Gość: A_g_a_
IP: *.visp.energis.pl
20.03.04, 18:14
Wg mnie takich akcji jak Kolorowa Tolerancja powinno być więcej! To jest
naprawdę super! Tyle się mówi o różnonarodowych, różnokulturowych korzeniach
Łodzi, ale kiedy trzeba coś na ten temat konkretnego znaleźć na ten temat
(np. zrobić referat do szkoły)to nigdzie nic nie ma. Dopiero odwiedzając
miejsca (cerkiew, synagoga, itp.), poznając ludzi, obyczaje (np. szabat)
inaczej przeżywa się historię naszego miasta. A to, co wydawało się
przeszłością - okazuje się współczesnością.
Szkoda, że świątynie były otwarte tylko do 15. Uważam, że to był minus tej
akcji. Znam kilka osób, które chętnie odwiedziłoby je, ale niestety mięli
pracę, szkołę (ja także miałam tylko godzinę czasu i nie zobaczyłam
wszystkiego, co chciałam).
Uważam, że naszemu miastu przydałoby się więcej otwartości na różnorodność
kultur. Kolorowa Tolerancja i tym podobne akcje powinny być częściej!!!
A jakie Wy macie zdanie?
Pozdrawiam!