Dodaj do ulubionych

Przystanek

18.03.02, 15:09
Poniedziałek. Godzina 9:23. Skrzyżowanie ulic Zakładowa-Odnowiciela.
Idę chodnikiem w stronę przystanku, przechodzę przez przejście dla pieszych, w
pewnym momencie podnoszę głowę, patrzę, przystanek docelowy doszczętnie spalony!

Myślę sobie - nogi bym z dupy powyrywał, a ręce połamał sk...nom!!!
Z przystanku została tylko metalowa rama, reszta kompletnie spalona.
Resztki spalonego plastiku i resztki plexy zalegają jeszcze na chodniku,
rozkładu jazdy oczywiście brak, zresztą tablica także stopiona, razem z szybą.

Jasamie, Prawy, ktokolwiek - widzieliście to?
Widok naprawdę fatalny, aż się człowiekowi ciężko zrobiło na początek tygodnia.
Eh, nie lubię poniedziałku...


P.S.
Z drugiej strony, ktoś mi powiedział, że mogło dojść do jakiegoś zwarcia, bo
przecież przystanek miał instalację elektryczną, do reklam świetlnych. Ale ja
nie słyszałem nigdy o przypadku, gdzie doszłoby so samozapłonu przystanku...
Obserwuj wątek
    • Gość: mch Re: Przystanek IP: *.pai.net.pl 18.03.02, 15:55
      Praktycznie nie ma możliwości samozapłonu, gdyż instalacja nie styka się
      bezpośrednio z elementami łatwopalnymi. Rama jest aluminiowa - więc niepalna,
      chyba że zaczęła obowiązywać jakaś nowa fizyka i chemia, której nie znam :).

      To typowy przykład bezmyślnego niszczenia własności publicznej.
      • geograf Re: Przystanek 18.03.02, 19:51
        no dobra, jest juz wieczór- postawili nowy przystanek czy nie???
        • Gość: mch Re: Przystanek IP: *.pai.net.pl 18.03.02, 19:54
          Wierzysz w to? Bo ja nie.
          • geograf Re: Przystanek 18.03.02, 20:30
            hmmm... mysle, że już jutro będzie stała nowa wiata (albo przeniesiona z innego rpzystanku,. albo MPK postawi metalowa wiatę;))) a już napewno stoi tam słupek z rozkładami (tak coś czuje:)
            • unikorn Re: Nic z tego! 19.03.02, 15:41
              - spaloną konstrukcję oczywiście zabrano
              - słupek jak stał tak stoi - niestety wciąż bez rozkładu :(
              - wiaty jak nie ma, tak nie ma...

              A w dzisiejszym Dzienniku Łódzkim napisano, że na pewno było to podpalenie.
    • Gość: Prawy Re: Przystanek IP: *.Astral.Lodz.PL 18.03.02, 20:08
      Ja widziałem jak ten przystanek płonął.
      Wczoraj wracałem nocnym 153 do domu (odjazd 0.09 ze skrzyżowania marszałków)i
      gdy dojeżdzałem na Olechów przed przystankiem stały dwa policyjne radiowozy a
      chwile później podjechała Straż Pożarna.
      Wynika z tego ze palił się od niedawna, ale właściwie spłonął już w większej
      części.
      Moim zdaniem to bylo podpalenie.

      Pozdro
      Prawy
    • Gość: unikorn Re: Przystanek IP: *.Astral.Lodz.PL 18.03.02, 22:44
      Też tak myślę, Prawy...
      Zresztą ten przystanek był dość często dewastowany (ostatnio ze dwa razy).

      Info dla Geo:
      słupek stał już dzisiaj rano, ale bez rozkładów :(
      Nie ruszałem się dzisiaj z domu, więc nie wiem czy jest już wiata - po południu
      jeszcze nie było. Może jeszcze się przejdę, albo najlepiej jak jutro napiszę.

      I takie to sk....syny łażą po ulicach, a za coś takiego od razu powinni dostać
      kilka miesięcy do odsiadki + surowa grzywna. Nawet za mazanie po Citku, prawda?
      [chociaż gdybym ja miał decydować o karach, to ktoś by już bez rąk chodził...]
      • geograf Re: Przystanek 18.03.02, 22:48
        nie oszukujmy się- pod względem "towarzystwa" Olechów zajmuje jedno z czołowych miejsc......:(((
        • Gość: unikorn Re: Przystanek IP: *.Astral.Lodz.PL 18.03.02, 23:07
          Tzn. może nie tyle Olechów, co Janów. Chociaż... e, nieważne.

          W tej darmowej gazetce Dzień Dobry opisali niebezpieczne tereny Janowa,
          a napisali w tytule, że to Olechów.

          Zresztą, gdzie teraz jest bezpiecznie? Chyba tylko na osiedlach chronionych.

          Pozdrawiam!
          • geograf Re: Przystanek 18.03.02, 23:13
            ale Olechów/Janów i Retkinia akurat dobitnie z tego słyna.......
            • Gość: unikorn Re: Przystanek IP: *.Astral.Lodz.PL 18.03.02, 23:14
              A Limanka to nie?
              I jeszcze parę innych miejsc... :((
              • geograf Re: Przystanek 19.03.02, 07:35
                tak, racja, ale akurta w tym momencie mówiłem o duzych osiedlach....

                choc wszyscy wiemy, ze nigdzie nie jest bezpiecznie ...:((
            • Gość: mat26 Re: Przystanek IP: *.interserwer.pl 19.03.02, 08:14
              Retkinia wcale nie jest taka zla. Mieszkalem tam jakis czas w dwoch różnych
              miejscach i jest tam bardzo spokojnie.
              • geograf Re: Przystanek 19.03.02, 16:57
                hm.... ja i tak mam wyrobione zdanie o tym osiedlu, choc je bardzo lubię :))))
                tzn jego widoki :)))

                a tam gdzie teraz mieszkasz jest spokojniej/tak samo/gorzej niż na Retkini??

                A jak jest na Twoim osiedlu?? (tak, ty, który to czytasz)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka