Dodaj do ulubionych

Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy!

IP: *.toya.net.pl 22.05.12, 20:30
Głupi nauczyciele, biedne dzieci!
Obserwuj wątek
    • Gość: mały Kazio Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.12, 21:27
      Ci nauczyciele leczą sobie chyba swoje komleksy kosztem dzieci. Chcą coraz durniejszych niby egzaminów. Egzaminy do przedszkola, niedługo noworodki będą egzaminowac. Boją się podpowiedzi, ściąg, a sami korki za kaskę z gotowymi pytaniami udzielają. Durnota, tępota i dwulicoweśc.
      • Gość: bubu Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.lodz.mm.pl 22.05.12, 23:10
        To nie nauczyciele wymyślają te egzaminy. Prawie każdy belfer powie ci, że reforma wprowadzająca gimnazja to było jedno wielkie nieporozumienie. Oczywiście złamanie obowiązujących przepisów dotyczących egzaminu to zupełnie inna sprawa i głupota tych konkretnych nauczycieli.
        • mesje Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze 23.05.12, 00:19
          Pardon. NIEKOMPETENCJA DYREKTORA SZKOŁY. Nauczyciele boją się odezwać ... Obecny system sprawił że dyrektorzy są całkowicie bezkarni w relacjach z nauczycielami - koterie, układy, poniżanie, kawki z zaprzyjaźnionymi paniami z kuratoriów i kuzynkami z wydziałów edukacji - niewielki procent dyrektorów jest faktycznie kontrolowany ze swojej działalności ... (choć oczywiście w papierach stoi jak wół - 200% normy wykonano ) Marne perspektywy zarobkowe wobec ogromu jednak jakby nie patrzeć - obowiązków jakie spoczywają na dyrektorze szkoły - sprawiają że często konkursy wygrywają znajomi królika, efekciarze i złotouści łowcy jeleni, treserzy wielbłądów i osoby oględnie mówiąc - niekompetentne. Inna rzecz kto feruje wyroki na temat kompetencji dyrektorów ... Kuratoria to przechowalnie starzejących się histeryczek i zakomplesionych nuaczycielek nauczania początkowego sprzed 20 lat ... Wydziały edukacji - pełne są byłych "aktywistów" młodzieżowych lat 50 i znajomych kuzynki...
          Nauczyciel dostaje po d...e z góry (dyro) i z dołu (dwa razy - uczeń i ględzący pod wpływem mediów rodzic o niebotycznych zarobkach i rozdętym czasie wolnym)
          Dzieci głupieją... Wydziały edukaccji - tworzą nowe stanowiska pracy dla swoich urzędników... ...
          Lipa postępuje ...
          • Gość: Kolo Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.12, 10:05
            Nic dodać, nic ująć!
    • Gość: qqrq Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 08:44
      A cóż to za mądry i wydumany przepis? Przepis zabraniający "nauczycielowi-przedmiotowcowi" bycia w komisji jest co najmniej BZDURNY !!! Czyżby nauczyciel matematyki nie miał szans (gdyby chciał) pomóc uczniom na egzaminie??? Albo polonista rozwiązać zadania z matematyki. Nie róbcie z nauczycieli oszustów, którzy tylko czekają by oszukać.
      PORAŻKA całej reformy skupić ma się na najmniej winnych czyli uczniach i nauczycielach. A "dobroczyńcy" z ministerstwa już pracują nad nowymi chorymi pomysłami (patrz: Projekt edukacyjny itp)
      Szkoda dzieciaków, szkoda nauczycieli .... Wszystkiego szkoda ;) jak mówią młodzi ŻAL !!!
      • Gość: krystyna Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.160.227.176.static.rdi.pl 23.05.12, 08:55
        Niestety, nauczyciele oszukują i pomagają. Podam Ci przykład z życia. W mojej miejscowości otwarto kilka lat temu nowy kierunek nauczania w szkole średniej - zarządzanie informacją. Liczba chętnych była tak ogromna, że 100% naboru stanowili uczniowie, których świadectwa miały czerwone paski. Pierwsze miesiące nauki to zweryfikowały do tego stopnia, że podczas zebrania na półrocze nauczyciel zadał pytanie- kto tym dzieciom stawiał oceny ?
        6 dzieciaków z jednego gimnazjum nie otrzymała promocji do klasy 2.... życie ich zweryfikowało. Tylko zapytam- komu nauczyciele z gimnazjum zrobili krzywdę? Podnieśli swoje statystyki kosztem tych uczniów. Rodzice biernie na to patrzyli.
        • Gość: qqrq Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 09:11
          No cóż... rzeczywistość dopada jak wilczur przy bramie. Z czego nauczycieli rozliczają? Z tego co nauczyli czy też z wyników liczonych magicznymi wskaźnikami czy średnimi.
          Nic nie usprawiedliwia oszustwa ale czy to aby oszustwo... czy też próba ratowania własnej d...
          Przykład: powinienem uwalić na koniec roku 3/4 klasy ale wolę się zastanowić bo ... jak uwalę to braknie etatu. Więc co robię... chyba jasne?! Robię z siebie idiotę i puszczam ... ŻYĆ TRZEBA !
          A życie i tak zweryfikuje. Mnie już zweryfikowało - z ideałów !!!

      • pstryczek-elektryczek Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze 23.05.12, 10:03
        Gość portalu: qqrq napisał(a):
        > A cóż to za mądry i wydumany przepis? Przepis zabraniający "nauczycielowi-przed
        > miotowcowi" bycia w komisji jest co najmniej BZDURNY !!!
        Mnie się coś wydaje że na starej maturze (przed erą matur "testowych") nawet był obowiązek żeby w komisji był nauczyciel z danego przedmiotu, po to tylko żeby zweryfikować że zadania mają sens, określony poziom i są rozwiązywalne.
    • Gość: stan Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.adsl.inetia.pl 23.05.12, 08:52
      Pewnie pani dyrektor nic nikt nie zrobi , bo większość dyrektorek szkół w gminach to protegowane wójta.
    • Gość: skandal czegoś tu nie rozumiem??? IP: *.adsl.inetia.pl 23.05.12, 08:56
      to kto złamał przepisy - dyrektor czy uczniowie??? (na zasadzie biały zawinił a murzyna powiesili)
      • Gość: misiek Re: czegoś tu nie rozumiem??? IP: *.internet.szczecin.pl 23.05.12, 10:11
        > to kto złamał przepisy - dyrektor czy uczniowie???

        przepis złamał jego autor. Z całą stanowczością twierdzę, że autorzy tego przpisu są IDIOTAMI. Przyjęli bowiem założenie, że tylko nauczyciel przedmiotu z którego zdaje się egzamin jest na tyle mądry, aby w nielegalny sposób pomóc dzieciom. To przecież jest poziom gimnazjum i każdy nauczyciel np. polskiego powinien bez problemu rozwiazać test z matematyki i odwrotnie. Czyli tego typu zakazy są pozbawione jakiegokolwiek sensu. Po co zatem tworzyć idiotyczne prawo. Jeżeli chce się ograniczyć czy uniemożliwić ściąganie na egzaminie, to wystarczy w każdej klasie zainstalować jedną kamerę. Żaden problem aby za odpłatnością np, 50 zł wypożyczyć czy od nauczyciela czy rodzica kamerę, która nagra przebieg całego egzaminu. Wówczas nikt nie będzie miał wątpliwości.
        • Gość: Michał M. Re: czegoś tu nie rozumiem??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 11:40
          Dura lex, sed lex. Ta zasada tu zadziałała (na nieszczęście uczniów).
    • Gość: gp Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.tktelekom.pl 23.05.12, 08:57
      Oświata pada na pysk.... Straszne to o przykre. N-le oceniani za wyniki testów - cóż się dziwić, że nie uczą, tylko "tłuką" testy przykładowe i cała wiedza przekazywana nie ma na celu podnoszenia poziomu ucznia lecz nauczenie sprawności technicznej rozwiązywania głupawych zadań testowych. Odnośnie konkretnego przepisu zabraniającego udziału w komisjach n-li przedmiotów poddawanych sprawdzianowi: - n-le są tu ośmieszani - naprawdę wierzycie, że nauczający innego przedmiotu nie jest w stanie "pomóc" zdającemu test na poziomie szkoły podstawowej lub gimnazjum? No, chyba że teraz, po "nowych" studiach tak mają.... Ale cóż jest w naszym państwie niemożliwe? Ustawowa decyzja o 5. latkach idących do zerówki - a po roku - drodzy rodzice teraz wy podejmujcie decyzję - dziecko powtarza kl."0" lub idzie do kl. I! Wspaniałe przerzucenie odpowiedzialności - jak by się nie stało - sami wybraliście! Widzę w tym zamierzoną działalność - głupszym narodem łatwiej rządzić! Jeszcze jedno chciałem podpowiedzieć - wprowadzić 5 godz. religii - codziennie jedna! Kurczę, może 10? Zaczynamy i kończymy dzień nauki modlitwą o zdrówko rządzących - bo modlić się o rozum dla nich, to już chyba za późno....
    • ado43 Chore państwo 23.05.12, 09:05
      Szkoda, że to chore państwo nie jest równie bezwzględne w ściganiu złodziei i wszelakiej maści przestępców w białych rękawiczkach i próbuje udowadniać, że prawo jednak działa wykorzystując do tego niewinne dzieciaki.
    • Gość: Zbulwersowana Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: 212.191.66.* 23.05.12, 09:11
      Skandal !!! I tak będzie zawsze! Rodzice pomyślcie o prawach swoich dzieci. To tak jakby ofiara pobicia miała odpowiadać za pobicie bo ulicą szedł bandzior i coś mu sie nie spodobało. Gdzie logika ! A od czego jest CKE - ruszyć głowami - kogo karać. Po najmniejszej linii oporu
    • nika_j Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze 23.05.12, 09:17
      Pomijam już to, że szkoła zachowała się kretyńsko, lekceważąc procedury, które musiała znać i ryzykując wynikami dzieci. Intryguje mnie tylko przekonanie władz oświatowych o skretynieniu nauczycieli do tego stopnia, że uważają, że nauczyciel historii, wfu czy innych przedmiotów nie jest w stanie pomóc dziecku na poziomie GIMNAZJUM, bo z góry oczywiście zakłada, że każdy nauczyciel siedzący w komisji chętnie pomógłby, ale jest na to za głupi. :) Rozumiem, że władze sądzą po sobie.
      • Gość: gosc ted Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 14:05
        Mnie bulwersuje co innego, debilny przepis, ktory z gory zaklada nieuczciwosc wszystkich. Robienie ze wszystkich nauczycieli przestepcow a priori- to przypomina niedawne czasy...
    • Gość: aaa Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.12, 09:21
      W przyszłym roku do pilnowania na egzaminie szkoła powinna wynająć grupę antyterrorystyczną w kominiarkach i kamizelkach kulo ochronnych.
    • Gość: NIE UTRUDNIAJ Re: Dlaczego uturudniacie ludziom?. Złamano prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 09:36
      Nie utrudniajcie ludziom by zdawali raz jeszcze to samo jeśli zdali, Chore to wszystko zamiast ułatwiać kładzie się pod nogi kłody każdy każdemu, wy już macie pozdawane juz jesteście ustawieni, dlaczego te cholerne egzaminy gimnazjalne zrobiliscie, po co matematyka na maturze obowiazkowa pewnie po to żeby waszym dzieciom nie zagroziło nic w dalszej edukacji a resztę wywalić bo miejsca za mało, matura powinna być łatwa albo wogóle nie powinno jej być ma być prosto nie trudno a tu Wszystkim tylko pod górę robicie, jeżeli moje dziecko bedzie za 20 lat tak mieć to wole je zapisać do szkoły za granicą gdzie będzie trochę łatwiej - nie mówię że jest wszędzie w każdym kraju łatwiej, wiem że do czeskiej już go nie zapisze bo tam sie podnosi poziom matury a yo nie na tym ma polegać NIE WOLNO NIKOMU UTRUDNIAĆ I JUŻ, SAMI JESTEŚMY ŚWINIAMI DLA NAS SAMYCH SAMI SOBIE I DRUGIEMU UTRUDNIAMY ŻYCIE ITD
    • Gość: MIKI Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.akopol.com 23.05.12, 09:41
      Współczuje tym dzieciom... ;-(( A swoją drogą - ciekawe, czy jaśnie przemądrzała Danuta Zakrzewska, dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi lub inni imbecyle tworzący ten chory system edukacyjny SAMODZIELNIE potrafiliby zdać te egzaminy ze wszystkich wymienionych przedmiotów!!! I podpisuję się dwiema rękami pod odpowiedzią, że: NIE! Zasiadający na wysokich profitowych stołkach polskiej "edukacji" mają coraz większe wymogi, co do uczniów, mając przy tym mierny poziom posiadanej własnej wiedzy! I taka jest prawda. ;-(

      • pstryczek-elektryczek Dziesiejsza matura to kpina 23.05.12, 09:52
        Gość portalu: MIKI napisał(a):
        > ękami pod odpowiedzią, że: NIE! Zasiadający na wysokich profitowych stołkach po
        > lskiej "edukacji" mają coraz większe wymogi, co do uczniów, mając przy tym mier
        > ny poziom posiadanej własnej wiedzy!
        Rozbawiłaś/eś mnie, dzisiejsza matura to banał dla niedouczonych dzieciaków. Niestety poziom edukacji i poziom matury nawet nie zjeżdża w dół a leci na łeb na szyję.
    • jim19 Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! 23.05.12, 09:48
      Czy w naszym systemie edukacji jeszcze może coś nas zaskoczyć? Nauczyciel j.polskiego na egzaminie z polskiego jest nieuczciwy ale na egzaminie z matematyki jest ok. Efektem tych delikatnie mówiąc nie najmądrzejszych uregulowań jest dodatkowa udręka i stres dla uczniów. Toz to w czystej formule jakaś paranoja rodem z anegdoty "cygan zawinił, konia powiesili".
    • Gość: Behemot Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.bureauveritas.com 23.05.12, 09:51
      Jakie konsekwencje poniosą osobniki (tzw. urzędasy) za złamanie prawa? Czy znowu ja, jako podatnik, będę musiał ponieść koszty głupoty i łajdactwa bandy zaplutych i pozbawionych wszelkiego honoru dupków?
    • Gość: m Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.fuw.edu.pl 23.05.12, 09:52
      Nic nie rozumiem. Zakłada się, że nauczyciel polskiego nie zna matematyki na poziomie egzaminu gimnazjalnego??? I odwrotnie??? Ratunku!!!
      • Gość: Michał M. Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 11:43
        Mnie tez to zastanawia, ale... Tak właśnie jest, że polonista nie jest w stanie podpowiedzieć na matmie i odwrotnie.

        Moja nauczycielka matematyki w Szkole Podstawowej 198 na Widzewie mawiała (ponad 20 lat temu) tak: "W tej szkole jest 2000 geniuszy oraz 70 kretynów. Uczniowie znają się na wszystkim, nauczyciele tylko na swoim przedmiocie":)
    • Gość: Polak bardzo dobrze koniec oszukiwania! IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.12, 09:56
      jeden sie uczy od malego przez cale gimnazjum a potem do liceum sie nie dostanie bo jakis inny nieuk sciagnal sobie albo ktos mu pomogl na egzaminie

      tak samo jak mozna brac pod uwage oceny przy rekrutacji do liceów?
      w jednej szkole ktos ma 6 a w drugiej ktos ma 4 i ten z 4 jest lepszy a ma za to duzo mniej punktow
      bo szkola szkole nie rowna

      powinien sie liczyc tylko wynik egzaminu tak jak sie liczy wynik matury na studia

      kazda sala powina byc monitorowana a pilnujacy w niej nauczyciele powinni byc obowiazkowo wszyscy z innych szkol wylonieni na drodze losowania i powinni solidnie pilnowac

      kazda proba jakiegokolwiek sciagania z jakis pomocy a takze wzajemnej komunikacji powinna od razu powodowac uniewaznienie egzaminu i osoba moze go zdawac dopiero za rok

      dopiero w takim wypadku w koncu moze by sie udalo wygrac ze sciaganiem

      sciagaja w szkolach a potem sa tumanami
      jak przychodzi co do czego gdy boja sie sciagac na maturze to nie zdaja beznadziejnie prostej podstawowej matury z matematyki

      zal
    • Gość: kuba Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: *.dynamic.chello.pl 23.05.12, 10:06
      Faktem jest, że system edukacji jest zwalony. Faktem jest, że jest niesprawiedliwy...
      Ale w tym konkretnym przypadku jest to ewidentna wina dyrektorki i być może nauczycieli.
      Przepis jest w miarę sensowny i do stosowania go nie potrzeba nakładów finansowych czy wielkich starań. Idiotyczny błąd dorosłych, za który zapłacą dzieciaki.
    • pfg Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze 23.05.12, 10:13
      Polski stosunek do procedur: Regulamin? Jaki regulamin, my zrobimy po swojemu. A konsekwencje ponosi kto inny, w tym wypadku uczniowie.

      Mnie jednak zafrapowało co innego:
      W zespole nadzorującym test z języka polskiego nie może być polonisty, a na teście z matematyki - matematyka. Po to, by mieć pewność, że uczniowie nie korzystają z niedozwolonej pomocy nauczycieli.

      Innymi słowy, przyjmuje się, że nauczyciel polskiego - osoba dorosła, po wyższych studiach - nie byłby w stanie pomóc *gimnazjalistom* na egzaminie z matematyki. Nauczyciel matematyki - osoba dorosła, po wyższych studiach - nie byłby w stanie pomóc *gimnazjalistom* na egzaminie z polskiego. Zatem albo nisko oceniamy wiedzę ogólną nauczycieli, wykraczającą poza ramy ich przedmiotu, albo implicite przyznajemy, że wiedza, którą testuje się na egzaminie gimnazjalnym, jest kompletnie zbędna.
    • Gość: mi Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.12, 10:21
      Nauczyciel zasiadający w komisji często ma dwie specjalności pn. jest nauczycielem historii a podyplomowo skończył filologię angielską - uczy w szkole tylko historii.

      Przy egzaminie humanistycznym nie powinno go być w komisji, ale przy egzamnie z języka już może być - ciekawe prawda.
      Liczy się to jakę funkcję pełni w szkole, bo to sie wpisuje w protokuł egzaminu .
      Na egzaminy wysłyłać tylko wuefistów, przecież oni z założenia napewno nikomu nie pomogą ;))). I w papierach wszystko będzie się zgadzać.
    • Gość: gość Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.xdsl.centertel.pl 23.05.12, 11:29
      raczej głupie przepisy - czy nauczyciele innych przedmiotów nie znają się na matematyce? Przecież wielu (szczególnie młodych) nauczycieli dość dobrze zna język angielski, matematykę może dobrze znać nie-matematyk, wielu nie historyków dość dobrze zna historię, itd. Więc nie ma dużego znaczenia czy jest nauczyciel danego przedmiotu na egzaminie czy nie. Znaczenie ma uczciwość tychże ludzi.
    • Gość: Michał M. Re: Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano prze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 11:38
      Masz rację, biedne dzieci. Ale może te dzieci, dzięki tej sprawie, kiedyś w przyszłości będą lepszymi ludźmi niż ich nauczyciele.

      Gdyby nie wyciągnięto konsekwencji i nie powtórzono egzaminu, młodzież dostałaby jasny sygnał: NIC SIĘ ZŁEGO NIE STAŁO.
    • Gość: ddd Egzamin gimnazjalny do powtórki. Złamano przepisy! IP: 85.219.170.* 23.05.12, 12:09
      Idiotyzm!!! A gdzie zasada domniemania niewinności? Dlaczego karze się uczniów za nieudowodnioną winę?!
    • Gość: pw głupi wpis, biedni czytelnicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.12, 18:15
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka