-
Dla zainteresowanych i zniechęconych. Chyba nie było takiego wątku.
Proponowałabym od najprostszych - ciekawe obrazkowe, do bardziej skomplikowanych, przekonujących nieprzekonanych oraz fascynujących dla zafascynowanych. Na pewno znacie dużo ciekawych. Wrzucam kilka (z wielu) dla młodziaków, ale przyznam, że interesują mnie książki dla starszych, także i rodziców, którzy sami będąc niezachęconymi mieliby zarażać dzieci swe miłością do (ma)tematyki. Zachęcona lekturą świetnego bloga, . Wa...
-
Witam serdecznie.Szukam jakiegoś ciekawego kierunku studiów,na którym dominowałaby nauka chemii i matematyki,natomiast jak najmniej przedmiotów związanych z fizyką.Czy ktoś z Was byłby w stanie mi coś podpowiedzieć? Byłabym ogromnie wdzięczna ponieważ rekrutacje na studia już się rozpoczęły a ja wciąż nie mam na siebie pomysłu.Pozdrawiam :)
-
Właśnie napisałam maturę i zastanawiam się jakie studia podjąć. Myślę o matematyce finansowej lub o finansach i rachunkowości (FiR). Niestety nie wiem jak z pracą po obu kierunkach. Czytając inne fora o podobnym temacie spotykałam się z opiniami, że FiR kończy dużo ludzi i rynek jest nimi "zapchany".. Czy kończąc matematykę finansową mam większe szanse na znalezienie pracy w branży finansowej? Myślę o posadzie analityka finansowego bądź księgowej. Jak pracodawcy patrzą na wykształcenie matema...
-
Witam proszę mi doradzić na jaki kierunek mam się wybrać do szkoły policealnej gdzie nie ma matematyki , chemii , fizyki ogólnie gdzie nie trzeba liczyć :P gdzie nie ma przedmiotów ścisłych .
Proszę o opinie o tych szkołach czy jest wysoki poziom ? dziekuję pozdrawiam :)
-
Problem jest następujący: mój siostrzeniec (zdolny chłopak) jest obecnie w klasie matematyczno- fizycznej i całe życie planował pójść na matematykę. Jednak od pewnego czasu coraz bardziej myśli o medycynie. Dziś poprosił mnie o radę. Nie wiedziałam, co mu powiedzieć, bo uważam oba te kierunki za całkiem niezłe. Co byście mu doradzili? Ja pracuję w kompletnie innej branży i nie mam zbyt wielkiego pojęcia o perspektywach po tych studiach.
-
Poszukuję książek z zadaniami z matematyki dla dzieci z I - II klasy podstawówki.
Czy Wasze dzieci korzystają z jakiś zbiorów, możecie coś polecić?
Mieliśmy sprawdziany z matematyki dla I klasy sprawdziły się super. Szkolny podręcznik niestety ma mało zadań z matematyki.
A tak w ogóle to pamiętacie z jakich podręczników uczyłyście się matematyki w pierwszej klasie? Elemenetarz mam do dziś, z książką z matematyki nie wiem co się stało.
-
Witam bardzo pilnie potrzebuje pomocy z zakresu matematyki na poziomie akademickim. Mam bardzo duże zaległości i potrzebuje w miarę przystępny i szybki sposób to nadrobić. Jeśli ktoś jest albo ma namiary na dobrego korepetytora bardzo proszę o informacje.
-
no powiedzcie, o co chodzi?
dzieci na poczatku edukacji prezentuja mniej wiecej rowny poziom mentalny, to czemu polskie dzieci przez tyle lat robia takie bzdety i latwizny z matematyki w porownaniu z reszta swiata? wiele osob sie skarzy, ze dzieci sie na matematyce nudza, chyba nie spotkalam w klasach I-III dziecka, ktore mialoby problemy z podstawa progmaowa, chyba ze ma jakies ciezkie dysfunkcje czy inne ograniczenia. problem zaczyna sie/lub moze zacza od klasy IV, kiedy przedmiot jest wy...
-
Podpowiedzcie, proszę jakąś książkę o matematyce lub fizyce taką mniej poważną. Na prezent dla nastolatka interesującego się tymi naukami. Jakieś ciekawostki, niuanse, coś napisanego w przystępny sposób, ale jednocześnie w łatwy i wesoły sposób przekazującego niełatwą wiedzę.
Będę wdzięczna.
-
Czu u Was jest tak samo:
w klasach 1-3 zastosowano minimalne minimum - dzieci praktycznie miały poziom przedszkolny
w kalsie IV jest natomiast zawrotne tempo - bardzo mało lekcji na przerobienie trudnych rzeczy - np. kolejnośc wykonywania działań
Na jeden sprawdzian - kalendarz, zegar, potęgi, kolejność działań, szacowanie, duże liczby - zapisywanie - to chyba szok po tym wczesniejszym etapie
Dzieci chyba dostaną poplątania z pomieszaniem......
-
Bardzo ciekawy , więc wklejam mimo wszystko:
www.spectator.co.uk/features/8744071/should-alice-marry-bob/#at_pco=cfd-1.0
-
muszę wreszcie odejść z pracy
od trzech tygodni jestem na zwolnieniu na nerwicę i jak myślę, że mam we wtorek wrócić to mi się pogarsza :-D
niedługo mam nadzieję zacząć studia nauczycielskie a teraz właśnie robię matematykę magisterską, wszystko w uk
no i gdy myślałam co mogłabym robić zanim zdobędę uprawnienia nauczycielskie, wpadłam na pomysł udzielania korepetycji z matmy po angielsku; z tym że musiałoby się to odbywać przez internet; myślicie że byliby chętni?
dawno, dawno temu ...
-
Nie można ograniczać wydatków na matemetykę. Nie wiem kto czyta te posty i jakich argumentów używać. Raz już dokonano zamachu na matematykę zwolniając uczniów z obowiązku zdawania matematyki na maturze. Przytoczę tylko moje ulubione zdanie autorstwa I. Kanta, że w każdej wiedzy jest tyle prawdy ile w niej matematyki.
-
www.franceinfo.fr/societe/l-histoire-du-jour/maxim-kontsevitch-mathematicien-et-millionnaire-737755-2012-09-14
-
Witam. Czy ktoś może się wypowiedzieć, czy osoba, która przerabiała w liceum matematykę na poziomie podstawowym poradzi sobie na tym kierunku?
-
Witam,
Czy znacie jakies sprytne metody, ktore moglabym wykorzystac aby zainteresowac moją córkę matematyka?
-
i nie mam na myśli tych, którym ona potrzebna jest w pracy - księgowym, kasjerom, administracja etc.
to właściwie na co matematyka a raczej umiejętność rozwiązywania różnych mniej lub bardziej skomplikowanych działań na papierze? wszelkie prostsze działania obliczy się na kalkulatorze i fertig.
tak apropos obowiązkowej matury z matmy, której bym nie zdała.
-
Mam sytuację tragiczną z pracą domową z matematyki :P
Mianowicie treść zadania brzmi: "Znaleźć interesujące zastosowanie wartości własnych i wektorów własnych w...", przy czym można sobie wybrać w czym i nie powinno to być raczej "dręczenie studentów na magisterce". Wśród lobbystek na pewno jest jakaś matematyczka i wie, do czego można stosować to narzędzie szatana, jakim są wartości i wektory własne macierzy :P
-
Zastanawiam się czy rozwiązując zadanie z matematyki w języku obcym działają te same obszary mózgu czy może inne ? Czy - ucząc się matematyki w kilku językach zwiększamy szanse na rozwiązanie zadania czy są one takie same jak byśmy nauczyli się w jednym ?
de.wikipedia.org/wiki/Satz_des_Pythagoras