Gość: Cierplikowski IP: 194.42.116.* 05.12.11, 08:33 Czy Panią Prezydent stać na fryzjera? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Andrzej Czy wykopanie z Łodzi dużego festiwalu filmowego IP: 194.42.116.* 05.12.11, 08:37 to forma wspierania kultury? Odpowiedz Link Zgłoś
lodzianin_od_urodzenia Re: Czy wykopanie z Łodzi dużego festiwalu filmow 05.12.11, 09:46 > to forma wspierania kultury? Znaczy się którego dużego? Bo jedyny o jakim słyszałem do było CamerImage(i wcale nie był duży) a słyszałem wyłącznie dlatego że pewien pieniacz chciał od miasta wyciągnąć grube miliony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc głupiś_od_urodzenia IP: *.toya.net.pl 05.12.11, 15:21 ale jest dla ciebie ratunek: zacznij myśleć samodzielnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wiesz Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.ip.netia.com.pl 05.12.11, 09:00 no tak prywatyzować dobra myśl ... i pieniądze się znajdą i przybędzie bezrobotnych :) 200 osób ma być zwolnionych z ŁZUK brawo ! Odpowiedz Link Zgłoś
lodzianin_od_urodzenia Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi 05.12.11, 09:51 200 osób to dużo jednak pozostaje pytanie czy faktycznie te etaty były tam niezbędne czy też stanowiły przechowalnie i źródło poborów dla krewnych i znajomych królika. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ap Re: jak w każdej miejskiej spółce np. MPO:))) IP: *.28.48.242.iwacom.net.pl 05.12.11, 10:49 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Życzliwy Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.11, 15:32 pozostaje pytanie czy faktycznie te etaty były tam nie > zbędne czy też stanowiły przechowalnie i źródło poborów dla krewnych i znajomyc > h królika. No na pewno taki charakter ma stanowisko niedoszłego prezydenta Włodzimierza T., ale ten raczej sam się z pracy nie wywali. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lodzermensch To pierwszy plan od lat. I to dobry Trzymamy IP: *.4web.pl 05.12.11, 09:16 kciuki !! :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Życzliwy Re: To pierwszy plan od lat. I to dobry Trzymamy IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.11, 15:33 > To pierwszy plan od lat. I to dobry Trzymamy kciuki !! :)) Podpisano: wierni działacze PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leon_K Po raz pierwszy mówi się o sprawch ważnych IP: *.toya.net.pl 05.12.11, 16:03 dla miasta chociaż przyziemnych a na szczęście nie mówi się nic o dotychczasowych priorytetach jak:Litzmannstadt getto czy Camerimage lub SSS. Do budżetu Łodzi przez kilka ostatnich lat przyssało się zbyt wielu"kulturalnych" darmozjadów, którzy przy pomocy opłacanych klakierów robią straszny szum wokół siebie i istotne sprawy miasta schodzą na drugi plan.A najważniejsze sprawy to: rewitalizacja centrum i wysiedlenie z niego na peryferia meneli, miejsca pracy dla młodych ludzi(nie tylko tych "kulturalnych") oraz drogi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koń Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.11, 09:28 BIZNES załatwił wicebanaszek, right? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koń Paradne IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.11, 09:31 "Zaniedbania ostatnich 15 lat sprawiły, że kiedy inne samorządy rozwijały się, Łódź stała w miejscu, a nawet się cofnęła." To już trzeba mieć tupet, żeby po roku "rządzenia" które poskutkowało m.in. - pocięciem częstotliwości tramwajów - zlikwidowaniem połowy kursów autobusów nocnych pieprzyć coś jeszcze o "poprzednich ekipach" i mieć czelność NADAL roztaczać wizje, jak to będzie pięknie, jak już zostanie prezydentem - o przepraszam: Panią Prezydent. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ula i Ernest Re: Paradne IP: *.sds.uw.edu.pl 05.12.11, 09:46 Pieprzenie o poprzednich ekipach (be!) i świetlanych wizjach przyszłości (cacy!) to klasyka gatunku. To przejaw kompatybilności ekip w postaci krystalicznej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Beznadziejny wywiad IP: *.xdsl.centertel.pl 05.12.11, 09:50 Fabryczna, te nowe drogi to właśnie dzięki poprzednim ekipom, które "nie miały wizji". To pani je tnie, rezygnując z SSS czy CFC i skazując miasto na bycie powiatowym. Jak ma wyglądać remont trasy WZ. Poprzednicy "bez wizji" mieli rozmach, co z niego zostało? Co z Strykowską, która musi najpierw przejść przez pani kolegów z partii w radzie miasta? Nadal będziemy dojeżdżać do głównego węzła autostradowego wiejską drogą? A pytania redaktor Kac na poziomie gimnazjum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apacz Re: Beznadziejny wywiad IP: *.lodz.msk.pl 05.12.11, 10:45 Jaki dziennikarz taki prezydent - a może odwrotnie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: woland Beznadziejny koment IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.11, 10:51 Tak tak, kolejne objawienie "tu na tym forum i tam na tamtym forum"... >Co z Strykowską, która musi najpierw przejść przez pani > kolegów z partii w radzie miasta? Nadal będziemy dojeżdżać do głównego węzła > autostradowego wiejską drogą? A dlaczego niby ta droga miałaby być szersza od samej autostrady - jak chce bZDiT? Poza tym - Strykowska poszerzona do monstrualnych rozmiarów byłaby i tak tylko do granic miasta, ergo - byłaby wewnątrzłódzką autostradą donikąd. Kolejną, po Aleksandrowskiej, Nowotargowej i Trasą Górna, przeskalowaną i równie kosztowną, co niepotrzebną "ynwestycją drogową". Poza tym - po jaki szwanc mielibyśmy jechać do "głównego węzła autostradowego" właśnie tą "wiejską drogą", jeżeli w krótkiej perspektywie czasowej pojawi się A1 w granicach Łodzi niemalże? Należy tylko pilnować, by słowa Grabarczyka o "bezpłatnej obwodnicy autostradowej Łodzi" stały się faktem. >te nowe drogi to właśnie dzięki poprzednim ekipom wymień dwie NOWE drogi... Aleja Ofiar bZDiTu - dwa lata pusta, bo brakowało jakichś 30 metrów do Rokicińskiej? Nowy joński asfalt na bruku Sienkiewicza? Aleja Karskiego od Drewnowskiej do Limanowskiego chociażby?? >Poprzednicy "bez wizji" mieli rozmach, co z niego zostało? Wyludniająca się, biedna, brudna, zasyfiała i zażulona Łódź, ze slumsem w Śródmieściu, urban sprawl na obrzeżach,z ulicami zakorkowanymi rajchszrotem, niepunktualnymi, zdezelowanymi, śmierdzącymi tramwajami z pozycją "dziury w d..pie" na mapie Polski, zapóźniona cywilizacyjnie w stosunku do podobnych wielkościowo miast kraju o co najmniej 10-15 lat. Zaprawdę, zajedwabisty rozmach... >A pytania redaktor Kac na poziomie gimnazjum IQ Bartaska na poziomie IQ buraka Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaB Re: Beznadziejny koment IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.12.11, 17:47 > Wyludniająca się, biedna, brudna, zasyfiała i zażulona Łódź, ze slumsem w Śródm > ieściu, urban sprawl na obrzeżach,z ulicami zakorkowanymi rajchszrotem, niepunk > tualnymi, zdezelowanymi, śmierdzącymi tramwajami z pozycją "dziury w d..pie" na > mapie Polski, zapóźniona cywilizacyjnie w stosunku do podobnych wielkościowo m > iast kraju o co najmniej 10-15 lat. Zaprawdę, zajedwabisty rozmach... Smutne to, ale i prawdziwe... Jednego nam jednak nie brakuje, megalomani. Zamiast zapier.... jak pershingi na wysokości lamperii to żyjemy wizją ponad milionowej aglomeracji, w centrum wszechświata, która gdyby tylko chciała to dopiero by pokazała wszystkim, ale jej się nie chce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misio Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.toya.net.pl 05.12.11, 09:53 Wielkomiejska metropolia z nocną komunikacją co godzinę . 7 linii nocnych, w Poznaniu 20 linii i 1 tramwajowa.Śmiech na sali Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Życzliwy Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.11, 15:36 > 7 linii nocnych, w Poznaniu 20 linii A konkretnie to 23. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaB Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.12.11, 17:51 > A konkretnie to 23. Niesamowite, wręcz niemożliwe, że im sie to opłaca. Mniejsze miasto, mniej ludzi... ja bym im wyciął tak z 18 linii i dopiero byłaby oszczędność. Podobno pyry sa oszczędne, musisz znowu kłamac ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wyborca Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.11, 10:13 Za 3 lata wybory- a ok.12% poparcia jakie pani prezydent uzyskała w ostatnich wyborach-to za mało by wygrać następne wybory.W urzędzie leżą sprawy mieszkańców od 20 lat i nie są załatwiane,są ich setki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bodek Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.toya.net.pl 05.12.11, 10:26 Brawo, widać że Pani Prezydent to konkretna babka- wie w którym kierunku ma iść, jest uparta w dązeniu do celu, choćby mówili głupoty na Jej temat to wiem że to Odpowiednia Osoba na stanowisku Prezydenta. Przestańmy myśleć o historii, festiwalach, Żydowiczu itp.Patrzmy razem z Panią Prezydent w przyszłość Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx .Patrzmy razem z Panią Prezydent w przyszłość 05.12.11, 12:49 bodek napisał(a): > Brawo, widać że Pani Prezydent to konkretna babka ------------------- ślepy i obły bodku, kłamiesz, bo tam skąd piszesz nic nie widać..... jest ciemno i śmierdzi, bo włazisz za głęboko! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apacz Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.lodz.msk.pl 05.12.11, 10:39 Pani Prezydent zapomniała, że Unię zżera kryzys finansowy i polityczny i pieniędzy na inwestycje zabraknie !!! Wygląda na to że mamy w mieście kolejnego wizjonera. P.S. Czy jest w mieście Łodzi ktoś, kto potrafi logicznie wytłumaczyć mieszkańcom, po co komu ogromna dziura w ziemi w centrum miasta ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.abb.pl 05.12.11, 11:50 A to trzeba logicznie tłumaczyć? P.S. Władza bez wizji jest władzą ułomną, taką władzą, która tylko administruje, nie zmienia rzeczywistości tylko się do niej dostosowuje. A w Łodzi trzeba sporo zmieniać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apacz Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.lodz.msk.pl 05.12.11, 12:25 Trzeba, bo miasta nie stać na taką inwestycje, i będzie to kolejna droga prowadząca donikąd. Zmienić trzeba przede wszystkim mentalność Łodzian a nie roztaczać przed nimi wizji, na które nie ma społecznego zapotrzebowania. W końcu ile ma być tych centrów miasta i komu mają służyć ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MaB Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.12.11, 17:54 >komu mają służyć ? Ja przypuszczam, że ludziom, ale ty możesz uważać iż kozom. Masz do tego prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apacz Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.lodz.msk.pl 05.12.11, 19:42 Twoje przypuszczenia mogą się nie sprawdzić, bo czasem łatwiej z baranami się dogadać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.160.rev.vline.pl 05.12.11, 21:15 > Zmienić trzeba przede wszystkim mentalność Łodzian a nie roztaczać przed nimi w > izji, na które nie ma społecznego zapotrzebowania. A w jaki sposób można zmienić mentalność Łodzian, masz jakiś pomysł? Moim zdaniem zmiana mentalności to nie jest krótkotrwały proces, na pewno nie trwa 4 lata. Władzę wybieramy dla konkretnych zadań na rzecz miasta, a nie dla coachingu. Poprzedni prezydent chciał nas "trzymać krótko", traktując jak głupków, ale mu nie wyszło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apacz Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.lodz.msk.pl 06.12.11, 07:52 Niewątpliwie to długotrwały proces, ale jak zapewne zauważyłeś rok już został zmarnowany a psie kupy jak leżały tak leżą, kierowcy parkują samochody jak chcą, ze śmietników się wlewa itp, itd. Dopóki ludzie nie zobaczą, że w mieście musi być czysto, musi być porządek, to nie zmienią swego postępowania i nie ma to nic wspólnego z trzymaniem obywateli krótko. I nie może być tak że urzędnicy nie wiedzą jak odzyskać 250 mln zł z zaległych czynszów. Wszak ryba od głowy się psuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Iza Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.160.rev.vline.pl 06.12.11, 19:49 > Niewątpliwie to długotrwały proces, ale jak zapewne zauważyłeś rok już został z > marnowany a psie kupy jak leżały tak leżą, kierowcy parkują samochody jak chcą, > ze śmietników się wlewa itp, itd. Dopóki ludzie nie zobaczą, że w mieście musi > być czysto, musi być porządek, to nie zmienią swego postępowania i nie ma to n > ic wspólnego z trzymaniem obywateli krótko. I nie może być tak że urzędnicy nie > wiedzą jak odzyskać 250 mln zł z zaległych czynszów. Wszak ryba od głowy się p > suje. Zgadzam się z Tobą w 100% (zwłaszcza w kwestii zaległych czynszów). Nie wiem tylko,co Pani Prezydent, poza egzekwowaniem od strażników miejskich należytego wykonywania obowiązków (praca na ulicy), co mogłaby jeszcze zrobić? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 6ik Prezydent miasta oczywiście może być miernotą. IP: 212.191.132.* 05.12.11, 10:42 Lecz prezydent miasta, choćby był geniuszem, powinien korzystać z pomocy kompetentnych, poważnych ludzi z wyobraźnią. Pani Zdanowska postawiła na nieodpowiednich współpracowników. Dlatego jej prezydentura zakończy się klęską. Co piszę z żalem. Żal mi Łodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łodzianin PYTAM? IP: *.toya.net.pl 05.12.11, 10:56 Gdzie w tym wszystkim TRASA KONSTYTUCYJNA,CHYBA JUŻ NAJWYŻSZY CZAS położyć zręby pod ta trasę !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.12.11, 11:03 Tak, młodzi. Mieszkania dla młodych, preferencje dla młodych... A czy ktoś się pochyli nad ludźmi jeszcze nie starymi, ale już nie młodymi? Którzy chcą/muszą zacząć od nowa? I też muszą gdzieś mieszkać? Chętnie założyliby biznes, ale nie mają szansy konkurować z młodymi, którzy lokal wynajmą za złotówkę? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kontynuator Dalszy W Centrach Obsługi Mieszkańca dowiecie się .... IP: *.sds.uw.edu.pl 05.12.11, 11:22 wszystkiego !!! MOCNE ! Dowiecie się tego, czyją własność stanowi nieruchomość, w której zły los kazał wam mieszkać oraz tego, kto i na jakiej podstawie ową nieruchomością zarządza. Ewentualne wasze wątpliwości wynikające z zapisów w księdze wieczystej zostaną rozwiane poprzez wykazanie, iż nowy ład kapitalizma wzniesiony został na fundamencie twórczości Mniszek Heleny ze szczególnym uwzględnieniem jej fundamentalnego dzieła : "Ordynat wybrał przyszłośc" . Dzieło, aczkolwiek samo w sobie nie jest jeszcze oficjalnie zaliczone do nieśmiertelnych, to jego tytułowy bohater owszem - jagnajbardziej. Pilące potrzeby remontu dachu jego siedziby rodowej znajdują odzwierciedlenie w składanych pośmiertnie i rozpatrywanych pozytywnie wnioskach o dotację z kasy Miastałodzi. Niechaj kurz i stęchlizna ksiąg wieczystych i innych farmazońskich wymysłów burżuazyjnych nie kładzie się kłodą pod nogi kiełkującego kapitalizma i nie rzuca cienia na świetlaną przyszłość. Żywcem nasz nie wezną !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lodzianin Bardzo dobrze - nareszcie jest jakas wizja IP: 193.222.161.* 05.12.11, 11:29 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Życzliwy Re: Bardzo dobrze - nareszcie jest jakas wizja IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 05.12.11, 15:39 No. Druga z rzędu. Pierwszą, równie sensowną była wizja, jakiej doznała św. Faustyna. Odpowiedz Link Zgłoś
old_lodzer brzmi logicznie , ale ... 05.12.11, 12:00 brzmi logicznie, ale czy prawdopodobnie ? I kim chce Pani to robić ? Myslę, że gdyby wraz z tą deklaracja nastąpiło rozliczenie a przynajmniej odsunięcie dotychczasowych "uzdrowicieli", łatwiej byłoby uwierzyć w słowa ... Przecież ustalenie, kto przez ostatnich 15 lat "rządził " Łodzia nie jest trudne do ustalenia .... I nie trzeba się cofać 15 lat, lata prawdziwej katastrofy to ostatnie 8 lat ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes IP: 195.8.101.* 05.12.11, 12:05 Podpisuję się pod tym dwoma rękami. Proszę PAnią Prezydent o wytrwałość i realizację takich założeń. Centrum miasta musi być zrewitalizowane. Musimy wspomóc takie działania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kontynuator Wstecz Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: *.sds.uw.edu.pl 05.12.11, 12:18 Chiba dwiema pióroma ... Względnie dwoma rencoma - ładnie i do rymu ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michał Re: Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, bi IP: 195.8.101.* 05.12.11, 12:06 CZy naprawdę nie masz nic więcej do powiedzenia? Nic merytorycznego? Jeśli nie to milczenie jest złotem. Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Do egzorcysty! 05.12.11, 12:40 Jaką pani widzi Łódź? - Metropolitalną, wielkomiejską, centrum aglomeracji. Taką, gdzie rozwija się kultura, sztuka, biznes i handel, w której życie tętni przez 24 godziny i przybywa mieszkańców. Która daje szansę związania się z miastem na stałe. Ma ofertę dobrej pracy i szeroką ofertę spędzenia wolnego czasu. ----------------------------------------------------- Jak się ma uporczywie takie chore wizje, że psychiatra już nie może pomóc, to może egzorcysta, kościółkowa blondynko? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ULA Sobczak Re: Do egzorcysty! IP: *.sds.uw.edu.pl 05.12.11, 13:03 Instytut na Retkini oferuje usługę kompatybilną :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: michal_powolny12 Re: Do egzorcysty! IP: *.adsl.inetia.pl 05.12.11, 14:01 Koncepcja ciekawa. Problem w tym że pani prezydent Zdanowska nie zamierza rozliczyć sprawców katastrofy miasta. Ludzie których miejsce jest na państwowych wczasach a nie w zarządach społek komunalnych. Miasto które marnuje pieniądze na coś o nazwie "port lotniczy". Musimy sobie szczerze powiedzieć-nie mamy silnych dużych firm które tutał płaciłyby by CIT. Miasto żyje i żyć będzie z drobnych przedsiębiorców oraz osób pracujących w spółkach z prawną i podatakową siedzibą w stolicy. Mamy szansę dziękirządowej strategii rozwoju regionalnego dostać kawałek stołecznego tortu. Inaczej czeka nas jeszcze głębsza zapaść. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tenisista Re: Do egzorcysty! IP: *.sds.uw.edu.pl 05.12.11, 18:46 port LOTNICZY tort STOŁECZNY A ja się pytam gdzie w tym wszystkim kultura fizyczna i sport !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Re: Do egzorcysty! IP: *.abb.pl 06.12.11, 07:46 Jeśli to są chore wizje to nie chcę wiedzieć jakie wizje wg Ciebie są zdrowe. ;) Czyli nie ważne co robi teraz Hani, czy w ogóle coś zrobi czy nie, ale to że jest " kościółkową blondynką"? Tak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tenisista Blondynki są bezprzymiotnikowe ! IP: *.sds.uw.edu.pl 07.12.11, 14:07 Niektóre z nich można ( a nawet należy) wyróżnić jako "blondynki pożyteczne". Określenie "kościółkowa" jest w tym wypadku bardzo ryzykowne, albowiem - jak informowano bodaj na tym forum - p. Hanna Zdanowska należała do gremium "przyjazne państwo" pod przewodnistwem palikocim. Uprawiana obecnie szarlataneria propagandowa to prawdopodobnie owoc zdobytych tam doświadczeń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Satyrka w czerwonych trampkach. :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.12.11, 13:03 Równie dobrze mogła zacząć wywiad od przemówienia: "Miałam sen! Sen w którym Łódź była wielka, piękna i wyremontowana". :)))))))))))))) A ja się i tak nie nabiorę. WYPROWADZAM SIĘ DO GDYNI! Odpowiedz Link Zgłoś
kot789 Priorytety Pani prezydent: remonty, drogi, biznes 05.12.11, 13:41 zycie przez 24h na dobe, a na poczatek tniemy nocne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Czy ktoś ją pobił? jak ona wygląda! IP: *.toya.net.pl 05.12.11, 13:47 ??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ap a bankiety już nie?:)))))) IP: *.28.48.242.iwacom.net.pl 05.12.11, 14:01 Odpowiedz Link Zgłoś