Forum   głuchołazy

głuchołazy

(30 wyników)
 • Już wkrótce będą pociągi czeskie zatrzymywać się w Głuchołazach i zabierać turystów do Czech. W Głuchołazach można przenocować i dalej na szusy do Jesenika.
 • Znaleziono trzy sztuki amunicji i pusty magazynek. Proszę was...
 • www.kolej.one.pl/~halski/przejscia/glucholazy2/glucholazy-turdosl.html Dlaczego PKP jest tak oporne na współpracę z koleją czeską i nie pozwala na zatrzymywanie się "wlaków" w Głuchołazach. Przecież moglibyśmy stamtąd jechać na narty, sanki, zwiedzać piękne góry. Głuchołazy byłyby świetną bazą wypadową, zyskałyby na turystach - ogólnie opolszczyzna. Tak niewiele Opolszczyzna ma do zaoferowania, więc należy wykorzystać każdą okazję - tymbardziej , że czesi chcą współpracy. Czy Pan W...
 • Po co wyborcza zajmuje się takimi tematami? Może napiszecie dlaczego wciąz w głuchołazach pociągi/vlaki nie zatrzymują sie w centrum pomimo rozpoczęcia sezonu i pomimo obietnic!!!!
 • Witam Znalazłem w necie reklamę ośrodka wypoczynkowego Caritasu w Głuchołazach. Chcieliśmy z dziewczyną wybrać się tam w lipcu. Ośrodek wygląda ( przynajmniej na zdjęciach) swietnie - podobnie jak i okolica. Czy ktos mógłby mi napisać czy ośrodek jest faktycznie taki dobry, co jest warte zwiedzenia w okolicy. Z góry dziękuję Pozdrawiam A.
 • Dlaczego w Głuchołazach przy Karłowicza nie zatrzymują się pociągi do Czech ? Idzie zima i dla narciarzy to wspaniały przystanek, wielu przyjeżdża do Głuchołaz , nocuje i rano chciałoby wystartować do Czech. Dlaczego nasze PKP tak okoniem stoi dla obywateli???? Przecież każdy sposób komunikacji , dojazdu pozwala na rozwijanie się turystyki, rozwoju miasta.Oj Pepiki są lepsi, gospodarniejsi, u nich vlaki są dla turystów.
 • Dlaczego czeskiego pociągi wciąż nie zatrzymują się w centrum miasta, ale na peryferiach miasta? Co na to burmistrz miasta? Może wyborcza coś napisze na ten temat. Dekret Bieruta straszy i straszy. Wybory idą, więc panie burmistrzu prosimy pokazać jak pan pracował nad tą kwestią.
 • Dzisiejszy watek w Klanie: Daniel pyta jakas znajoma o dziewczyne. Ta znajoma odpowiada, ze dziewczyna wyjechala do Glucholaz. Daniel chce sie dowiedziec, czy w takim razie zna do niej nr telefonu. Bezczelna warszawianka odpowiada, ze 'Glucholazy sa miejscem gdzie komorki nie dzialaja, gdyz tam jeszcze nie dotarly sieci komorkowe z nadajnikami'. Niezla pseudoreklame urzadza TVP Glucholazom.
 • dobry znak - z podanych danych statystycznych wynika, że ponad 80% uprawnionych do głosowania NIE udzieliło poparcia zwolennikom przyłączenia Polski do UE na warunkach przyjetych przez Millera i Kwaśniewskiego...
 • Podoba mi się to. Bardzo. Tez jestem dobrym człowiekiem, tylko nie wiem jak się zostaje znajomym posła Walkiewicza. Może ktoś ma jakąś rade? Tez mam wykształcenie pedagogiczne, mogę zostać npr. Dyrektorem szpitala. Brawo PiS. Tak trzymać.
 • I znowu jak w Prudniku nie bedzie się czym chwalić. Woda w usta i żadnych komentarzy.
 • schlesien.nwgw.de/foto/thumbnails.php?album=663
 • Jak Pani redaktor czyta komentarze,to proszę sprawdzić, że Tusk miał spotkanie przedwyborcze w salce domu kultury w Głuchołazach jak jeszcze nie był premierem wszystkich Polaków.
 • Pewnie wycieczka juz wróciła. Jak było w tym roku?
 • Czy wyborcza i NTO zapomniały, że w tym regionie poza Opolem są też inne gminy? W kółko to samo... kandydaci: Zembaczyński, Porowska, Garbowski... A może w końcu coś napiszecie o kandydatach i programach innych, np. tych z Głuchołazów, czy Prudnika. Dziennikarzu jeden z drugim. Albo piszecie do dziennika regionalnego albo do dziennika miasta Opola. 9 na 10 mieszkańców regionu nie mieszka w Opolu. Nie chce się wam ruszyć w teren czy co? A może tak łatwiej?A może zadanie za trudne? Może to ...
 • to może kasę też róbcie w Głuchołazach, a nie zajmujcie miejsca pracy przeznaczone nie dla was, tylko dla Warszawiaków?
 • www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20061123/AKTUALNOSCI/61123018/- 1/aktualnosci Głuchołazy > Będzie kolejowe przejście graniczne Jego uroczyste otwarcie już 9 grudnia. Dzień później polscy i czescy podróżni będą mogli korzystać z pięciu par pociągów. Ważne Sprawdź jak będą kursowały nowe pociągi do Czech. Pobierz rozkład jazdy (plik .doc) Składy będą kursowały na trasie: Jindrichov - Głuchołazy - Mikulovice. Odprawy wsiadających i wysiadających planowane są na peronie...
 • a Czesi jeszcze gorzej - brudzą wodę, którą my musimy pić" www.gazetacz.com.pl/artykul.php?id=784&idm=52 Wysuszanie Nysy Odległy "cypel" na południowo-zachodnim krańcu Polski. "Worek turoszowski". Tu, kilkanaście kilometrów od miasta Bogatynia, znajdziemy unikatowe miejsce - punkt styku trzech państw: Polski, Niemiec i Czech. Nysa w tym miejscu przypomina Kucelinkę, mała rzeczka płynąca zmeliorowanym rowem. Punkt leży kilkaset metrów od przejścia granicznego, oznaczono go sym...
 • ale mało kto wie, że tam na tej trasie codziennie jeżdżą normalne pociągi. Z Opola i Brzegu do Nysy Od Nysy 20 km dalej jest po drodze stacja Głuchołazy gdzie jest kolejowe przejście graniczne (teraz) i dojeżdża kilkanaście par czeskich pociągów, które objeżdżają niedaleką górę Pradziad. Od 40 lat pociągi zatrzymują się na stacji ale nasze władze nie pozwoliły zrobić tam przejścia kolejowego. Po wejściu do Unii ten problem zniknął ale PKP zlikwidowało wszystkie połączenia z Nysy do Głuchołaz ...
 • A czy czasem nie było już tego cyrku w Prudniku ? TAMTA cisza POWYBORCZA mówi wszystko i całą prawdę !!!!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się