewidzom TVP-2 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ??? Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awanturze? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.10, 21:21 Najbardziej mi się podoba fakt, że w kraju, gdzie organizuje się przetargi na projekty architektoniczne na zasadzie "jedyne kryterium cena", bo przecież jak będzie wyglądał projekt - to nie ma znaczenia, ważne żeby był za 5 minut i za darmo. nagle Łodzianie padają plackiem przed architektem i powierzają mu prace projektowe za ... 80 mln złotych. 5 mln za koncepcję, 40 mln za projekt budowlany i trzeba jeszcze zrobić projekt wykonawczy. Nie jest mi wiadomo,aby gdziekolwiek na świecie koszt projektu wynosił 18 % kosztów inwestycji. A może inwestycja będzie kosztować dwa razy więcej? Coś mi tu nie gra. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xyz Re: Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awantur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 23.01.10, 21:47 A 40 mln za projekt Rury szklanej Walczaka architektow nikomu nie znanych z miesciny Hunfeldt nie budzi twoich watpliwosci? Rozliczmy Walczaka i Zydowicza. Ten ostatni zdaje sie nawet zapraszal na spotkanie Radnych ktorzy mowia takie same glupstwa jak Ty, ale jakos nie przyszli. Walczak ukrywa sie i nie poczuwa do odpowiedzialnosci za publiczne pieniadze. I tu jest sprawa dla reportera. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc spółka Żydowicza bez dokapitalizowania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.10, 08:58 www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/302130,radni-wycofali-35-mln-dla-camerimage-lodz-center,id,t.html Łódzcy radni w środę podczas sesji rady miasta wykreślili z Wieloletniego Planu Inwestycyjnego dokapitalizowanie spółki Camerimage Łódź Center. W ciągu dwóch lat miało ono wynieść łącznie 35 mln zł. 11 mln zapisano za to na stworzenie biura festiwalowo-kongresowego, które ma reprezentować wszystkie łódzkie festiwale. Marek Żydowicz i były wiceprezydent miasta Włodzimierz Tomaszewski powtórzyli, że oznacza to koniec projektu. Żydowicz przyznaje, że ma propozycje przeniesienia festiwalu Camerimage do innych miast. Radni odpowiadają, że miasto wywiązuje się z umów finansowania festiwalu i jego szef nie ma powodów, aby wyprowadzić festiwal z Łodzi. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym znalazł się zapis o dokapitalizowaniu spółki Camerimage Łódź Center w tym roku 5 mln, z przeznaczeniem na prace projektowe nad centrum festiwalowo- kongresowym. W 2011 roku przewidywano dokapitalizowanie kolejnymi 30 mln zł. - Jeżeli nie będzie tych pięciu milionów, nie będzie można podpisać umowy z Frankiem Gehry'ym - mówi Włodzimierz Tomaszewski, były wiceprezydent miasta, przysłuchujący się w środę obradom Rady Miasta Łodzi z miejsca dla gości. - Jeśli do tej kwoty doliczyłoby się pieniądze, które zadeklarował marszałek województwa, to są to środki, które pokrywają koszty realizacji projektu budowlanego centrum. Marszałek Włodzimierz Fisiak obiecał 15 mln zł w ciągu trzech lat - po 5 mln rocznie. - Marek Żydowicz, gdyby bardzo cisnął Gehry'ego, jest w stanie do końca roku mieć projekt i pozwolenie na budowę, co daje szanse ubiegania się o środki unijne w ministerstwie kultury - dodaje Tomaszewski. Koszt budowy centrum miałby wynieść 500 mln zł; jest szansa, aby połowę kosztów pokryła Unia Europejska. W grudniu ubiegłego roku radni przyjęli niekorzystną dla projektu uchwałę uzależniającą działania miasta od uzyskania unijnego dofinansowania unijnego w wysokości 250 mln zł. Tomaszewski jednak jest zdania, że udało by się ten zapis zracjonalizować. - Dla mnie zadziwiające jest to, że radni twierdzą, iż w tym roku spółka Camerimage Łódź Center nie potrzebuje pieniędzy. Ja na miejscu Franka Gehrego nie pozwoliłbym się dalej obrażać- stwierdził Marek Żydowicz, prezes spółki CŁC. - Nie możemy się angażować na tak duże kwoty w stosunku do projektu, którego przyszłości nie znamy - argumentuje chęć cofnięcia środków Mariusz Walasek, przewodniczący klubu radnych PO. Tomasz Kacprzak, przewodniczący rady miejskiej, także radny PO, wyjaśnia, że ponieważ nie ma planu finansowania centrum, nie należy zamrażać pieniędzy, a przeznaczyć je na inne wydatki. Zaznacza jednak, że nie jest wykluczone ponowne wprowadzenie środków do budżetu, kiedy pojawi się plan finansowania inwestycji. W tle przesunięć budżetowych toczy się jeszcze jedna debata. Radni klubu PO proponują poprzestanie na koncepcji architektonicznej Gehry'ego i na jej podstawie rozpisanie konkursu na projekt budowlany. - Takie rozwiązanie jest niemożliwe. Prawa autorskie na to nie zezwalają. W umowie dotyczącej koncepcji architektonicznej są paragrafy mówiące o tym, jakie ograniczenia architekt nakłada na spółkę w zakresie wykorzystywania projektu - odpowiada Marek Żydowicz. - Nie ma możliwości, by projekt budowlany wykonywał ktokolwiek inny. Dopiero na etapie projektów wykonawczych będą mogli być zakontraktowani architekci polscy. - W maju Marek Żydowicz twierdził co innego. Mamy to nagrane - ripostuje Walasek. - Jeśli jest taki zapis w umowie, to zawarto ją wprowadzając radę miasta w błąd. To kryminał! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Opinia Re: spółka Żydowicza bez dokapitalizowania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.10, 09:35 Walasek klamie.Walasek wielokrotnie i przed wczorajsza Rada takze zostal poinformowany przez Zydowicza, iz dopiero na etapie projektow wykonawczych moga pojawic sie polscy architekci. Kryminalem niech pan Walasek nie straszy bo kto mieczem wojuje... Nich Pan Walasek raczej wytlumaczy dlaczego tak chory projekt jak Specjalna Strefa Sztuki przechodzi przez jego usteczka kula milczenia-aprobaty. Zadnego biznes planu nie bylo kiedy przyznawal 96 mln miejskich pieniedzy! Zadnego sensownego planu merytorycznego dla tej budowli. Wyeliminowani z opracowywania programu dyrektorzy lodzkich instytucji kultury z Suchanem na czele. Ponad 400 mln zlotych publicznych pieniedzy i plan by zarzadzal tym Walczak od Atlasa (sprzedawca kleju). Panie Walasek a dlaczego kolega pana Walczaka, wskazany przez niego do komisji konkursowej rozstrzygajacej o tym ktory projekt wygra konkurs na Specjalna Strefe sztuki,Blum-Kwiatkowski mieszka(dziwny zbieg okolicznosci) w tym samym miasteczku w ktorym mieszkaja i dzialaja architekci ktorzy konkors wygrali, czyli Hunfeldt? No tak bo z calych Niemiec tylko tamtejsi architekci przypadkowo zuwazyli ze w Lodzi mozna cos ugrac.A Blum-Kwiatkowski ktory w tym czasie udostepnial walczakwoi prac e na wystawe w Atlasie Sztuki tak sie jakos napatoczyl by sobie pojurorowac w konkursie na inwestycje za 400 mln, gdzie architekci na roczke dostana 40 mln. Panie Walasek nie ma pan ochoty potlumaczyc Lodzianom dlaczego pan zgadza sie na budowe Specjalnej Strefy Sztuki bez analiz srodowiskowych, spietego budzetu na utrzymanie budynku i jego dzialnosci. Przeciez sam koszt utrzymania Specjalnej Strefy Sztuki bedzie Lodzian kosztowal ROCZNIE bagatela 25 mln zlotych. Panie Jonski! Panie Walasek gdzie jest oszczednosc? Gdzie myslenie o Lodzianach? O Odsniezaniu? To jest panowie KRYMINAL! Nawt pan Walczak wam nie pomoze bo ludzie sie o tym dowiedza i was rozlicza. A Walczak niech buduje za swoje jesli chce miec galerie do realizacji swego rozdetego ego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: czytelnik Re: spółka Żydowicza bez dokapitalizowania IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.01.10, 21:23 Gdzie się robi dobrą architekturę Kluczowe łódzkie projekty architektoniczne są megalomańskie i oderwane od realiów gospodarczych miasta. Szkicować obiekty za 500 milionów (choć może i więcej), a je zbudować - to zupełnie różne rzeczy - z tekstem Andrzeja Jajszczyka polemizuje Janusz Sepioł* krakow.gazeta.pl/krakow/1,102624,7484123,Gdzie_sie_robi_dobra_architekture.html Odpowiedz Link Zgłoś
desidero1 Parcie byłego kadrowego 29.01.10, 12:21 nie tylko na szklany ekran u koleżanki Potockiej. Wyraźnie ma coś na sumieniu w kwestii umowy z hamerykanskym miszczem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POx teraz Gdynia IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 02.02.10, 09:52 www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/306836,marek-zydowicz-przeniesie-camerimage-do-gdyni,id,t.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: POx adieu ! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.10, 19:11 www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/310990,marek-zydowicz-zabiera-camerimage-z-lodzi,id,t.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: FAN adiue ? Hola, hola a kto odda 5 milinów ? IP: *.toya.net.pl 05.02.10, 20:36 5 mln kosztowała g..na makieta która teraz będzei gdzieś na strychu w UM stać. Kto za to zaplaci ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zielony31 Wam panie ,kury szcz... prowadzać a nie robić ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.02.10, 22:20 Kulturę.... wszystkie strony bkonfliktu są sobie warci.... Jaki pan taki kram!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: minigry-gupi Re: Camerimage Łódź Center. O co chodzi w awantur IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.10, 22:52 A ja widze jak ABW sprawdza Walczaka i widze jak bedziesz spiweal za obrazliwe posty pod adresem Zydowicza jeszcze z innych watkow. Jestes niesczesciem w Lodzi wiesz minigry.Pamietaj ze ART Center tez czeka pare niespodzianek, lysa palo! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc póki leci kasa, to jest ok IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.02.10, 23:07 „Camerimage to smakowity kąsek, ale w duecie z panem Żydowiczem, to trochę taki koń trojański. Póki leci kasa, to wszystko jest w porządku, ale wystarczy, że zaczną się kłopoty, to Żydowicz zaczyna tupać nóżką i kupuje bilet na pociąg do innego miasta” - napisał jeden z internautów." Odpowiedz Link Zgłoś
desidero1 c.d. rozważań dziennikarzy DŁ 06.02.10, 09:26 www.lodz.naszemiasto.pl/artykul/311522,marek-zydowicz-przenosi-camerimage-z-lodzi-do-poznania,id,t.html Odpowiedz Link Zgłoś